رهبر حزب لیبرال روسیه خواستار خروج کشورش از شورای اروپا شد

مسکو - ایرنا - رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه اعلام کرد که روسیه 11 میلیون یورو به عنوان بخشی از حق عضویت خود در سال 2018 به شورای اروپا پرداخت کرده است، با این حال بهتر است از شورای اروپا خارج شود.مطالب مرتبط

الکسی ناوالنی مجوز خروج از روسیه را گرفت

رهبر اپوزیسیون روسیه اجازه خروج از این کشور را برای حضور در جلسه استماع دادگاه حقوق بشر اروپایی به دست آورد.

اتحادیه اروپا خواستار حفظ پیمان موشکی میان روسیه و آمریکاست

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتقاد از تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان موشکی، بر لزوم حفظ و اجرای کامل توافقات مربوطه تاکید کرده و از اتخاذ تدابیر خاصی در رابطه با وخامت اوضاع در دریای آزوف خبر داد.

سفیر روسیه: امنیت اروپا در سایه مشارکت با مسکو تامین خواهد شد

سفیر روسیه در فرانسه درباره عواقب فاجعه‌آمیز خروج آمریکا از پیمان موشکی برای اروپا هشدار داده و از پیشنهاد رئیس جمهوری فرانسه درباره لزوم ایجاد ساختار امنیتی جدید اروپایی با مشارکت روسیه استقبال کرد.

حکم دادگاه حقوق بشر اروپا برای آزادی دمیرتاش

دادگاه حقوق بشر اروپا در حکمی خواستار آن شده که هرچه زودتر رهبر سابق حزب دموکراتیک خلق‌ها از زندان آزاد شود.

نمایندگان پارلمان اروپا خواستار فراخواندن سفیر اروپا درعربستان شدند

تهران – ایرنا - 56 نماینده پارلمان اروپا در نامه ای خطاب به فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ؛ با اشاره به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی ؛ خواستار فراخواندن سفیر اروپا در ریاض شدند.

دادگاه حقوق بشر اروپا خواستار آزادی «صلاح‌الدین دمیرتاش» شد

دادگاه حقوق بشر اروپا با متهم کردن ترکیه به نقض حقوق رهبر حزب دموکراتیک مردمان، از آنکارا خواست وی را هرچه سریعتر آزاد کند.

4 وزیر بریتانیا در آستانه خروج از کابینه قرار دارند

یک رسانه خبری فاش کرده است که 4 وزیر بریتانیایی که خواستار ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا هستند، در آستانه خروج از کابینه قرار دارند.

هشدار روسیه درباره استقرار موشک‌های آمریکایی در اروپا

فرستاده روسیه در اتحادیه اروپا در مصاحبه امروز (سه‌شنبه) خود گفت، آمریکا با استقرار سامانه‌های موشکی خود در اروپا خطر بروز رویدادهای دراماتیکی را در قاره سبز افزایش می‌دهد.

اگر برگزیت رای نیاورد، خواستار انتخابات زودتر از موعد هستیم

وزیر برگزیت دولت سایه انگلستان هشدار داد اگر طرح کنونی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا رای نیاورد، حزب اپوزیسیون کارگر خواستار انتخابات سراسری زودتر از موعد است.

همچنان خروج از اتحادیه اروپا را دنبال می کنیم

ترزا می با وجود افزایش مخالفت ها و استعفای چهار وزیر و عضو هیئت دولت از طرحش مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا دفاع کرد و آن را متضمن خواست مردم و تامین کننده منافع آنها دانست.

نقش طرح‌های انتقال گاز در تقویت نفوذ روسیه در اروپا و آسیا

آژانس خبری بلومبرگ طرح‌های ساخت خطوط لوله گاز «جریان شمالی-2»، «قدرت سیبری» و «جریان ترکیه» را عامل تقویت نفوذ روسیه در قاره آسیا و اروپا دانسته و "دونالد ترامپ" را بزرگترین دشمن روسیه در عرصه انتقال گاز به اروپا نامیده است.

هشدار اتحادیه صنایع آلمان نسبت به عواقب فاجعه‌بار خروج انگلیس از اروپا

اتحادیه صنایع آلمان هشدار داد با توجه به مواضع نخست وزیر انگلیس در قبال اروپا،‌ شرکت‌های آلمانی باید خود را برای خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا آماده کنند.

پوتین: روسیه خروج آمریکا از پیمان موشکی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت

رئیس جمهوری روسیه وعده داد قطعا تدابیر لازم برای پاسخ‌گویی به خروج آمریکا از پیمان موشکی در نظر گرفته خواهد شد و در عین حال در راستای تامین تقویت ارتش و ناوگان روسیه، نباید درگیر مسابقه تسلیحاتی شد.

پارلمان اروپا خواستار محدود سازی فروش سلاح به عربستان شد

پارلمان اروپا خواستار محدودسازی صادرات تسلیحات به ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان شد.

ترزا می: همچنان خروج از اتحادیه اروپا را دنبال می کنیم

نخست وزیر انگلیس با وجود افزایش مخالفت ها و استعفای چهار وزیر و عضو هیئت دولت از طرحش مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا دفاع کرد و آن را متضمن خواست مردم و تامین کننده منافع آنها دانست.

آمریکا از روسیه خواست تا دمشق را به میز مذاکره بیاورد

نیویورک- ایرنا- نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور سوریه از روسیه خواست تا دمشق را به پای میز مذاکره بیاورد و بدون در نظرگرفتن حضور نامشروع پنتاگون در خاک سوریه خواستار خروج ایران از این کشور شد.

اتریش خواستار اقدامات بیشتر اروپا برای دستیابی به صلح در یمن شد

وزیر امور خارجه اتریش با تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا باید قدرتمندانه تر برای راه حل صلح در یمن کار کند همچنین خواستار توقف ارسال تسلیحات به ائتلاف عرب جنگ علیه یمن برای خاتمه این جنگ شد.

روسیه خواستار برقراری آتش بس در نوار غزه است

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت پیش آمده در نوار غزه و متشنج شدن اوضاع در آن، خواستار برقراری آتش بس بین رژیم صهیونیستی و رزمندگان مقاومت فلسطین شد.

منتقد پوتین ممنوع‌الخروج شد

الکسی ناوالنی امروز، سه‌شنبه از خروج از روسیه منع شد. به گفته او، این اقدام برای جلوگیری از حضورش در جلسه نهایی رسیدگی به پرونده‌ای است که در دادگاه عالی حقوق بشر اروپا ثبت کرده است.

برنامه جایگزین وزرای بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا

براساس این برنامه، در صورت به بن‌بست رسیدن مذاکرات برگزیت، بریتانیا می‌تواند همچنان تا سال ۲۰۲۱ حق عضویت در اتحادیه اروپا را بپردازد و پس از خروج از این اتحادیه در مارس ۲۰۱۹، همچنان از قوانینش پیروی کند. ]]>