فرجی‌راد: باید راه‌های اتصال به اتحادیه اروپا را پیدا کنیم

مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی گفت: با توجه به ساز و کار جدیدی که اتحادیه اروپا عملیاتی خواهد کرد، در صورت تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران، ما به طور مستمر می‌توانیم با یان کشورها ارتباط برقرار کنیم.مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا امروز همچون شوروی ۱۹۹۱ است؛ در لبه سقوط

انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه شاهد افزایش آرای مخالفان اتحادیه اروپا خواهد بود. آنان که خواستار حفظ ارزش‌های این اتحادیه هستند، باید برخیزند.

یونکر: اتحادیه اروپا باید تصمیم گیری به اتفاق آراء را کنار بگذارد

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن حمایت از در پیش گرفتن یک سیاست مشترک نظامی و دفاعی در اتحادیه اروپا همچنین گفت که در زمینه سیاست خارجی باید تصمیم گیری به اتفاق آراء کنار گذاشته شود.

اروپا باید اراده و پایبندی به تعهداتش را ثابت کند

«ما انتظار و نیازی نداریم که اروپا برای منافع ایران کاری بکند. انتظار ما از اروپا ایفای تعهداتی است که در موافقتنامه هسته‌ای بدان‌ها ملتزم شده است. به عبارت دیگر اتحادیه اروپا اگر مایل است به عنوان یک بلوک قدرتمند، معتبر و مستقل در جهان دیده شود باید اثبا

عضو کمیسیون امنیت ملی: پافشاری در مذاکره با اروپا راه را بر رشد و توسعه کشور می‌بندد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به تجربه ثابت شده اگر برای این مردم سرمایه‌گذاری کنیم و دست از FATF ،CFT و مذاکره با اروپا برداریم آن‌گاه می‌توانیم به رشد و توسعه دست پیدا کنیم.

مصر میزبان نشست اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا

تهران - ایرنا - 'عبدالفتاح السیسی' رییس جمهوری مصر یکشنبه و دوشنبه هفته جاری (5 و6 اسفند) میزبان 'نشست مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب' در شهر 'شرم الشیخ' در شرق این کشور است.

درخواست نماینده پارلمان ایتالیا برای "ایتالگزیت"

کلودیو بورگی، نماینده برجسته حزب "لیگ شمالی" ایتالیا تاکید کرد، کشورش باید در صورتی که انتخابات بعدی پارلمان اروپا باعث تقویت جایگاه احزاب مخالف این اتحادیه نشود، از اتحادیه اروپا خارج شود.

امیر قطر در نشست اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب شرکت نمی کند

تهران - ایرنا - 'تمیم بن حمد آل ثانی' امیر قطر به دلیل آن که قاهره پروتکل دعوت از وی را رعایت نکرده، در 'نشست مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب' که قرار است فردا (یکشنبه) در شهر 'شرم الشیخ' مصر برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.

تعمیق اختلافات بین آمریکا و اتحادیه اروپا

اقدام اتحادیه اروپا در افزودن نام 4 منطقه ایالات متحده در فهرست "پول کثیف" با واکنش منفی واشنگتن روبه‌رو شده است.

حمایت اتحادیه اروپا از نظارت آژانس بر اجرای تعهدات برجامی ایران

هفتمین جلسه سالانه آژانس و اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ برگزار و اتحادیه اروپا یک بار دیگر حمایت خود را از نقش آژانس در تایید و نظارت بر اجرای برجام از سوی ایران اعلام کرد.

حمایت اتحادیه اروپا از نظارت آژانس بر اجرای تعهدات برجامی ایران

هفتمین جلسه سالانه آژانس و اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ برگزار و اتحادیه اروپا یک بار دیگر حمایت خود را از نقش آژانس در تایید و نظارت بر اجرای برجام از سوی ایران اعلام کرد.]]>

حیدری:قدرت اروپا در گرو اجرا تعهدات بین المللی است

بلگراد-ایرنا- سفیر تهران تهراندر بوسنی و هرزگوین درباره 'سازوکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا ( اینستکس - INSTEX) گفت که اتحادیه اروپا اگر مایل است به عنوان یک‌ بلوک قدرتمند، معتبر و مستقل در جهان دیده شود باید اثبات کند اراده و توان پایبندی به ت

تکمیل قطار شهری هشتگرد برای اتصال به تهران در اولویت است

مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد با تاکید بر این که باید توسعه نامتوازن خدمات شهری را تکمیل کنیم، گفت: یکی از اولویت های ما تکمیل قطار شهری هشتگرد برای اتصال به کلانشهر تهران و کرج است.

دولت های اروپایی درباره درخواست ترامپ تصمیم گیری می کنند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست بروکسل درباره درخواست واشنگتن از اروپا مبنی بر پذیرش اسیران داعش اظهار داشت: اتحادیه اروپا هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده است.

واکنش عربستان به درج نامش در لیست سیاه اتحادیه اروپا

عربستان نسبت به پیشنهاد کمیسیون اروپا در زمینه درج نام ریاض در لیست سیاه کشورهای تهدید کننده اتحادیه اروپا از بابت پولشویی و عدم مقابله با تأمین مالی تروریسم ابراز تاسف کرد.

پوتین استقلال اعضای اتحادیه اروپا را به چالش کشید

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از تصمیمات لازم الاجرای پارلمان اروپا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اظهار داشت که تعهدات این نهاد به مراتب بیشتر از تصمیمات شورای عالی اتحاد پیشین جماهیر شوروی بر جمهوری های خود است.

اینستکس؛ مقدمه تعهدات اتحادیه اروپا

معاون حقوقی رئیس جمهور: ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران مقدمه تعهداتی است که اروپایی‌ها در بیانیه وین متعهد شده اند

پادشاه عربستان به نشست شرم الشیخ مصر می‌رود اما امیر قطر نَه

یک منبع وزارت خارجه قطر با اشاره به اینکه تمیم بن حمد آل ثانی، امیر این کشور هرگز در نشست سران اتحادیه‌های عرب و اروپا شرکت نخواهد کرد، گفت، مصر پروتکل دعوت به نشست سران اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا را نقض کرده است.

برگزیت و تشدید اختلافات دو حزب انگلیس

حدود 5 هفته مانده به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، کشمش های احزاب این کشور افزایش پیدا کرده است

انتقاد FATF از اقدامات اتحادیه اروپا

دبیر کارگروه ویژه اقدام مالی گفت: فهرست سیاه پولشویی و تامین مالی تروریسم اتحادیه اروپا، کار این نهاد را مختل می کند.

نام ایران در لیست سیاه پولشویی کمیسیون اروپا باقی ماند

کمیسیون اتحادیه اروپا امروز لیست بروز شده خود از کشورهایی که می‌گوید "بخاطر اهمال در مبارزه با حمایت مالی از تروریسم و پول‌شویی" برای اتحادیه اروپا تهدید هستند را منتشر کرد. نام ایران نیز در این لیست دیده می‌شود.