ریابکوف : روابط روسیه و آمریکا فراتر از شرایط بحرانی است

مسکو - ایرنا - معاون وزیر خارجه روسیه درباره روابط مسکو و اشنگتن گفت :در وضعیتی قرار داریم که بسیار بدتر از شرایط بحرانی است و سردترین مرحله از روابط دوجانبه را سپری می کنیم .مطالب مرتبط

ریابکوف: آمریکا شریک روسیه نیست

ریابکوف: آمریکا اهمیتی به امنیت جهانی نمی دهد

مسکو - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به اظهارات اخیر مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا علیه روسیه اعلام کرد که مقامات واشنگتن بدون در نظر گرفتن امنیت جهانی تنها به تامین منافع خود می اندیشند.

سفیر سابق روسیه در آمریکا: سطح روابط دوجانبه بازهم کاهش خواهد یافت

سفیر سابق روسیه در واشنگتن و سناتور کنونی روس معتقد است که اختلافات سیاسی جدی داخلی در آمریکا ممکن است به کاهش هر چه بیشتر سطح روابط دیپلماتیک بین واشنگتن و مسکو بیانجامد.

ریابکوف: آمریکا و روسیه در وضعیت جنگی قرار ندارند

مسکو - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو و واشنگتن در وضعیت جنگی قرار ندارند، اظهار داشت: هر چند موارد نگران کننده زیادی بوجود آمده است.

آمریکا امنیت اروپا را به گروگان گرفته است

وزیر خارجه روسیه در سخنانی با موضوع شرایط جاری در روابط میان کشورش با اتحادیه اروپا گفت: آمریکا امنیت اروپا را به گروگان گرفته است.

ریابکوف: پیوستن روسیه به «اینستکس» کارآیی آن را افزایش می‌دهد

معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار با همتایان فرانسوی خود، خواستار باز بودن مکانیزم مالی «اینستکس» به روی کشورهای ثالث، از جمله روسیه شد تا ایران اطمینان بیشتری نسبت به کارآیی آن و تامین منافع اقتصادی خود بدست آورد.

بدهی ملی آمریکا از رکورد تاریخی ۲۲ تریلیون دلار، فراتر رفت

طبق گزارش جدید خزانه‌داری آمریکا، بدهی ملی این کشور تا ۱۱ فوریه ۲۰۱۹ میلادی، از ۲۲ میلیارد دلار فراتر رفته و پیش‌بینی می‌شود در دهه آینده، هر سال ۱ تریلیون دلار به این میزان اضافه شود.

جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع روسیه است

وخامت در روابط چین با واشنگتن، تاثیر مثبت و جدی بر همکاری روسیه و چین داشته است.چین بازارش را برای تولیدکنندگان روسی باز کرده است .

ریابکوف: آمریکا برای رسیدن به اهداف خود امنیت جهانی را به خطر می‌اندازد

معاون وزیر خارجه روسیه پس از سخنرانی امروز "مایک پنس" در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: دیگر تردیدی وجود ندارد که آمریکا برای پیشبرد اهداف خود، بدون توجه به عواقب مخرب آن برای امنیت جهانی، هر اقدامی انجام خواهد داد.

تاکید پوتین و ملک سلمان بر تقویت روابط روسیه و عربستان

رئیس جمهور روسیه و پادشاه عربستان امروز (سه شنبه) خواستار تقویت روابط روسیه و عربستان سعودی و ادامه هماهنگی در بازار جهانی انرژی شدند.

پیشنهادی برای تغییر توافق اوپک و متحدانش مطرح نیست

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که با وجود شرایط بحرانی در ونزوئلا، پیشنهادی برای اصلاح توافق جهانی کاهش تولید نفت مطرح نشده است.

ریابکوف: روسیه از گفت‌وگوهای ملی در ونزوئلا حمایت می‌کند

معاون وزیر خارجه روسیه به همتای ونزوئلایی خود اطمینان داد که مسکو از گفت‌وگوهای ملی سراسری در این کشور و خط مشی مقامات کاراکاس در جهت ممانعت از ادامه بی‌ثباتی اوضاع داخلی ونزوئلا حمایت می‌کند.

ریابکوف: اروپایی‌ها به وعده‌های خود در چارچوب «اینستکس» عمل کنند

معاون وزیر خارجه روسیه با ابراز امیدواری به پایبندی سه کشور اروپایی به تعهداتشان در قبال ایران در چارچوب «اینستکس»، گفت: عملکرد کامل این مکانیزم باید امکانات مضاعفی را هم برای کشورهای ثالث، از جمله روسیه و چین فراهم کند.

آمریکا به فکر تحریم نفتی روسیه افتاد

آمریکا همچنان در حال بررسی تحریم‌هایی است که می‌تواند علیه روسیه اعمال کند که ممکن است شامل ممنوعیت واردات نفت روسیه به آمریکا و ممنوعیت وام‌دهی بانک‌های آمریکایی به مسکو باشد.

ریابکوف: اینستکس امکان تجارت دیگر کشورها با ایران را فراهم می‌کند

معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد که اجرای کامل اینستکس در آینده فرصت تجارت گروه سومی از کشورها ازجمله روسیه و چین را با ایران فراهم خواهد کرد.

۳۰ درصد از کانون‌های فرسایش بادی کشور، بحرانی درجه یک هستند

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه وسعت کانون‌های بحرانی فرسایش بادی در کشور ۹ میلیون هکتار است که بیش از ۳۰ درصد از این سطح، کانون بحرانی درجه یک با شدت زیاد است، گفت: تنها در سه درصد از مساحت کانون‌های بحرانی فرس

سی ان ان: روسیه موشک در نزدیکی سواحل آمریکا مستقر می کند

تهران - ایرنا - شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: 'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری روسیه ضمن تشدید حملات لفظی به آمریکا، تهدید کرده است در صورت استقرار موشک های میانبرد آمریکا در اروپا، روسیه موشک های مافوق صوت خود را در نزدیکی سواحل آمریکا مستقر خواهد

پوتین: روسیه برای بحرانی شبیه بحران موشکی کوبا آمادگی دارد

نقطه قوت اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه، حل ماجرای ادلب از طریق سیاسی است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان این‌که ویژگی اجلاس آستانه این است که توانسته موثرترین عوامل تاثیرگذار بر بحران سوریه را به یک مسیر مشترک برساند، گفت: خروج آمریکا در این شرایط خیلی تاثیری بر روی سیاست‌های ایران و روسیه ندارد.

معامله قرن؛ چشم‌انداز آمریکا و ساز ناکوک شرایط منطقه‌ای

گرچه دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی شرایط ایده‌آلی را برای خود در بندهای معامله قرن مطرح کرده‌اند، اما شرایط منطقه‌ای و مواضع کشورهای مختلف در مسیر اجرای این طرح قرار ندارد.