شهدای خلیج ‌فارس هیمنه استکبار جهانی را شکستند

بوشهر- ایرنا- جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: شهدای خلیج ‌فارس در نبردی مستقیم با بالگردهای آمریکایی در دریا هیمنه استکبار جهانی را شکستند.مطالب مرتبط

اتحاد شکننده اعراب در شورای همکاری خلیج فارس؛ قطر به فکر جدایی

خروج ناگهانی قطر از اوپک در سایه ادامه یافتن بحران خلیج فارس نشان داد که دوحه واهمه‌ای از رویارویی با این بحران ندارد و احتمال خروج از شورای همکاری خلیج فارس را نیز بررسی می کند.

برگزاری نخستین همایش توسعه پایدار خلیج فارس

نخستین همایش ملی توسعه پایدار خلیج فارس با محور اکوسیستم های حساس در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

بحران قطر سرنوشت شورای همکاری خلیج فارس را تهدید می‌کند

پس از تعلیق نقش اتحادیه عرب و تبدیل آن به یک ویرانه، اکنون باید گذشته کشورهای عربی را یادآوری کرد بله این جدایی‌ها و اختلاف‌نظرهای کشورهای منطقه خلیج فارس ضربه‌ای مهلک را به شورای همکاری خلیج فارس وارد کرده و اگر این ضربه بدتر از ضربه وارد شده به اتحادیه

ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج‌فارس

ناو هواپیمابر هسته‌ای «جان سی ستنیس» در قالب یک گروه از ناوهای جنگی آمریکا وارد خلیج فارس شد.]]>

خلیج فارس مواج می شود

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سواحل مرکزی و جنوبی خلیج فارس از امروز با وزش بادهای شمال غربی مواج است.

تأمین اکثر قطعات پالایشگاه‌ ستاره خلیج‌فارس در داخل کشور

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس ضمن کم‌اثر خواندن تأثیر تحریم‌ها بر صنعت پالایش کشور، گفت: اکثر قطعات پالایشگاه‌ ستاره خلیج‌فارس در داخل تأمین می‌شود.

شورای همکاری خلیج فارس ناکارآمد است

کارشناس ارشد مسائل بین الملل: شورای همکاری خلیج فارس به علت رفتار‌های قبیله‌ای و ماجراجویانه سعودی‌ها و نیز ناکارآمدی خود شورا به هیچکدام از اهداف فلسفه تشکیل خود نرسیده است.

احتمال خروج قطر از شورای همکاری خلیج فارس وجود دارد

«نادر انتصار» معتقد است که شورای همکاری خلیج فارس در حال حاضر به ابزاری برای ریاض جهت تحکیم نقش خود به عنوان هژمون منطقه ای تبدیل شده است.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیر واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: با استناد به خروجی آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیر واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: با استناد به خروجی آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمره‌ صنایع سبز کشور قرار دارد.

پایش ماهواره ای «کشند سرخ» در خلیج فارس/ شناسایی فیتوپلانکتون ها

مقدار کلروفیل a برای شناسایی جلبکهای سرخ سطح خلیج فارس و دریای عمان با استفاده از تصاویر ماهواره ای سنجنده مادیس (آکوا/ ترا)، توسط سازمان فضایی ایران استخراج شد.

تحولات منطقه موجب چنددستگی در شورای همکاری خلیج فارس شده است

محقق موسسه مطالعات خاورمیانه آمریکا معتقد است که عدم شرکت امیر قطر و پادشاه عمان در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس به دلیل اختلاف نظر آنها با سیاست های عربستان سعودی بوده است.

سرعت وزش باد در خلیج فارس کاهش می یابد

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته امروز دوشنبه سرعت وزش باد در مناطق دریایی و ساحلی استان بویژه در جزیره های خلیج فارس با شدت کمتری نسبت به 2 روز گذشته در جریان است.

شروع بد تیم خلیج فارس در لیگ برتر فوتبال بانوان

در هفته نخست لیگ برتر فوتبال بانوان کشور تیم خلیج فارس شیراز در ورزشگاه شهید دستغیب مقابل مهمان خود نماینده مریوان با ۶ گل نتیجه را واگذار کرد.

تاکید قطر بر ضرورت تغییر ساختارها در منطقه خلیج فارس

تهران- ایرنا- تحلیلگران همگام با مقام های قطری با بیان اینکه شورای همکاری خلیج فارس در حل بحران های داخلی خود ناتوان است، دگرگونی ریشه ای ساختار اتحادها را برای تضمین آینده ثبات و امنیت در منطقه ضروری می دانند.

کسب رتبه 20 دانشگاه خلیج فارس در بین دانشگاه های وزارت علوم + گزارش

دانشگاه خلیج فارس بوشهر از نظر کمیت تولیدات علمی و مقالات رتبه 18 را در بین دانشگاه های کشور داراست.

کشف محوله مواد مخدر از مبدا شیخ نشین های خلیج فارس در بصره

بغداد – ایرنا – اداره گذرگاه های مرزی عراق روز چهارشنبه از کشف یک محموله جدید از قرص های روان گردان قاچاق شده از کشورهای شیخ نشین حاشیه خلیج فارس در بصره در جنوب عراق خبر داد.

هجمه بی‌سابقه قطر به شورای همکاری خلیج فارس و دبیرکل آن

وزیر امور خارجه قطر در سخنانی از عملکرد شورای همکاری خلیج فارس و دبیرکل آن انتقاد کرد.

بانوان راه یاب ملل مریوان تیم خلیج فارس شیراز را درهم کوبیدند

سنندج - راه یاب ملل مریوان در هفته اول لیگ برتر فوتبال بانوان تیم خلیج فارس شیراز را با شش گل در هم کوبید.

تحلیل زنگنه| چرا کار شورای همکاری خلیج فارس به اینجا کشید؟

کارشناس تحولات غرب آسیا معتقد است اعمال سیاست های عربستان بر شورای همکاری خلیج فارس جزیی از ماهیت خاندان آل سعود است و چنین عملکردی همواره به عنوان تهدیدی علیه اعضای این شورای بوده و خواهد بود.