موضوع علوم انسانی و اجتماعیِ ترجمه شده، کُنش انسان غربی است

دبیر کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی با اشاره به اینکه موضوع علوم انسانی و اجتماعی ترجمه شده، انسان نیست، بلکه موضوع آن کنش انسان غربی در دنیای مدرن است، تصریح کرد: به همین دلیل این علوم ذاتاً جهان‌شمول نیستند.مطالب مرتبط

انتقاد از بی توجهی دانشگاهیان به تألیف کتب علوم انسانی

رئیس هیئت موسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد گفت: علوم انسانی اسلامی از علوم انسانی غربی ها جلوتر است اما فارغ التحصیلان دانشگاه های ما به دلیل توجه به کتب غربی از این موضوع بی اطلاع هستند.

علوم انسانی در حوزه کنترل فناوری، پژوهش انجام دهد

تهران- ایرنا- عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: علوم انسانی باید در زمینه فناوری ها پژوهش های بسیاری انجام دهد؛ چرا که در عصر فناوری انسان با تأثیرگذاری بر محیط پیرامون خود تعادل اکوسیستم را برهم می زند که این موضوع برای جامعه بسیار خطرناک است.

علوم انسانی بدنبال گسست تاریخی و معرفتی از دین و فلسفه تکوین یافت

علوم انسانی مثل اقتصاد و جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی و علم سیاست و مدیریت و روانشناسی و... نه تداوم معرفت دینی هستند و نه تداوم فلسفه، بلکه گسست از آنها و نتیجه پیوستن در جهان معرفتی جدیدند.

همایش تعالی و تحول علوم انسانی در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- 'همایش تخصصی تعالی و تحول در علوم انسانی' و آشنایی اساتید با روش اجرای کرسیهای ترویجی و نظریه پردازی این حوزه روز دوشنبه با حضور معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد برگزار شد.

جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی بررسی می شود

پنجمین هم اندیشی «جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی بررسی می شود

نشست «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

مسئله علوم انسانی و کاربرد علم شناسی فلسفه

نشست علمی «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم‌شناسی فلسفی» با حضور غلامحسین مقدم حیدری، مهدی معین‌زاده و علیرضا منصوری برگزار می شود.

علوم انسانی با مسائل ما پیوند نخورده است/توسعه فلسفه پس از انقلاب

عبدالحسین خسروپناه معتقد است: مهم ترین عامل پیشرفت دانش، کارآمدی دانش و پیوند دانش با جامعه و پیوند دانشگاه با سازمان های اجرایی کشور است و علوم انسانی چنین پیوندی را پیدا نکرده است.

بزرگداشت محسن ابوالقاسمی برگزار می شود

بزرگداشت محسن ابوالقاسمی، ،رئیس سابق گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

تاثیر رویکرد شایسته سالاری و جذب استعدادها در ارتقای علوم انسانی

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت:رویکرد شایسته سالاری و جذب استعدادها در این رشته،از جمله راهکارهایی است که می‌تواند در علوم انسانی مفید باشد.

برگزاری همایش تعالی و تحول علوم انسانی در مشهد

'همایش تخصصی تعالی و تحول در علوم انسانی' و آشنایی اساتید با روش اجرای کرسیهای ترویجی و نظریه پردازی این حوزه امروز در مشهد برگزار شد.

تاکنون 45 نظریه، نوآوری و نقد در حوزه علوم انسانی و معارف دینی ثبت شده است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه ۴۵ نظریه نوآورانه درحوزه علوم انسانی به ثبت رسیده است که ۲۴ نظریه آن مربوط به چهار سال اخیر است، عنوان کرد: برگزاری کرسی‌های ترویجی از چهار سال گذشته در دانشگاه‌های دولتی و یک سال هم در دانشگاه آزاد اسلامی آغ

امر به معروف با حفظ کرامت انسانی همراه باشد

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: حفظ کرامت انسانی در امر به معروف و نهی از منکر مد نظر باشد چرا که اصل دین اسلام حراست از کرامت و شان انسان هاست.

نشست «مرجعیت علمی در علوم انسانی» برگزار می شود

نشست «مرجعیت علمی در علوم انسانی» در دانشکده الهیات دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

تاکنون گام درستی برای تحول علوم انسانی برداشته نشده است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌های خراسان رضوی گفت: تاکنون در زمینه تحول و تعالی در علوم انسانی گام درستی برداشته نشده است که بتوانیم در آن تحول ایجاد کنیم.

«قانون افزایش سن ازدواج» در برنامه زاویه بررسی می شود

قسمت بیست و چهارم از سری جدید مجله علوم انسانی «زاویه» با موضوع «‌تأملی در طرح قانون افزایش سن ازدواج» از شبکه ۴ سیما پخش می‌شود.

همایش ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت برگزار می شود

تهران - ایرنا - نخستین همایش ملی 'ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت' اسفندماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

سیرصعودی رفتار «سیگار» کشیدن دختران نوجوان نسبت به پسران

مدیرکل مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا با بیان اینکه علوم انسانی به ویژه روانشناسی که از علوم روز محسوب می‌شود، نسبت به تکنولوژی و علوم پایه عقب مانده‌تر است گفت: روان‌شناسان در حوزه فرهنگ، اجتماع، سیاست، اقتصاد و امنیت امروز جایگاه دارند و باید مباحثی مطرح

ریشه نماز در نهاد خلقت انسان وجود دارد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: نماز به عنوان یک موضوع مستقل نیست بلکه شجره ای است که ریشه آن در نهاد خلقت انسان وجود دارد.

مسئله علوم انسانی و «کاربرد»