رشد 20 درصدی نقدینگی در مرداد امسال+جدول

گزیده آمارهای اقتصادی مربوط به مرداد ماه سال 1397 برای اطلاع عموم و صاحبنظران در حالی منتشر شد که محاسبات اقتصادی بانک مرکزی نشان میدهد در مرداد امسال نقدینگی با 20.5 درصد رشد نسبت به مرداد سال قبل، به 1646 هزار میلیارد تومان رسیده است.مطالب مرتبط

نقدینگی بانکها صرف ساخت مال‌ها و برج‌های عاج می‌شود!

رئیس مجمع کارآفرینان ایران از رشد نقدینگی کشور نسبت به ۱۰ سال گذشته خبر داد و گفت: با وجود آن که بسیاری از کشورها رشد نقدینگی را تجربه کردند اما به دلیل آن که نقدینگی‌هایشان را در بخشهای مولد و اشتغال هزینه کردند هیچگاه با تورم فزاینده و افسارگسیخته مواجه

بانک‌ها در حجم عظیم نقدینگی مقصرند

عضو شورای عالی بورس با اشاره به روش‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه گفت: رشد نقدینگی در نحوه تامین مالی شرکت‌ها موثر است. در این سال‌ها شبه پول رشد داشته و در اینکه بانک‌ها در حجم عظیم نقدینگی مقصر هستند شکی نیست.

کاهش ۶ درصدی صنایع غیر فعال سمنان/ تزریق ۷۰۰میلیارد تومان نقدینگی

گرمسار - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از کاهش شش درصدی واحدهای صنعتی غیر فعال استان با اعطای تسهیلات رونق تولید خبر داد و گفت: پیش از این ۳۳ درصد از کل واحدهای صنعتی غیر فعال بودند.

رشد 61 درصدی تولید کاتد مس در 10 ماهه 97

تهران - ایرنا - تولید کاتد مس در واحدهای مربوطه در مدت 10 ماهه امسال به بیش از 200 هزار تن رسید که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه پارسال رشد 61 درصدی را نشان می دهد و نسبت به برنامه ۱۷۸ هزار و ۶۰۰ تنی پیش بینی شده، رشد 11 درصدی دارد.

نقدینگی نقشی در نوسانات اخیر بازار ارز ندارد/کاهش بدهی بانکها

یک کارشناس اقتصادی گفت: تصور اینکه از سمت نقدینگی، فشار رو به بالای شدید به نرخ ارز در بهمن و اسفند ٩٧ وارد می‌شود، به چند دلیل درست نیست.

یادداشت| آزاد شدن سپرده‌های 20 درصدی ارز را گران کرد؟

یک کارشناس اقتصادی معتقد است، اثر هیچ متغیری را نمی توان بر بازار ارز صفر انگاشت، اما وزن دهی بیش از حد و پایه قرار دادن وضعیت نقدینگی به عنوان عامل پیش بینی نرخ ارز در شرایط فعلی به زعم حقیر با واقعیت فاصله زیادی دارد.

کاهش 37 درصدی مرگ خاموش در کردستان

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان، از کاهش 37 درصدی فوت شدگان مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن در استان طی 9 ماهه اول امسال خبر داد.

پرسه نقدینگی در مراکز تجاری و برج سازی‌ها

تهران- روزنامه همدلی امروز (دوشنبه)در گزارش خود از حواشی افزایش حجم پول‌های سرگردان و دمیدن بر تنور تورم پرداخته بانک مرکزی در آذرماه سال جاری حجم نقدینگی را بیش از هزار و 764 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که در مقایسه با سال گذشته 1/22درصد رشد کرده است.

مکزیک ۳.۹ میلیارد دلار نقدینگی به شرکت ملی نفت تزریق می‌کند

مقامات مکزیکی اعلام کردند که دولت ۳.۹ میلیارد دلار نقدینگی به شرکت نفت دولتی پمکس تزریق خواهد کرد تا از کاهش رتبه اعتباری آن جلوگیری کند.

