کاهش روابط تجاری کابل ــ اسلام‌آباد؛ ایران بزرگترین شریک تجاری افغانستان شد

در پی سردشدن روابط افغانستان ــ پاکستان و موانع سخت برای معاملات دوطرفه، گشایش بندر چابهار و ایجاد یک جایگزین و مسیر جدید تجاری، ایران به بزرگترین شریک تجاری افغانستان تبدیل شده است.مطالب مرتبط

انگلستان تنها با ۷ مورد از ۶۹ شریک تجاری خود قرارداد ثبت کرد

انگلستان تا به حال تنها با ۷ کشور از ۶۹ کشور شریک تجاری خود، قرارداد تجاری امضا کرده است. این شامل ۱۶ میلیارد پوند از ۱۱۷ میلیارد پوند تجارت انگلستان با شرکای تجاری خود می‌شود.

بزرگترین مازاد تجاری ۲۰۱۸ به نام ژرمن‌ها

برای سومین سال پیاپی، مازاد تجاری آلمان، فراتر از کشورهای دیگری نظیر ژاپن و روسیه، به عنوان بزرگترین مازاد تجاری جهان ثبت شد.

پاسخ به 18 سوال درباره روابط ایران و گروه ویژه اقدام مالی

تهران-ایرنا- بیشترین تاکید بر لزوم عادی سازی وضعیت با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از سوی کشورهای غیرغربی، همسایگان و طرف های عمده تجاری ایران از جمله دو شریک عمده تجاری چین و روسیه بوده که در دیدارها در سطوح مختلف مطرح شده است.

پرونده "اسرائیل در افغانستان"‌ــ‌4| پروژه نفوذ صهیونیستی در افغانستان با نگاه به عادی‌سازی روابط تل‌آویو و پاکستان

رژیم صهیونیستی طی چندین دهه تلاش برای نفوذ در افغانستان، سیاست عادی‌سازی روابط با کشورهای منطقه را در دست گرفته ولی با توجه به اعتماد آمریکا به پاکستان و نفوذ اسلام‌آباد در کابل سعی می‌کند تا از کریدور پاکستان اقبال عملی‌شدن این طرح را به‌دست آورد.

گروه مالی ملت شریک تجاری سرمایه گذاری و توسعه کیش شد

گروه مالی ملت با امضای تفاهم نامه ای ، شریک تجاری شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش شد.

مقدمه چینی برای توسعه تبادلات تجاری خراسان شمالی و کشور ترکمنستان

سفیر ایران در ترکمنستان: آماده فراهم سازی مقدمات و تدارکات لازم برای گسترش روابط تجاری هستیم.

احضار سفیر پاکستان به وزارت خارجه افغانستان

پس از اظهارات غیرمسئولانه سفیر پاکستان در کابل مبنی بر تاثیر تنش‌های دهلی-اسلام‌آباد بر روند صلح افغانستان وی به وزارت خارجه افغانستان احضار شد.

بریتانیا به دنبال روابط تجاری با کشورهای خلیج‌فارس پس از برگزیت است

وزیر اقتصاد امارات از مذاکره با بریتانیا درباره قرارداد‌های تجاری پس از برگزیت خبر داد.]]>

دولت پاکستان: خواهان بهبود روابط تهران-ریاض هستیم

اسلام آباد - ایرنا - وزیر اطلاع رسانی کابینه دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان در آستانه سفر ولیعهد سعودی به اسلام آباد گفت: پاکستان عمیقا خواهان بهبودی روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان است.

منطقه آزاد تجاری مبادلات ایران، قزاقستان و روسیه را تسهیل می کند

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه در گزارشی از مسکو به نقل از رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران نوشت که منطقه آزاد مشترک تجاری میان ایران، روسیه و قزاقستان به راحتی می تواند مبادلات تجاری به ویژه گندم میان کشورهای آسیای مرکزی با ایران را

تبادلات تجاری ایران باید فراتر از اروپا باشد

یزد - ایرنا - سفیر آفریقای جنوبی در ایران با بیان اینکه ایران در تبادلات تجاری خود نباید فقط منتظر اروپا باشد، گفت: جمهوری اسلامی باید تنوع تجاری خود را بالا برده و با تعریف سیستم های مالی، با آفریقا ، آسیا و آمریکای جنوبی بیشتر تجارت داشته باشد.

تبادلات تجاری ایران باید فراتر از اروپا باشد

یزد - ایرنا - سفیر آفریقای جنوبی در ایران با بیان اینکه ایران در تبادلات تجاری خود نباید فقط منتظر اروپا باشد، گفت: جمهوری اسلامی باید تنوع تجاری خود را بالا برده و با تعریف سیستم های مالی، با آفریقا ، آسیا و آمریکای جنوبی بیشتر تجارت داشته باشد.

تعاملات مرزی ایران و پاکستان مورد تاکید قرار گرفت

اسلام آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان بر تقویت ظرفیت های تجاری به ویژه در تعاملات مرزی و همکاری ها بین استان های همجوار دو کشور و رفع موانع موجود در این زمینه تاکید کرد.

افزایش همکاری‌های تجاری با روسیه به برنامه‌ای راهبردی نیاز دارد

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: نیاز ایران و روسیه، همکاری‌های تجاری راهبردی است که منافع هردو طرف را تامین کند و به همین دلیل باید یک طراحی بلندمدت همکاری‌های تجاری با آنها داشته باشیم.

وقت آن است پای روابط با ایران بایستیم

اسلام آباد - ایرنا - رئیس اندیشکده مطالعات منطقه ای پاکستان (IRS) تاکید کرد: پاکستان نباید به هیچ قیمتی روی روابط با جمهوری اسلامی ایران مصالحه کند بلکه وقت آن است که ما پای روابط با ایران در مقابل قدرت های جهان بایستیم.

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت درحالی افت کرد که فعالیت‌های حفاری در آمریکا، بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان، افزایش یافته است و بازارهای مالی با نگرانی‌ از جنگ تجاری تحت فشار هستند.

خلیلزاد: هدف آمریکا گسترش روابط با دولت افغانستان پس از برقراری صلح است

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان اظهار داشت: واشنگتن در نظر دارد تا پس از برقراری صلح در افغانستان روابط خود را با دولت کابل گسترش دهد.

مازاد تجاری چین با آمریکا به ۲۷.۳ میلیارد دلار کاهش یافت

داده‌های اداره کالای چین که امروز منتشر شد ، نشان داد در ماه ژانویه، مازاد تجاری چین با آمریکا از ۲۹.۸۷ میلیارد دلار در ماه دسامبر، به ۲۷.۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

مذاکرات تجاری آمریکا و چین این هفته از سرگرفته می‌شود

آمریکا و چین این هفته مذاکرات تجاری خود را در واشنگتن از سر خواهند گرفت تا در زمان اندکی که از ضرب‌العجل ترامپ باقی مانده است مشکلات تجاری خود را حل‌وفصل کنند.

مذاکرات تجاری چین و آمریکا برگزار شد

پکن- ایرنا- دور نخست مذاکرات بلند پایه چین و آمریکا برای رسیدن به توافق تجاری پیش از پایان مهلت آتش بس جنگ تجاری تا اول مارس، امروز پنجشنبه در پکن برگزار شد.