حضور بیش از شصت هزار ناظر داخلی و خارجی در انتخابات مجلس افغانستان
مطالب مرتبط

نهادهای ناظر بر انتخابات افغانستان: مسئولان کمیسیون‌های انتخاباتی برکنار شوند

پس از کشمکش‌های جدید بر سر مشروعیت آرای کابل بین کمیسیون شکایات انتخابات و کمیسیون انتخابات اتحاد نهادهای ناظر بر انتخابات افغانستان خواستار برکناری مسئولین کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور شدند.

طرح عملیاتی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نهایی شد

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که طرح نهایی این کمیسیون برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در مشورت با نهادهای ناظر و احزاب سیاسی این کشور را نهایی کرده است.

بن بست انتخابات در افغانستان

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان با اعلام تخلفات و تقلب های گسترده ی انتخاباتی، همه آرا انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان را در پایتخت این کشور باطل اعلام کرد.

آرای انتخابات مجلس نمایندگان حوزه کابل باطل اعلام شد

تهران - ایرنا - خبرگزاری طلوع افغانستان روز پنجشنبه نوشت کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، آرا و نتیجه انتخابات مجلس افغانستان (حوزه کابل) را به دلیل تقلب و جرایم انتخاباتی گسترده باطل اعلام کرد.

بنیاد «فیفا»:کمیسیون انتخابات افغانستان برنامه‌ روشنی برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد

بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان با تاکید بر عدم موفقیت مدیریت انتخابات پارلمانی در این کشور اظهارداشت که کمیسیون‌های انتخاباتی آمادگی و برنامه لازم برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را ندارند.

«تحریم» حضور برندهای خارجی را کم رنگ کرد، اما فضا برای تولیدکننده داخلی باز شد

یگ کارشناس اقتصادی با اشاره به استراتژی های مختلف پیش روی تولیدکنندگان در شرایط فعلی اقتصادی، گفت: در وضعیت تحریمی با کم شدن حضور برندهای خارجی فرصت توسعه برای صاحبان کسب وکار داخلی مهیا شده است.

جزئیات جدید از اصلاح قانون انتخابات مجلس/ کاهش سن کاندیداها در انتخابات مجلس مطرح نیست

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۳۰ سال به ۲۸ سال مطرح نیست، اصولا کار نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید به کسانی داده شود که به فرایند امور آشنا باشند و ساختار کشور در ذهن آنها جا افتاده باش

استانی شدن انتخابات نقش و فعالیت احزاب را افزایش می دهد

تهران-ایرنا- رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان این که استانی شدن انتخابات مجلس، نقش و فعالیت احزاب را در انتخابات افزایش می دهد، گفت: این طرح تشکل های سیاسی را به سمتی می برد که برای حفظ کرسی های استانی خود در پارلمان بیشت

کاهش سن نامزدهای انتخابات مجلس‌ مطرح نیست

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از 30 سال به 28 سال مطرح نیست، اصولاً کار نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید به کسانی داده شود که به فرایند امور آشنا باشند.

کمیسیون انتخابات افغانستان: ابطال آرای کابل پذیرفتنی نیست

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که ابطال آرای انتخابات پارلمانی در کابل را نمی‌پذیرد زیرا این تصمیم کمیسیون شکایات انتخابات سیاسی و غیر قانونی است.

اعتراض ها به تقلب در انتخابات مجلس افغانستان

رسالت دانشجو مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی است

اصفهان- ایرنا- نائب رئیس مجلس گفت: رسالت دانشجو مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و لازمه آن نقد واقعی است که تخصص می خواهد و باید از یک سو مراقب باشد نقاط مثبت و منفی را را هم بازگو کند.

رسالت دانشجو مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی است

اصفهان- ایرنا- نائب رئیس مجلس گفت: رسالت دانشجو مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و لازمه آن نقد واقعی است که تخصص می خواهد و باید از یک سو مراقب باشد نقاط مثبت و منفی را را هم بازگو کند.

ما خواهان اصلاحات در روند انتخابات افغانستان هستیم

دبیرکل ناتو خواهان اصلاحات در روند برگزاری انتخابات در افغانستان شد و گفت مهم است که مسئولان افغان روند انتخابات را بهبود بخشند.

رئیس مجلس افغانستان: ایران در شرایط سخت کنار ملت افغانستان بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل افغانستان نباید از طریق نظامی حل شود، گفت: حل مشکل افغانستان تنها از راه سیاسی امکان‌پذیر خواهد بود.

کمیسیون انتخابات افغانستان نامزدان پیشتاز 5 ولایت دیگر را مشخص کرد

در ادامه روند بازشماری آرای انتخابات پارلمانی در افغانستان، کمیسیون انتخابات این کشور اسامی نامزدان پیشتاز ولایت‌های پکتیکا، بدخشان، لوگر، فاریاب و بلخ این کشور را نیز اعلام کرد.

بازدید ماهانه بیش از 40 هزار گردشگر داخلی و خارجی از جزیره هرمز

بخشدار جزیره هرمز گفت: ماهانه بیش از 40 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره بازدید می‌کنند.

مخالفت بنیاد انتخابات شفاف افغانستان با ابطال آرای کابل

بنیاد انتخابات شفاف افغانستان نیز در مخالفت با تصمیم کمیسیون شکایات انتخابات این کشور اعلام کرد که ابطال تمامی آرای کابل اقدامی نادرست و بر خلاف تامین عدالت انتخاباتی صورت گرفته است.

دولت افغانستان توان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را ندارد

رئیس جمهور سابق افغانستان اعلام کرد که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده مهم است، اما باید صلح برقرار شود تا مردم بتوانند از حق رای خودشان استفاده کنند.

حامد کرزی: صلح برای افغانستان مهم‌تر از برگزاری انتخابات است

تهران- ایرنا - حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان گفت: بازگشت صلح قبل از برگزاری انتخابات بسیار مهم است.