یازده گردشگر ایتالیایی از آثار تاریخی ورامین بازدید کردند

تهران- ایرنا- مسئول دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین گفت: یک گروه 11 نفره از گردشگران کشور ایتالیا از آثار تاریخی این شهرستان بازدید کردند.مطالب مرتبط

ورامین بیشترین آثار تاریخی ثبت ملی شده استان تهران را دارد

تهران-ایرنا-رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین گفت : این شهرستان با 77 اثر ملی، بیشترین آثار تاریخی ثبت ملی شده استان تهران را در اختیار دارد.

تهران| 28 اثر تاریخی ورامین در انتظار ثبت ملی است

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ورامین با اشاره به اینکه ورامین 72 اثر ثبت شده دارد گفت: 28 اثر تاریخی ورامین در انتظار ثبت ملی است.

گردشگران فرانسوی از جاذبه های تاریخی گناباد بازدید کردند

گناباد- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: شش نفر از گردشگران فرانسوی روز سه شنبه از جاذبه های تاریخی این شهرستان بازدید کردند.

نیم قرن اخیر به آثار تاریخی بسیاری شهرها آسیب وارد شد

یزد - ایرنا - مشاور مرکز بین‌المللی مطالعه، حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی ایکروم ( ICCROM) با بیان اینکه به راحتی می‌توان ‌یک اثر جهانی را نابود کرد اما به‌سختی می‌توان آن را حفظ کرد، تأکید کرد: در نیم قرن اخیر به آثار تاریخی بسیاری شهرها آسیب جدی وارد

ورامین ، باستانی ترین شهرستان استان تهران

رئیس میراث فرهنگی ورامین با بیان اینکه قدمت این شهرستان به حدود 8 هزار سال پیش می رسد گفت : بیشترین آثار ملی ثبت شده در استان تهران در ورامین قرار دارد.

شهرسازی در خوزستان باید با توجه به آثار تاریخی همراه باشد

اهواز - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: آثار متعدد تاریخی در خوزستان ثبت ملی و برخی ثبت جهانی شده اند و بر این اساس حوزه شهرسازی در این استان باید با توجه به آثار تاریخی و پیوست های آن همراه باشد.

تهران| آثار کشف شده محدوده تاریخی جدید «ری» وجاهت تاریخی ندارد

معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت: آثار یافت شده در محدوده تاریخی شهرستان ری ارزش موزه‌ای ندارد و بسیاری از این اشیاء تنها ارزش مطالعاتی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آثار خوشنویسی استاد مودب بازدید کرد

کرمان - ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سومین روز سفر خود به استان کرمان صبح امروز (جمعه ) از آثار خوشنویسی استاد جمال الدین مودب هنرمند برجسته کرمانی بازدید کردند.

بیشترین ثبت ملی آثار باستانی‌ تهران متعلق به‌ ورامین است

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ورامین گفت: شهرستان ورامین یکی از کهن‌ترین شهرستان‌های استان تهران در خصوص میراث فرهنگی محسوب می‌شود.

نجات جان ۵۷ گردشگر در جزیره هرمز

جانشین دریابانی استان هرمزگان از نجات جان ۵۷ گردشگر و بازدید کننده از نوار ساحلی جزیره هرمز توسط دریابانان پاسگاه مرزی ساحلی این جزیره خبر داد.

نجات جان ۵۷ گردشگر در جزیره هرمز

جانشین دریابانی استان هرمزگان از نجات جان ۵۷ گردشگر و بازدید کننده از نوار ساحلی جزیره هرمز توسط دریابانان پاسگاه مرزی ساحلی این جزیره خبر داد.]]>

دیدار بیش از 5 هزار گردشگر خارجی از شوش

پنج هزار و 624 گردشگر خارجی از ابتدای امسال تاکنون از جاذبه های گردشگری شهرستان شوش دیدن کردند.

سرپرست دفتر ثبت آثار تاریخی منصوب شد

پس از حاشیه هایی که برای مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی بوجود آمد، معاون میراث فرهنگی کشور مصطفی پور علی را سرپرست این دفتر منصوب کرد.

کاهش تخریب آثار تاریخی یزد با ثبت جهانی

تهران - ایرنا - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پس از ثبت جهانی یزد دیگر شاهد تخریب های جدی و افسارگسیخته آثار تاریخی در این شهر نیستیم.

سفیر اتریش از آثار تاریخی و مذهبی شوش دیدن کرد

دزفول - ایرنا - سفیر اتریش در تهران روز سه شنبه از آثار تاریخی و مذهبی شهرستان شوش در شمال استان خوزستان دیدن کرد.

سفیر اتریش از آثار تاریخی و مذهبی شوش دیدن کرد

دزفول - ایرنا - سفیر اتریش در تهران روز سه شنبه از آثار تاریخی و مذهبی شهرستان شوش در شمال استان خوزستان دیدن کرد.

سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی در هر سال یک اثر است

یزد - ایرنا - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی از سوی یونسکو را در هر سال یک اثر اعلام کرد.

سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی در هر سال یک اثر است

یزد - ایرنا - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی از سوی یونسکو را در هر سال یک اثر اعلام کرد.

۳ اثر تاریخی شهر مریانج برای ثبت در فهرست آثار ملی معرفی می‌شوند

همدان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از پیگیری معرفی ۳ اثر تاریخی شهر مریانج برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

اکران دانشگاهی «یک ربع به یازده» آغاز شد + تیزر

مستند داستانی «یک ربع به یازده» به نویسندگی و کارگردانی حامد حبیبی روایتی از عاشقانه‌های جانباز شهید منوچهر مدق و همسرش فرشته ملکی است.