مسیر پر پیچ و خم دانش بنیان ها تا تجاری سازی

سمنان - ایرنا - روند فعالیت شرکت های دانش بنیان از مسیر پارک های علم و فناوری در کشور جا افتاده است، ولی همچنان تا تجاری سازی و تبدیل ایده ها به ثروت، نخبگان کشور با مشکلات متعددی مواجه هستند.مطالب مرتبط

مسیر پر پیچ و خم دانش بنیان ها تا تجاری سازی

سمنان - ایرنا - روند فعالیت شرکت های دانش بنیان از مسیر پارک های علم و فناوری در کشور جا افتاده است، ولی همچنان تا تجاری سازی و تبدیل ایده ها به ثروت، نخبگان کشور با مشکلات متعددی مواجه هستند.

مسیر پر پیچ و خم دانش بنیان ها تا تجاری سازی

سمنان - ایرنا - روند فعالیت شرکت های دانش بنیان از مسیر پارک های علم و فناوری در کشور جا افتاده است، اما هم چنان تا تجاری سازی و تبدیل ایده ها به ثروت، نخبگان کشور با مشکلات متعددی مواجه هستند.

تجاری سازی ایده های دانش بنیان راه خروج از مشکلات کشور است

سمنان - ایرنا - معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان گفت: تجاری سازی ایده های دانش بنیان و توجه بیش از پیش به این مقوله، راه برون رفت از مشکلات کشور است.

تجاری سازی ایده های دانش بنیان راه خروج از مشکلات کشور است

سمنان - ایرنا - معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان گفت: تجاری سازی ایده های دانش بنیان و توجه بیش از پیش به این مقوله، راه برون رفت از مشکلات کشور است.

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز

تبریز- ایرنا- ششمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به «رینوتکس 2018»، فرصت تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و کسب و کار و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان است.

تجاری سازی ایده های فناورانه در نمایشگاه «رینوتکس» تبریز

تبریز- ایرنا- ششمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، موسوم به «رینوتکس 2018»، فرصتی برای تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و کسب و کار و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان است.

شرکتهای دانش بنیان کمترین تأثیرپذیری را از نوسانات ارزی دارند

معاون رئیس جمهور بابیان اینکه کسی موضوع تاثیر مسائل ارزی در شرکتهای دانش بنیان را نفی نمی کند، گفت: شرکت های دانش بنیان کمتر از سایر بخش های صنعت از نوسانات نرخ ارزی تاثیرپذیری خواهند داشت.

بهره‌مندی ۸۴ درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری

رییس سابق صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه ۸۴ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان از یک تا ۳۰ خدمت این صندوق را استفاده کرده‌اند، گفت: ۱۳ درصد شکایات شرکت‌های دانش‌بنیان مربوط به صندوق بوده است.

ایجاد خط اعتباری برای نقل‌وانتقال آسانتر شرکتهای دانش‌بنیان/کمترین اثرات نوسانات ارزی بر شرکتها

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه علی‌رغم آنکه تحریم‌ها علیه کشور از مدت‌ها قبل آغاز شده، ولی شرکت‌های دانش‌بنیان کمترین تاثیرپذیری را از این موضوع داشتند، گفت: ما برای تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر آنکه اقدام به معرفی شرکای منا

ضرورت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر دانش و خروج از سیطره اقتصاد منابع، باید شرکت های دانش‌بنیان را توسعه دهیم.

نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان خلاق و نوآور

خلاقیت و نوآوری بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در دومین نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان خلاق و نوآور به نمایش گذاشته شد.

اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان

رئیس کمیسیون آموزش مجلس: در سیاست‌های کلی پیش بینی شده است که حداقل ۵۰ درصد سهم تولید ناخالص داخلی باید از اقتصاد دانش بنیان باشد.

رقابت شرکت‌های دانش‌بنیان، ارگان‌های دریایی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در جشنواره دریا

دبیر بخش «طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی» چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، گفت: بخش «طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی» در سه حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان، ارگان‌های دریایی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برگزار می‌شود، در هریک از این بخش‌ها، سه طرح و

شرکت مارال ربات آذربایجان غربی مجوز دانش بنیان دریافت کرد

ارومیه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: شرکت 'مارال ربات صنعت' مستقر در پارک علم و فناوری این استان موفق به اخذ مجوز دانش بنیان تولیدی نوع یک از طرف کارگروه تشخیص و ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان شد.

بازدید تولیت آستان قدس رضوی از نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان خلاق و نوآور

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت ­آستان قدس رضوی با حضور در دومین نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان خلاق و نوآور در محل بوستان گفتگو از آخرین دستاورد‌های چندین شرکت دانش بنیان بازدید کرد.

بازآفرینی بافت های ناکارآمد با استفاده از شرکت های دانش بنیان

شهردار تهران گفت: با استفاده از شرکت های دانش بنیان می توانیم حیات توسعه پایدار شهری را به بافت های ناپایدار شهری بازگردانیم و از توان و دانش جوانان کشور استفاده کنیم.

پیوستن آستان قدس رضوی به عرصه دانش بنیان‌ها

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت ­آستان قدس رضوی از تاسیس صندوق سرمایه گذاری دانش بنیان رضوی خبر داد.

لزوم تجاری سازی و برند سازی در زمان تحریم

مولاوردی با بیان اینکه اصلاح نگرش باید از درون قدرت و شهروندان شکل بگیرد تا حقوق شهروندی محقق شود، گفت: در دوران تحریم باید از کالای استاندارد ایرانی حمایت کرد و به سمت تجاری سازی و برند سازی رفت.]]>

پایان نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان

حدود ۴۰ هیئت خارجی در طول برگزاری دومین نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان خلاق و نوآور از آن بازدید کردند و این موضوع می‌تواند نقش مهمی در توسعه صادرات این شرکت‌ها داشته باشد.

حمایت از حوزه دانش بنیان راه برون رفت ریشه ای از مشکلات کشور

تهران - ایرنا -رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، یکی از بنیادی ترین اقدامات برای سرعت بخشیدن به خودکفایی ملی و گذر از بحران ها در شرایط حساس کنونی، اعتماد و حمایت از شرکت های دانش بنیان دانست.