مسکو: تنها نیروهای خارجی که به دعوت دمشق وارد سوریه شده‌اند می‌توانند در این کشور بمانند

وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، تنها نیروهای خارجی که به دعوت دمشق وارد سوریه شده‌اند می‌توانند در این کشور بمانند و نیروهای آمریکا هیچ حقی برای ادامه حضور در سوریه ندارند.مطالب مرتبط

نیروهای خارجی که بدون هماهنگی با دولت سوریه وارد این کشور شدند زودتر خارج شوند

پیشنهاد اردوغان برای نگه داشتن داعشی‌های خارجی در سوریه

روزنامه حریت ترکیه امروز (سه شنبه) نوشت، اردوغان به ترامپ پیشنهاد داده که داعشی‌های خارجی در سوریه باقی بمانند.

سوریه به اجلاس پارلمان های عربی دعوت شد

تهران -ایرنا - یک هیات پارلمانی اردنی با حضور در دمشق از سوریه به صورت رسمی برای مشارکت در کنفرانس اتحادیه پارلمان های عربی که قرار است ماه مارس (اسفند-فروردین) در امان برگزار شود، دعوت کرد.

هشدار روسیه به گوآیدو درباره دعوت از مداخلات خارجی

مسکو به خوان گوآیدو در مورد «دعوت از مداخلات خارجی» از طریق استفاده از محموله کمک های بشردوستانه به عنوان «پوشش» هشدار داد

نیروهای خارجی که بدون هماهنگی با سوریه وارد شدند زودتر خارج شوند

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه اعلام خروج آمریکا از سوریه بیشتر یک ادعاست، تاکید کرد: کشورهای ایران روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، خواستار خروج سریع‌تر نیروهایی اشغالگر سوریه هستند.

لبنان: حضور ترکیه در شمال سوریه بدون موافقت دمشق اشغالگری است

وزیر دفاع جدید لبنان در جریان دیدار با همتای ترکیه‌ای خود، تأکید کرد که حضور نیروهای این کشور در شمال سوریه بدون موافقت دمشق اشغالگری محسوب می‌شود.

آمریکا به «قسد» درباره ائتلاف با دمشق هشدار داد

فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش به «نیروهای دموکراتیک سوریه» هشدار داد که در صورت ائتلاف با دولت سوریه یا روسیه، حمایت‌های ایالات متحده به این نیروها قطع خواهد شد.

روسیه و سوریه از ۱۹ فوریه دو گذرگاه انسانی برای آوارگان الرکبان باز می‌کنند

وزارت دفاع روسیه از نیروهای آمریکایی و مزدوران تروریستش در منطقه التنف خواست، آوارگان موجود در اردوگاه الرکبان در مرزهای سوریه با اردن را آزاد کنند. مسکو و دمشق گشودن دو گذرگاه انسانی برای خروج شهروندان سوری از اردوگاه الرکبان را اعلام کردند.

چرا آمریکا نمی‌خواهد نیروهای سوری در مرز با ترکیه مستقر شوند؟

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه می گوید واشنگتن مخالف کنترل دمشق بر مناطق شمال شرق سوریه است آیا این به معنای ادامه بی ثباتی و فرصت سازی برای اجرای طرح تجزیه این کشور نیست؟

استخوان ترامپ لای زخم سوریه

تهران- ایرنا- تلاش واشنگتن برای جلوگیری از مذاکره و ائتلاف نیروهای کُردی با دمشق، مانند استخوان لای زخمی است که حتی در صورت پاکسازی سوریه از تروریسم تکفیری و خروج نظامیان آمریکایی، چشم انداز پایان بی ثباتی در این کشور را در هاله ای از ابهام فرو می برد.

مخالفت لبنان با حضور نیروهای ترکیه در مناطق شمال سوریه

وزیر دفاع لبنان در دیدار با وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد حضور نیروهای ترکیه در مناطق شمال سوریه بدون موافقت دمشق، به معنای اشغالگری این کشور است.

رایزنی هیات پارلمانی اردن با دمشق برای آزادی زندانیان این کشور در سوریه

نمایندگان پارلمان اردن در دمشق درباره مساله زندانیان این کشور در سوریه و لزوم ایجاد راه‌حلی برای آنها گفتگو کرده و نحوه کمک به آزادسازی آنها را بررسی کردند.

کردهای سوریه برای مذاکره با دمشق و آنکارا ابراز تمایل کردند

به رغم تهدیدهای آمریکا، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام کردند که آماده مذاکره با ترکیه و دولت سوریه هستند و از ایجاد منطقه "امن" تحت نظارت جامعه بین‌المللی استقبال می‌کنند.

نیروهای آمریکایی وارد سوریه شدند/ ابهام در علل و ماموریت آنها

یک منبع محلی دراستان الانبار عراق امروز سه شنبه ۱۲ فوریه از اقدام نیروهای آمریکایی در حرکت از یکی از پایگاههای خود در عراق به سوی داخل سوریه خبر داد.

حضور نیروهای خارجی از جمله آمریکایی‌ها باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد

رئیس جمهور با برشمردن پنج محور کاربردی برای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه، تداوم مبارزه با تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه تا ریشه کن شدن آنها را ضروری دانست و تاکید کرد:گفتگوهای سوری - سوری با هدف ایجاد صلح بادوام در سوریه باید بدون دخالت خارجی ادامه

فرانسه نیز موضوع خروج نیروهای خود از سوریه را بررسی می‌کند

سفیر فرانسه در مسکو اعلام کرد که کشورش در حال بررسی خروج نیروهای خود از سوریه است.

چمن‌ها ژن‌های یکدیگر را می‌دزدند!

پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدیدی دریافتند که چمن‌ها می‌توانند با گرفتن ژن چمن‌های مجاور خود زنده بمانند.

پوتین: توجه ترکیه به امنیت مرزهایش با سوریه را درک می‌کنیم

رئیس جمهوری روسیه گفت که مسکو توجه ترکیه به تأمین امنیت مرزهایش با سوریه را درک می‌کند و در این مساله، بر اساس "وجود یک توافق مناسب" میان آنکارا و دمشق عمل می‌کند.

وزیر کشور آلمان شرط پذیرش داعشی‌ها را اعلام کرد

گزارش شده است چیزی حدود 40 تروریستی که برای داعش کار می‌کردند و در سوریه در بازداشت هستند، پاسپورت آلمانی دارند. وزیر کشور آلمان اعلام کرده است که آنها تنها تحت شرایطی خاص و سخت می‌توانند به کشور بازگردند.

سال گذشته ۳۰۰ هزار بیمار خارجی وارد ایران شدند

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، گفت: در سال ۹۶ حدود ۳۰۰ هزار بیمار خارجی وارد کشور شده و این رقم در سال جاری ۱.۵ تا ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.