کردهای سوریه: دفاع از خود حق طبیعی ماست

دمشق - ایرنا - شورای نظامی شهر منبج سوریه در بیانیه ای در واکنش به اظهارات مسئولان ترکیه اعلام کرد که تلاش برای ثبات و امنیت شهرهای خودمان حق طبیعی ساکنان آن است.مطالب مرتبط

کردهای سوریه خواستار تشکیل دادگاه بین‌المللی برای اسیران داعش شدند

بحث درباره سرنوشت اعضای خارجی اسیر گروه تروریستی داعش که در زندانی در شمال سوریه نگهداری می‌شوند همچنان ادامه دارد. کردهای سوریه پیشنهاد کرده‌اند که این اسیران در دادگاهی از سوی سازمان ملل متحد در خاک سوریه محاکمه شوند.

مشاور اسد، خودمختاری کردهای کشورش را رد کرد

تهران - ایرنا - «بثنیه شعبان» مشاور رسانه ای بشار اسد رئیس جمهوری سوریه روز سه شنبه هرگونه اعطای حکومت خودگردان به کردهای کشورش را رد کرد.

کردهای سوریه باید گفت‌وگو با دولت سوریه را آغاز کنند

دست رد آمریکا به سینه کردهای سوریه

رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در دیدار با فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک تأکید کرد که واشنگتن تمامی نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد.

کردهای سوریه برای مذاکره با دمشق و آنکارا ابراز تمایل کردند

به رغم تهدیدهای آمریکا، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام کردند که آماده مذاکره با ترکیه و دولت سوریه هستند و از ایجاد منطقه "امن" تحت نظارت جامعه بین‌المللی استقبال می‌کنند.

بحث درباره سرنوشت اعضای خارجی داعش در سوریه بالا گرفت

تهران - ایرنا - دویچه وله گزارش داد :بحث در باره سرنوشت اعضای خارجی اسیر گروه تروریستی داعش که در زندانی در شمال سوریه نگهداری می‌شوند همچنان ادامه دارد و کردهای سوریه پیشنهاد کرده‌اند که این اسیران در دادگاهی از سوی سازمان ملل متحد در خاک سوریه محاکمه شو

روحانی: ثبات در سوریه هدف مشترک ماست

رئیس جمهور کشورمان با بیان این که دخالت‌های غیرقانونی از طرف رژیم صهیونیستی در سوریه مایه نگرانی ملت‌های منطقه است، تأکید کرد: هدف مشترک ما مبارزه قاطع با تروریسم و بازگشت ثبات و امنیت به سوریه است.

کردهای سوریه: اگر اروپایی‌ها جا بزنند با دمشق همکاری می‌کنیم

800 داعشی در اسارت کردهای سوریه؛ هشدار درباره وجود بمب‌های ساعتی

گروه‌های کُردی موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از اسارت صدها تروریست داعشی خبر دادند.

کردهای سوریه، اروپا را به انجام وظایفش درقبال داعش فراخواندند

در سایه جدال آمریکا و اروپا درباره سرنوشت تروریست‌های داعشی در بند نیروهای کرد سوریه،‌ نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) از اروپایی‌ها خواست به مسؤولیت‌هایشان در قبال "بمب‌های ساعتی" یعنی ۳۰۰۰ داعشی و خانواده‌هایشان عمل کنند.

درخواست کردهای سوریه حضور نیروهای ناظر اروپایی در مرز با ترکیه

استقبال کردها از تصمیم آمریکا برای حفظ ۲۰۰ سرباز در سوریه

کردهای سوریه از تصمیم آمریکا برای حفظ ۲۰۰ سرباز در سوریه استقبال کردند؛ تصمیم که به نظر می‌رسد برای دادن اطمینان به همپیمانان واشنگتن در سوریه اتخاذ شده است.

فرهنگ ایثار دفاع مقدس را با مصادیق روز پیوند بزنیم

‌مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با بیان اینکه وظیفه ماست که فرهنگ ایثار دفاع مقدس را با مصادیق روز پیوند بزنیم، گفت: اگر فرهنگ ایثار را در دفاع مقدس بلوکه نکنیم و در زندگی مردم بیاوریم، آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می کند.

دلواپسی وزیر دفاع فرانسه برای نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه

تهران - ایرنا - وزیر دفاع فرانسه روز یکشنبه ضمن نگرانی از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، تاکید کرد که باید از قربانی شدن کُردها و همچنین نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه جلوگیری کرد.

گزارش تسنیم|بیانیه سوچی، ترکیه و کردهای سوریه

نکات ظریفی در بیانیه سوچی وجود دارد که نشان می‌دهد ایران و روسیه توانستند برای مهار ترکیه در شرق فرات و همچنین مدیریت پرونده کردها در ساختار سیاسی سوریه به نتایج روشنی برسند.

توافق سه جانبه آمریکا، داعش و کردهای سوریه

تهران – ایرنا – نیروهای دمکراتیک سوریه براساس یک توافق سه جانبه با آمریکا و داعش، نیروهای این گروه تروریستی را از شرق فرات خارج کردند.

کردهای سوریه ۱۵۰ داعشی را به ارتش عراق تحویل دادند

نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» ۱۵۰ داعشی را که در اسارت خود داشتند تحویل ارتش عراق دادند.

حضور حزب الله در سوریه از کل لبنان دفاع کرد

بیروت-ایرنا-شیخ «ماهر حمود» دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت و از علمای شناخته شده اهل تسنن لبنان تاکید کرد که حضور نیروهای حزب الله در سوریه از کل لبنان و همه طیف های موجود در آن دفاع کرد.

دیدار وزیران دفاع ترکیه و روسیه در سوچی

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در حاشیه نشست سوچی در دیدارهای جداگانه با وزیر دفاع روسیه و رئیس ستاد مشترک ارتش ایران درباره سوریه و همکاری‌های دو جانبه گفت‌وگو کرد.

وزیر دفاع لبنان به همتای ترکیه‌ای: حضورتان در سوریه اشغالگری است

وزیر دفاع لبنان به همتای ترکیه‌ای خود گفت که حضور نیروهای این کشور در سوریه اشغالگری محسوب می‌شود.