پارلمان افغانستان: نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند

شماری از اعضای پارلمان افغانستان با اشاره به 17 سال جنگ آمریکا در این کشور تاکید کردند که نیروهای خارجی هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند.مطالب مرتبط

پارلمان افغانستان: نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند

شماری از اعضای پارلمان افغانستان با اشاره به 17 سال جنگ آمریکا در این کشور تاکید کردند که نیروهای خارجی هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند.

فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان: جنگ راه حل بحران افغانستان نیست

در حالی که مردم افغانستان حضور نیروهای خارجی را عامل تشدید بحران در این کشور می‌دانند، فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو اظهارداشت که جنگ راه حل بحران افغانستان نیست.

یادداشت| «فولبرایترهای» دیروز در آمریکا؛ بازیگران امروز در بحران افغانستان

آمریکا در نظام پس از کنفرانس بن در افغانستان، از نیروهای وفادار به خود و اکثرا از تکنوکرات‌هایی که تحصیلکرده غرب بودند استفاده کرد، اما هفده سال فعالیت این نیروها در افغانستان منجر به نارضایتی مردمی و فاصله میان دولت و ملت افغانستان شد.

طالبان در دیدار با خلیلزاد: حضور نیروهای خارجی بزرگترین مانع صلح در افغانستان است

سخنگوی گروه طالبان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که هیئت مذاکره کننده طالبان در دفتر قطر در دیدار با «زلمی خلیلزاد» مشاور وزارت خارجه آمریکا حضور نیروهای خارجی را بزرگترین مانع برقراری صلح افغانستان عنوان کرده است.

نماینده پارلمان افغانستان: حکومت طالبان به مراتب بهتر از حکومت وحدت ملی است

نماینده مردم ارزگان در پارلمان افغانستان اعلام کرد که حکومت دوران طالبان به مراتب بهتر از دولت کنونی افغانستان است.

اعتراض نمایندگان سنای افغانستان به دخالت موسسه غربی در انتخابات

حمایت موسسات خارجی از برخی نامزدهای انتخابات پارلمانی و تلاش برای تعیین آنها در پارلمان آینده این کشور اعتراض نمایندگان سنای افغانستان را برانگیخته است.

تحلیلگر آمریکایی: مردم آمریکا از ادامه جنگ در افغانستان حمایت نمی‌کنند

کارشناس ارشد اندیشکده «ویلسون» تصریح کرد که بیش از 50 درصد از مردم آمریکا معتقدند که واشنگتن در جنگ افغانستان شکست خورده و نیروهای آمریکایی باید خاک این کشور را ترک کنند.

واگذاری غیرقانونی معادن افغانستان به شرکت‌های خارجی

در آستانه انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان این روزها واگذاری غیر قانونی دو معدن طلای بدخشان و مس بلخاب به دو شرکت انگلیسی و آمریکایی با اعتراض مردم افغانستان مواجه شده است.

انتقاد سنای افغانستان از تعلل دولت در موضوع انتقال جنجگویان خارجی

شماری از نمایندگان سنای افغانستان اعلام کردند که دولت در راستای ممانعت از انتقال جنگجویان داعشی از عراق و سوریه به افغانستان اقدامی انجام نداده است.

اعزام نیروهای محلی وابسته به ارتش افغانستان در سایه انتقادهای بسیار

با وجود هشدار نمایندگان و کمیسیون‌های حقوق بشری، فرماندهی نیروهای ارتش در شرق افغانستان از اعزام یگان‌های نیروهای محلی وابسته به ارتش به شهرستان‌های ناامن در ولایت ننگرهار خبر داد.

پاکستان «دروازه دوستی» با افغانستان را بست

پس از درگیری نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان، دولت اسلام‌آباد بار دیگر گذرگاه مرزی موسوم به «دروازه دوستی» با افغانستان را بست.

درگیری نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان در امتداد «خط دیورند»

فرمانده پلیس ولایت «قندهار» اعلام کرد که نیروهای پلیس مرزی افغانستان و نظامیان پاکستانی بر سر ایجاد حصار در «خط دیورند» با یکدیگر درگیر شدند.

رئیس سابق پارلمان افغانستان: زمینه حضور مخالفان مسلح در انتخابات فراهم شود

رئیس سابق پارلمان افغانستان اعلام کرد، روند انتخابات در این کشور باید طوری برنامه ریزی شود که مخالفان مسلح نیز خود را در این روند شریک بدانند.

آمریکا بعد از 18سال ناکامی در افغانستان باز هم وعده صلح داد

کابل- ایرنا - نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور افغانستان در نخستین سفر خود به کابل گفت: برای دستیابی به صلح پایدار در افغانستان همه اعتبار و ارتباطاتش را به کار می گیرد تا مردم صلح را احساس کنند.

توسعه روابط با افغانستان جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی بیشکک دارد

نخست وزیر قرقیزستان در دیدار با رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: در سیاست خارجه «بیشکک» توسعه روابط با افغانستان نقش بزرگی دارد.

فرضی بر چرایی تکرار بحث خصوصی سازی جنگ در افغانستان

کابل - ایرنا - طی یک ماه گذشته رسانه های غربی و به دنبال آن رسانه های داخلی افغانستان در حالی به شکل ادواری بحث خصوصی سازی جنگ در افغانستان را از سوی آمریکا طرح می کنند که مقامات بلندپایه هر دو کشور بارها وجود چنین طرحی را رد کرده اند اما نمی توان از چرای

800 نامزد برای یک کرسی؛ کشمکش رای‌دهندگان کابلی برای انتخابات پارلمانی

هفته آینده انتخابات پارلمانی افغانستان در حالی برگزار می‌شود که تنها از شهر کابل 800 نفر برای تصاحب کرسی‌های پارلمان افغانستان با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر نفر هم تنها اجازه رای‌دادن به تنها یک نامزد را دارد.

طالبان: آمریکا حماقت نکند؛ با حضور نیروهای خارجی صلح امکانپذیر نیست

گروه طالبان در بیانیه‌ای با اشاره به دیدار اخیر نماینده وزارت خارجه آمریکا با اعضای دفتر سیاسی این گروه در قطر تاکید کرد: تا زمانی که نیروهای خارجی در افغانستان حضور داشته باشند آنها به مبارزه ادامه خواهند داد.

اهمیت و جایگاه انتخابات پارلمانی افغانستان برای دولت و متحدان بین‌المللی این کشور

یک پژوهشگر و کارشناس مسائل منطقه‌ای با بیان این که با پارلمان نویی در افغانستان مواجه خواهیم بود، گفت: برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان برای دولت و متحدان بین‌المللی این کشور اهمیت و جایگاه بالایی دارد.

کارشناس افغان: افشای جنایت‌های آمریکا دلیل مخالفت واشنگتن با بررسی جرائم جنگی افغانستان است

کارشناس افغانستان با اشاره به تلاش‌های واشنگتن برای جلوگیری از تحقیق درباره جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: این اقدام آمریکا نشان می‌دهد که کاخ سفید به دنبال عدم افشای جنایت‌های نظامیان آمریکایی است.