فرجی‌راد: باید راه‌های اتصال به اتحادیه اروپا را پیدا کنیم

مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی گفت: با توجه به ساز و کار جدیدی که اتحادیه اروپا عملیاتی خواهد کرد، در صورت تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران، ما به طور مستمر می‌توانیم با یان کشورها ارتباط برقرار کنیم.
کلمات کلیدی: [ اتحادیه اروپا]


مطالب مرتبط

فرجی‌راد: باید راه‌های اتصال به اتحادیه اروپا را پیدا کنیم

مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی گفت: با توجه به ساز و کار جدیدی که اتحادیه اروپا عملیاتی خواهد کرد، در صورت تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران، ما به طور مستمر می‌توانیم با یان کشورها ارتباط برقرار کنیم.

همه باید تلاش کنیم تا از برجام به خوبی صیانت شود

تهران - ایرنا - رییس‌ جمهوری با استقبال از مواضع سیاسی هلند و اتحادیه اروپا در زمینه برجام گفت: همه باید تلاش کنیم تا از این توافق بسیار مهم و بین‌المللی به خوبی حفاظت و صیانت شود و امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ بین‌المللی لاهه بر رفتار غیرقانونی دولت آمریکا

اتحادیه اروپا: ترامپ محاسبه‌ناپذیر است

کمیسیونر امور تجاری اتحادیه اروپا اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره این اتحادیه را مورد انتقاد قرار داد.

انگلیس بر سر دو راهی خروج از اتحادیه اروپا

ترزا می: مشکلات بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت کماکان باقی است و احتمالا سران اتحادیه اروپا اجازه نخواهند داد گفتگوها بر سر برگزیت، وارد مرحله پایانی شود.

درخواست مجارستان از اتحادیه اروپا برای رفتار صادقانه و مناسب با ترکیه

نخست وزیر مجارستان از اتحادیه اروپا خواست رفتاری صادقانه و توافقی کارآمد را با ترکیه در پیش گیرد و انتقاد شدیدی به مذاکرات طولانی مدت عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا وارد کرد.

موگرینی: اتحادیه اروپا یک ابرقدرت فرهنگی جهانی است

مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب ۲۰۱۸ فرانکفورت، اتحادیه اروپا را یک ابرقدرت فرهنگی جهانی توصیف کرد.

اتحادیه اروپا اجرای نتایج انتخابات بوسنی را در نظر می‌گیرد

دو تن از رهبران ارشد اتحادیه اروپا اظهار کردند، مردم بوسنی و هرزگوین در انتخابات یکشنبه با آنان که در چالش‌های پیوستن به اتحادیه اروپا آنان را رهبری خواهند کرد، صحبت کردند.

ایتالیا با فشار اتحادیه اروپا علیه روسیه مخالف است

ایتالیا به خواسته اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌ علیه کشورهایی که دست به انجام حملات سایبری می‌زنند، تن نمی‌دهد. این اقدام منطبق بر خط‌مشی رم برای تنش‌زدایی با روسیه است اما می‌تواند موجب دور شدن آن از متحدانش در اتحادیه اروپا شود.

باید صداهای مخالف را شنید

تهران- ایرنا- حضور فعال اتحادیه اروپا در کنار ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌تواند بسیار موثر و سازنده باشد. اتحادیه اروپا یکی از نهادها و سازمان‌های تاثیرگذار در طراحی سیاست‌های جهانی هم در حوزه امنیت، حوزه فرهنگ و حوزه اقتصادی است.

موگرینی: اتحادیه اروپا، ماجرای خاشقچی را بررسی می کند

تهران - ایرنا - مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در واکنش به ناپدید شدن روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی، تاکید کرد که این موضوع در نشست آتی وزرای خارجه این اتحادیه بررسی می شود.

پیشنهاد کمیسیون اروپا به انگلیس برای باقی ماندن در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا

صادرات غیرنفتی ایران به اتحادیه اروپا افزایش یافت

رم - ایرنا - آژانس خبری 'ای.جی.سی نیوز' ایتالیا نوشت: با وجود هشدارها و فشارهای آمریکا، صادرات کالاهای غیرنفتی ایران به اروپا بیش از 26درصد افزایش پیدا کرده است.

اروپا همچنان به برجام پایبند است

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا با انتقاد ضمنی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران تاکید کرد اتحادیه اروپا همچنان به برجام پایبند است.

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا: کماکان به توافق هسته‌ای پایبندیم

رئیس کمیسیون ثبات مالی اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه اروپا همچنان به توافق هسته‌ای پایبند است و آژانس نیز بارها پایبندی ایران را تائید کرده است.

دفتر اتحادیه اروپا در ایران ماهیت سیاسی ندارد/ مخالفان به جای هیاهو استدلال خود را مطرح کنند

یک دیپلمات پیشین کشورمان با بیان این که با توجه به گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا در حوزه‌های مختلف تاسیس دفتر این اتحادیه در تهران می‌تواند در گسترش روابط اقتصادی ایران و کشورهای عضو این اتحادیه موثر باشد، گفت: کسانی که با این موضوع مخالف هستند به جای

بانک مرکزی اروپا: با ما درباره مکانیسم جدید اتحادیه اروپا برای برجام مشورت نشده است

یک منبع در بانک مرکزی اروپا می‌گوید کشورهای اروپایی مشورتی با این بانک درباره طرح جدید اتحادیه اروپا در خصوص برجام انجام نداده‌اند.

اکثر ایتالیایی ها مخالف ماندن این کشوردر اتحادیه اروپا هستند

رم - ایرنا - اکثر مردم ایتالیا مخالف باقی ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا هستند به طوری که تنها 44 درصد موافقت خود را با عضویت در این اتحادیه اعلام کرده اند.

پایان نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا با محوریت بریگزیت و مهاجرت

رهبران اتحادیه اروپا در جریان نشست دو روزه در شهر بروکسل درباره مذاکرات بریگزیت،‌ نگرانی‌ها درباره موضوع مهاجران و مسائل امنیت داخلی این اتحادیه بحث و گفت‌وگو کردند.

اردوغان: اروپا نظر نهایی خود درباره عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را اعلام کند

رئیس جمهور ترکیه از اتحادیه اروپا خواست تا نظر نهایی خود درباره عضویت این کشور در این اتحادیه را اعلام کند.

بریتانیا به طور نامحدود در اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا باقی نخواهد ماند

معاون حزب محافظه کار انگلیس بر این باور است که لندن به طور نامحدود در یک اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا باقی نخواهد ماند.