مسیر پر پیچ و خم دانش بنیان ها تا تجاری سازی

سمنان - ایرنا - روند فعالیت شرکت های دانش بنیان از مسیر پارک های علم و فناوری در کشور جا افتاده است، ولی همچنان تا تجاری سازی و تبدیل ایده ها به ثروت، نخبگان کشور با مشکلات متعددی مواجه هستند.مطالب مرتبط

دانش باید از حالت کتابخانه‌ای به سمت تجاری‌سازی برود

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر دانش ما کتابخانه‌ای و نظری است، تاکید کرد: باید دانش را تجاری‌سازی کنیم.

نیازهای فناورانه پتروشیمی در عسلویه بومی‌سازی می‌شود

نشست تخصصی بومی‌سازی نیازهای فناورانه باهدف معرفی زیرساخت‌های مرکز تجاری‌سازی پارک فناوری پردیس معاونت علمی در توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان در عسلویه برگزار شد.

6 طرح دانشگاه علوم پزشکی همدان به مرحله تجاری سازی رسید

همدان- ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: این دانشگاه 16 شرکت دانش‌بنیان را در مرکز رشد پارک علم و فناوری همدان به ثبت رسانده که 6 مورد از محصولات آنها به مرحله تجاری سازی رسیده است.

اقتصاد دانش بنیان عامل اصلی استقلال و پیشرفت هر کشور است

ارومیه- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه بدون گذر از مسیر استقلال، آزادی ممکن نخواهد بود، گفت: پایه و اساس استقلال هرکشوری را اقتصاد دانش بنیان تشکیل می دهد.

بازارسازی محصولات دانش‌بنیان بزرگترین چالش معاونت علمی/ضرورت اجرای ۴ قانون مشکل‌گشا

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بزرگترین چالش اصلی حوزه شرکت‌های دانش بنیان را بازار سازی دانست و گفت: در صورتی که ۴ قانون "استفاده حداکثری از توان داخل"، "حمایت از شرکت‌های دانش بنیان"، "رفع داشتن موانع تولید" و "قانو

تجاری‌سازی ۲ طرح برگزیده جشنواره جوان خوارزمی/حضور ۸۰۰۰ دانش‌آموز در یک رقابت علمی

دبیر بیستمین جشنواره جوان خوارزمی با بیان اینکه در این دوره از ۱۲ طرح فناوران و ۳۱ طرح بخش دانش‌آموزی تقدیر می‌شود، گفت: از میان طرح‌های برگزیده بخش فناوران پنج طرح در فاز صنعتی شدن، دو طرح در آستانه نیمه‌صنعتی شدن و دو طرح تجاری‌سازی شده است.

معاون رئیس‌جمهور: شرکت‌های دانش‌بنیان کمترین آسیب را در تحریم‌ها دیدند

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پایان با تأکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان کمترین آسیب را در تحریم‌ها می‌بینند، فگت:‌ نباید تمرکز ما صرفاً بر ساختمان‌سازی باشد.

جوان‌سازی پوست با سلول‌های فیبروبلاست در کشور

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان روشی را برای جوان‌سازی پوست ارائه کردند که بر خلاف سایر روش‌ها، امکان بازسازی و جوان‌سازی پوست را فراهم می‌کند.

لزوم بستر سازی و توسعه صادرات محصولات دانش بنیان

فعالیت 1150 شرکت دانش‌بنیان در حوزه سلامت

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: ٣ هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور به‌ ثبت رسیده است که از این تعداد یک هزار و 150 شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت مشغول به ‌فعالیت هستند.

نسبت سرمایه‌گذاری در پژوهش کشور یک به 30 در مقایسه با سایر حوزه‌هاست

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: امروز بیشترین تسهیلات اعطایی بدون سقف، در زمینه طرح‌های دانش بنیان است، چون طرح‌های دانش‌بنیان کشور را از گرفتاری‌ها نجات می‌دهد.

­۴۲ هزار شغل پایدار با شرکت‌های دانش بنیان

وزیر علوم: با شرکت‌های دانش بنیان ۴۲هزار شغل پایدار ایجاد شده، بنابراین پارک‌های علم و فناوری باید مورد توجه قرار گیرد.

قادری فر: طرح‌های دانش بنیان مازندران حمایت می‌شود

معاون توسعه فناوری معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به ارتقا علم آموزی در بین دانشجویان، گفت: طرح‌های دانش بنیان مازندران حمایت می‌شود.

سهم اندک آذربایجان شرقی از شرکت‎های دانش‌بنیان/افزایش بودجه پارک استان در سال ۹۸

رئیس پارک علم‌وفناوری آذربایجان شرقی از سهم ۲.۷ درصدی آذربایجان شرقی از نظر تعداد شرکت‎ دانش‌بنیان خبر داد و گفت: وضعیت خوبی از نظر تعداد شرکت‎های دانش‌بنیان در استان نداریم.

صادرات محصولات دانش بنیان شتاب گیرد

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید بازارهای خارجی متناسب با شرکت های دانش بنیان را شکل دهیم که بتوانیم محصولات این شرکت ها را در خارج از کشور ارائه کنیم.

پیوند بین تجاری‌سازی و تحقیقات هدف اصلی نمایشگاه‌های تخصصی است

استاندار گیلان با اشاره به این مطلب که توسعه بهره وری در جریان تجاری سازی به جامعه کمک مستقیم می کند،پیوند بین تجاری سازی و تحقیقات را هدف اصلی نمایشگاه های تخصصی خواند.]]>

تاکید سرپرست ایمیدرو بر توسعه همکاری با مراکز دانش بنیان

سرپرست هیئت­ عامل ­ایمیدرو­ گفت: توسعه در هر صنعتی با کسب دانش فنی آن رخ می دهد؛­این قابلیت در کشور و به ویژه صنایع فولادی وجود دارد تا با توسعه همکاری های صنعت و دانشگاه در مسیر رفع وابستگی و عدم نیاز به شرکت های خارجی گام برداریم.

فعالیت ۳ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: هم اکنون ۳ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد.

مدیریت مصرف برق با کمک شرکت های دانش بنیان

مدیرعامل توانیر از کمک رسانی شرکت های دانش بنیان به صنعت برق برای مدیریت مصرف سی میلیون مشترک خانگی خبرداد.

حمایت از شرکت های دانش بنیان قانونمند شود

تهران - ایرنا - نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان باید قانونمند شود.