روابط نزدیک‌تر صنعت و کشاورزی با بخش‌های تحقیقاتی و فناوری کشور ضروری است

رئیس‌جمهور روابط نزدیک‌تر بخش صنعت و کشاورزی با بخش‌های تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری کشور را زمینه‌ساز رونق در چرخه تولید و تامین سریع‌تر و بهتر احتیاجات کشور و مردم دانست.]]>مطالب مرتبط

فناوران سطح فناوری خود را به سطح بازار نزدیک کنند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی درخواست کرد تا راهکارهای برون‌رفت از چالش‌های کنونی را ارائه دهند و گفت: از فناوران نیز خواسته می‌شود تا سطح فناوری خود را به سطح بازار نزدیک کنند.

تجاری سازی علم، گره گشای ارتباط صنعت و دانشگاه

زنجان– ایرنا – تبدیل پژوهش های علمی به محصولات، خدمات و فناوری های مورد نیاز تولید و بازار، صنعت و دانشگاه را در پیوند نزدیک و ارتباط معنادار با یکدیگر قرار می دهد، رابطه ای که به نظر می آید هنوز شکل نظام مند و درستی در کشور به خود نگرفته است.

تجاری سازی علم، گره گشای ارتباط صنعت و دانشگاه

زنجان– ایرنا – تبدیل پژوهش های علمی به محصولات، خدمات و فناوری های مورد نیاز تولید و بازار، صنعت و دانشگاه را در پیوند نزدیک و ارتباط معنادار با یکدیگر قرار می دهد، رابطه ای که به نظر می آید هنوز شکل نظام مند و درستی در کشور به خود نگرفته است.

مرکز تحقیقاتی 'آینده پژوهی' برای برنامه ریزی بودجه نیاز است

بجنورد- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: برای شتاب بخشی به توسعه، ایجاد مرکز تحقیقاتی با عنوان آینده پژوهی در کشور ضروری است و هم اکنون در این باره کمبود احساس می شود.

زیست فناوری کشاورزی از مشکلات این بخش جلوگیری می کند

اصفهان - ایرنا - قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استفاده از فناوری های نوین که با عنوان زیست فناوری کشاورزی مطرح است می تواند از بروز مشکلات در این بخش جلوگیری کند.

معاون وزیرعلوم: فناوران سطح خود را به بازار نزدیک کنند

تهران - ایرنا - معاون پژوهشی و فناوری اطلاعات وزیر علوم، گفت: ما برای حل تمام چالش ها راهکار نداریم و فناوران در این زمینه می توانند راه حل های خود را ارائه داده و سطح فناوری خود را به بازار نزدیک کنند.

تفاهم‌نامه‌های جدید در صنعت برق؛ از ورود به فناوری لیزری تا احداث نیروگاه زباله سوز

همزمان با روز پژوهش و در حاشیه جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو، چهار تفاهم‌نامه همکاری در حوزه صنعت برق میان پژوهشگاه نیرو و نهادهای پژوهشی، مالی و فنی کشور به امضا رسید.

روحانی: تفکیک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صمت در شرایط تحریم ضروری بود

رییس جمهور با بیان این که تفکیک وزارت راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت در شرایط تحریم کشور ضروری بود، گفت‌: نمایندگان به هر دلیلی با این موضوع همراهی نکردند.

تمهیدات وزارت صنعت برای تأمین خودروهای معلولان و جانبازان

جلسه کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی درخصوص انتظارات و امکانات مورد نیاز معلولان و جانبازان با محوریت تولیدات خودروهای داخل کشور در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

گلستان|جشنواره ملی فناوری نانوی کشور در علی‌آبادکتول برگزار می‌شود

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: چهارمین جشنواره ملی فناوری نانوی کشور به‌میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول برگزار می‌شود.

انجام ده‌ها طرح مطالعاتی و تحقیقاتی علوم شناختی در شیراز

تهران– ایرنا -با هدف توسعه و گسترش حوزه‌های علوم شناختی و بهره گیری از دانش فنی و تخصصی اعضای هیات علمی و پژوهشگران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، ده‌ها طرح مطالعاتی و تحقیقاتی توسط گروه علوم اعصاب دانشگاه پزشکی شیراز به اجرا

راز کثیف صنعت نفت آمریکا برملا شد

تحقیقات جدید از سوی نیویورک تایمز نشان داد صنعت نفت آمریکا به یک کمپین روابط عمومی محرمانه برای تضعیف استانداردهای اقتصاد سوخت این کشور دست زده است.

بودجه تحقیقاتی کشور افزایش می یابد

کرج- ایرنا- نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت که با تلاش های فراوان، کارهای پژوهشی و تحقیقاتی امسال افزایش بودجه خواهیم داشت.

آغاز ۱۳۵پروژه تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از آغاز ۱۳۵ پروژه تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور در یک سال اخیر خبر داد.

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل مشکلات ضروری است

مشهد- ایرنا- قائم مقام معاونت توسعه و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: باید از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ های حوزه تکنولوژی برای حل مشکلات کشور در حوزه های مختلف استفاده کرد.

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حل مشکلات ضروری است

مشهد - ایرنا - قائم مقام معاونت توسعه و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: باید از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ های حوزه تکنولوژی برای حل مشکلات کشور در حوزه های مختلف استفاده کرد.

امام جمعه کرمانشاه: دشمن پس از فناوری هسته‌ای به‌دنبال صنعت موشکی است

امام جمعه کرمانشاه گفت: استکبار جهانی می‌خواهد از نقاط قوتی مثل فناوری هسته‌ای، صنعت موشکی و دانش نانو صرف نظر کنیم.

تمدید وام واحدهای روغن کشی گلستان ضروری است

گرگان - ایرنا - سرپرست مدیریت صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که در شرایط کنونی استمهال وام فعالان بخش صنایع روغن کشی استان همانند سایر بخش های کشاورزی به منظور حمایت از تداوم رونق تولید بسیار ضروری است.

مرکز آموزشی تحقیقاتی «علم مغز» به زودی افتتاح می‌شود

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران از افتتاح مرکز علم مغز در آینده نزدیک خبر داد.

پیشنهاد وزارت جهاد برای تخصیص ارز دولتی به ماشین‌های کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور از ارایه پیشنهاد جدید به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تخصیص ارز دولتی به ماشین های کشاورزی خبر داد.