کارشناس افغان: نیروهای خارجی و افغان غیرنظامیان را عمدا هدف قرار می‌دهند

ژنرال بازنشسته و کارشناس امور نظامی افغانستان اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور و نظامیان خارجی به صورت عمدی غیرنظامیان افغان در این کشور را هدف قرار می‌دهند.مطالب مرتبط

100 عضو طالبان در افغانستان کشته شدند

تهران - ایرنا - منابع خبری افغان اعلام کردند که ادامه درگیری ها میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان در شهرهای افغانستان منجر به کشته شدن دست کم 100عضو طالبان و سه غیر نظامی در 24 ساعت گذشته شد.

طرفدار کوچک «لیونل مسی» هدف تهدیدهای طالبان

تهران - ایرنا - کودک هفت ساله افغان که با پوشیدن لباسی از جنس نایلون و نوشتن نام «لیونل مسی» ستاره تیم آرژانتین برروی آن به شهرت جهانی دست یافته است، در حال حاضر به دلیل ارتباط با این ستاره فوتبال به شدت از جانب طالبان و دیگر گروه های افغان با خطر مرگ تهد

نشست مسکو گام نخست در جهت گفتگو بین گروه های افغان

نشست دو روزه  شخصیت های سیاسی و حزبی افغانستان و  نمایندگان گروه طالبان در مسکو نخستین گام برای برگزاری گفتگو بین گروه های افغان بود

دولت افغانستان: خروج نیروهای آمریکایی تاثیری بر جنگ ندارد

سخنگوی ریاست اجرایی دولت افغانستان در واکنش به کاهش احتمالی نیروهای آمریکایی تصریح کرد که در صورت تجهیز نیروهای امنیتی افغان خروج نیروهای آمریکایی تاثیری بر میدان‌های جنگ ندارد.

انتقال بیش از ششصد زندانی افغان از ایران به افغانستان

انتقال 1280 زندانی افغان از ایران به افغانستان

دیدبان حقوق بشر: بی‌توجهی آمریکا به تلفات غیرنظامیان خشم مردم افغانستان را برانگیخته است

سازمان بین‌المللی دیدبان حقوق بشر اعلام کرد که بی توجهی نیروهای آمریکایی به تلفات غیرنظامیان در افغانستان نقض قوانین جنگی محسوب شده و خشم مردم نسبت به آمریکا را افزایش داده است.

اشرف غنی: صلح از افغانستان دریغ شده است

تهران - ایرنا - اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان گفت : صلح به مدت 40 سال از افغان ها دریغ شده است و دولت کابل مصمم است که این هدیه را برای مردم افغانستان به ارمغان آورد.

حمله فرمانده وابسته به حکمتیار به معادن طلا در شمال شرق افغانستان

در حالی که حکومت مرکزی از فعالیت‌های غیرقانونی حزب اسلامی حکمتیار چشم پوشی می‌کند یکی از فرماندهان وابسته به این حزب با حمله به معادن طلا در تخار چندین غیرنظامی افغان را به قتل رساند.

مشاور امنیت ملی افغانستان: جنگ بر افغان‌ها تحمیل شده است

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که جنگ بر این کشور تحمیل شده است و این جنگ توسط آمریکا و کشورهای اروپایی به پیش می‌رود.

کارشناس عراقی: آمریکا در حال آموزش عناصر داعش در غرب عراق است

یک کارشناس مسائل امنیتی عراق با اشاره به آموزش عناصر داعش توسط نیروهای آمریکایی، تأکید کرد که واشنگتن در حال انتقال نیروهای داعش از سوریه به عراق است.

مقام مذهبی افغان: انقلاب ایران سرمشق ملت های ستم کشیده است

کابل - ایرنا - رئیس شورای عالی قرآنی کابل گفت: نظامی که به رهبری امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی بنیان گذاشته شد، سرمشق و الگو برای ملت های ستم کشیده جهان است.

سفر غیرمنتظره سرپرست وزارت دفاع آمریکا به افغانستان

سرپرست وزارت دفاع آمریکا برای ارزیابی وضعیت افغانستان، دیدار با مقامات افغان و فرماندهان آمریکایی در سفری از پیش اعلام نشده وارد کابل شد.

وزیری که با کمترین امکانات در جهان اول شد

کابل - ایرنا - وزیر بهداشت افغانستان در بین چهار هزار وزیر از 130 کشور جهان در هفتمن دور «همایش جهانی دولت ها» در شرایطی برنده جایزه بهترین وزیر شناخته شد که با کمترین تجهیزات بهترین خدمات را به شهروندان افغان ارائه کرده است.

قاضی فدرال آمریکا: پل مانافورت عمدا به رابرت مولر دروغ گفته است

مثلث طالبان ، عربستان و پاکستان، افغان ها را نگران می کند

کابل - ایرنا - گروه طالبان تاکنون نشست ها و سفرهای متعددی را به کشورهای مختلف داشته اند اما خبر دیدار آنها با «بن سلمان» در پاکستان که البته لغو شد، سبب بروز نگرانی هایی در افغانستان گردید که باید دید نارضایتی از شکل گیری مثلث پاکستان، عربستان و طالبان چی

ورود نخستین محموله وارداتی به افغانستان از کریدور «لاجورد»

مسئولان اتاق تجارت افغانستان اعلام کردند که نخستین محموله از کالاهای وارداتی تاجران افغان از طریق کریدور لاجورد وارد این کشور شد. این مسیر تجاری دولت افغانستان را به اروپا وصل می‌کند.

تلاش آلمان برای برگزاری نشست صلح با حضور نمایندگان طالبان

وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که این کشور تلاش دارد تا با برگزاری نشست صلح با حضور نمایندگان طالبان و مقامات افغان، زمینه آغاز مذاکرات بین دو طرف را فراهم کند.

انتقال غیرنظامیان از آخرین پایگاه داعش/هلاکت سرکرده داعش در عملیات ائتلاف آمریکا

سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام کرد این نیروها توسط ده‌ها کامیون غیر نظامیان را از آخرین پناهگاه داعش در باغوز خارج کرده‌اند.

ادارات امکانات ورزشی خود را در اختیار مردم قرار دهند

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان با اشاره به اینکه سرانه اماکن ورزشی استان کم است گفت: دستگاه ها امکانات و مکان های ورزشی را در اختیار مردم قرار دهند تا بهره مندی از این زیرساخت ها بیشتر از گذشته فراهم شود.