روابط نزدیکتر صنعت و کشاورزی با پژوهش باعث رونق تولید می شود

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری روابط نزدیکتر بخش صنعت و کشاورزی با بخش های تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری کشور را زمینه ساز رونق در چرخه تولید و تامین سریعتر و بهتر احتیاجات کشور و مردم دانست.مطالب مرتبط

رونق تولید و اشتغال با افتتاح طرح ایستگاه پمپاژ ارمو

با افتتاح طرح ایستگاه پمپاژ ارمو شهرستان دره شهر علاوه بر تبدیل یک هزار و 800هکتار زمین دیم به آبی تولید محصولات کشاورزی و اشتغال در این منطقه رونق گرفته است.

رونق نمد مالی در بام ایران/ صنعت فراموش شده‌ای که جهانی شد

شهرکرد- صنعت تولید محصولات نمدی در چهارمحال و بختیاری که رو به فراموشی بود، بار دیگر احیا شده و به خارج از کشور صادر می شود.

پرداخت ۸۴۱ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در قزوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۴۱ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شده است.

استان البرز رتبه نخست کشور در بخش تسهیلات رونق تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: البرز رتبه نخست کشور را دربخش تسهیلات رونق تولید دارد

رئیس اتحادیه کفاشان دست‎دوز: صادرات چرم خام رونق گرفت؛ نگران بازار شب عیدیم

رئیس اتحادیه کفاشان دست‎دوز با اعلام اینکه خریدهای مدت دار متوقف شده و واحدهای تولیدی به دلیل عدم نقدینگی کافی به سختی مشغول کار هستند، گفت:هزینه های بالای تولید کفش باعث شده تا صادرات چرم به صورت خام رونق پیدا کند.

صادرات ۹ محصول کشاورزی به شرط تولید در مناطق آزاد امکان‌پذیر شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات ۹ قلم از محصولات کشاورزی تولید شده در مناطق ازاد و ویژه را بلامانع اعلام کرد.

البرز رتبه برتر کشوری در بخش تسهیلات رونق تولید

کرج-ایرنا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: این استان رتبه برتر کشور را دربخش تسهیلات رونق تولیدی به خود اختصاص داده است.

معافیت ۱۷ قلم محصول کشاورزی از ممنوعیت صادرات به شرط تولید در مناطق آزاد

وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور بخشنامه‌ای ۱۷ قلم از محصولات کشاورزی و صنعتی تولید شده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را از ممنوعیت صادرات، معاف کرد.

همتی برای رونق بخش تولید و صنعت در استان قم وجود ندارد

دبیر فعالان اقتصادی استان قم گفت: اکثر واحدهای صنعتی استان قم با نصف ظرفیت در حال فعالیت هستند و همتی در استان برای رونق بخشی به این صنایع وجود ندارد.

صنعت مد را با نخود و لوبیا یکی می‌دانستند

تولید پوشاک ایرانی همواره با چالش‌های متعدد روبه‌رو بوده و هست. در این میان رئیس مرکز پژوهش‌های اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک معتقد است: در گذشته سرمایه‌گذاری در عرصه نساجی ضرر ده شد این درحالی است که صنعت مد و لباس دارای ارزش افزوده است اما مسئو

تجاری سازی علم، گره گشای ارتباط صنعت و دانشگاه

زنجان– ایرنا – تبدیل پژوهش های علمی به محصولات، خدمات و فناوری های مورد نیاز تولید و بازار، صنعت و دانشگاه را در پیوند نزدیک و ارتباط معنادار با یکدیگر قرار می دهد، رابطه ای که به نظر می آید هنوز شکل نظام مند و درستی در کشور به خود نگرفته است.

تجاری سازی علم، گره گشای ارتباط صنعت و دانشگاه

زنجان– ایرنا – تبدیل پژوهش های علمی به محصولات، خدمات و فناوری های مورد نیاز تولید و بازار، صنعت و دانشگاه را در پیوند نزدیک و ارتباط معنادار با یکدیگر قرار می دهد، رابطه ای که به نظر می آید هنوز شکل نظام مند و درستی در کشور به خود نگرفته است.

رونق تولید و توسعه اشتغال در اولویت است

کرج - ایرنا- استاندار البرز گفت: تمرکز و توجه جدی به رونق بخش تولید و اشتغال و توسعه زیر ساختهای اشتغالزا اولویت اصلی پیش روی مدیریت این استان است.

پاکستان: نگرش منفی هند باعث تضعیف روابط دوجانبه است

تهران - ایرنا - معاون سیاسی وزیر امور خارجه پاکستان با اشاره به این که هند به ترویج رقابت با کشورهای منطقه ادامه می دهد گفت: نگرش منفی در روابط دو جانبه با کشورهای دیگر نه تنها باعث بهبود روابط نشده بلکه روند دستیابی به صلح افغانستان را نیز مختل کرده است.

۳۵ درصد در محصولات کشاورزی ضایعات داریم که می‌تواند ۹ میلیون نفر را سیر کند/ رونق کشت ارگانیک باعث ارزآوری می‌شود

رئیس انجمن ارگانیک ایران گفت: طبق اعلام فائو ما ۳۵ درصد در محصولات کشاورزی ضایعات داریم که می‌تواند ۹ میلیون نفر را سیر کند.]]>

به بهانه روز خاک

خاک اهمیت بسزایی در توسعه هر جامعه دارد و هر میزان که خاک حاصلخیز و بدون آلودگی باشد بی شک شاهد رونق تولید محصولات کشاورزی سالم و افزایش درآمد کشاورزان خواهیم بود.

واکنش وزارت کشاورزی به گرانی مرغ

در حالی‌که روز گذشته برخی رسانه‌ها از قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومانی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ خبر دادند، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: هیچ کمبودی در تولید و تامین گوشت مرغ وجود ندارد و برخی مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای غیرکارشناسی باعث به هم خوردن جو روانی باز

دانشجویان باید همواره به فکر آزاداندیشی و تولید ایده باشند

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: همواره این انتظار از دانشجویان وجود دارد که باعث جوشش و رشد روحیه تحقیق و پژوهش، آرمان‌گرایی و آرمان‌خواهی انقلابی، بحث و گفت‌وگوی آزاد و آزاداندیشی و تولید ایده و فکر باشند، تا با اندیشه و حرکت آنان جامعه متحول شده و به‌سوی

جایگزینی ۱۰ میلیارد دلار تولیدات داخلی با کالاهای وارداتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که وزارت صنعت برای حمایت از تولید و تولید کننده، حد و مرز نمی‌شناسد، گفت: اولویت اصلی ما حفظ وضعیت فعلی تولید است.

گلستان ؛ دومین استان کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید + مصاحبه

گلستان رتبه دوم پرداخت تسهیلات برای رونق تولید واحدهای صنعتی را در کشور دارد.