2 هکتار از اراضی قمیشلو رفع تصرف شد

اصفهان - ایرنا - رئیس اداره پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 2 هکتار از اراضی تصرف شده این منطقه با حکم مراجع قضایی آزاد شده است.مطالب مرتبط

20 هکتار از اراضی ملی طرقبه رفع تصرف شد

بعد از پیگیری‌های چند ساله نماینده‌های تشکل‌های مردم‌نهاد انجمن میراث کهن طرقبه 20 هکتار از اراضی ملی این شهرستان که تصرف غیرقانونی شده بود، با حکم دادستان طرقبه رفع تصرف شد.

38 هکتار از اراضی ملی در زاهدان رفع تصرف شد

زاهدان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: 38 هکتار از اراضی ملی شهرستان زاهدان با هدف مبارزه با متخلفان و پیشگیری از تصرف های غیرقانونی در قالب سه پرونده شکایت تخلف مورد رسیدگی و در یک عملیات رفع تصرف شد.

20 هکتار از اراضی ملی طرقبه رفع تصرف شد

بعد از پیگیری‌های چند ساله نماینده‌های سمن مردم‌نهاد "انجمن میراث کهن" طرقبه، 20 هکتار از اراضی ملی این شهرستان، رفع تصرف شد.

حدود 14 هکتار از اراضی ملی شهرری رفع تصرف شد

شهرری- ایرنا- بخشدار قلعه نو شهرستان ری گفت: حدود 14 هکتار از اراضی ملی این بخش در جنوب تهران با هدف مبارزه با متخلفان و پیشگیری از تصرف های غیرقانونی در 2 روز اخیر خلع ید شد.

15 هکتار از اراضی کشاورزی پردیس رفع تصرف شد

تهران- ایرنا- دادستان شهرستان پردیس از رفع تصرف 15 هکتار از اراضی کشاورزی این شهر در طی سه روز اخیر خبر داد.

34 هکتار از اراضی ملی در اردبیل رفع تصرف شد

اردبیل-ایرنا-معاون املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان اردبیل از رفع تصرف 34 هکتار از اراضی ملی تحت پوشش یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل به ارزش بیش ا ز 160 میلیارد ریال در سال جاری خبر داد.

رفع تصرف ۴۰ هکتار از اراضی ملی در فارس

۴۰ هکتار از اراضی ملی فارس رفع تصرف شد.

رفع تصرف اراضی ملی در ممسنی

بیش از ۹ هکتار اراضی ملی شهرستان ممسنی از دست زمین خواران و متصرفین خارج شد.

10 هزار مترمربع از اراضی ملی مهریز رفع تصرف شد

یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت، 10 هزار مترمربع از اراضی ملی در دهستان تنگچنار این شهرستان که به صورت غیرقانونی تصرف شده بود، این هفته رفع تصرف و حصار آن تخریب شد.

رفع تصرف اراضی ملی در دهلران

با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران بیش از یک هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان از دست متصرفان و سودجویان آزاد شد.

رفع تصرف اراضی در پارک ملی بختگان

۳۲ هزار و ۷۳۵ هکتار از اراضی پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان از متصرفان باز پس گرفته شد.

پنج هکتار اراضی موقوفه در مراغه رفع تصرف شد

مراغه - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه گفت: از ابتدای سالجاری 10 موقوفه به مساحت پنج هکتار با صلح و سازش از دست متصرفان خارج و در سامانه جامع موقوفات کشور ثبت شد.

رفع تصرف از 1285 هکتار اراضی ملی در استان تهران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: از سال 94 تاکنون بیش از 1285 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی به ارزش حدودی 5 هزار میلیارد تومان از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد.

افزون بر 123 هزار مترمربع از اراضی ملی گیلان رفع تصرف شد

رشت - ایرنا - رئیس اداره حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون؛ افزون بر 123 هزار مترمربع از اراضی ملی استان رفع تصرف شده است.

هجوم سوداگران به اراضی شیب دار مازندران

مازندران با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی، مستعد کشت انواع گیاهان دارویی به ویژه در مناطق بالادست و اراضی شیب‌دار است اما سوداگران اراضی در برخی مواقع با تصرف این اراضی آن را مورد هجمه خود قرار می‌دهند، این در حالی است که کشت گیاهان دارویی در این

۴۱ میلیون هکتار ار اراضی کشاورزی مستعد اجرای طرح اراضی شیبدار است

قزوین- معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۴۱ میلیون هکتار اراضی کشاورزی بالای ۳۰۰ میلی متر بارندگی داریم که مستعد برای اجرای باغ اراضی شیبدار است .

100 هکتار از اراضی شیب دار کردکوی باغ می شود

گرگان - ایرنا - فرماندار کردکوی گفت: طرح کاشت درخت در 100 هکتار از زمین های کم بازده این شهرستان در قالب طرح جامع مدیریت اراضی شیب دار آغاز شد.

طرح آبیاری تیپ در 200 هکتار اراضی ابرکوه اجرا شد

یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: طرح آبیاری قطره‌ای به شیوه تیپ (نواری) در سطح 200 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان در سال 1397 اجراشده است .

105 هزار هکتار از اراضی استان قم به کانون گردوغبار تبدیل‌شده است

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به تبدیل 400 هزار هکتار از اراضی استان به بیابان گفت: 105 هزار هکتار از اراضی استان به کانون گردوغبار تبدیل‌شده است.

سند مالکیت 30 هکتار از اراضی مساجد جیرفت صادر شد

کرمان - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت از صدور سند مالکیت برای اراضی چهار مسجد این شهرستان به مساحت 30 هکتار خبر داد.