آغاز مین زدایی مرز تاجیکستان و ازبکستان

مرز تاجیکستان و ازبکستان که سال‌ها به دلیل سردی روابط دوکشور مین زدایی نشده بود، پس از مرگ اسلام کریموف و آغاز نزدیکی روابط، مین زدایی شد.مطالب مرتبط

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاجیکستان به ازبکستان سفر می‌کند

احتمال افزایش قیمت برق صادراتی تاجیکستان به ازبکستان

افزایش چشمگیر مبادله تجاری تاجیکستان و ازبکستان

معرفی نامزدهای انتخابات مجلس ترکمنستان/ احتمال افزایش قیمت برق صادراتی تاجیکستان به ازبکستان

آغاز اجرای 4 هزار و 700 طرح محرومیت زدایی گیلان

همزمان با آغاز دهه ی پنجم انقلاب، امروز در همایشی با حضور استاندار ضمن قدردانی از 20 جهادگر نقش آفرین در اجرای 4 هزار و 700 طرح محرومیت زدایی گیلان ، عملیات اجرایی 2 هزار و 400 طرح جدید در مناطق محروم استان آغاز شد.

باز شدن گذرگاه مرزی بین تاجیکستان و افغانستان/ تقویت همکاری‌ها تاجیکستان و فلسطین

ایران در نمایشگاه صنعتی ازبکستان شرکت می کند

قزوین- مسئول میز ازبکستان گفت: برای معرفی کالاهای صادراتی تجار ایرانی در نمایشگاه صنعتی ازبکستان که در هفتم فروردین ماه سال آینده برگزار می شود شرکت می کند.

تأکید ایران بر پیگیری روابط دوستانه با تاجیکستان

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر حمایت تهران از امنیت، ثبات، اقتدار و توسعه در تاجیکستان اعلام کرد که نگاه ایران به روابط با دولت تاجیکستان نگاه خویشاوندی است.

ازبکستان از روند صلح افغانستان حمایت می کند

تهران - ایرنا - وزیر امورخارجه ازبکستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان اطمینان داد که ازبکستان از هیچ گونه تلاشی برای همکاری با دولت کابل و پیشبرد روند صلح این کشور فروگذار نخواهد کرد.

حرم امامین جوادین (ع) در کاظمین رطوبت‌زدایی شد + عکس

مدیر پروژه‌های کاظمین ستاد بازسازی عتبات عالیات از پایان موفقیت‌آمیز عملیات رطوبت‌زدایی بستر حرم مطهر امامین جوادین (ع) به دست استادکاران ایرانی و آغاز مرمت کتیبه قاجاری این حرم خبر داد.

جشن پیروزی انقلاب اسلامی در تاجیکستان برگزار شد

تهران-ایرنا-مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز با حضور مقامات و شخصیت های سیاسی،پارلمانی،فرهنگی و اقتصادی تاجیکستان، سفرا و دیپلمات ها و نمایندگان سیاسی و نظامی کشورهای مقیم تاجیکستان در محل سالن سعدی سفارت ایران در شهر دوشنبه برگزار شد.

دیدار خداحافظی سفیر تاجیکستان با ظریف

سفیر تاجیکستان در ایران امروز در پایان ماموریت خود با وزیر خارجه کشورمان دیدار کرد.

خداحافظی سفیر تاجیکستان در ایران با ظریف

رمضان امامعلی، سفیر تاجیکستان در ایران در پایان دوره مأموریت خود در کشورمان با وزیر امور خارجه دیدار و خداحافظی کرد.

دیدار خداحافظی سفیر تاجیکستان با ظریف

سفیر تاجیکستان در تهران­ در پایان دوره ماموریت خود در کشورمان با­وزیر امور خارجه دیدار و خداحافظی کرد

ترکمنستان در پی افزایش صادرات برق به افغانستان

پروژه بزرگ خط انتقال قدرت ترکمنستان- افغانستان- پاکستان (تاپ) و پروژه بین‌المللی انتقال قدرت ترکمنستان- ازبکستان- تاجیکستان- افغانستان- پاکستان (توتاپ) در چارچوب برنامه توسعه صادرات برق ترکمنستان، به ویژه به افغانستان در دستور کار قرار گرفته است.

قاسمی: نگاه ما به روابط با تاجیکستان نگاه خویشاوندی است

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط ایران و تاجیکستان روابطی عمیق و مبتنی بر ریشه های مشترک و کهن می باشد؛نمی توان این پیوندها را نادیده گرفت.

دیدار خداحافظی سفیر تاجیکستان با ظریف

تهران - ایرنا - رمضان امامعلی سفیر تاجیکستان در ایران در پایان دوره ماموریت خود در کشورمان با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و خداحافظی کرد.

گزارش تسنیم|نگاهی به تلاش‌های جدید دولت تاجیکستان برای استرداد مخالفان سیاسی

پس از استرداد نعیم‌جان سمیع‌اف در روسیه، رحمت‌الله برات‌اف، دیگر فعال سابق حزب نهضت اسلامی نیز از روسیه به تاجیکستان بازگردانده شد و گمانه‌زنی‌ها از احتمال دیپورت برادر باباجان قیوم‌اف از آلمان نیز مطرح شده است.

ساخت مسکن و خدمت رسانی اولویت‌های مهم محرومیت زدایی است

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه در حوزه محرومیت زدایی باید براساس اولویت‌ها اقدام شود، گفت: ساخت مسکن و خدمت رسانی به مردم اولویت‌های مهم محرومیت زدایی است.

نگاهی به استراتژی 2019 ازبکستان

ازبکستان استراتژی سال 2019 را در 400 صفحه در راستای برنامه پنج ساله توسعه این کشور در 5 حوزه توسعه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری، حکومت، نظام قضائی، توسعه اجتماعی و امنیت و سیاست خارجی پیگیری می‌کند.