کاهش روابط تجاری کابل ــ اسلام‌آباد؛ ایران بزرگترین شریک تجاری افغانستان شد

در پی سردشدن روابط افغانستان ــ پاکستان و موانع سخت برای معاملات دوطرفه، گشایش بندر چابهار و ایجاد یک جایگزین و مسیر جدید تجاری، ایران به بزرگترین شریک تجاری افغانستان تبدیل شده است.مطالب مرتبط

هواپیمایی قطر، شریک تجاری فیفا و «کونمبول» تا سال 2022

هواپیمایی قطر به عنوان شریک تجاری رسمی فدراسیون جهانی فوتبال تا سال 2022 میلادی معرفی شد.

ایران و پاکستان راه های گسترش مناسبات تجاری را بررسی کردند

اسلام آباد - ایرنا -سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان روز پنجشنبه در دیدار با دستیار نخست وزیر این کشور در امور بازرگانی، صنعت و نساجی، راهکارهای ارتقای مبادلات تجاری دوجانبه را بررسی کرد.

ماموریت آقای سفیر - رضا خوش لهجه*

تهران – ایرنا - «محمد کشاورز زاده» سفیر جدید ایران در جمهوری خلق چین ، بامداد امروز شنبه وارد پکن پایتخت چین شد تا به عنوان نماینده عالی و تام الاختیارجمهوری اسلامی ایران ماموریت تازه خود را در بزرگترین شریک تجاری ایران آغاز کند.

پاکستان خواهان گسترش روابط تجاری با ایران است

مشاور ویژه نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما گفت: ما از گسترش روابط تجاری با ایران حمایت می کنیم.

همکاری‌های تجاری ایران و اندونزی گسترش می یابد

آبادان - ایرنا - سفیر اندونزی در ایران گفت:به دنبال گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و اندونزی هستیم تا همکاری های تجاری بین دو کشور دوست و مسلمان گسترش یابد.

نماینده آمریکا در امور افغانستان عازم مسکو شد

کابل - ایرنا - «زلمی خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با گروه «طالبان»، در ادامه سفر منطقه ای خود، پس از دیدار با مقامات اسلام آباد و کابل، عازم مسکو شد.

نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل: روابط کابل با تهران بسیار خوب است

نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل ضمن اظهار بی‌اطلاعی از اتهامات مقامات آمریکایی علیه ایران تاکید کرد که روابط کابل و تهران بسیار خوب است.

امتناع افغانستان از ارائه لیست زندانیان پاکستانی به دولت اسلام آباد

اسلام آباد اعلام کرد: علی رغم درخواست‌های مکرر دولت وحدت ملی، کابل حاضر نیست لیست دقیق و کامل زندانیان پاکستانی که در این کشور هستند را ارائه کند.

چین به دنبال اجرای توافق آتش‌بس تجاری با آمریکا

یکی از سخنگویان وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، پکن و واشنگتن قصد دارند در راستای بهبود روابط تجاری، تمامی تعرفه‌های اضافی را ظرف ۹۰ روز لغو کنند.

رایزنی برای ایجاد دروازه مشترک تجاری مجازی با ۵ کشور عمده طرف تجاری ایران

رئیس کل گمرک با اشاره به رایزی برای ایجاد دروازه مشترک تجاری مجازی با ۵ کشور عمده تجارت خارجی گفت:‌ از این طریق به دنبال ارتقای شفافیت و کاهش قاچاق و پرونده‌های تخلف در مراجع نظارتی هستیم.

با وجود آتش بس جنگ تجاری، مقابله چین و آمریکا ادامه دارد

تهران - ایرنا - به رغم آتش بس 90 روزه جنگ تجاری واشنگتن و پکن و کاهش تنش های میان دو کشور، به نظر می رسد با تهدید های ترامپ این دو اقتصاد بزرگ دنیا همچنان به دنبال رقابت سیاسی و تجاری با یکدیگر هستند و این یعنی مقابله چین و آمریکا هنوز هم ادامه دارد.

روابط اقتصادی ایران و افغانستان؛ نیازمند تحول جدی

رئیس جمهور، روابط اقتصادی ایران و افغانستان را نیازمند تحول جدی دانست و تاکید کرد : تهران آماده هر نوع مساعدت و همکاری با کابل در حوزه های اقتصادی است.

روابط اقتصادی ایران و افغانستان نیازمند یک تحول جدی است

رئیس جمهور، روابط اقتصادی ایران و افغانستان را نیازمند یک تحول جدی دانست و تاکید کرد که تهران آماده هر نوع مساعدت و همکاری با کابل در حوزه های اقتصادی است.

روابط اقتصادی ایران و افغانستان نیازمند یک تحول جدی است

رئیس جمهور، روابط اقتصادی ایران و افغانستان را نیازمند یک تحول جدی دانست و تاکید کرد که تهران آماده هر نوع مساعدت و همکاری با کابل در حوزه های اقتصادی است.

چین در تلاش‌های صلح افغانستان در کنار کیست؟

یک رسانه پاکستانی اعلام کرد که پکن در تلاش‌های صلح افغانستان در کنار اسلام‌آباد قرار دارد و همواره در راستای بهبود روابط دو کشور تلاش کرده است تا زمینه مسالمت آمیز خروج نیروهای خارجی از افغانستان فراهم شود.

تاکید رئیس جمهور هند بر گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی با ایران

رئیس جمهور هند در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید ایران در این کشور بر گسترش روابط با ایران در همه زمینه ها به ویژه در حوزه های تجاری و اقتصادی تاکید کرد.

بانک جهانی هند و پاکستان را به افزایش روابط تجاری تشویق کرد

بانک جهانی با اعلام اینکه حجم روابط تجاری میان هند و پاکستان تنها 2میلیارد دلار است از دو کشور خواست به افزایش این ارتباط توجه ویژه‌ای داشته باشند.

همکاری‌های تجاری بین ایران و اندونزی گسترش می یابد

آبادان - ایرنا - سفیر اندونزی در ایران گفت:به دنبال گسترش روابط بین ایران و اندونزی هستیم تا همکاری های تجاری و اقتصادی بین دو کشور دوست و مسلمان گسترش یابد.

مواد مخدر آسیب‌های زیادی به هر دو ملت ایران و افغانستان وارد کرده است

رئیس جمهور، روابط اقتصادی ایران و افغانستان را نیازمند یک تحول جدی دانست و تاکید کرد که تهران آماده هر نوع مساعدت و همکاری با کابل در حوزه های اقتصادی است.

انتظار ما رونق روابط تجاری و اقتصادی میان اندونزی و آبادان است

آبادان – سرپرست فرمانداری آبادان خطاب به سفیر اندونزی در ایران گفت: انتظار ما رونق و توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان کشور اندونزی با آبادان و منطقه آزاد اروند است.