خط لوله گاز ایران به پاکستان به ارتقاء روابط کمک می کند

اسلام آباد - ایرنا - نماینده مجلس سنای پاکستان با مهم شمردن اجرای خط لوله گاز ایران به پاکستان (IP) گفت: این طرح، ارتقاء روابط دو جانبه در همه سطوح را به همراه دارد.مطالب مرتبط

قطعی فراگیر گاز پاکستان و خط لوله گاز ناتمام ایران - پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - با آغاز دوباره فصل سرما در پاکستان، بحران کمبود گاز بار دیگر، این روزها گریبانگیر مردم این کشور 210 میلیونی شده است.

درخواست ترکمنستان از پاکستان برای تکمیل خط لوله تاپی در 2019

ترکمنستان از پاکستان درخواست کرده است که در سال 2019 پروژه خط لوله تاپی را تکمیل کرده و مراسم افتتاحیه این خط لوله انتقال گاز در ماه مارس در پاکستان برگزار شود.

درخواست ترکمنستان از پاکستان برای آغاز ساخت پروژه TAPI

محمدمراد امانوف، نماینده شرکت خط لوله TAPI ، از پاکستان خواسته است تا شروع به ساخت خط لوله گاز در قلمرو خود کند.

پاکستان خواهان گسترش روابط تجاری با ایران است

مشاور ویژه نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما گفت: ما از گسترش روابط تجاری با ایران حمایت می کنیم.

یادداشت| نگاهی به فرصت‌ها و تهدیدهای مشترک در روابط ایران و پاکستان

ایران و پاکستان از دیرباز تمام تلاش‌های خود را برای ایجاد روابط فراملى اعم از اقتصادى، سیاسى و فرهنگی به کار گرفتند تا با ایجاد جو همکارى حسنه میان دولت‌ها، از سطح تعارضات و مناقشات بین یکدیگر در شرایط خاص کاسته شود.

پاکستانی‌ها به دنبال واردات گاز از ترکمنستان/از نظر ایرانی‌ها بعید است «تاپی» اجرا شود

درحالی وزیر نفت پاکستان گفته است، خط لوله تاپی زودتر از موعد مقرر در پاکستان به اتمام می رسد که مسئولان ایرانی بارها و بارها گفته اند، بعید است خط لوله تاپی اجرایی شود.

سفیر پاکستان: خواهان تعمیق روابط با ایران هستیم

تهران - ایرنا - سفیر پاکستان در تهران تاکید کرد کشورش خواهان تعمیق و گسترش بیش از پیش روابط با ایران در همه زمینه ها به ویژه در حوزه های اقتصادی و فرهنگی است.

سرمایه گذاری عربستان در تاپی با اهداف سیاسی

تهران - ایرنا - برخی منابع خبری می گویند؛ عربستان با چندین هدف سیاسی از جمله مقابله با خط لوله گاز ایران -پاکستان و حفظ نقش سرپرستی خود در منطقه، با سرمایه گذاری در پروژه خط لوله تاپی ترکمنستان موافقت کرده است.

رد پای برخی کشورها برای آشفته سازی در روابط ایران و پاکستان دیده می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رد پای برخی کشورها برای آشفته سازی روابط بین ایران و پاکستان دیده می‌شود. ما در همه سطوح پیگیری آزادی مرزبانان هستیم.

به نام ایران به کام چین!

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل از ارسال محصولات تقلبی چینی با برند ایرانی به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان خبر داد.

برخی، دوست ندارند که روابط خوب تهران - اسلام آباد را ببینند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان گفت:برخی عناصر وجود دارند که دوست ندارند، روابط خوب و قابل پیشرفت ایران و پاکستان را ببینند.

بحران اقتصادی،علت تمایل پاکستان به گسترش روابط با هنداست

دهلی نو-ایرنا-روزنامه اکونومیک تایمز هند در گزارشی نوشت با وخیم تر شدن وضعیت اقتصادی و افزایش تنش پاکستان با آمریکا، ارتش این کشور به دنبال بهبود روابط با بزرگترین رقیب خود یعنی هند است .

پاکستان: نگرش منفی هند باعث تضعیف روابط دوجانبه است

تهران - ایرنا - معاون سیاسی وزیر امور خارجه پاکستان با اشاره به این که هند به ترویج رقابت با کشورهای منطقه ادامه می دهد گفت: نگرش منفی در روابط دو جانبه با کشورهای دیگر نه تنها باعث بهبود روابط نشده بلکه روند دستیابی به صلح افغانستان را نیز مختل کرده است.

تأکید پاکستان و فرانسه بر گسترش روابط

وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار با «مارک بارتی» سفیر فرانسه بر گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.

گسترش روابط نظامی و اقتصادی پاکستان و چین

معاون وزیر خارجه چین با فرمانده ارتش پاکستان، دیدار و درباره مسائل مختلف به تبادل نظر با وی پرداخت.

مقام وزارت خارجه ایران با نماینده مجلس سنای پاکستان دیدارکرد

اسلام آباد - ایرنا - رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران در دیدار با رییس کمیسیون سیاست خارجه مجلس سنای پاکستان، با وی در خصوص موضوعات دوجانبه، موضوعات منطقه ای و روابط بین الملل گفت و گو و تبادل نظر کرد.

وزارت دفاع پاکستان با مسیر اجرای طرح تاپی موافقت کرد

اسلام آباد - ایرنا - یک روزنامه پرشمارگان پاکستانی مدعی شد که وزارت دفاع این کشور، در نهایت با مسیر طرح خط لوله گاز «ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هند» موسوم به 'تاپی' موافقت کرده است.

صادرات ایران به پاکستان 60 درصد افزایش یافت

اسلام آباد-ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر کراچی پاکستان گفت:صادرات کالا از ایران به پاکستان طی سال جاری و در مقایسه با سال گذشته 60 درصد افزایش یافته است.

رشد 25 درصدی صادرات ایران به پاکستان در هشت ماه

تهران- ایرنا- رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد گفت: در هشت ماه نخست امسال صادرات کشور ما به پاکستان 860 میلیون دلار شد و به این ترتیب، پاکستان در جایگاه هفتمین بازار کالاهای ایرانی قرار گرفت.

آغاز به کار اجلاس مشترک مرزی ایران و پاکستان در زاهدان

بیست و دومین اجلاس مشترک مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با حضور دو هیات ایران و پاکستان در استانداری سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد.