پروتئین های التهابی روده بزرگ با افزایش وزن بیشتر می شوند

تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان دانشگاه تافتس در آمریکا نشان می دهد پروتئین های التهابی موجود در روده با افزایش وزن افزایش می یابند. التهاب مهمترین دلیل بروز سرطان روده است.مطالب مرتبط

بیماری های التهابی روده و خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان

محققان علوم پزشکی در دانشگاه نورث وسترن آمریکا دریافتند مردان مبتلا به بیماری های التهابی روده به میزان چهار تا پنج برابر دیگر مردان در خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به پولیپ روده

متخصص جراحی روده، گفت: از هر 4 نفر یک نفر به پولیپ روده بزرگ مبتلا است.

التهاب روده ریسک سرطان پروستات را افزایش می دهد

مطالعه جدید نشان می دهد مردان مبتلا به بیماری التهاب روده، چهار تا پنج برابر بیشتر در معرض ریسک ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

نوشیدنی‌هایی از جنس پروتئین!

​پروتئین در فرآیندهای مهمی مانند سوخت و ساز و جداسازی هورمونی نقش دارد. در نتیجه، دریافت پروتئین به روشی درست به مراقبت از سلامت و کاهش وزن کمک می کند.]]>

۲۵ درصد افراد بالای ۵۰ سال پولیپ روده دارند

یک متخصص افتادگی ارگان های لگن، گفت: در بین افراد ۵۰ سال در دنیا از هر چهار نفر یک نفر به پولیپ روده بزرگ مبتلا است.

25 درصد افراد بالای 50 سال پولیپ روده دارند

تهران - ایرنا - متخصص افتادگی ارگان های لگن گفت: در بین افراد 50 سال در دنیا از هر چهار نفر یک نفر به پولیپ روده بزرگ مبتلا است.

گرانی مسکن خط فقر در شهرهای بزرگ را بیشتر کرد

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش خود از رشد ۲۵ درصدی خط فقر تابستان ۹۷ نسبت به تابستان ۹۶ خبر داده است؛ امری که یک اقتصاددان علت اصلی افزایش آن در شهرهای بزرگ را گران شدن مسکن در ماه‌های گذشته ارزیابی می‌کند.

مصرف انبه موجب تسکین بیماری التهاب روده می شود

مطالعات نشان می دهد مصرف انبه تاثیر مثبتی بر افراد مبتلا به بیماری التهاب روده دارد.

نقش مصرف غلات کامل در پیشگیری از ابتلا به سرطان روده

طبق توصیه محققان، مصرف غلات کامل و ورزش منظم و در عین حال کاهش مصرف گوشت های فرآوری شده و مشروبات الکلی از ریسک ابتلا به سرطان روده می کاهد.

هنرمندان بزرگ زاده‌ می‌شوند یا ساخته می‌شوند؟

فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

​تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده اند این شرایط می تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد.]]>

چه عواملی موجب ضعف حافظه می‌شوند؟

ضعف حافظه از مشکلات شایعی است که با بالا رفتن سن افراد بیشتر درگیر آن می‌شوند.

شناسایی ۶۰۰۰ ژن مقاوم به آنتی بیوتیک در باکتری های روده

دانشمندان موفق به شناسایی بالغ بر ۶۰۰۰ ژن مقاوم به آنتی بیوتیک در باکتری های ساکن در روده انسان شده اند.

ایران در معرض کوچ‌های بزرگ

عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر افراد بنا به دلایلی دچار بی‌سرزمینی شوند مبتلا به خلاء هویتی می‌شوند.

افزایش شریان های اصلی پایتخت به معنای ترافیک بیشتر است

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینکه مدیریت شهری باید تحول هوشمندانه و خلاقانه را در پایتخت دنبال کند گفت: باید جور دیگری به محیط زندگی نگاه کرد؛ افزایش شریان های اصلی و شهری به معنای افزایش تقاضای سفر، ترافیک و در نتیجه آلودگی بیشتر است.

آب انبارها به عنوان یادگاری‌ها فراموش شده لارستان احیا می‌شوند

آب انبارهای لارستان که بیشتر با نام برکه شناخته می‌شوند، بخشی از هویت فرهنگی و اجتماعی مردم هستند که در سالیان اخیر روند تخریب آنها شدت گرفته است.

ماجرای گاو عظیم‌الجثه استرالیایی چیست؟

گاوی که چندی پیش در برخی رسانه‌ها به‌عنوان گوساله عظیم‌الجثه برجسته شد، درواقع همان گاو هلشتاین است که برخلاف هم­نوعان خود که در سن 4 سالگی سلاخی می‌شوند، سلاخی نشده و بنابراین با افزایش سن، جثه حیوان نیز بزرگ شده است.

ادامه نقش‌آفرینی در «مرگ خاموش»/ نقش‌های منفی بیشتر دیده می‌شود

بازیگر سریال«مرگ خاموش» بازی در نقش‌های منفی را جذاب‌تر دانست زیرا باعث می‌شوند تا کاراکتر ابعاد درونی بیشتری داشته باشد و بیشتر دیده شود.

افزایش بارندگی‌ها در ۳ ماه اخیر‌/آلودگی هوا در شهرهای بزرگ

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی 9۸-9۷ تا 17 آذرماه، 79.7 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 25.7 میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری 210.6 درصد بیشتر از سال زراعی گذشته است.

افزایش نرخ قیمت‌ها در استان کرمان نباید بیشتر از 10 درصد باشد

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با اشاره به اینکه بعضی از افزایش قیمت‌ها در بازار افسارگسیخته است و مرجع رسمی ندارد گفت: افرایش نرخ قیمت‌ها در استان کرمان نباید از 10 درصد و در نهایت 15 درصد بیشتر شود.