درخواست سناتورهای آمریکایی از ترامپ برای تحریم عربستان به دلیل پرونده خاشقچی

سناتورهای ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در نامه‌ای از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور خواستند که با وجود احتمال حضور یک فرد خارجی در مساله خاشقچی تحریم‌هایی علیه عربستان سعودی اعمال کند.مطالب مرتبط

درخواست سناتورهای آمریکایی از ترامپ برای تحریم عربستان به دلیل پرونده خاشقچی

سناتورهای ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در نامه‌ای از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور خواستند که با وجود احتمال حضور یک فرد خارجی در مساله خاشقچی تحریم‌هایی علیه عربستان سعودی اعمال کند.

تشدید فشار سناتورهای آمریکایی به کاخ سفید در پرونده «خاشقچی» و جنگ یمن

چند سناتور ارشد آمریکایی از هر ۲ حزب این کشور ضمن هشدار درباره دست داشتن سعودی‌ها در ناپدید شدن یا مرگ احتمالی «جمال خاشقچی»، به کاخ سفید برای قطع کمک‌های واشنگتن به ائتلاف ریاض در «جنگ یمن» فشار آورده‌اند.

برای ترامپ فروش سلاح به عربستان مهمتراز پرونده خاشقچی است

تهران – ایرنا - ' دیوید راد' مدیر بخش آنلاین نشریه آمریکایی 'نیویورکر' در تحلیلی پیرامون برخورد دولت ترامپ با ریاض بر سرماجرای ناپدید و یا قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی گفت: فروش سلاح آمریکا به عربستان مهم تر از حل جنایت صورت گرفته درمورد خاشق

سناتورهای آمریکایی خواستار تحقیق درباره سرنوشت خاشقچی شدند

تهران – ایرنا – 22 سناتور آمریکایی روز چهارشنبه در نامه‌ای به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا خواستار تحقیق درباره سرنوشت «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود شدند که از زمان ورود به کنسولگری عربستان در ترکیه، ناپدید شده است.

اگر ریاض درخواست کند، «اف‌بی‌آی» را برای پرونده خاشقچی می‌فرستیم!

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص قتل روزنامه‌نگار منتقد ریاض گفت: اگر عربستان درخواست کند، «اف‌بی‌آی» را برای پرونده خاشقچی می‌فرستیم.

نویسنده اردنی: پرونده خاشقچی، اشتهای ترامپ را بازکرد

تهران - ایرنا - 'ثابت المومنی' نویسنده اردنی نوشت: بستن پرونده خاشقچی برای عربستان آسان نخواهد بود چراکه این موضوع، اشتهای ترامپ را برای باجگیری و زورگیری از این کشور باز کرده است.

تحریم عربستان شدت گرفت

تهران - ایرنا - موج اعتراضات نسبت به نقش پررنگ عربستان در پرونده جمال خاشقچی روزنامه نگار این کشور که عرصه اقتصاد عربستان را هم درنوردیده است، با اعلام چندین شخصیت سرشناس و شرکت های معتبر برای تحریم حضور در کنفرانس سرمایه گذاری موسوم به 'داووس صحرا

ادعای ترامپ درباره کمک بازرسان آمریکایی به ترکیه در پرونده «خاشقچی» رد شد

نشریه فارین پالیسی با رد ادعای رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر کمک بازرسان این کشور به ترکیه در پرونده خاشقچی، گزارش داد که ترکیه هنوز درخواستی برای آن ارائه نداده است.

هشدار ترامپ به عربستان در ارتباط با خاشقچی

دونالد ترامپ، عربستان را در صورت دست داشتن در ناپدید شدن جمال خاشقچی به مجازات سخت تهدید کرد.

بازدید ساختگی خبرنگاران از داخل کنسولگری عربستان نگرانی‌ها را رفع نمی‌کند

روزنامه مطرح آمریکایی در سرمقاله‌ای با هشدار درباره مواضع نرم دولت «دونالد ترامپ» در قبال ولی‌عهد عربستان سعودی در پرونده ناپدید شدن منتقد عربستانی در ترکیه نوشت: ««ما درباره سرنوشت جمال خاشقچی به پاسخ نیاز داریم».

حمایت اتحادیه عرب از عربستان در پرونده «خاشقچی»

اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای با هر گونه اعمال مجازات علیه عربستان سعودی یا تهدید این کشور در ارتباط با پرونده جمال خاشقچی مخالفت کرد.

اردوغان: کنسولگری عربستان ثابت کند که «خاشقچی» ساختمان را ترک کرده است

رئیس‌جمهور ترکیه با تاکید بر «مسئولیت سیاسی و انسانی برای پیگیری پرونده خاشقچی از نزدیک» گفت که مسئولان کنسولگری عربستان در استانبول باید اثبات کنند که اقای خاشقچی ساختمان کسنولگری را ترک کرده است.

تشکر عربستان از آمریکا به علت تساهل در پرونده خاشقچی

عربستان از دولت آمریکا به علت «خودداری از عجله در نتیجه گیری» درباره پرونده تحقیقات خاشقچی تشکر کرد.

شرکت های آمریکایی نگران توقف فروش سلاح به عربستان هستند

تهران - ایرنا - تهدید سناتورهای آمریکایی به توقف فروش سلاح به عربستان به دلیل وضعیت نامعلوم روزنامه نگار سعودی، نگرانی شرکت های تسلیحاتی آمریکا را به همراه داشته است.

سناریوهای احتمالی برای تبرئه ولیعهد عربستان در پرونده خاشقچی

با به دست آمدن مدارک غیر قابل انکار مبنی بر شکنجه و کشته شدن جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول، به نظر می رسد ریاض با وقت کشی در حال طراحی سناریوهایی برای تبرئه محمدبن سلمان از این جنایت است.

تازه‌ها از پرونده «خاشقچی»/ترامپ: پرونده حقوق بشر ایران نادیده گرفته شده است

وزیر خارجه آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) با نامزد «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد حکومت آل‌سعود تلفنی گفت‌وگو کرد.

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه پنجشنبه تا صبح جمعه

تهران- ایرنا- درخواست سازمان ملل از عربستان برای همکاری درباره سرنوشت خاشقچی، وقوع دو انفجار در بغداد و کرکوک، سردار جعفری: ترامپ درباره ایران در اشتباه است، روسیه رهبر حزب التحریر را دستگیر کرد، تحریم هسته ای شگرد تازه آمریکا علیه چین و کسب مدال طلای پرت

بحران خاشقچی و درخواست کمک عربستان از امارات؛ چند مقام سعودی «فدا» می‌شوند

یک وبگاه خبری تحلیلی عربی نوشت که ولی‌عهد عربستان سعودی در پرونده روزنامه‌نگار ناپدید شده در ترکیه و متهم بودن کنسولگری سعودی به کشتن او، خواستار کمک از ولی‌عهد ابوظبی شده است.

ترکیه: عربستان در پرونده خاشقچی همکاری نمی کند

آنکارا- ایرنا- مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت: تاکنون شاهد همکاری لازم از سوی مقامات عربستان سعودی برای روشن شدن زوایای مربوط به ناپدید شدن جمال خاشقچی و تعقیب قضایی سالم نبوده ایم.

ترامپ ولیعهد عربستان را به کدام سو می برد؟

به نظر می رسد اقدامات اشتباه ولیعهد عربستان از جمله دستور قتل جمال خاشقچی در خاک ترکیه با هدایت اتاق های فکری دولت ترامپ برای وارد کردن عربستان به تونل تاریک به منظور باج خواهی بیشتر ارتباط دارد.