پارلمان افغانستان: نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند

شماری از اعضای پارلمان افغانستان با اشاره به 17 سال جنگ آمریکا در این کشور تاکید کردند که نیروهای خارجی هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند.مطالب مرتبط

کشته شدن 8 غیرنظامی در حمله نیروهای خارجی در شرق افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که بر اثر عملیات نیروهای آمریکایی و ناتو در ولایت لوگر در شرق افغانستان دستکم 8 غیر نظامی کشته شدند.

نماینده پارلمان افغانستان: نبود توافق ملی از چالش‌های اساسی صلح است

نماینده ولایت کنر در پارلمان افغانستان اعلام کرد که تنها با حضور طالبان به میز مذاکرات، صلح در افغانستان تامین نمی‌شود زیرا عدم توافق ملی بین جناح‌های سیاسی نیز یکی از بزرگترین چالش‌های صلح در این کشور است.

چین در تلاش‌های صلح افغانستان در کنار کیست؟

یک رسانه پاکستانی اعلام کرد که پکن در تلاش‌های صلح افغانستان در کنار اسلام‌آباد قرار دارد و همواره در راستای بهبود روابط دو کشور تلاش کرده است تا زمینه مسالمت آمیز خروج نیروهای خارجی از افغانستان فراهم شود.

رئیس پارلمان افغانستان: تروریست‌ها به هیچ کیش و آیینی پایبند نیستند

رئیس مجلس افغانستان بر ضرورت همکاری پارلمان‌ها برای شناسایی راهکارهای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

تلاش چین و پاکستان برای به چالش کشیدن آمریکا در افغانستان

سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا با اشاره به تحولات اخیر در افغانستان تصریح کرد که چین و پاکستان از طریق جنگ و صلح درصدد اخراج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان هستند.

پارلمان افغانستان: مسئله خط دیورند در گفت‌وگوهای صلح با پاکستان مطرح شود

شماری از نمایندگان پارلمان افغانستان اعلام کردند که برای پایان مداخلات پاکستان در این کشور باید در گفت‌وگوهای صلح با اسلام‌آباد موضوع خط دیورند نیز مطرح شود.

اوضاع افغانستان محور رایزنی مقامات ازبکستان و انگلیس

معاون سابق نیروهای ماموریت «حمایت قاطع» ناتو در افغانستان با معاون وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و اوضاع افغانستان را بررسی کردند.

هند در حال منزوی شدن از روند صلح افغانستان است

ژنرال بازنشسته هندی اظهار داشت که ائتلاف ضد آمریکایی در منطقه شکل گرفته است و روسیه و چین تلاش می‌کنند آمریکا را از افغانستان خارج کنند.

پاکستان خواستار ایفای نقش همسایگان در تحقق صلح افغانستان شد

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان با درخواست از همه طرف های درگیر در پروسه صلح افغانستان برای همکاری و تعامل، گفت: کشورهای منطقه از جمله ایران، هند و تاجیکستان باید در حل مناقشه افغانستان ایفای نقش کنند.

حمله طالبان به نیروهای امنیتی در غرب افغانستان +فیلم

بر اثر حمله طالبان به پاسگاه نیروهای امنیتی در ولایت «فراه» در غرب افغانستان 5 نظامی کشته و 10 نفر دیگر نیز اسیر شدند.

اعتراف مقام نظامی آمریکا به اهمیت نداشتن امنیت افغانستان

تهران - ایرنا - رئیس ستاد ارتش آمریکا گفت: ارتش ما هیچ اولویتی برای ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان ندارد و اولویت نیروهای نظامی مستقر در افغانستان حفاظت از مردم آمریکا و متحدان است.

صلح در افغانستان، یک مطالبه عمومی

سفیر ایران در افغانستان: باید از سرایت تنش ها و اختلافات بیرونی به افغانستان خودداری شود.

افشای فایل صوتی از گفت‌وگوی مقامات ارشد آمریکایی درباره افغانستان

نشریه آمریکایی به فایل صوتی دست یافته است که وزیر خارجه آمریکا و فرمانده سابق نیروهای آمریکایی و ناتو درباره وضعیت جنگ افغانستان و اقدامات که باید در این خصوص انجام شود، گفت‌وگو می‌کنند.

آمریکا باید بمباران افغانستان را متوقف کند

حامد کرزی رییس جمهور سابق افغانستان بر توقف بمباران غیرنظامیان توسط نیروهای آمریکایی تاکید کرد.

دانفورد: آمریکا از افغانستان خارج شود، ۱۱ سپتامبر دیگری اتفاق می‌افتد

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد: نیروهای این کشور باید در افغانستان باقی بمانند زیرا اگر آمریکا از افغانستان خارج شود تروریست‌ها بار دیگر قدرتمند شده و حمله یازده سپتامبر دیگری علیه مردم آمریکا انجام می‌دهند.

رئیس مجلس افغانستان: ایران در شرایط سخت کنار ملت افغانستان بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل افغانستان نباید از طریق نظامی حل شود، گفت: حل مشکل افغانستان تنها از راه سیاسی امکان‌پذیر خواهد بود.

مجارستان نیروهای نظامی در کوزوو و افغانستان را افزایش می دهد

بلگراد - ایرنا - مقامات مجارستان با توجه به تحولات بین المللی اخیرا از افزایش نیروهای نظامی این کشور در کوزوو و افغانستان خبر دادند.

اذعان فرمانده مرکزی جدید ارتش آمریکا به بن‌بست در جنگ افغانستان

فرمانده جدید نیروهای ارتش آمریکا در خاورمیانه خطاب به سنای این کشور گفت: جنگ در افغانستان در بن‌بست قرار گرفته و در صورتی که آمریکا اکنون اقدام به خارج کردن سربازانش از افغانستان کند این کشور به احتمال زیاد سقوط کرده و به دست طالبان خواهد افتاد.

اشرف غنی: تلاش های مشترک به صلح افغانستان کمک می کند

تهران – ایرنا - محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان در دیدار روز پنجشنبه خود با نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان با طالبان گفت: تلاش های مشترک به دستیابی به صلح پایدار در افغانستان کمک می کند و به جنگ و بحران طولانی مدت در این کشور پایان می دهد.

حمله هوایی آمریکا به نیروهای امنیتی در جنوب افغانستان 7 کشته برجا گذاشت

مقامات محلی در جنوب افغانستان اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور در ولایت ارزگان هدف حمله هوایی آمریکا قرار گرفتند.