روابط نزدیک‌تر صنعت و کشاورزی با بخش های تحقیقاتی و فناوری کشور ضروری است

رئیس جمهور روابط نزدیکتر بخش صنعت و کشاورزی با بخش های تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری کشور را زمینه ساز رونق در چرخه تولید و تامین سریعتر و بهتر احتیاجات کشور و مردم دانست.مطالب مرتبط

موسسات تحقیقاتی کشاورزی روز به روز فرسوده تر می شوند

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور گفت که موسسات تحقیقاتی مختلف کشور به خصوص در بخش کشاورزی روز به روز فرسوده تر می شوند.

موسسات تحقیقاتی کشاورزی در حال فرسوده شدن است

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی گفت که موسسات تحقیقاتی به خصوص در بخش کشاورزی روز به روز فرسوده تر می شوند.

۲۲ پروژه‌ تحقیقاتی مشترک میان دانشگاههای ایران و اتحادیه اروپا / ضرورت شکل‌گیری دیپلماسی علمی

رییس دانشگاه علم و صنعت از انعقاد ۲۲ پروژه‌ تحقیقاتی مشترک میان دانشگاههای ایران با اتحادیه اروپا خبر داد و گفت‌: در اردیبهشت ماه سال آینده دانشگاه علم و صنعت میزبان دانشگاه های بزرگ آلمان به منظور توسعه روابط علمی خواهد شد.

توسعه روابط رسانه ای ایران و کره جنوبی ضروری است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط تهران - سئول تاکید کرد در راستای تقویت همکاری های همه جانبه میان دو کشور، توسعه روابط رسانه ای ایران و کره جنوبی نیز ضروری است.

تاکنون هیچگاه سطح روابط ما با عربستان تا این حد نزدیک نبوده است

عمران خان در این نشست مشترک اعلام کرد که تا کنون هیچ‌گاه سطح روابط کشورش با عربستان تا به این حد نزدیک نبوده است و امید است این روابط همچنان توسعه یابد.

فناوری‌های نو به کشاورزی ایران نفوذ می‌کند

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاشت‌جمهوری، پروژه تدوین نقشه راه زیست‌فناوری کشاورزی ایران را با هدف دستیابی به اهداف مطرح‌شده در برنامه‌های توسعه‌ای کشور و رسیدن به ۳ درصد بازار جهانی به بخش خصوصی واگذار کرد.

صنعت پرورش ماهی در قفس در استان‌های ساحلی توسعه می‌یابد

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: طرح گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس در 7 استان ساحلی در شمال و جنوب کشور با استفاده از فناوری های روز به صورت پایلوت اجرایی می شود.

اشتغال چرمی

تهران- ایرنا- کارشناسان معتقدند که صنعت چرم در کشور ما از ظرفیت بالایی برای ارزآوری، کارآفرینی و اشتغال‌افزایی برخوردار است. از آنجایی که رونق صنعت چرم نقش کلیدی در ساختار اقتصادی کشور دارد، ضروری است دولت نیز حمایت‌های لازم را از فعالان این حوزه به عمل آ

فناوری، کلید کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است

ارومیه – ایرنا – استاندار آذربایجان غربی گفت: استفاده از فناوری های نوین در بخش های کشت، نحوه آبیاری، شیوه داشت و برداشت محصولات کشاورزی، راهکار اصلی برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است و باید مقدمات این امر توسط نهادهای مسوول مهیا شود.

از انعقاد طرح‌های تحقیقاتی تا تربیت دانشجوی کارآفرین در دانشگاه بیرجند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند گفت: ۲۱۳ طرح تحقیقاتی برون‌دانشگاهی با اعتبار ۵۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون و ۵۸۹ هزار ریال منعقد شده و ۷۴ طرح تحقیقاتی برون‌دانشگاهی با اعتبار ۳۱ میلیارد و ۹۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در حال اجرا است.

بخش کشاورزی همگام با فناوری روز تغییر کند

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در هزاره سوم میلادی تغییرات شتاب بیشتری دارد، گفت: بخش کشاورزی باید خودش را با فناوری روز همراه کند.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری ضروری است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری ضروری است و دولت از سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در این بخش استقبال می کند.

لودریان: ایران و فرانسه به بازگرداندن سفیران نزدیک هستد

وزیر خارجه فرانسه در کمیته روابط خارجی پارلمان این کشور اعلام کرد: ایران و فرانسه به بازگرداندن سفرا نزدیک هستند.

نوآوران از بازار بزرگ بخش کشاورزی غفلت نکنند

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نوآوران و خلاقان حوزه فناوری از بازار بزرگ بخش کشاورزی غفلت نکنند و برای این بخش وقت بگذارند.

راه‌اندازی مرکز رشد مشترک پارک فناوری همدان و مرکز تحقیقات کشاورزی

همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، مرکز رشد مشترک واحدهای فناور کشاورزی پارک علم و فناوری همدان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان افتتاح شد.

مشارکت دانشگاهیان در رفع چالش‌های کشور ضروری است

یزد - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه از تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که برای رفع چالش‌ها و مسائل مختلف جامعه همکاری و مشارکت کنند، همواره حمایت می‌کند.

مشارکت دانشگاهیان در رفع چالش‌های کشور ضروری است

یزد - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه از تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که برای رفع چالش‌ها و مسائل مختلف جامعه همکاری و مشارکت کنند، همواره حمایت می‌کند.

زنگ پژوهش و فناوری مکانیک به صدا در می آید

تهران- ایرنا- زنگ پژوهش و فناوری مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و برگزاری نشست کارآفرینی صنعت لیزر علم و صنعت دو رویداد مهم دانشگاه های صنعتی است.

صنعت "پرورش ماهی در قفس" در استان‌های ساحلی توسعه می‌یابد

طرح گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس در ۷ استان شمالی و جنوب کشور و با استفاده از فناوری‌های روز به صورت پایلوت اجرایی می‌شود.

اتمام464پروژه تحقیقاتی با کمک صندوق حمایت از پژوهشگران

تهران- ایرنا- محققان کشور با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در 9ماه نخست سال جاری 464 پروژه تحقیقاتی را به اتمام رساندند.