هند در روابط خود با کشورها مستقل عمل می کند

دهلی نو-ایرنا- یک رسانه هندی با اشاره به تاکتیک های دولت هند برای مقابله با تهدیدات آمریکا به اعمال تحریم، دولت هند از طریق نادیده گرفتن دستورات یک جانبه واشنگتن نشان داده است که هم شجاع بوده و هم در روابط خود با سایر کشورها مستقل می باشد.مطالب مرتبط

نرخ بیکاری کشورهای مستقل همسود در سال 2018 کاهش یافت

باکو - ایرنا – کمیته آمار جامعه کشورهای مستقل همسود اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشورها در سال 2018 میلادی، 6.6 درصد کاهش یافته است .

«منشور اقتصاد در گام دوم» | ویژگی‎های اقتصاد قوی و مستقل چیست؟ 5 مولفه تاب‎آوری اقتصاد ایران

«اقتصاد قوی و مستقل» که حاصل سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی است، در بیانیه مهم و راهبردی امام خامنه ای موسوم به «گام دوم انقلاب» نقطه کلیدی تعیین کننده خوانده شد. «اقتصاد قوی و مستقل» چه ویژگی هایی دارد؟

نشست ورشو؛ روابط لهستان با اروپا را به خطر می اندازد

تهران-ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: دولت لهستان با میزبانی نشست ورشو، به آمریکا محلق شده است، به این امید که روابطش با این کشور را تقویت کند اما با این اقدام روابط قدیمی خود با سایر کشورها به ویژه اتحادیه اروپا را به خطر می اندازد.

بازدید لاریجانی از مترو و منوریل ژاپن

رئیس مجلس با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود، گفت: برخی از کشورها ممکن است به دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.

انقلاب اسلامی؛ پیامی مستقل از مکاتب شرق و غرب

اندیشمند بلژیکی: انقلاب اسلامی ایران، مروج پیامی جدید و روشی مستقل از کاپیتالیسم و مارکسیسم است

گروه جدا شده از حزب کارگر، مستقل یا جنگ طلب؟

هفت نماینده حزب کارگر انگلیس در مجلس این کشور در اعتراض به سیاست‌های جرمی کوربین رهبری این حزب، از حزب کارگر استعفا و اعلام کردند از این پس به صورت مستقل در مجلس این کشور فعالیت خواهند کرد

حشد شعبی: عراق نباید به مکان هدفگیری دیگر کشورها بدل شود

رئیس هیئت حشد شعبی عراق نسبت به تبدیل شدن این کشور به کانونی برای حمله به دیگر کشورها هشدار داد.

حرکت هند برای حذف دلار از مبادلات تجاری با کشورها

تهران -ایرنا- هند با امضای توافقنامه سواپ ارزی و مبادله با پول ملی با امارات متحده عربی ،ژاپن ،روسیه و ایران در نظر دارد دلار را از مبادلات تجاری با این کشورها حذف کند.

برخی به اسم دیپلماسی درخدمت استکبار هستند/همه نفوذی‌هاخائن نیستند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ممکن است برخی به اصول انقلاب اعتقاد داشته باشند اما تاکتیک‌هایی را برای توسعه روابط با برخی کشورها انتخاب می‌کنند که باعث خدمت به استکبار می‌شود.

چین: اظهارات پمپئو درباره هواوی غیراخلاقی است

پکن- ایرنا- چین اظهارات 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا در ارتباط با شرکت مخابراتی هواوی را ناعادلانه و غیراخلاقی توصیف کرد و آن را تلاشی برای خدشه دار کردن روابط پکن با دیگر کشورها دانست.

لزوم تشکیل ائتلاف حامیان چندجانبه گرایی در برابر ائتلاف یکجانبه گرایی در ورشو

از نقطه نظر روابط بین الملل مقابله با یک ائتلاف زمانی امکان پذیر می شود که ائتلافی در مقابل آن تشکیل شود تا هم هزینه ها سرشکن شود و هم اینکه توان کشورها هم افزایی پیدا کنند. 

اداره استاندارد ساوه مستقل شد

ساوه - ایرنا - اداره استاندارد شهرستان ساوه با موافقت استاندار مرکزی به عنوان یک اداره مستقل با تفویض کامل اختیارات اداره کل برای رسیدگی به امور مراجعان و صنعتگران شهرستان تعیین شد.

میان ایران و ژاپن باید گام‌های بلندتری برداشته شود

رئیس مجلس با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود، گفت: برخی از کشورها ممکن است به دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.

آمریکا از کشورها باج خواهی مالی و امنیتی می کند

تهران- ایرنا- رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: امروز دولت آمریکا به باج خواهی مالی از کشورهایی مثل چین، روسیه و حتی اروپا می پردازد و از طرف دیگر می بینیم که آمریکا شروع به باج خواهی امنیتی کرده است.

«منشور اقتصاد در گام دوم» |24سیاست راهبردی برای تحقق اقتصاد قوی و مستقل + تصاویر

امام خامنه‎ای در بخشی از بیانیه مهم و راهبردی «گام دوم انقلاب»، مجموعه‌ی جوان و دانا و مؤمن و مسلّط بر دانسته‌های اقتصادی را به اقدام جهادی برای تحقق اقتصاد قوی و مستقل فراخواندند. نقشه راه و منشور اقتصاد در گام دوم چیست؟

بسیاری از کشورها از شرکت در نشست ورشو خودداری کردند

تهران- ایرنا- رسانه مالزیایی فری مالزی تودی گزارش داد: رهبران آمریکا و اسرائیل در کنفرانس ورشو با هدف افزایش فشارها علیه ایران شرکت کرده اند، اما بسیاری از کشورها در این نشست حضور نیافته اند.

سازمانی مستقل برای زنان و خانواده وجود ندارد

وزیر رفاه گفت: سازمانی مستقل برای زنان و خانواده در کشور نداریم و با مشکلات ساختاری، برای پیگیری امور زنان در کشور مواجه هستیم.

دستفروشی در برخی کشورها، جاذبه گردشگری محسوب می‌شود

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امروزه بحث دستفروشی در همه دنیا ساماندهی و برای آن برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد، گفت: در برخی کشورها به موضوع دستفروشی به عنوان جاذبه‌های گردشگری نگریسته می‌شود.

فراخوان یازدهمین جشنواره مستقل فیلم کوتاه دانش‌آموزی

یازدهمین جشنواره مستقل فیلم کوتاه دانش‌آموزی (بینش) برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۱۵ فروردین سال ۹۸ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

ریابکوف: اینستکس امکان تجارت دیگر کشورها با ایران را فراهم می‌کند

معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد که اجرای کامل اینستکس در آینده فرصت تجارت گروه سومی از کشورها ازجمله روسیه و چین را با ایران فراهم خواهد کرد.