پروتئین های التهابی روده بزرگ با افزایش وزن بیشتر می شوند

تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان دانشگاه تافتس در آمریکا نشان می دهد پروتئین های التهابی موجود در روده با افزایش وزن افزایش می یابند. التهاب مهمترین دلیل بروز سرطان روده است.مطالب مرتبط

پروتئین های التهابی روده بزرگ با افزایش وزن بیشتر می شوند

تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان دانشگاه تافتس در آمریکا نشان می دهد پروتئین های التهابی موجود در روده با افزایش وزن افزایش می یابند. التهاب مهمترین دلیل بروز سرطان روده است.

ارتباط چاقی با افزایش ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ

به گفته محققان، زنان دارای اضافه وزن یا چاق دو برابر زنان دارای وزن نرمال قبل از سن ۵۰ سالگی در معرض ریسک ابتلا به سرطان کلورکتال (روده بزرگ) قرار دارند.

بررسی تازه های شیمی درمانی در بیماران سرطان روده بزرگ

یک فوق تخصص خون و سرطان، از سرطان روده بزرگ به عنوان سومین سرطان شایع در دنیا نام برد.

سرطان روده بزرگ در کمین زنان چاق

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، زنان چاق و دچار اضافه‌وزن دو برابر بیش از دیگر زنان در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار دارند.

دلایل ابتلا به سرطان روده بزرگ

فوق تخصص خون و سرطان ضمن هشدار در مورد شیوع سرطان روده بزرگ گفت:سابقه خانوادگی، نوشیدن مشروبات الکلی و بیماری‌های حاد شکمی از دلایل بروز این بیماری است.

چاقی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

محققان علوم پزشکی در دانشگاه پزشکی واشنگتن دریافته اند چاقی خطر ابتلای زودهنگام به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

بررسی پروتئین‌های مربوط به سرطان با کمک یک مدل رایانه‌ای

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی"، نوعی مدل رایانه‌ای ابداع کردند که می‌تواند پروتئین‌های مرتبط با سرطان را بررسی کند.

تاثیر رژیم غذایی بر حفظ سلامت روده ها

ما با رژیم غذایی خود، علاوه بر تغذیه خودمان، میلیاردها باکتری، ویروس و قارچ های در حال زندگی در بدن مان را که میکروبیوم روده را تشکیل می دهند نیز تغذیه می کنیم.

افزایش 17درصدی تولید سنگ آهن فرآوری شده شرکت های بزرگ

میزان تولید دانه بندی و کنسانتره سنگ آهن­­ شرکت های بزرگ معدنی در 6 ماهه نخست 97 افزایش یافت.

بیشتر مراکز علمی، کاربردی دولتی به بخش خصوصی واگذار می شوند

اصفهان - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی، ‌کاربردی کشور گفت: حدود 350 مرکز علمی، کاربردی این دانشگاه به دولت و دستگاه های اجرایی وابسته هستند که با توجه به مصوبه شورای عالی اداری، بیشتر آنها به بخش خصوصی واگذار می شوند.

بیشتر مراکز علمی، کاربردی دولتی به بخش خصوصی واگذار می شوند

اصفهان - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی، ‌کاربردی کشور گفت: حدود 350 مرکز علمی، کاربردی این دانشگاه به دولت و دستگاه های اجرایی وابسته هستند که با توجه به مصوبه شورای عالی اداری، بیشتر آنها به بخش خصوصی واگذار می شوند.

افزایش 27 درصدی صادرات نفت ایران به هند

هند در شهریور ماه از ایران بیشتر نفت خرید و این میزان به روزانه 528 هزار بشکه نفت رسید که نسبت به پارسال 27 درصد بیشتر است.

افزایش ۱۴ درصدی تولید شمش فولادسازان بزرگ

میزان تولید شمش ­­فولاد شرکت‌های بزرگ کشور در ­۶ ماهه نخست سال ۹۷، بیش از ۱۴ درصد رشد کرد.

هشدار رئیس پلیس تهران بزرگ به افزایش آمار سارقان سرقت اولی‌

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: متاسفانه تعداد سارقانی که برای اولین بار اقدام به سرقت کرده‌اند افزایش پیدا کرده و این تلنگر و تذکری برای ما است.]]>

پتانسیل مدال‌آوری ورزش بانوان را دریابیم

توجه به ورزش بانوان بیشتر از سال‌های قبل شده اما این افزایش توجه رشدی طبیعی براساس اقتضای پیشرفت ورزش بوده نه بیشتر. اما عملکرد بانوان ورزشکار ایران نشان می‌دهد که اکنون زمان توجه و حمایت بیشتر رسیده تا آنها بتوانند توانایی و پتانسیل خود را برای به اهتزاز

دانستنی های تغذیه‌ای تخم مرغ آب پز

تخم مرغ یکی از بهترین منابع برای دریافت پروتئین است.

فیلم تسنیم از تب خرید: جوگیر شدیم

موضع غریبی که ما مصرف‌کنندگان ایرانی در برخی از مواقع در مقابل افزایش قیمت یک کالا از خود نشان می‌دهیم، افزایش خرید تحت تاثیر جو گرانی است که این موضوع خود زمینه افزایش قیمت بیشتر را فراهم می‌کند.

تولید نفت کشور تا پایان امسال افزایش می یابد

تهران- ایرنا- 'سهیل المزروعی'، وزیر انرژی امارات متحده عربی ، از افزایش تولید نفت این کشور در سه ماهه سوم سال جاری و افزایش بیشتر آن در اکتبر و نوامبر به منظور تامین نیاز بازار خبر داد.

راهپیمایی اربعین، اجتماعی بزرگ برای مقابله با ظلم

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: هدف از راهپیمایی اربعین آن است که افراد آزادیخواه جهان گردهم جمع شوند و اجتماعی بزرگ علیه ظلم صورت بگیرد.

طلا از افزایش قیمت کوتاه آمد

طلا روز چهارشنبه تحت تاثیر انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ‌های بهره‌ آمریکا که تقاضای خرید را محدود کرد و باعث شد این فلز ارزشمند نتواند از افت ارزش دلار سود ببرد، ثابت ماند.