فضا پیمای سایوز روسیه دقایقی پس از پرتاب با نقص فنی مواجه شد

مسکو - ایرنا - فضاپیمای سایوز دقایقی پس از پرتاب از پایگاه فضایی بایکانور روسیه در قزاقستان با نقص فنی مواجه شد و در حال برگشت به زمین است.مطالب مرتبط

تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال ۲۰۲۰

یک منبع در صنعت فضایی روسیه به خبرگزاری روسی ریا نووستی گفته است که آمریکا استفاده از سفینه روسی سایوز برای فرستادن فضانوردان خود به ایستگاه فضایی و بازگشت آنان به زمین را تا آوریل ۲۰۲۰ ادامه خواهد داد تا در صورت تأخیر در پرتاب و پروازهای منظم سفینه‌های ج

پایان اجباری ماموریت مریخ پیمای "فرصت"

سازمان ملی فضانوردی آمریکا (ناسا) رسما تائید کرد مریخ پیمای "فرصت" (اپورچیونیتی Opportunity) برای همیشه خاموش شده است و دیگر امکان استفاده از این کاوشگر وجود ندارد.

نگاه روسیه به بازسازی سوریه

به نظر می رسد چشم انداز سیاسی روسیه تمرکز ویژه ای بر بازسازی سوریه دارد. در این زمینه روسیه با محدودیت منابع مالی و احتمالا رقابت با ایران مواجه است.

روسیه ماهواره مصری به فضا فرستاد

مسکو - ایرنا - روسیه یک ماهواره مصری به فضا پرتاب کرده است که با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت.

شمارش خشک

ما معمولاً از سفر فضانوردان به فضا زمانی خبردار می‌شویم که سفینه‌ای پرتاب می‌شود گر چه امروز رسانه‌ها به پرتاب فضانوردان هم کمتر می‌پردازند. اما شاید مطلع نباشید که سرنشینان این سفینه‌ها برای رسیدن به این لحظه یعنی زمان پرتاب، سال‌ها آموزش می‌بینند و برای

قرارداد روسکاسموس و اسپیس ادونچرز برای پرواز ۲ گردشگر فضایی

به دنبال مشکلات اقتصادی روسیه از یک سو و بهره برداری آمریکا از سفینه‌های ساخت شرکت‌های خصوصی آمریکایی، سازمان فضایی این کشور مجبور است برای فرار از تنگناها بار دیگر به آموزش و برنامه‌ریزی برای سفر اتباع کشورهای دیگر با سایوز به ایستگاه فضایی بین‌المللی در

یادداشت| دولت به بازرگانان احترام بگذارد

اگر دراین روزهای سخت بانک مرکزی و بازرگانان به جای گفت وگو ومتقاعدکردن هم برای رسیدن به تفاهمی در چارچوب یک الگوی برد- برد، به هربهانه به سوی هم سنگ پرتاب کنند و توپ تقصیر نامرادی های روزگار را به زمین هم بیندازند هردوگروه با آسیب جدی مواجه می شوند.

روسیه نشست ورشو را فاقد هرگونه ارزش دانست

نیویورک- ایرنا- نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد نشست ورشو را فاقد ارزش دانست و گفت: ائتلاف سازی علیه کشور یا دیگران حلال مسایل متعددی که در خاورمیانه با آن مواجه هستیم، نخواهد بود.

ورود وزیر نیرو به جیرفت؛ تا دقایقی دیگر

وزیرنیرو به منظور افتتاح و آغاز چند طرح آبرسانی و برقرسانی تا دقایقی دیگر وارد جیرفت در استان کرمان سفر می شود.

زمان و مکان پرتاب فضاپیمای رژیم‌صهیونیستی به سمت ماه مشخص شد

سازمان غیرانتفاعی "اسپیس‌آی‌ال"(SpaceIL) رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امیدوار است در هفته جاری اولین کاوشگر خصوصی این رژیم برای فرود روی ماه را به فضا پرتاب کند.

پرتاب موشک از زیر سطح برای نخستین بار اجرایی می شود

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: در رزمایش بزرگ ولایت 97 که از فردا (سوم اسفند) کلید می خورد، پرتاب موشک از زیر سطح برای نخستین بار اجرا می شود.

رئیس جمهور تهران را به مقصد سوچی ترک کرد

آقای روحانی برای شرکت در چهارمین اجلاس سه جانبه ایران روسیه و ترکیه دقایقی پیش تهران را به مقصد سوچی ترک کرد

رئیس جمهور وارد تهران شد

 رئیس جمهور پس از سفر یک روزه به شهر سوچی روسیه دقایقی پیش به تهران بازگشت.

اژدر از بالگرد و زیردریایی های طارق و غدیر پرتاب شد

بندرعباس - ایرنا - در دومین روز از رزمایش ولایت 97 نیروی دریایی ارتش، زیردریایی های طارق و غدیر اقدام به پرتاب اژدر الکتریکی و والفجر کردند.

پرتاب اژدر از بالگرد و زیردریایی‌های طارق و غدیر

در دومین روز از رزمایش ولایت ۹۷ نیروی دریایی ارتش، زیردریایی‌های طارق و غدیر اقدام به پرتاب اژدر الکتریکی و والفجر کردند.]]>

پرتاب اژدر از بالگرد و زیردریایی‌های طارق و غدیر

در دومین روز از رزمایش ولایت ۹۷ نیروی دریایی ارتش، زیردریایی‌های طارق و غدیر اقدام به پرتاب اژدر الکتریکی و والفجر کردند.

پرتاب اژدر از بالگرد و زیردریایی‌های طارق و غدیر

در دومین روز از رزمایش ولایت 97 نیروی دریایی ارتش، زیردریایی‌های طارق و غدیر اقدام به پرتاب اژدر الکتریکی و والفجر کردند.

اژدر از زیردریایی های طارق و غدیر پرتاب شد

بندرعباس - ایرنا - در دومین روز از رزمایش ولایت 97 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، زیردریایی های طارق و غدیر اقدام به پرتاب اژدر الکتریکی و والفجر کردند.

انجام پرتاب موشک از زیردریایی به شناورهای سطح در رزمایش ولایت۹۷

بندرعباس- فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: برای نخستین بار پرتاب موشک از زیردریایی‌های کلاس غدیر به شناورهای سطحی در رزمایش ولایت ۹۷ مورد آزمایش جدی قرار خواهد گرفت.

پرتاب یک فروند موشک از غزه به سرزمین های اشغالی

تهران – ایرنا – رسانه های رژیم صهیونیستی یکشنبه شب گزارش کردند که یک فروند موشک از غزه به سوی سرزمین های اشغالی پرتاب شده است.