روابط نزدیک‌تر صنعت و کشاورزی با بخش‌های تحقیقاتی و فناوری کشور ضروری است

رئیس‌جمهور روابط نزدیک‌تر بخش صنعت و کشاورزی با بخش‌های تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری کشور را زمینه‌ساز رونق در چرخه تولید و تامین سریع‌تر و بهتر احتیاجات کشور و مردم دانست.]]>مطالب مرتبط

موسسات تحقیقاتی کشاورزی روز به روز فرسوده تر می شوند

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور گفت که موسسات تحقیقاتی مختلف کشور به خصوص در بخش کشاورزی روز به روز فرسوده تر می شوند.

موسسات تحقیقاتی کشاورزی در حال فرسوده شدن است

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی گفت که موسسات تحقیقاتی به خصوص در بخش کشاورزی روز به روز فرسوده تر می شوند.

۲۲ پروژه‌ تحقیقاتی مشترک میان دانشگاههای ایران و اتحادیه اروپا / ضرورت شکل‌گیری دیپلماسی علمی

رییس دانشگاه علم و صنعت از انعقاد ۲۲ پروژه‌ تحقیقاتی مشترک میان دانشگاههای ایران با اتحادیه اروپا خبر داد و گفت‌: در اردیبهشت ماه سال آینده دانشگاه علم و صنعت میزبان دانشگاه های بزرگ آلمان به منظور توسعه روابط علمی خواهد شد.

توسعه روابط رسانه ای ایران و کره جنوبی ضروری است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط تهران - سئول تاکید کرد در راستای تقویت همکاری های همه جانبه میان دو کشور، توسعه روابط رسانه ای ایران و کره جنوبی نیز ضروری است.

تاکنون هیچگاه سطح روابط ما با عربستان تا این حد نزدیک نبوده است

عمران خان در این نشست مشترک اعلام کرد که تا کنون هیچ‌گاه سطح روابط کشورش با عربستان تا به این حد نزدیک نبوده است و امید است این روابط همچنان توسعه یابد.

فناوری‌های نو به کشاورزی ایران نفوذ می‌کند

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاشت‌جمهوری، پروژه تدوین نقشه راه زیست‌فناوری کشاورزی ایران را با هدف دستیابی به اهداف مطرح‌شده در برنامه‌های توسعه‌ای کشور و رسیدن به ۳ درصد بازار جهانی به بخش خصوصی واگذار کرد.

صنعت پرورش ماهی در قفس در استان‌های ساحلی توسعه می‌یابد

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: طرح گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس در 7 استان ساحلی در شمال و جنوب کشور با استفاده از فناوری های روز به صورت پایلوت اجرایی می شود.

اشتغال چرمی

تهران- ایرنا- کارشناسان معتقدند که صنعت چرم در کشور ما از ظرفیت بالایی برای ارزآوری، کارآفرینی و اشتغال‌افزایی برخوردار است. از آنجایی که رونق صنعت چرم نقش کلیدی در ساختار اقتصادی کشور دارد، ضروری است دولت نیز حمایت‌های لازم را از فعالان این حوزه به عمل آ

دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت با مشارکت مراکز بسیج دستگاه های تابعه وزارتخانه های نفت، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و سازمان انرژی اتمی در سالن خلیج فارس مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

فناوری، کلید کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است

ارومیه – ایرنا – استاندار آذربایجان غربی گفت: استفاده از فناوری های نوین در بخش های کشت، نحوه آبیاری، شیوه داشت و برداشت محصولات کشاورزی، راهکار اصلی برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است و باید مقدمات این امر توسط نهادهای مسوول مهیا شود.

پسماندهای کشاورزی خوراک دام ها می شود

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور اعلام کرد که تلاش محققان این موسسه بر تبدیل انواع پسماندهای کشاورزی به خوراک دامی معطوف شده است.

پسماندهای کشاورزی خوراک دام ها می شود

کرج- ایرنا- رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور گفت که تلاش محققان این موسسه بر تبدیل انواع پسماندهای کشاورزی به خوراک دامی معطوف شده است.

لودریان: ایران و فرانسه به بازگرداندن سفیران نزدیک هستد

وزیر خارجه فرانسه در کمیته روابط خارجی پارلمان این کشور اعلام کرد: ایران و فرانسه به بازگرداندن سفرا نزدیک هستند.

نوآوران از بازار بزرگ بخش کشاورزی غفلت نکنند

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نوآوران و خلاقان حوزه فناوری از بازار بزرگ بخش کشاورزی غفلت نکنند و برای این بخش وقت بگذارند.

تولید خوراک دام از پسماند کشاوررزی

تلاش محققان موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور بر تبدیل انواع پسماندهای کشاورزی به خوراک دامی معطوف شده است.

مشارکت دانشگاهیان در رفع چالش‌های کشور ضروری است

یزد - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه از تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که برای رفع چالش‌ها و مسائل مختلف جامعه همکاری و مشارکت کنند، همواره حمایت می‌کند.

مشارکت دانشگاهیان در رفع چالش‌های کشور ضروری است

یزد - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه از تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که برای رفع چالش‌ها و مسائل مختلف جامعه همکاری و مشارکت کنند، همواره حمایت می‌کند.

زنگ پژوهش و فناوری مکانیک به صدا در می آید

تهران- ایرنا- زنگ پژوهش و فناوری مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و برگزاری نشست کارآفرینی صنعت لیزر علم و صنعت دو رویداد مهم دانشگاه های صنعتی است.

صنعت "پرورش ماهی در قفس" در استان‌های ساحلی توسعه می‌یابد

طرح گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس در ۷ استان شمالی و جنوب کشور و با استفاده از فناوری‌های روز به صورت پایلوت اجرایی می‌شود.

توزیع اقلام ضروری بین مردم ادامه دارد

معاون فرمانداراسدآباد از تشدید بازرسی ها با نزدیک شدن به پایان سال خبر داد.