رشد 20 درصدی نقدینگی در مرداد امسال+جدول

گزیده آمارهای اقتصادی مربوط به مرداد ماه سال 1397 برای اطلاع عموم و صاحبنظران در حالی منتشر شد که محاسبات اقتصادی بانک مرکزی نشان میدهد در مرداد امسال نقدینگی با 20.5 درصد رشد نسبت به مرداد سال قبل، به 1646 هزار میلیارد تومان رسیده است.مطالب مرتبط

موج نقدینگی در تورم آوار می‌شود

افزایش فزاینده حجم نقدینگی‌ها در اقتصاد و نارکارآمدی سیاست‌های جذب نقدینگی باعث شده حجم نقدینگی‌ها به حدود ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان برسد که به گفته یک اقتصاددان، به لحاظ توسعه اقتصادی بخشی از افزایش نقدینگی‌ها خود را نه در رشد اقتصادی بلکه در تورم نشان خوا

رشد 40 درصدی درآمد نفتی دولت در نیمه نخست امسال + جدول

بررسی گزارش بودجه 97 نشان می‌دهد، درامدهای نفتی در نیمه نخست سال جاری با رشد 40 درصدی همراه بوده است.

نقدینگی در شهریور 9.3 درصد افزایش یافت

بر اساس نماگرهای بانک مرکزی در شش ماهه نخست امسال، نقدینگی 9.3 درصد رشد کرد و از مرز 1672 هزار میلیارد تومان گذشت.

نقدینگی ١٦٧٢ هزار میلیارد تومان شد + جدول

حجم نقدینگی در پایان شهریورماه سال جاری به هزار و 672 هزار میلیارد تومان رسید.

افزایش 250 درصدی حجم نقدینگی، بمب ساعتی در اقتصاد/تقویت ارزش پول ملی نمادی از اقتصاد مقاومتی

به اعتقاد یک فعال اقتصادی اصلی ترین شاخص برای سنجش کارآمدی مدیریت بازار پولی و کنترل نقدینگی، هدایت تمام پول و شبه پول موجود در بازار به سمت تولید واقعی و حذف فعالیت های غیرتولیدی و دلالی ضد اقتصادی است.

نقدینگی شهریور از مرز ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان گذشت

بر اساس اعلام بانک مرکزی، نقدینگی شهریورماه از مرز ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان گذشت که نسبت به اسفندماه سال گذشته، رشد ۹.۳ درصدی را تجربه می‌کند.

نقدینگی هزار و ۶۷۲ هزار میلیارد تومان شد

بانک مرکزی حجم نقدینگی در شهریور امسال را بیش از هزار و ۶۷۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

غول نقدینگی بیدار شده است؟

بانک مرکزی ایران حجم نقدینگی تا شهریورماه سال جاری را ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. این آمار نشان می‌دهد که حجم نقدینگی کماکان صعودی بوده و طی حدود یک ماه به اندازه ۲۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

کرمانشاه در صدر جدول بیکاری کشور

استان کرمانشاه در تابستان امسال با نرخ بیکاری ۱۶.۴ درصدی بیکارترین استان کشور شد.

آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول

با ثبت 37.2 میلیمتر بارش در 51 روز ابتدایی سال آبی جاری، رشدی 205 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و رشدی 70 درصدی نسبت به مدت مشابه به طور متوسط در درازمدت (آمار 50 ساله) در میزان بارش‌های کشور به ثبت رسیده است.

افزایش50 درصدی گردشگران ورودی

تهران- ایرنا- معاون گردشگری کشور می‌گوید: امسال شاهد افزایش 50 درصدی گردشگران ورودی هستیم که این رشد به رغم کاهش 17 درصدی اروپایی ها در ورود، حاصل افزایش قابل توجه ورود گردشگران منطقه‌ای است.

نقدینگی؛ بلای جان تولید

کمبود نقدینگی یکی از مشکلات اصلی واحد‌های تولیدی در کُردستان است، همین مسأله موجب تعطیلی بسیاری از واحد‌های تولیدی شده است.

"دارو" در کشاکش ارز، نقدینگی و تحریم

علی‌رغم همه هشدارها، پیش‌بینی‌ها، نامه‌نگاری‌ها و رفت و آمدها برای حل بحران نقدینگی بازار دارویی کشور طی یکسال گذشته، اما دست کمکی به این حوزه نرسید، تا حالا که آمریکایی‌ها تحریمی ظالمانه و غیرمنصفانه را شروع کرده‌اند و اوضاع تامین دارو و نقل و انتقالات م

افزایش نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط جدید نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی بیشتر شده و تصویب ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در طرح رونق تولید بسیار ناچیز است.

رشد نقدینگی دلایل سیاسی دارد

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است که رشد نقدینگی همجون سایر نشانه‌های این روزها در اقتصاد، ریشه سیاسی دارد و نمی‌توان با راهکارهای اقتصادی آن‌را کنترل کرد. در این زمینه پیشنهاد می‌شود که فعالیت‌های اقتصادی شفاف شود تا از رخنه تنش‌ها جلوگیری

رشد 90 درصدی زائران خراسان رضوی در پیاده‌روی اربعین امسال

مدیر هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه خراسان رضوی در پیاده روی اربعین رشدی ۹۰ درصدی داشته است، گفت: در سال گذشته ۸۰ هزار نفر از خراسان رضوی در پیاده روی اربعین شرکت کردند که این امار امسال به حدود ۱۴۹ هزار و ۹۵۰ نفر رسیده است که

بانک‎ها مقصر همه گرانی‎ها هستند؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند:تحولات بازار ارز و تاثیر آن بر انتظارات تورمی و سرعت گردش پول از عوامل رشد نقدینگی است بنابراین اگر بتوانیم نرخ ارز را در بازار مهار کنیم تاحدودی انتظار تورمی را مهار خواهیم کرد و لازمه کنترل تورم جلوگیری از رشد نقدینگی است.

افزایش 50 درصدی مخاطبان سینما در قم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از افزایش 50 درصدی مخاطبان سینما و تئاتر در قم در سه ماهه ی دوم امسال خبر داد.

بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟

بررسی آمار عملکرد بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور حاکی از آن است که مبلغ کل تسهیلات اعطایی در شهریور امسال نسبت به اسفند پارسال رشد ۶.۸ درصدی داشته است.

نقدینگی به ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان رسید

بانک مرکزی ایران حجم نقدینگی تا شهریور ماه سال جاری را ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.