وزیر علوم بر تقویت و توسعه روابط علمی با ژاپن تاکید کرد

پکن- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در دیدار با همتای ژاپنی خود بر تقویت و توسعه روابط علمی با این کشور تاکید کرد.مطالب مرتبط

تأکید بر توسعه روابط علمی ایران و قبرس

وزیر علوم کشورمان در دیدار با وزیر آموزش و فرهنگ قبرس بر توسعه روابط علمی و آموزشی دو کشور و مبادله استاد و دانشجو بین دو کشور تأکید کرد

لاریجانی: روابط ایران و ژاپن بر بستر فرهنگی استوار است

پکن- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن تاکید کرد: روابط ایران و ژاپن بر بستر فرهنگی استوار است و باید این روابط تقویت شود.

آغاز همکاری تحقیقاتی ایران و ژاپن درباره سرطان معده

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در جهت بین‌المللی سازی دانشگاه‌های کشور، همکاری‌های علمی پژوهشی دانشگاه "کاگوشیما"ی ژاپن و علوم پزشکی اصفهان گسترش می‌یابد.

روابط سیاسی و اقتصادی ایران و ژاپن در حال افزایش است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به پیشینه یک هزار سال روابط تاریخی و ارتباطات مردمی میان دو کشور تاکید کرد: خوشبختانه شاهد توسعه روابط سیاسی و اقتصادی و افزایش همکاری ها میان دو کشور هستیم و این روابط در حال افزایش است.

تدوین طرح اولیه ساماندهی مراکز آموزش عالی/دانشگاه‌ها علاج همه مشکلات جامعه

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که علاج مشکلات جامعه از طریق دانشگاه‌ها امکانپذیر است، گفت: اگر به این امر بی توجهی صورت بگیرد مسیر طولانی را به بیراهه رفته ایم، بنابراین باید زیر ساخت‌های مراکز علمی کشور توسعه یافته و با حمایت‌های دولت تقویت

توسعه روابط رسانه ای ایران و کره جنوبی ضروری است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط تهران - سئول تاکید کرد در راستای تقویت همکاری های همه جانبه میان دو کشور، توسعه روابط رسانه ای ایران و کره جنوبی نیز ضروری است.

رسانه های ژاپنی:سفر لاریجانی به توکیو فرصتی برای تقویت روابط

پکن- ایرنا- رسانه های ژاپن و جنوب شرق آسیا ضمن پوشش سفر «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی ایران به ژاپن، از این سفر به عنوان فرصتی برای تقویت همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف یاد کردند.

دیپلماسی علمی؛ سیاستی کلان

وزیر علوم:​ توسعه همکاری‌های علمی، ​دیپلماسی علمی و انتقال دانش و فناوری یک سیاست کلان محسوب می‌شود

استفاده از ظرفیت های انجمن های علمی برای توسعه علم و فناوری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری علمی گفت: انجمن های علمی برای توسعه علم و فناوری و همچنین برنامه ریزی ها برای آینده کمک کنند.

لاریجانی: آمریکا عنصر مزاحم در روابط ایران و ژاپن است

پکن- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در جمع ایرانیان مقیم ژاپن با اشاره به اینکه ایده های بسیار مطلوبی در مسئولان ژاپن برای گسترش روابط با ایران وجود دارد، تاکید کرد: اما آمریکا به عنوان یک عنصر مزاحم در این میان مشکل ایجاد کرده است.

کره جنوبی و هند روابط نظامی را تقویت می کنند

پکن- ایرنا- 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی و 'نارندرا مودی' نخست وزیر هندوستان روز جمعه بر گسترش و تقویت همکاری های نظامی و صنایع دفاعی میان دو کشور تاکید کردند.

ابراز امیدواری چین به نقش سازنده ایران در امور منطقه ای

وزیر خارجه چین در دیدار با محمد جواد ظریف با تاکید بر تقویت روابط دوجانبه چین و ایران گفت: دو کشور می توانند یک نیروی راهبری را حفظ کنند و روابط خود را با چشم انداز دراز مدت ارتقاء دهند.

تاکید پوتین و ملک سلمان بر تقویت روابط روسیه و عربستان

رئیس جمهور روسیه و پادشاه عربستان امروز (سه شنبه) خواستار تقویت روابط روسیه و عربستان سعودی و ادامه هماهنگی در بازار جهانی انرژی شدند.

آمریکا عنصر مزاحم در روابط ایران و ژاپن است

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در نشست‌‌هایی که با رئیس نمایندگان و مشاوران و همچنین نخست‌‌وزیر ژاپن داشتیم، نگاه آنها به ایران مثبت و پخته بوده و تصنعی نیست، آنها علاقه‌مند به ارتقای سطح همکاری با ایران هستند.]]>

تقویت احزاب لازمه توسعه است

همدان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با تاکید بر اینکه تقویت احزاب لازمه توسعه است گفت: تقویت احزاب شناسنامه دار یکی از اولویت های اصلی حوزه سیاسی استان است.

ایجاد شبکه‌های علمی تنها راه توسعه واحدهای دانشگاهی/‏‏آغاز‬ رویکرد دانشگاه جامعه‌محور در کشور

وزیر علوم با بیان این‌که رشد بیش از پیش علمی کشور مستلزم ایجاد هم‌افزایی دانشگاهی است، گفت: ایجاد شبکه‌های علمی تنها راه توسعه واحدهای دانشگاهی کشور است.

استفاده از ظرفیت های انجمن های علمی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: انجمن های علمی برای توسعه علم و فناوری و همچنین برنامه ریزی ها برای آینده کمک کنند

جهانگیری بر تقویت و توسعه سرمایه گذاری در کیش تاکیدکرد

کیش - ایرنا -معاون اول رئیس جمهوری در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر توسعه و تقویت ظرفیت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد بویژه جزیره کیش تاکید کرد.

همسان‌سازی حقوق اساتید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت را باجدیت پیگیری می‌کنم

وزیر علوم با تاکید بر اینکه موضوع همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاههای دو وزارتخانه علوم و بهداشت را با جدیت پیگیری می‌کنم، گفت: فعلاً خبر مثبت یا منفی در این خصوص ندارم.

اعلام آمادگی سوییس برای توسعه همکاری‌های دوجانبه

سفیر سوییس در تهران طی دیداری با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان بر علاقمندی کشورش برای حفظ و توسعه روابط با ایران تاکید کرد.