ضرورت روابط نزدیک صنعت و کشاورزی با بخش‌های تحقیقاتی

رئیس جمهور روابط نزدیکتر بخش صنعت و کشاورزی با بخش‌های تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری کشور را زمینه ساز رونق در چرخه تولید و تامین سریعتر و بهتر احتیاجات کشور و مردم دانست.مطالب مرتبط

ضرورت توجه به ابعاد نرم صنعت نفت/نقش دانشگاه‌ها در پیش‌بینی‌های مربوط به آینده و دیپلماسی انرژی

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در پیش‌بینی‌های مربوط به آینده و دیپلماسی انرژی، ضرورت توجه به بعد نرم صنعت نفت را یادآور شد و تأکید کرد: نفت پیشران اقتصاد کشور است. 

مرکز آموزشی تحقیقاتی «علم مغز» به زودی افتتاح می‌شود

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران از افتتاح مرکز علم مغز در آینده نزدیک خبر داد.

آلودگی خاک کشاورزی مازندران نزدیک به مرز بحران

ساری- ایرنا- نتایج تحقیقات 95هزار هکتار از زمین های کشاورزی منطقه مرکزی مازندران ( زمین های حاشیه رودخانه های سیاهرود در قائمشهر و جویبار و بابلرود در بابل ) نشان می دهد که خاک کشاورزی استان به لحاظ آلودگی به عناصر فلزات سنگین ( سرب ، نیکل و کادمیوم) به م

آلودگی خاک کشاورزی مازندران، نزدیک به مرز بحران

ساری - ایرنا - نتایج تحقیقات 95 هزار هکتار از زمین های کشاورزی منطقه مرکزی مازندران (زمین های حاشیه رودخانه های سیاهرود در قائمشهر و جویبار و بابلرود در بابل) نشان می دهد که خاک کشاورزی استان به لحاظ آلودگی به عناصر فلزات سنگین (سرب ، نیکل و کادمیوم) به م

تمهیدات وزارت صنعت برای تأمین خودروهای معلولان و جانبازان

جلسه کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی درخصوص انتظارات و امکانات مورد نیاز معلولان و جانبازان با محوریت تولیدات خودروهای داخل کشور در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد

تهران-ایرنا-وزیر صنعت معدن و تجارت در پاسخ به ایرنا در خصوص مبنا قرار گرفتن قیمت خودرو نزدیک به حاشیه بازار گفت: این تصمیمی بوده که از سوی خودروسازان اتخاذ شده و مقرر است عرضه خودروها با قیمت نزدیک به حاشیه بازار تداوم و استمرار داشته باشد .

ورود فناوری‌های نو به صنعت بیمه ضروری است/ارتباط با دانشگاه باید تقویت شود

وزیر اقتصاد با تاکید بر ضرورت ورود فناوری های نو به صنعت بیمه گفت: یکی از مباحث مهم در بخش تولید بهبود فضای کسب و کار است اما باید احساس امنیت و آرامش نیز در این حوزه وجود داشته باشد و وظیفه صنعت بیمه است که به این مقوله ورود کند.

کرمان ایستگاه‌های هواشناسی اختصاصی برای کشاورزی ندارد

استاندار کرمان با اشاره به ضرورت تاسیس و تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی خودکار در مکان‌هایی که معرف وضعیت دمایی مناطق عمده کشاورزی است گفت: ایستگاه‌های هواشناسی اختصاصی برای کشاورزی در استان وجود ندارد.

تجاری سازی علم، گره گشای ارتباط صنعت و دانشگاه

زنجان– ایرنا – تبدیل پژوهش های علمی به محصولات، خدمات و فناوری های مورد نیاز تولید و بازار، صنعت و دانشگاه را در پیوند نزدیک و ارتباط معنادار با یکدیگر قرار می دهد، رابطه ای که به نظر می آید هنوز شکل نظام مند و درستی در کشور به خود نگرفته است.

تجاری سازی علم، گره گشای ارتباط صنعت و دانشگاه

زنجان– ایرنا – تبدیل پژوهش های علمی به محصولات، خدمات و فناوری های مورد نیاز تولید و بازار، صنعت و دانشگاه را در پیوند نزدیک و ارتباط معنادار با یکدیگر قرار می دهد، رابطه ای که به نظر می آید هنوز شکل نظام مند و درستی در کشور به خود نگرفته است.

گسترش همکاری‌های عملی - تحقیقاتی ایران و ایتالیا

سفر هیات پارلمانی کشورمان به رم و بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی ایتالیا، گام دیگری در جهت گسترش تعاملات دانشگاهی و علمی میان دو کشور محسوب می‌شود.

مشارکت همگانی برای مبارزه با آفات/ محدودیت اعتباری نداریم

رئیس­ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر مدیریت مبارزه با آفات و بیماری‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی و ضرورت مشارکت سازمان‌های بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی تاکید کرد.]]>

مشارکت همگانی برای مبارزه با آفات/محدودیت اعتباری نداریم

رئیس­ سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بر مدیریت مبارزه با آفات و بیماری ها در عرصه های منابع طبیعی و ضرورت مشارکت سازمان های بین المللی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی تاکید کرد.

مردم روسیه خواهان بهبود روابط با اوکراین هستند

بر اساس جدیدترین نظرسنجی، نزدیک به 70 درصد از مردم روسیه معتقدند رهبران کشورشان باید مانع از تیرگی بیشتر روابط با اوکراین شوند، البته دیدگاه مثبت و منفی روس‌ها در باره اوکراین به یک نسب و حدود 35 درصد است.

اجرای روش‌های بی‌خاک و کم‌خاک‌ورزی در دو میلیون هکتار اراضی زراعی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تاکید کرد: در حال حاضر نزدیک به دو میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور تحت پوشش روش‌های بی‌خاک‌ورزی و کم‌خاک‌ورزی است.]]>

توسعه روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه را مثبت و روبه گسترش دانست و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و ارتقا سطح مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تهران-آنکارا تاکید کرد.]]>

اجرای روش‌های بی‌خاک و کم‌خاک‌ورزی در ۲ میلیون هکتار اراضی زراعی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در حال حاضر نزدیک به ۲ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور تحت پوشش روش های بی خاک ورزی و کم خاک ورزی است.

محصولات کشاورزی 36 درصد از صادرات همدان را به خود اختصاص داد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در هفت ماهه امسال 22 میلیون و 776 هزار دلار صادرات از بخش کشاورزی استان انجام شده است، گفت: بخش کشاورزی 36 درصد از صادرات همدان را به خود اختصاص داده است.

پیشنهاد وزارت جهاد برای تخصیص ارز دولتی به ماشین‌های کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور از ارایه پیشنهاد جدید به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تخصیص ارز دولتی به ماشین های کشاورزی خبر داد.

واعظی: توسعه روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری کشورمان روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه را مثبت و روبه گسترش دانست و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و ارتقا سطح مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تهران-آنکارا تاکید کرد.