درخواست سناتورهای آمریکایی از ترامپ برای تحریم عربستان به دلیل پرونده خاشقچی

سناتورهای ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در نامه‌ای از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور خواستند که با وجود احتمال حضور یک فرد خارجی در مساله خاشقچی تحریم‌هایی علیه عربستان سعودی اعمال کند.مطالب مرتبط

سناتورهای آمریکایی بن سلمان را شریک جرم قتل خاشقچی دانستند

تهران- ایرنا- گروهی از سناتورهای جمهوریخواه و دمکرات آمریکایی در ادامه فشارهای کنگره بر دولت ترامپ پیرامون روابط با سعودی ها، با ارائه قطعنامه ای به کنگره این کشور بر دست داشتن ولیعهد عربستان در قتل روزنامه نگار منتقد سعودی تاکید کردند.

رئیس اطلاعات ترکیه، مقامات آمریکایی را در جریان پرونده خاشقچی قرار داد

رئیس سازمان اطلاعات ملی ترکیه، سناتورهای آمریکایی و رئیس سیا را در جریان پیشرفت‌های حاصل شده در پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول قرار داد.

عزم دوباره ترکیه برای پیگیری پرونده قتل خاشقچی و چالش های جدید عربستان

ماهیت سیاسی پرونده قتل خاشقچی یک طرف را بازنده و یک طرف را برنده می سازد و به همین علت شکست عربستان برای بستن این پرونده و استمرار تلاش های ترکیه برای پیگیری آن توجیه پذیر است.

طرح سناتورهای آمریکایی برای تشدید فشارها علیه سیستم مالی ایران

تعدادی از سناتورهای آمریکایی درصدد ارائه طرحی در کنگره هستند که بر اساس آن تمامی بانک‌های ایران به اتهام پولشویی و تامین مالی تروریسم تحت تحریم قرار گیرند.

نامزد خاشقچی درخواست ترامپ برای سفر به کاخ سفید را رد کرد

تهران - ایرنا - نامزد ترکیه ای جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد هیات حاکمه سعودی که دوم اکتبر (10 مهرماه) در استانبول کشته شد، یکشنبه شب گفت: درخواست ترامپ برای دیدار از کاخ سفید را رد کردم و همچنان به تصمیم خود پایبند هستم.

اصرار سناتورهای آمریکایی بر افشای ارتباطات مالی ترامپ با ریاض

۱۱ سناتور دموکرات که در اعتراض به مواضع دولت آمریکا درباره قتل «جمال خاشقچی» خواستار روشن شدن ارتباطات‌ شرکت‌های وابسته به «سازمان ترامپ» با ریاض شده بودند، باز هم بر لزوم شفاف‌سازی در این باره تاکید کردند.

سناتورهای آمریکایی خواستار اخراج سفیر سعودی در واشنگتن هستند

یک رسانه آمریکایی در یادداشتی درباره بازگشت برادر کوچک ولی‌عهد عربستان سعودی به آمریکا بعد از غیبت یک ماهه پس از قتل «جمال خاشقچی» نوشت: «سفیر سعودی به واشنگتن برگشت اما آیا هیچ کس با او صحبت خواهد کرد؟»

آیا پایان ماه عسل ترامپ  و محمدبن سلمان نزدیک است؟

سناتورهای امریکایی که توضیحات رئیس سیا را در باره قتل جمال خاشقچی شنیده اند تردیدی در باره گناهکار بودن محمدبن سلمان در این پرونده ندارند و در تلاش برای مجازات وی هستند.

آمریکا در بحران: آزمون دمکراسی و قوت گرفتن استیضاح ترامپ

تهران-ایرنا- هشدار سناتورهای آمریکایی درباره بحران در آمریکا و تهدید به استیضاح با چالش حقوقی جدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در پرونده تحقیقات روسیه، در کنار امکان تعطیلی دولت بر سر اختلافات بر سر بودجه دیوار مرزی آینده ای غیرپیش بینی را برای آمری

مناقشه دولت ترامپ و کنگره این بار بر سر اخراج سفیر سعودی از آمریکا

وزارت خارجه آمریکا موضع نهایی خود را نسبت به درخواست سناتورهای این کشور برای اخراج سفیر عربستان اعلام کرد.

ترامپ برخلاف نظر سنا کنار بن سلمان می ایستد

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که برخلاف ارزیابی سازمان سیا مبنی بر دستور قتل خاشقچی توسط بن سلمان و درخواست سنا برای محکوم ساختن ولیعهد عربستان او در کنار بن سلمان می ایستد .

44سناتور سابق آمریکایی: کشور وارد دوره ای خطرناک می شود

تهران – ایرنا – در حالیکه با حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا فضای این کشور به شدت دو قطبی شده، سناتورهای سابق در نامه ای خطاب به سناتورهای منتخب، کشورشان را در حال ورود به وضعیتی خطرناک توصیف کردند.

ترامپ با دخالت در پرونده هوآوی اجرای تحریم‌ها علیه ایران را تضعیف کرد

یک روزنامه آمریکایی نوشته رئیس‌جمهور این کشور با دخالت در پرونده دستگیری و استرداد یکی از مدیران یک شرکت چینی اجرای تحریم‌ها علیه ایران را تضعیف کرده است.

قضات آمریکایی بار دیگر با درخواست ترامپ برای مقابله با پناهجویان مخالفت کردند

قضات دادگاه تجدیدنظر آمریکا با درخواست دولت برای اجرای دوباره سیاست عدم پذیرش درخواست پناهندگی را رد کردند.

برخی سناتورهای آمریکایی خواستار اخراج سفیر عربستان از واشنگتن هستند

سناتورهای آمریکا : باید فروش سلاح به عربستان متوقف شود

تهران - ایرنا - سناتورهای امریکایی با تاکید بر اینکه حمایت نظامی کاخ سفید از عربستان عامل اصلی شکست مذاکرات صلح یمن است، اعلام کردند که باید برای پایان جنگ ، فروش سلاح به ریاض را متوقف کرد.

سناتورهای آمریکایی خواستار تعلیق فوری همکاری‌های اتمی آمریکا با عربستان شدند

دو سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به وزیر انرژی آمریکا خواستار تعلیق فوری و نامحدود هرگونه توافق همکاری و مذاکره با عربستان درباره مسائل هسته‌ای میان دو کشور شدند.

گنده‌گویی رضاربع‌پهلوی: ایران را تحریم کنید و پولش را به ما بدهید

رضا ربع پهلوی که پیش از این از شاهزادگان سعودی درخواست کمک مالی برای براندازی ایران کرده بود، حالا در یک موسسه آمریکایی درخواست تشدید تحریم‌ها علیه ایران و مصادره اموال به نفع خودش کرده است!

رشوه های امارات، عربستان و اسرائیل برای نفوذ در دولت ترامپ

تهران- ایرنا- تارنمای «دیلی بیست» گزارش داد: بازپرس ویژه پرونده تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه، در دور دوم تحقیقات خود رشوه هایی که کشورهایی را چون امارات، عربستان و رژیم صهیونیستی با هدف اعمال نفوذ بر خط مشی سیاسی آمریکا به عوامل دولت ترامپ داده اند

واکنش عربستان به درخواست ترامپ از اوپک

وزیر انرژی عربستان نسبت به درخواست اخیر رئیس جمهوری آمریکا از اوپک مبنی بر عدم کاهش تولید نفت خود در سال آتی میلادی واکنش نشان داد.