به‌دنبال ملی کردن پلتفرم‌های فضای مجازی هستیم/پشت‌پرده مجهول و مبهم پیام رسان‌ها

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: در حال حاضر به دنبال ملی کردن پلتفرم‌های فضای مجازی هستیم زیرا ضریب نفوذ در دنیا و منابع اقتصادی کافی نداریم و این برنامه ای است که طی آن مردم را از سلطه غربی فضای مجازی خارج کنیم.مطالب مرتبط

فیلترینگ یا مدیریت فضای مجازی

کرج - ایرنا - وقتی از مجاز سخن می گوییم یعنی فضایی مقابل فضای واقعی، اکنون اما به مدد فناوری و دانش بشری، جهان با پدیده جدیدی موسوم به اینترنت و فضای مجازی دست یافته که نه تنها نمی توان آن را فضای مجازی نامید، بلکه گاه حتی واقعی تر از واقعی است.

فیلترینگ یا مدیریت فضای مجازی

کرج - ایرنا - وقتی از مجاز سخن می گوییم یعنی فضایی مقابل فضای واقعی، اکنون اما به مدد فناوری و دانش بشری، جهان با پدیده جدیدی موسوم به اینترنت و فضای مجازی دست یافته که نه تنها نمی توان آن را فضای مجازی نامید، بلکه گاه حتی واقعی تر از واقعی است.

همکلاسی‌ها پس از ۳۵ سال گرد هم آمدند

پیام رسان های مجازی این بار 100 بچه مدرسه ای دیروز را گردهم آورد و یاد و خاطره روزهای گذشته را دوباره برایشان زنده کرد.

فروشنده در بازار خودرو زیاد شد؛ جولان نمایندگی‌ها در فضای مجازی

در حال حاضر با وجود عرضه قطره چکانی خودرو در بازار عمده معاملات و حتی پیدا کردن مشتری توسط فروشندگان و نمایندگی‌های فروش شرکت‌های خودروساز در فضای مجازی انجام و ظرف چند روز خودرو آنهم با قیمت روز به دست خریدار می‌رسد.

سلبریتی‌ها در دام مدعیان "ضمانت امنیت فضای مجازی"

یک کارشناس امنیت فضای مجازی نسبت به ادعای شغلی تحت عنوان تضمین‌گر امنیت در فضای مجازی هشدار داد و تاکید کرد که چنین ادعایی به هیچ عنوان صحت ندارد.

تشخیص پاتوژن‌ها با یک پلتفرم هوش مصنوعی

پژوهشگران اخیراً موفق به توسعه یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی شده‌اند که این پلتفرم می‌تواند پاتوژن‌ها را بسیار دقیق و همانند پزشکان آنالیز کند.

رژه ربات‌های برانداز در فضای مجازی برای داغ کردن نشست ضدایرانی ورشو‏

نتایج تحقیق رسانه دولتی انگلیس از فعالیت ربات‌های برانداز در فضای مجازی برای گسترده نشان دادن حمایت‌ها از نشست ورشو حکایت دارد.

برای حضور در فضای مجازی، کودکان را باید از نو شناخت

تهران-ایرنا- بسیاری از منتقدان حوزه کودک و فضای مجازی به این نتیجه رسیده اند که مدتهاست از این سوال که «آیا فضای مجازی برای کودکان خوب است یا بد؟» گذر کرده ایم و آنچه باید در حال حاضر مد نظر قرار بدهیم، این است که با قواعد، ضوابط و استفاده درست از آن آشنا

مجرمان به فضای مجازی کوچ کرده‌اند/ رشد 80 درصدی جرایم فضای مجازی در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه مجرمان به فضای مجازی کوچ کرده‌اند، از رشد 80 درصدی وقوع جرایم در فضای مجازی در تهران خبر داد.

ضرورت حضور زنان در شورای عالی فضای مجازی

تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره شبکه علمی ایران معتقد است باید در شورای عالی فضای مجازی از حضور زنان بهره برد و آن‌ها را در تصمیم‌گیری‌ها سهیم کرد و نباید در خصوص فضای مجازی، سلیقه‌ای برخورد شود.

بدافزاری که کیف پول مجازی کاربران را دزدید!

بسیاری از کارشناسان امنیتی به تازگی دریافته‌اند که بدافزار جدیدی در پلتفرم فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور وجود دارد که ارزرمزهای موجود در کیف پول مجازی کاربران را به سرقت می برده است.

فضای مجازی مانع مطالعه کودکان نیست/ چینی ها کتاب مصنوعی به ایران صادر می کنند

رحماندوست گفت: اگر چه فضای مجازی و دیجیتال وقت گیر است، اما مانع مطالعه کودکان نخواهد شد؛ زیرا زمانی که اکنون صرف فضای مجازی و دنیای دیجیتال می شود در گذشته صرف مطالعه نمی شده است.]]>

آمریکا: به‌دنبال نزدیک کردن دیدگاه‌ها مسکو و واشنگتن بر سر ایران هستیم

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید آمریکا به دنبال نزدیک کردن دیدگاه‌ها با روس‌ها بر سر ماجرای ایران است.

رسانه ملی باید پادزهری برای فضای مجازی باشد

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با اشاره به گسترش فضای مجازی و ضرورت برنامه ریزی برای کاهش آسیب های آن گفت: رسانه ملی باید پادزهری برای فضای مجازی باشد.

رسانه ملی باید پادزهری برای فضای مجازی باشد

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با اشاره به گسترش فضای مجازی و ضرورت برنامه ریزی برای کاهش آسیب های آن گفت: رسانه ملی باید پادزهری برای فضای مجازی باشد.

شهریاری: راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام رسان انسجام ملی ملت ایران به همه جهانیان است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام رسان وحدت و انسجام ملی ملت ایران به همه جهانیان است و مهمتر اینکه دشمنان بدانند که انقلاب ایران ریشه در ارزش‌ها و آرمان‌های ملی ایرانیان دارد و شکست ناپذیر است.

کارآفرینان برای بهبود فضای کسب و کار یاری رسان باشند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: فضای کسب و کار باید بهبود یابد و باید مجموعه مدیریتی و امثال کارآفرینان برتر در این زمینه یاری رسان باشند.

خوزستان| عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: دشمن همواره دنبال القای ناامنی در روحیه مردم ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن به صورت مداوم در فضای مجازی در حال القا کردن این موضوع است که در ایران ناامنی وجود دارد.

کشف ۶۳ درصدی جرایم فضای مجازی در فارس

۶۳ درصد از جرایم فضای مجازی در۱۰ ماه نخست امسال در سطح استان فارس کشف شده است. سردار احمدعلی گودرزی فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به افزایش ۱۲۰ درصدی جرایم فضای مجازی در استان ادامه داد: ۸۱ درصد این جرایم مربوط به برداشت از حساب‌های بانکی شهروندان ا

قانون پایستگیِ زامبی/ فضای مجازی، دشمن قسم خورده ورزشی ها

حملات پیاپی به سلبریتی ها و اشخاص معروف در فضای مجازی به یک عادت تبدیل شده است و ورزشی ها هم از این قضیه در امان نمانده اند.]]>