رشد 20 درصدی نقدینگی در مرداد امسال+جدول

گزیده آمارهای اقتصادی مربوط به مرداد ماه سال 1397 برای اطلاع عموم و صاحبنظران در حالی منتشر شد که محاسبات اقتصادی بانک مرکزی نشان میدهد در مرداد امسال نقدینگی با 20.5 درصد رشد نسبت به مرداد سال قبل، به 1646 هزار میلیارد تومان رسیده است.مطالب مرتبط

نقدینگی به ۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسید

براساس گزارش بانک مرکزی، حجم نقدینگی با رشد 20.7 درصدی در یک سال منتهی به مهر ماه سال جاری، به رقم 1693 هزار و 840 میلیارد تومان رسیده است.

نقدینگی 1693 هزار میلیارد تومان شد+ جدول

حجم نقدینگی در پایان مهرماه سال جاری به هزار و 693 هزار میلیارد تومان رسید.

مشخص شدن مقصد تولید نقدینگی، تورم را کنترل می‌کند

یک کارشناس اقتصادی گفت: ساختار بانکی باید نظم ترازنامه‌ای در خلق نقدینگی داشته باشد و این موجب می‌شود از رشد نقدینگی که رشد اقتصادی را در پی ندارد جلوگیری کند.]]>

حجم نقدینگی از هزار و ۶۹۳ هزار میلیارد تومان گذشت

بانک مرکزی حجم نقدینگی در مهر امسال را بیش از هزار و ۶۹۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

افت 30 درصدی واردات موز به کشور + جدول

بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، در 8 ماهه ابتدایی سال واردات موز با افت قابل توجه 30 درصدی مواجه شده است.

تداوم افزایش واردات رسمی موبایل با وجود تثبیت قیمتهای نجومی در بازار+جدول

بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، تا آبان ماه امسال واردات گوشی تلفن همراه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 19 درصدی بوده است.

بانک مرکزی: حجم نقدینگی از 1693 هزار میلیارد تومان گذشت

تهران- ایرنا- بانک مرکزی اعلام کرد: حجم نقدینگی در مهرماه امسال به یک هزار و 693 هزار میلیارد تومان (16 تریلیون و 938 هزار و 400 میلیارد ریال) رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20.7 درصد افزایش دارد.

وصول ۹۲ درصدی منابع هدفمندی در پنج ماه اول امسال/ایرادات آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴+جدول

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی از وصول ۳۷۷ هزار میلیارد ریال از منابع هدفمندی یارانه‌ها در پنج‌ماهه نخست امسال خبر داد و با اشاره بر ایرادات و ابهامات مهم آیین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه بر ضرورت اصلاح آن تاکید کرد.

سقف بودجه سال آینده ۴۱.۵ درصد رشد کرد/ افزایش ۴۰ درصدی هزینه‌ها + جدول

جزئیات لایحه بودجه ۹۸ نشان می‌دهد، رقم کل بودجه ۱۷۳۰ هزار میلیارد تومان بوده و هزینه‌ها که عمده آن مربوط به حقوق و دستمزد است، با رشد ۴۰ درصدی همراه است.

بارش‌های امسال رشد ۹ درصدی داشته است

زنجان-مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: در میانگین ۳۰ ساله، ۷۳ میلی‌متر در استان زنجان بارش به ثبت رسیده و بارش‌های امسال رشد ۹ درصدی نسبت به بازه زمانی بلندمدت نشان می‌دهد.

آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ رشد 30 تا 456 درصدی بارش‌ها+جدول

در جمع 6 حوضه اصلی آبریز کشور، آمار بارش‌ها (در 81 روز ابتدایی سال آبی جاری) در تمامی حوضه‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد همراه است به‌گونه‌ای که شاهد رشد 30 تا 456 درصدی بارش‌ها هستیم.

افزایش ۱۹ درصدی واردات تلفن همراه/ سهم یک درصدی از کل واردات

طی هشت ماه امسال ۲۸۰ میلیون و ۴۰۱ هزار دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شد که حکایت از رشد ۱۹ درصدی واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

نقدینگی به مرز ۱۷۰۰ هزار میلیارد رسید

بانک مرکزی ایران حجم نقدینگی تا پایان مهرماه سال جاری را ۱۶۹۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

11 هزار متر جدول گذاری در شهر یاسوج اجرا شد

یاسوج - ایرنا - شهردار یاسوج گفت: امسال 11 هزار متر جدول گذاری در مسیر‌های مختلف برای هدایت روان آبها در شهر یاسوج اجرایی شد.

رشد ۱۲۲ درصدی پرداخت‌های عمرانی

طبق گزارش بانک مرکزی در هفت ماهه امسال ۳۱ هزار ۳۸۰ میلیارد تومان برای پرداخت‌های عمرانی ثبت شد که رشد ۱۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می‌دهد.

کتک کاری زنان سمنانی امسال بیشتر شده

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان از افزایش 10 درصدی مراجعین نزاع در هشت ماهه امسال در این استان خبر داد.

افزایش میزان نقدینگی کشور/حق مردم مطابق قانون اساسی ادا شود

کرج - عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش نقدینگی کشور، گفت: نباید نسبت به حق مردم بی‌تفاوت باشیم.

شتاب رشد نقدینگی کاهش یافته است

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: شتاب رشد نقدینگی کاهش یافته و روند رشد تورم نیز متوقف شده است.

رشد ۶.۴ درصدی قیمت مسکن تهران در آبان/متوسط قیمت یک متر آپارتمان پایتخت ۹ میلیون تومان+جدول

طبق آمارهای اعلامی دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی آبان ماه امسال در پایتخت قیمت مسکن ۶.۴ درصد افزایش و متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای آپارتمانی را به ۹.۱۹ میلیون تومان رسانده است.

3 پیشنهاد درباره لایحه بودجه 98

لایحه بودجه ۹۸ با متغیرهای مهم مانند افزایش 20 درصد حقوق و 60 درصدی نرخ تسعیر ارز و بنزین بدون تغییر قیمت انقباضی است و قفل کردن حرکت نقدینگی مشکل رکورد 5 ساله را تکرار می‌کند، رکوردی که اثر تورمی آن کامل دیده نشده است.