درمان زخم‌های مزمن با زخم‌پوش‌های ساخت محققان کشور/امکان تجاری‌سازی بایک‌پنجم هزینه نمونه خارجی

محققان دانشگاهی موفق به ساخت زخم‌پوش‌های مهندسی‌شده بر پایه آلژینات به منظور بهبود زخم‌های مزمن شدند؛ این زخم‌پوش برای اولین بار سنتز شده و امکان تولید و تجاری‌سازی آن با یک‌پنجم هزینه نمونه‌های مشابه خارجی وجود دارد.مطالب مرتبط

نقدینگی کشور صرف ساخت مراکز تجاری می‌شود

رئیس مجمع کارآفرینان ایران : نقدینگی کشور به جای هزینه شدن در تولید و کار‌های مولد صرف ساخت مراکز تجاری و مال‌ها می‌شود

راهکار محققان کشور برای استخوان‌سازی در ستون مهره‌ها/ساخت ایمپلنت‌های جذبی

از آن‌جایی که پلیمرهای PEEK استفاده شده در ایمپلنت‌ها آب‌گریز هستند و مانع از استخوان‌سازی می‌شوند، محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقبقاتی اصفهان راهکاری برای این منظور ارائه دادند.

تلاش محققان ایرانی برای دستیابی به درمان سرطان خون و لنفوم

تهران- ایرنا- محققان گروه بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس با استفاده از مهندسی سلول موفق به ساخت سازه هایی برای درمان سرطان خون و لنفوم شدند که تا کنون نتایج خوبی درسطح کشت سلول در آزمایشگاه نشان داده است.

پیاده سازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه درمقیاس آزمایشگاهی

تهران- ایرنا- محققان ایرانی درادامه تلاش ها برای گذار از نسل چهارم شبکه تلفن همراه موفق به پیاده سازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه درمقیاس آزمایشگاهی شدند.

ساخت ایمپلنت‌های ستون فقرات که استخوان‌ساز هستند

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان بعد از ساخت ایمپلنت‌های ستون فقرات به تولید نانو پوشش‌هایی برای این ایمپلنت‌ها دست یافتند که به گفته آنها این پوشش‌ها قادر به استخوان‌سازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند و این ویژگی سبب شده تا زمان درمان کوتاه‌تر شود.

خودکفایی در سرنگ

محققان یک شرکت دانش‌بنیان در شهرضا توانستند ابزار نمونه‌گیری مغز استخوان برای تشخیص سرطان و همچنین محصولاتی برای درمان ناباروری و بیماری‌های گوارشی را تولید کنند.

گامی دیگر در مسیر خودکفایی پزشکی

محققان یک شرکت دانش بنیان در شهرضا توانستند ابزار نمونه گیری مغز استخوان برای تشخیص سرطان و همچنین محصولاتی برای درمان ناباروری و بیماری‌های گوارشی را تولید کنند.

دریافت هزینه میلیونی از غرفه‌ها در نمایشگاه‌های بهاره/ زمینه سازی برای واردات پوشاک؟

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران با انتقاد از هزینه غرفه ها در نمایشگاه‌های بهاره، گفت: وقتی انبار تولیدکنندگان پر از کالاهاست نباید پوشاک خارجی وارد کشور شود.

حفاظت از محیط زیست با سامانه نمک‌زدایی خودجوش ساخت محققان کشور

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی‌وتحقیقاتی اصفهان موفق به تصفیه آب‌های شور و فوق شور و تولید آب خالص شدند که به موجب آن از ورود مواد مضر پساب‌ها به محیط زیست جلوگیری می‌شود.

چین: جنگ تجاری با آمریکا را نمی‌خواهیم

نخست وزیر چین اعلام کرد که این کشور طرفدار همیشگی جهانی‌سازی و تجارت آزاد بوده و جنگ تجاری با آمریکا را نمی‌خواهد.

تشخیص برق دزدی با سیستم ساخت محققان دانشگاهی

سیستم ارسال و دریافت داده بر روی کنتورهای دیجیتال با هدف تشخیص برق دزدی، توسط محققان دانشگاه ایلام طراحی و به عنوان یکی از طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور معرفی شد.

تبدیل تلفن همراه به گجت‌های سلامتی

محققان مؤسسه علوم نوری در اسپانیا موفق به ساخت چندین نمونه از تجهیزات پزشکی با فناوری گرافن شدند. هدف نهایی این پروژه تبدیل تلفن همراه به تجهیزات پزشکی و سلامتی است.

تولید دستگاه اکتشاف معدنی با تلاش محققان کشور

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به دانش فنی ساخت سیستم‌های اکتشافات معدنی با عنوان "اسپکترومتر پرتابل گاما" دست یافتند که به گفته آنها از این دستگاه می‌توان در اکتشافات معادن مس، روی، فسفات و طلا استفاده کرد.

ترامپ از امکان تمدید مهلت توقف جنگ تجاری آمریکاو چین خبر داد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا گفت، چنانچه واشنگتن و پکن به امضای توافقنامه تجاری نزدیک شوند، مهلت تعیین شده تا اول مارس سال جاری میلادی در زمینه توقف اعمال تعرفه گمرکی بر صادرات و واردات دو کشور را تمدید کند.

با تفرج در میدان مشق بایک تیر چند نشان بزنید

هزینه ساخت واحدهای مسکن شهری در خراسان رضوی 2 برابر شد

مشهد- ایرنا- معاون مسکن شهری اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و سایر هزینه های مرتبط، هزینه تمام شده ساخت هر واحد در شهرها برای این نهاد نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است.

مقدمه چینی برای توسعه تبادلات تجاری خراسان شمالی و کشور ترکمنستان

سفیر ایران در ترکمنستان: آماده فراهم سازی مقدمات و تدارکات لازم برای گسترش روابط تجاری هستیم.

ساخت کشور با بکارگیری ‌جوانان بانشاط و تحصیل‌کرده در دهه پنجم انقلاب/‌اقتصاد نفتی آفت است

18 میلیارد تومان خدمات جهادی حوزه درمان توسط سپاه هزینه شده است

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نظام بهره‌وری یکی از خلاهای حوزه بهداشت و درمان است گفت: تاکنون 18 میلیارد تومان در بحث خدمات جهادی در حوزه درمان توسط سپاه هزینه شده است.

تلاش محققان ایرانی برای رسیدن به درمان سرطان خون و لنفوم

سرطان، عارضه‌ای که از نگاه بسیاری درمان قطعی ندارد و باید منتظر مرگ نشست، اما «کار تی سل تراپی» یکی از انواع روش‌های سلول درمانی است که امید بیماران مبتلا به سرطان خون و لنفوم را برای درمان قطعی کرد.