ایران و اتریش طی 700 سال روابط حسنه ای داشته اند

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: ایران و اتریش از 700 سال پیش رابطه خوبی با هم داشته اند و هم اکنون نیز روابط رسمی و دیپلماتیک میان آنها برقرار است.مطالب مرتبط

حفظ و افزایش روابط تجاری با ایران برنامه دولت اتریش است

اراک - ایرنا - سفیر کشور اتریش در تهران گفت: تسهیل روابط اقتصادی، بازرگانی و تجاری ایران و اتریش با هدف حفظ و افزایش ارتباط بخش خصوصی این کشورها از برنامه های دولت اتریش است.

حفظ و افزایش روابط تجاری با ایران برنامه دولت اتریش است

اراک - ایرنا - سفیر کشور اتریش در تهران گفت: تسهیل روابط اقتصادی، بازرگانی و تجاری ایران و اتریش با هدف حفظ و افزایش ارتباط بخش خصوصی این کشورها از برنامه های دولت اتریش است.

همکاری اقتصادی بین ایران و اتریش مکمل روابط دو کشور است

اراک- سفیر اتریش در ایران گفت: با توجه به ظرفیت های ایران به ویژه استان صنعتی مرکزی، فعالیت های اقتصادی بین ایران و اتریش می تواند مکمل روابط مطلوب دو کشور باشد.

امیر کویت: به داشتن روابط حسنه با ایران تمایل داریم

امیر کویت در سخنانی در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که سه رهبر از شش رهبر عضو غایب هستند، از تمایل برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

نقش اساسی استان مرکزی در تحکیم مناسبات تجاری ایران با اتریش

استاندار مرکزی: ظرفیت های تجاری مناسب در استان مرکزی می تواند نقش اساسی در تحکیم روابط کشور ایران با اتریش را داشته باشد.

سفیر اتریش در همدان

دور جدید گسترش همکاریهای همه جانبه اتریش به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران با دیدار سفیر این کشور با استاندار همدان آغاز شد.

تولید و تجارت ایران با تحریم ها مختل نمی شود

همدان- ایرنا- رایزن اقتصادی سفارت اتریش در تهران گفت: با وجود شرایط سخت تحریم، تولید و تجارت ایران دچار اختلال نمی شود و فرصت های همکاری بسیاری با کشورهای اروپایی به ویژه اتریش وجود دارد.

سفیر اتریش: ایران از امن ترین کشورهای جهان است

همدان - ایرنا - سفیر اتریش در تهران گفت: ایران از امن ترین کشورهای جهان است و یک موسسه معتبر تحقیقاتی بریتانیا نیز این ادعا را اثبات کرد.

کشورهای متعددی روابط بانکی و مالی خود با ایران را حفظ کرده‌اند/ چین علاقه‌مند گسترش روابط استراتژیک با ایران است

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفیر چین و هیئت همراه در خصوص روابط بانکی و مالی دو کشور و نحوه ارتقای این روابط بحث و تبادل نظر کردند.]]>

مردم دوست دارند اقتدار را از پلیس ببینند

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تأکید بر اینکه روابط حسنه پلیس و مردم باید تقویت شود، گفت: عملکرد پلیس راهور بیانگر توانمندی شاکله نیروی انتظامی است.

استان مرکزی در راستای تنوع کالاهای صادراتی به اتریش تلاش کند

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور به لحاظ داشتن تعداد زیاد واحدهای صنعتی است، این امر در کنار وجود صنایع بسیار پیشرفته در اتریش می‌تواند سبب رابطه بسیار خوب اتریش  با کشور و البته استان مرکزی شود. 

خواهان ارسال سیگنال‌های مثبت از ایران به اروپا هستیم

سفیر اتریش در ایران ایران را شریک تجاری مناسبی برای کشورش دانست.

رییس جمهور هند گسترش روابط با ایران را خواستار شد

"رام نات کوویند" ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه و تاریخی هند و جمهوری اسلامی ایران ، بر لزوم گسترش این روابط به بیش از 13 میلیارد دلار فعلی تاکید کرد.

روابط بانکی و اقتصادی ایران و چین توسعه می‌یابد

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفیر چین و هیات همراه در خصوص روابط بانکی و مالی دو کشور و نحوه ارتقای این روابط، بحث و تبادل نظر کردند.

صدر اعظم اتریش: کمک های مالی مهاجرانی که آلمانی ندانند، قطع می شود

تهران - ایرنا - صدر اعظم اتریش روز سه شنبه اعلام کرد در نظر دارد کمک های مالی همه پناهجویانی که زبان آلمانی یاد نگرفته باشند را قطع کند.

مراسم بزرگداشت معمار موزه آبگینه با حضور سفیر اتریش/ رونمایی از تمبر یادبود «هانس‌ هولاین»

مدیر موزه آبگینه و سفالینه ایران از برگزاری همایش بزرگداشت «هانس‌ هولاین» طراح موزه آبگینه خبر داد و گفت: در این مراسم سفیر اتریش و جمعی از مسئولان سازمان میراث فرهنگی حضور خواهند یافت.

گسترش روابط گردشگری دو کشور در گروی اصلاح زیرساخت‌های توریسم در ایران است

سفیر اسپانیا در دیدار با نایب رئیس اتاق بازرگانی مشهد گفت: اگر مشکلات بانکی و سرمایه‌گذاری در ایران برطرف شود، می‌توانیم در بسیاری از زمینه‌ها همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

گفتگو| نظر رئیس مجلس اعلای عراق درباره توسعه روابط اقتصادی با ایران

حمودی گفت: امروز عراق نیازمند سرمایه‌گذاری شرکت‌‌‌ها ایرانی است و مردم عراق تمایل دارند که رابطه اقتصادی خوبی با ایران داشته باشند.

دشمنان در اخلال در روابط ایران و گرجستان نقش دارند

باکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس گفت: بخشی از مشکلات موجود را دشمنان روابط ایران و گرجستان سامان می‌دهند. آن کسی که از این رفتارها سود خواهد برد نه ملت ایران و نه گرجستان و نه دولت‌های دو کشور است

همکاری با اتریش از حیث سیاسی حایز اهمیت است

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: همکاری با کشور اتریش به عنوان نماینده اتحادیه اروپا از حیث سیاسی حایز اهمیت است.