خراسان رضوی| تسنیم پای حرف گلخانه‌داران تایباد؛ کمبود نقدینگی همچنان آزاردهنده است

بسیاری از گلخانه‌داران تایباد معتقد هستند با توجه به کمبود نقدینگی ادامه فعالیت در این بخش مقرون به صرفه نیست.

رشد ۲۷ درصدی آمار فوت زنان در حوادث رانندگی قم

قم - رئیس تالار تشریح پزشکی قانونی قم از افزایش ۲۷ درصدی آمار فوت زنان ناشی از حوادث رانندگی در قم طی ۹ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

فلزی‌ها گوی نقدینگی را از بازار سهام ربودند

امروز شاخص بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۲۰۰۰ واحد رشد کرد و در حالی که در روزهای گذشته توجه فعالان بازار سرمایه به سمت سهم‌های بانکی بود، امروز نسبت به کل ارزش بازار حجم قابل توجهی از نقدینگی به سمت فلزات اساسی رفت و این شرکت‌ها هدایت بازار را در دست گر

تزریق 8.6 میلیارد یورو ارز به سامانه نیما از نیمه مرداد ماه/1.4 میلیارد دلار بدون مشتری ماند+نمودار

گزارش عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد، از نیمه مرداد ماه تا ابتدای اسفند ماه حدود 8.6 میلیارد یورو ارز به سامانه تزریق شده و 1.4 میلیارد یورو نیز بدون خریدار مانده است.

اقتصاد مقاومتی درمان دردهای امروز اقتصاد ایران است

رئیس مجمع کارآفرینان ایران با بیان اینکه امروز رشد نقدینگی از توزیع مواد مخدر و اسلحه برای کشور خطرناک تر است، گفت: طی ۱۰ سال گذشته رشد نقدینگی ۹۷۴ درصد و نرخ ارز ۱۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

نقدینگی کشور صرف ساخت مراکز تجاری می‌شود

رئیس مجمع کارآفرینان ایران : نقدینگی کشور به جای هزینه شدن در تولید و کار‌های مولد صرف ساخت مراکز تجاری و مال‌ها می‌شود

رشد 90 درصدی مساحت گلخانه ها در هفت سال گذشته

تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی از رشد 90 درصدی توسعه گلخانه ها در دولت های یازدهم و دوازدهم خبر داد و گفت: مساحت گلخانه های کشور از هشت هزار هکتار در سال 91 به 15 هزار و 200 هکتار در امسال افزایش یافت.

افزایش ۲ برابری تولید و کاهش ۲۵ درصدی صادرات سیر در همدان

همدان-درحالی صادرات محصول سیر از استان همدان با کاهش ۲۵ درصدی روبروست که تولید این محصول امسال با رقم ۶۰ هزارتن بیش از ۲ برابر سال گذشته بوده و از این میزان تنها یک هزار تن صادر شده است.

کاهش ۶۰ درصدی تورهای ورودی به کشور/ایراد فروش ویزای تک توسط آژانس

معاون گردشگری کشور از کاهش ۶۰ درصدی تورهای ورودی به کشور خبر داد و گفت: در نمایشگاه گردشگری امسال بیش از ۲۰ استاندار برای اولین بار حضور پیدا کردند.

کاهش ۶۰ درصدی تورهای خروجی از کشور/ایراد فروش ویزای تک توسط آژانس

معاون گردشگری کشور از کاهش ۶۰ درصدی تورهای خروجی از کشور خبر داد و گفت: در نمایشگاه گردشگری امسال بیش از ۲۰ استاندار برای اولین بار حضور پیدا کردند.

وزیر صنعت در کرمان: نقدینگی مشکل جدی صنعتگران کرمانی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سرمایه در گردش و نقدینگی مشکل جدی صنعتگران کرمانی است گفت: پروژه اسید ایجو بیش از 95 درصد پیشرفت دارد که تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود و برای نخستین بار صنعت مس را صنعت سبز می‌کند.