ورود گردشگران خارجی به سمنان 15 درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ورود گردشگران خارجی به استان در نیمسال نخست 97 در مقایسه با سال گذشته در مدت مشابه 15 درصد افزایش یافت.مطالب مرتبط

افزایش ورود گردشگران به فارس

بیش از 4 میلیون گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه های گردشگری فارس بازدید کردند.

جام جهانی ۲۰۱۸ گردشگران روسیه را ۱۵ درصد بیشتر کرد

روسیه از افزایش شمار گردشگران خارجی در این کشور تا ۱۵ درصد خبر داده و آن را مرهون جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ دانسته است.

احتمال ورود اقتصاد آمریکا به رکورد به 40 درصد افزایش یافت

نظرسنجی رویترز که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد احتمال ورود اقتصاد آمریکا به رکورد طی دو سال آینده به 40 درصد افزایش یافته است.

احتمال ورود اقتصاد آمریکا به رکود به 40 درصد افزایش یافت

نظرسنجی رویترز که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد احتمال ورود اقتصاد آمریکا به رکود طی دو سال آینده به 40 درصد افزایش یافته است.

افزایش کشف سرقت در استان سمنان

کشف سرقت در استان سمنان از ابتدای امسال تاکنون با تلاش ماموران پلیس 16 درصد افزایش یافت.

جریمه قطع درخت در تهران ۱۲.۵ درصد افزایش یافت

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در خصوص افزایش جریمه قطع درختان درتهران گفت: میزان جریمه نسبت به سنوات قبل ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.

سمنان سرد شد

با ورود سامانه بارشی به سمنان دمای هوای این استان سه تا پنج درجه کاهش یافت.

قول میراث فرهنگی به چینی‌ها/محدودیت در ورود گردشگران به گرجستان

اعمال محدودیت‌ برای ورود گردشگران ایرانی به گرجستان، قول مدیر میراث تهران و اعتراض به ارزان‌فروشی بلیت هواپیماها، از جمله خبرهای گردشگری و میراث فرهنگی در این هفته بود.

وزارت خارجه و اطلاعات به موضوع توهین به هموطنان در فرودگاه گرجستان ورود کنند

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بی احترامی به گردشگران ایرانی در گرجستان، موضوعی است که وزارت امور خارجه و اطلاعات باید به آن ورود کنند.

افزایش ۴ برابری ورودیه «تاج محل» برای حفاظت از آن

هندی‌ها برای کاهش حجم ورود گردشگران به تاج محل و جلوگیری از آسیب به آن، تنها راه را افزایش چند برابری قیمت بلیت‌های بازدید از این مکان تاریخی-گردشگری اعلام کردند.

افزایش بازدید گردشگران داخلی و خارجی از آثار تاریخی قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین گفت: آمار بازدیدکنندگان خارجی نسبت به سال گذشته یک جهش بسیار خوب دارد و بیش از 12 هزار و 600 نفر گردشگر خارجی از بناهای استان به‌صورت رسمی بازدید کردند و در بحث اقامت هم به همین ترتیب بوده و آمار، برتری محسو

بافت تاریخی گرگان به استقبال گردشگران خارجی می رود

گرگان - ایرنا - شهردار گرگان، بافت قدیم این شهر را تنها بافت تاریخی زنده کشور بیان کرد و گفت: از این فرصت برای جذب گردشگران خارجی و داخلی به این شهرستان گردشگرپذیر استفاده می شود.

پروانه ساختمانی در کشور ۱۲.۴ درصد و در تهران ۳۱.۶ درصد افزایش یافت

طبق اعلام مرکز آمار، در فصل بهار ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل، تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در کشور ۱۲.۴ درصد و در تهران ۳۱.۶ درصد افزایش یافته است.

چشم نوازی برج‌های چند قلوی مبارکه برای جذب گردشگران

تنها برج‌های ۱۰و۱۸قلو کبوترخانه‌ی کشور شاهکار معماری قاجار در شهر زیباشهر شهرستان مبارکه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

سه چهارم گردشگران خارجی از راهنمای گردشگری استفاده نمی کنند

مشهد- ایرنا- رئیس هیات مدیره کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری گفت: تنها یک چهارم گردشگران خارجی ورودی به ایران از خدمات راهنمایان گردشگری بهره می گیرند لذا ضریب نفوذ راهنمایان گردشگری از مبدا تا مقصد در کشور ما بسیار کم است.

65 درصد ژاپنی ها مخالف جذب کارگران خارجی هستند

تهران - ایرنا - خبرگزاری کیودو نوشت: بر اساس نظرسنجی انجام شده ، 65.8 درصد از مردم ژاپن با تصویب لایحه افزایش کارگران خارجی در این کشور مخالف هستند.

تغییر اقلیم میزان بارش رگباری در سمنان را افزایش داد

سمنان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: تغییر اقلیم میزان بارش های رگباری در استان را در دوره بلند مدت 25 ساله از 40 به 60 درصد افزایش داد.

انتشار مقاله علوم انسانی دانشگاه اصفهان 15 درصد افزایش یافت

اصفهان- ایرنا- مدیرکل امور پژوهشی دانشگاه اصفهان گفت: تعداد مقاله های علوم انسانی منتشر شده توسط استادان و دانشجویان این دانشگاه در نشریه های معتبر بین المللی در یک سال اخیر حدود 15 درصد افزایش یافت.

بارش باران در دره شهر 351 درصد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - رئیس اداره هواشناسی دره شهر گفت: در سال زراعی جاری بارش باران در این شهرستان 351 درصد افزایش یافته است.

آمار ورود گردشگران خارجی در ۷ ماه نخست سال

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: عراق با ۲ میلیون گردشگر بیشترین تعداد مسافر به ایران را در ۷ ماه نخست امسال از آن خود کرده است و در صدر فزونترین گردشگر به ایران است.