درمان زخم‌های مزمن با زخم‌پوش‌های ساخت محققان کشور/امکان تجاری‌سازی بایک‌پنجم هزینه نمونه خارجی

محققان دانشگاهی موفق به ساخت زخم‌پوش‌های مهندسی‌شده بر پایه آلژینات به منظور بهبود زخم‌های مزمن شدند؛ این زخم‌پوش برای اولین بار سنتز شده و امکان تولید و تجاری‌سازی آن با یک‌پنجم هزینه نمونه‌های مشابه خارجی وجود دارد.مطالب مرتبط

جدیدترین روش درمان بیماری مزمن کلیه

تهران – ایرنا - نتابج مطالعه محققان ژاپنی نشان داد، کاهش توانایی نوعی آنزیم عامل بیماری مزمن کلیه است و با تمرکز بر آن آنزیم می توان درمان جدید و موثری برای این عارضه گسترش داد.

شیوه جدید درمان برخی اختلالات کبد

تهران – ایرنا - محققان با استفاده از موش ها مدلی را ساختند که یک وضعیت اضطراری متابولیک در انسان های مبتلا به بیماری متیل مالونیک اسیدمی (MMA) را شبیه سازی می کند و امکان مطالعه آسیب های وارد شده به کبد را در اختیار می گذارد.

جوان‌سازی پوست با سلول‌های فیبروبلاست در کشور

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان روشی را برای جوان‌سازی پوست ارائه کردند که بر خلاف سایر روش‌ها، امکان بازسازی و جوان‌سازی پوست را فراهم می‌کند.

داروی ضد سالک داخلی؛ جایگزین داروهای خارجی

با دستور رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، داروی ضد سالک ساخت محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جایگزین داروهای خارجی شد.

هزینه 530 میلیارد ریالی برای درمان بیماران غیر ایرانی در سیستان و بلوچستان

‌معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 5500 نفر از بیماران غیر ایرانی که عموما در فرایند قاچاق انسان دچار سوانح رانندگی شده اند در بیمارستان های تابعه این دانشگاه بستری شده اند و با توجه به عدم امکان پرداخت هزینه های بی

درمان ۳ نوع سرطان با داروهای اعصاب و روان/امکان جلوگیری از انتشار پالس‌های ناخوشایند در بدن

مطالعات اخیر محققان کشور نشان داد که داروهای درمان بیماری‌های اعصاب و روان قادر به کنترل ژن‌های ایجادکننده سرطان بوده و به صورت اختصاصی سلول‌های سرطانی را از بین می‌برند؛ از این رو با همکاری ۴ بیمارستان این روش بر روی بیماران مبتلا به سرطان‌های ریه، پروست

ساخت سوپرکامپیوترهای بدون اتلاف انرژی امکان پذیر است

تهران – ایرنا - مطالعه محققان دانشگاه کنستانز آلمان نشان می دهد، انتقال الکتریکی بدون اتلاف اطلاعات کدگذاری شده مغناطیسی امکان پذیر است.

امکان عکاسی سه بعدی با دستگاه تولید محققان ایرانی

تهران- ایرنا- محققان ایرانی توانسته اند با طراحی یک نرم افزار، امکان عکاسی 360 درجه را همزمان با روتوش و قابلیت انتشار در شبکه های اجتماعی یا سایت های مدنظر فراهم آورند.

خانواده‌ها چقدر هزینه بهداشت و درمان می‌کنند؟

بررسی ها نشان می دهد که متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان یک خانوار در سال 96 برای مناطق شهری و روستایی کشور به ترتیب 17.4 و 21.1 درصد نسبت به سال 95 افزایش داشته است.

تاثیر افشره‌های گیاهی در درمان انواع مزمن یک بیماری باکتریایی

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که برخی از انواع افشره‌های گیاهی می‌توانند در از بین بردن اشکال مزمن بیماری باکتریایی "لایم" موثر باشند.

تولید دستگاه درمان سریع تنبلی چشم در کشور

تهران- ایرنا - مجری طرح دستگاه درمان سریع تنبلی چشم از یکی از مجموعه های مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: دستگاه درمان سریع تنبلی چشم (CAM)با تلاش محققان ساخته و در حد محدود وارد بازار کشور شده است.

«شان بنیاد مستضعفان ساخت مجتمع های لوکس نیست»

تهران- ایرنا- معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اعلام تغییر ماموریت‌های این نهاد در حوزه ساخت و ساز گفت: بنیاد پیش از این در بخش مسکن هرجا زمین داشت مجمتع‌های تجاری و لوکس می‌ساخت که به طور عمده این ساختمان ها مورد استفاده برند‌های خارجی بود اما به ای

جایگاه بیمه‌های تکمیلی در چرخه درمان کجاست؟

دبیر کارگروه بیمه درمان سندیکای بیمه‌گران ایران با اشاره به انواع تفسیرها از بیمه‌های تکمیلی درمان گفت: در کشور ما بیمه‌های تکمیلی بیشتر مابه‌التفاوت هزینه‌های درمان و پوشش بیمه پایه را پرداخت می‌کنند.

توقف طرحی که ایران را پنجمین کشور صاحب فناوری معرفی کرده بود/امکان کاهش پساب در صنعت چاپ

محققان دانشگاه شهید بهشتی دستگاه‌هایی را با قابلیت چاپ‌پذیری در سطوح پلیمری و ورق‌های فلزی تولید کردند؛ این طرح در مرحله تجاری به دلیل بد عهدی‌های صورت گرفته و بی‌توجهی به مالکیت معنوی طرح، متوقف شده و دستگاه‌های حمایت‌کننده مجریان این طرح و شرکت فناوری ه

ساخت مسکن برای اقشار ضعیف/بنیاد دیگر مراکز تجاری بزرگ نمی‌سازد‌

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان از تغییر مأموریت بنیاد در حوزه ساخت‌و‌ساز عمرانی خبر داد و گفت: از این پس به جای ساخت مراکز تجاری بزرگ، ساخت مسکن برای اقشار متوسط به پایین در دستور کار است.

افزایش ظرفیت شبکه های نسل پنجم

تهران – ایرنا - محققان انستیتوی ملی استاندارد و فناوری آمریکا راهکار جدیدی را برای ارزیابی و انتخاب بهترین طراحی آنتن برای گوشی های هوشمند نسل پنجم ابداع کردند.

سالانه 2250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سالانه تقریبا 2 هزار و 250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی در سطح استان قم می شود، معتقدیم که با اجتماعی کردن مقوله سلامت و تعیین نقش هر دستگاه، می توان در کاهش این هزینه ها و تصادفات کارساز باشیم.

واگن سازی زرند کرمان ، خودکفا در ساخت انواع واگن

مدیر کارخانه واگن سازی زرند : واگن سازی زرند علاوه بر ساخت واگن های مسافربری و مترو ، به ساخت واگن باری هم دست یافته است .

رایزنی برای ایجاد دروازه مشترک تجاری مجازی با ۵ کشور عمده طرف تجاری ایران

رئیس کل گمرک با اشاره به رایزی برای ایجاد دروازه مشترک تجاری مجازی با ۵ کشور عمده تجارت خارجی گفت:‌ از این طریق به دنبال ارتقای شفافیت و کاهش قاچاق و پرونده‌های تخلف در مراجع نظارتی هستیم.

کسب رتبه های تک رقمی جمهوری اسلامی در درمان بیماری‌ها

 یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ پیشرفت های چشمگیر در حوزه ­های مختلف پزشکی است که امکان بهره‌مندی از درمان های موفق را  برای عموم مردم در داخل کشور فراهم کرده است .