حضور بیش از شصت هزار ناظر داخلی و خارجی در انتخابات مجلس افغانستان
مطالب مرتبط

حضور بیش از شصت هزار ناظر داخلی و خارجی در انتخابات مجلس افغانستان

بیش از ۵۲ هزار ناظر بر انتخابات پارلمانی افغانستان نظارت می‌کنند

سخنگو و عضو کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که بیش از ۵۲ هزار ناظر بر انتخابات پارلمانی این کشور نظارت می‌کنند.

ثبت‌نام بیش از ۵۲ هزار ناظر در انتخابات پارلمانی افغانستان

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد، تاکنون ۵۳ نهاد برای نظارت بر انتخابات پارلمانی این کشور از این کمیسیون اعتبارنامه گرفته‌اند که شمار ناظران آن‌ها به بیش از ۵۲ هزار تن می‌رسد.

واگذاری غیرقانونی معادن افغانستان به شرکت‌های خارجی

در آستانه انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان این روزها واگذاری غیر قانونی دو معدن طلای بدخشان و مس بلخاب به دو شرکت انگلیسی و آمریکایی با اعتراض مردم افغانستان مواجه شده است.

نامزدهای انتخابات؛ قربانیان انتخابات

نهمین نامزد انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان در حمله انتحاری استان هلمند کشته شد.

افغانستان برای هزینه تبلیغات نامزدها در انتخابات سقف تعیین کرد

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که نامزدهای انتخابات پارلمانی این کشور حق ندارند بیش از 30 هزار دلار برای تبلیغات انتخاباتی هزینه کنند.

«کابلوف»: حضور نظامیان خارجی به برقراری ثبات در افغانستان کمک نمی‌کند

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان ضمن تاکید بر افزایش تلاش‌ها برای آغاز مذاکرات دولت افغانستان و طالبان تصریح کرد که حضور نظامیان خارجی به برقراری ثبات در این کشور کمکی نمی‌کند.

اعتراض نمایندگان سنای افغانستان به دخالت موسسه غربی در انتخابات

حمایت موسسات خارجی از برخی نامزدهای انتخابات پارلمانی و تلاش برای تعیین آنها در پارلمان آینده این کشور اعتراض نمایندگان سنای افغانستان را برانگیخته است.

همه‌چیز درباره انتخابات پارلمانی افغانستان

انتخابات پارلمانی افغانستان شنبه آتی، بیست و هشت مهر ماه (۲۰ اکتبر) برگزار خواهد شد. پارلمان کنونی افغانستان در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده بود و دوره کاری آن در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۵ به اتمام رسید اما به علت ناامنی و ایجاد اصلاحات در نظام انتخاباتی، انتخابات به تعویق افت

مسئول ارشد «بنیاد فیفا» در گفت‌وگو با تسنیم: تهدیدات امنیتی سبب بی‌اعتمادی مردم افغانستان از حضور در انتخابات می‌شود

در حالی که چهار روز به انتخابات پارلمانی افغانستان باقی مانده، مسئول برنامه‌های بنیاد فیفا می‌گوید حملاتی که در ستادهای انتخاباتی صورت گرفته است سبب بی‌اعتمادی مردم از حضور در انتخابات پارلمانی شده است.

انتخابات مجلس افغانستان بستر تسویه حساب های خونین

کابل - ایرنا - چهار دهه جنگ با اشغالگران، درگیری داخلی و ناامنی برآمده از آن و ضعف در ساختار پلیس در افغانستان سبب شده تا زبان تعامل در حوزه های اجتماعی تغییر کند و فضایی مانند کارزارهای انتخاباتی جدا ازتهدید تروریست هایی مانند داعش و طالبان با تسویه حساب

رسانه، احزاب و انتخابات افغانستان مثلثی بدون ضلع

کابل- ایرنا- انتخابات مجلس افغانستان دو روز دیگر برگزار می شود اما کارکرد احزاب و رسانه ها برای ارایه برنامه های نامزدان مجلس به دلیل نبود بلندگوی ملی و وابستگی انبوه رسانه های خصوصی به قدرت یا ثروت، مانع از ایجاد فرصت برابر برای تبلیغ و پیوستن این سه ضلع

250 هزار نفر به آوارگان داخلی افغانستان در سال جاری اضافه شدند

سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که از آغاز سال جاری میلادی 250 هزار نفر به دلیل جنگ و ناامنی به شمار آوارگان داخلی افغانستان افزوده شدند.

تهدید طالبان و ابهام در برگزاری انتخابات افغانستان

کابل - ایرنا - گروه طالبان همواره تاکید دارد که اهداف خود را از میان نظامیان خارجی و نیروهای دولتی انتخاب می کند و نمی خواهد به غیر نظامیان آسیب بزند و مدعی حمایت از منافع ملت است اما بتازگی ضمن تحریم انتخابات مجلس در اطلاعیه ای از حمله به مراکز رای گیری

نحوه رسیدگی به تخلفات نامزدها و اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس مشخص شد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از بررسی پیش نویس اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

برگزار نشدن انتخابات مجلس افغانستان در 10 شهرستان

انتخابات مجلس افغانستان در 10 شهرستان این کشور به علت ناامنی برگزار نمی شود.

سایه ناامنی بر سر انتخابات در پیش روی افغانستان

کابل - ایرنا - شنبه هفته آینده سومین دوره انتخابات مجلس افغانستان برگزار می شود و صحنه تبلیغات این دوره از انتخابات با توجه به سه روز مانده ازمهلت قانونی برای تبلیغ به اوج نزدیک شده است اما سایه برخی معضلات مانند ناامنی و شیوه های تبلیغ برخی نامزدها حاشیه

افغانستان یک گام دیگر به انتخابات مجلس نزدیک تر شد

کابل- ایرنا - کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان که پیش از این با فرستادن لوازم اداری انتخاباتی به 33 استان مقدمات را برای فراهم کردن تجهیزات آغاز کرده بود، امروز یکشنبه با ارسال دستگاه های ثبت داده های بیومتریک رای دهندگان در عمل گامی دیگر به سمت برگزاری ا

استفاده از فناوری «بیومتریک» و ادامه ابهام در شفافیت انتخابات افغانستان

در حالی که کمیسیون انتخابات افغانستان در پی فشار احزاب سیاسی برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور به وسیله بیومتریک را پذیرفته است اما مشکلات استفاده از این سیستم نیز نگرانی غیرشفاف انتخابات را هنوز از بین نبرده است.

تلاش عربستان و آمریکا برای تاثیرگزاری در انتخابات افغانستان

تهران - ایرنا - منابع خبری گزارش دادند با نزدیک شدن به برگزاری انتخابات مجلس افغانستان، عربستان و آمریکا با اقداماتی دخالت آمیز به دنبال روی کارآمدن کاندیداهای نزدیک به منافع خود هستند.