پروتئین های التهابی روده بزرگ با افزایش وزن بیشتر می شوند

تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان دانشگاه تافتس در آمریکا نشان می دهد پروتئین های التهابی موجود در روده با افزایش وزن افزایش می یابند. التهاب مهمترین دلیل بروز سرطان روده است.مطالب مرتبط

سرطان روده بزرگ در کمین دیابتی ها

تهران- ایرنا- عضو پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد با بیان اینکه درد شکم و کاهش وزن از جمله علامت های ابتلا به سرطان روده است،گفت:خطر ابتلا به سرطان کولون (روده بزرگ) در افراد دیابتی بیشتر از سایرین است.

بیماری التهابی روده در استان اصفهان در حال افزایش است

اصفهان- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: امروز با شیوع بیماری التهاب روده در کشور و اصفهان مواجهیم که لزوم برگزاری همایش‌های دوره‌ای بیماران هر دوسال یکبار در ضروری است.

سرطان روده بزرگ شایع ترین سرطان دستگاه گوارش است

تبریز- ایرنا- فوق تخصص بیماری های گوارش، کبد و آندوسکوپی گفت: سرطان روده بزرگ شایع ترین سرطان دستگاه گوارش است که عوامل مختلف ژنتیکی، محیطی و تغذیه ای در بروز آن موثرند.

افزایش شیوع بیماری التهاب روده در استان اصفهان

دو هزارو 300 نفر در استان اصفهان مبتلا به  بیماری التهاب روده هستند.

افزایش شمار کودکان فقیر در انگلیس

عدم افزایش درآمدها، سیاست های مالیاتی کنونی و کاهش کمک هزینه های معیشتی موجب می شود بین سالهای 2017 و 2024 یک میلیون کودک بیشتر در انگلیس فقیر شوند

برنامه ای برای افزایش وام مسکن نداریم/ تداوم ساخت مسکن کم درآمدها

اراک- وزیر راه و شهرسازی گفت: قصد و برنامه ای برای افزایش وام مسکن نداریم، چرا که معتقدیم این اقدام موجب افزایش قیمت مسکن خواهد شد و اقشار کم درآمد برای تامین مسکن بیشتر دچار مشکل می شوند.

روده انسان سکونتگاه 2 هزار باکتری ناشناخته است

پژوهشگران اروپایی در بررسی جدیدی دریافتند که حدود دو هزار باکتری ناشناخته در روده انسان زندگی می‌کنند.

شناسایی 2000 گونه باکتری جدید با توالی یابی ژنوم روده

تهران – ایرنا - محققان لابراتوار اروپایی زیست شناسی مولکولی توانستند نزدیک به 2000 گونه باکتری جدید را در روده انسان شناسایی کنند.

فاصله کلانشهرها با اندازه کارا و مشکلاتی که ایجاد می‌شود

روند رو به رشد افزایش جمعیت در شهرها و محیط‌های شهری، باعث شده که شهرهای بزرگ، بزرگ‌تر شده و به نظم بهتری نیاز داشته باشند. یکی از مهم‌ترین نکات در این خصوص، بزرگ شدن و بهتر شدن اقتصاد شهر، هم گام با بزرگ شدن جمعیت آن است. این موضوع توسط پژوهشگران کشور بر

افزایش شمار پناهجویانی که قانونی وارد اروپا می‌شوند

تعداد کسانی که بدون نیاز به ویزا وارد یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‌شوند و تقاضای پناهندگی می‌دهند رو به افزایش است.

آیا گوشت قرمز سرطان‌زاست؟

یک متخصص رادیوتراپی و آنکولوژیوی گفت: بر اساس شواهد محدود از مطالعات نشان می‌دهد که ارتباط مثبت بین خوردن گوشت قرمز و ایجاد سرطان روده بزرگ و هم‌چنین شواهد استنباطی قوی وجود دارد.

شمشیربازان به جایزه بزرگ مصر اعزام می‌شوند

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در رقابت‌های جایزه بزرگ مصر شرکت می‌کند

مردم ژاپن و کره‌جنوبی، آمریکا را یک "تهدید بزرگ" برای امنیت جهانی می‌بینند

ژاپن و کره‌جنوبی، از متحدان آمریکا و محل حضور ۸۲ هزار نیروی آمریکایی، آمریکا را به عنوان یک "تهدید بزرگ" برای امنیت جهانی می‌ببنند. کره‌ای‌ها از آمریکا حتی بیشتر از کره شمالی می‌ترسند. ترس از قدرت و نفوذ آمریکا بیشتر از هراس‌ها از روسیه است.

کیفیت ضبط آثار فاخرهشت برابر بیشتر می‌شود

تهران - ایرنا - پشتیبان تولید نمایشی سیما فیلم با تاکید بر اینکه سریال «موسی (ع)» و «سلمان فارسی» با فرمت 8 k ضبط می‌شوند ،گفت: این ظرفیت وجود دارد که کیفیت ضبط آثار فاخر تلویزیونی، تا هشت برابر افزایش پیدا کند.

ثروت آفرینان بزرگ الگو می شوند

تهران- ایرنا- دبیر مجمع کارآفرینان ایران گفت: آیین نامه حمایت و رتبه بندی کارآفرینان بزرگ کشور با هدف الگوسازی از این ثروت آفرینان تدوین شد.

وزیر نیرو: ­بازار بزرگ برق منطقه در اختیار نیروهای با تجربه ایرانی است

وزیر نیرو گفت: امروزه طراحان مسئله جنگ آب در دنیا بیشتر به دنبال عادی کردن تنازع بر سر آب هستند تا بتوانند در آینده منافع خود را در این زمینه تامین کنند. ما درصددیم تا از شرایط تغییر اقلیم به عنوان فرصتی برای هم زیستی بیشتر با همسایگان خود استفاده کنیم و

بهای نفت خام سبک و شیرین ‏شاخص ‏نیویورک افزایش یافت

کاهش تولید نفت در عربستان سعودی یکی از سه تولید کننده بزرگ نفت در جهان در افزایش قیمت نفت در بازار جهانی و افزایش قیمت این شاخص نفتی تاثیر گذار بوده است.

فعالیت‌های پرنشاط دانشگاه‌ها را بیشتر کنیم

رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه در زمان حاضر آسیب‌های اجتماعی کم نیستند و دانشجویان نیز از این آسیب‌ها متاثر می‌شوند، گفت: برای گذراندن اوقات فراغت لازم است فعالیت‌های پرنشاط را در دانشگاه بیشتر کنیم.

محصولات قابل کشت در گلخانه، از فضای باز منتقل می شوند

به دلیل خشکسالی و افزایش بهره‌وری از آب، محصولاتی که قابلیت کشت در گلخانه برای آنان فراهم است، به گلخانه منتقل می شوند.

لبنان: برخی کشورهای بزرگ مانع بازگشت آوارگان سوریه می‌شوند