«بمب خبری» جدید از حادثه خاشقچی در کنسولگری عربستان

افشاگر معروف به مجتهد می‌گوید پلیس ترکیه مدرک جدیدی از حادثه ناپدید شدن روزنامه‌نگار عربستانی در کنسولگری سعودی در استانبول به دست آورده که «بمب خبری» است.مطالب مرتبط

عزم دوباره ترکیه برای پیگیری پرونده قتل خاشقچی و چالش های جدید عربستان

ماهیت سیاسی پرونده قتل خاشقچی یک طرف را بازنده و یک طرف را برنده می سازد و به همین علت شکست عربستان برای بستن این پرونده و استمرار تلاش های ترکیه برای پیگیری آن توجیه پذیر است.

عربستان چندین قرارداد با تونس امضا کرد

تهران - ایرنا - عربستان در ازای سکوت تونس درماجرای کشته شدن 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری این کشور در استانبول، از عقد چندین قرارداد با تونس به ارزش 120 میلیون دلار در زمینه اجرای طرح های کشاورزی وآبرسانی خبر داد.

قتل خاشقچی و سنگ بنای کمپ دیوید جدید

 پس از متهم شدن ولیعهد عربستان در سنای امریکا به دست داشتن در قتل جمال خاشقچی، نشریه میدل ایست آی از تلاش محمدبن سلمان برای دست دادن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سبک کمپ دیوید خبر داد.

قتل خاشقچی ، اقتصاد عربستان را با بحران مواجه کرد

تهران – ایران – روزنامه فایننشال تایمز روز چهارشنبه نوشت: شک و شبهه در مورد دخالت مستقیم محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در فاجعه قتل جمال خاشقچی، اجرای برنامه های اقتصادی ریاض را با شکست روبه رو کرده است.

کانادا قرارداد فروش تسلیحات به عربستان را لغو می کند

تهران- ایرنا- تارنمای شبکه خبری فرانس 24 امروز دوشنبه گزارش داد: «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز گذشته اعلام کرد که کشورش در واکنش به دست داشتن عربستان در قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد و کشتارها در یمن، قرارداد تسلیحاتی بزرگ خود با این کشور را

هیلی : ولیعهد عربستان مسئول قتل خاشقچی است

تهران - ایرنا - «نیکی هیلی» نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در باره قتل «جمال خاشقچی» گفت:دولت عربستان و شخص محمد بن سلمان ولیعهد این کشور مسئول قتل روزنامه نگار منتقد هیات حاکمه سعودی است.

افشای موافقت سعودی با قتل عرفات، رسوایی دیگر برای آل سعود

تهران - ایرنا - قتل 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار 59 ساله عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول که برای آل سعود به ویژه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دردسارساز شده، موجب گشوده شدن پرونده ترورهایی شده که مستقیما و یا غیرمستقیم از سوی آل سعود اجرا شده است.

الجبیر: مظنونان قتل خاشقچی را تحویل ترکیه نمی‌دهیم

وزیر خارجه عربستان سعودی با بیان اینکه آنکارا باید اطلاعات کامل مربوط به قتل خاشقچی را در اختیار ریاض قرار دهد، گفت: ریاض مخالف تحویل مظنونان قتل جمال خاشقچی به ترکیه است.

قتل خاشقچی، موجب اتحاد ایران، قطر و ترکیه برابر عربستان شد

تهران - ایرنا - مقاله نویس روزنامه فرانسوی 'لوفیگارو' در مقاله ای تاکید کرد که ماجرای قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود، موجب تشکیل جبهه ای متحد میان ایران، قطر و ترکیه مقابل عربستان شده است.

استرالیا در بیت المقدس کنسولگری می زند

کوالالامپور- ایرنا- برخی منابع خبری گزارش دادند: دولت اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا رای نهایی در مورد انتقال سفارتش در اراضی اشغالی به بیت المقدس داده است اما در شرایط کنونی صرفا یک دفتر کنسولگری در بیت المقدس افتتاح می شود.

رئیس اطلاعات ترکیه، مقامات آمریکایی را در جریان پرونده خاشقچی قرار داد

رئیس سازمان اطلاعات ملی ترکیه، سناتورهای آمریکایی و رئیس سیا را در جریان پیشرفت‌های حاصل شده در پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول قرار داد.

اردوغان: نمی توانیم قتل خاشقچی را فراموش کنیم

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه در سخنانی در نخستین کنفرانس دستگاههای قضایی کشورهای عضو/ناظر سازمان همکاری اسلامی دراستانبول تاکیدکرد که کشورش نمی تواند حادثه قتل جمال خاشقچی را به فراموشی بسپارد و تنها این کشور پیگیر این جنایت است.

کوربین: نخست‌وزیر ما به ولی‌عهد دیکتاتور گفته، درباره قتل خاشقچی تحقیق کنید

رهبر حزب «کارگر» انگلیس با انتقاد از مواضع نخست‌وزیر این کشور درباره جنگ یمن و قتل «جمال خاشقچی» خواستار توقف فروش سلاح به عربستان سعودی شد.

کوشنر: مسئله خاشقچی به سازمان‌های اطلاعاتی مربوط است، ما بر «معامله قرن» متمرکزیم

داماد «دونالد ترامپ» که روابطش با ولی‌عهد عربستان سعودی با انتقاد اعضای کنگره آمریکا روبرو شده، در یک مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره قتل «جمال خاشقچی» به صحبت درباره «معامله قرن» در مذاکرات سازش پرداخت.

امارات: سیاست های ترکیه علیه عربستان قابل قبول نیست

تهران-ایرنا- انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات که کشورش متحد جنایات سعودی در یمن ودر حمایت از عربستان در پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد مدت ها سکوت اختیار کرده بود، از سیاست های ترکیه در هدف قرار دادن عربستان انتقاد کرد.

رهبر اکثریت سنا از محکومیت بن سلمان در قتل خاشقچی حمایت کرد

تهران - ایرنا - «میچ مک کانل» رهبر اکثریت سنای آمریکا روز چهارشنبه گفت که این مجلس باید از قطعنامه ای حمایت کند که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را مسئول قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد آل سعود معرفی می کند.

سناتور کورکر، بن سلمان را مسئول قتل خاشقچی معرفی می کند

تهران – سناتور جمهوریخواه «باب کورکر» گفت در نظر دارد طرح قطعنامه ای را ارائه دهد که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را مسئول قتل «جمال خاشقچی» ستون نویس واشنگتن پست معرفی خواهد کرد.

مقام‌های ارشد سعودی اذعان دارند که بن سلمان فرمان قتل خاشقچی را داده است

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، مقام‌های ارشد عربستان سعودی در خفا اذعان دارند که ولی‌عهد این کشور فرمان قتل جمال خاشقچی را صادر کرده است.

قطعنامه‌های سنای آمریکا علیه عربستان اعترافاتی دیرهنگام است

امام جمعه قم با اشاره به صدور دو قطعنامه سنای آمریکا علیه عربستان سعودی گفت: سنای آمریکا در دو قطعنامه به 4 سال ظلم علیه مردم مظلوم یمن و نقش ولیعهد عربستان در قتل خاشقچی اعتراف کرد هرچند اینها اقداماتی نفاق آلود و دیرهنگام است.

کنگره آمریکا خواستار نقش بیشتر درتوافق هسته ای با عربستان است

تهران - ایرنا - طرح دولت آمریکا برای فروش فناوری هسته ای به عربستان در حال تبدیل شدن به میدان نبرد بعدی بین کاخ سفید و کنگره در زمینه سیاست واشنگتن در قبال ریاض در پی قتل جمال خاشقچی است.