روابط افراد با دیگران به تربیت دوران کودکی بستگی دارد

یک مشاور خانواده گفت: پایه رشد و فعالیت‌های آینده کودک در محیط خانواده پی‌ریزی می‌شود و روابط ما با دیگران بر اساس عشق و محبت یا خصومت و نفرت، تا حد بسیار زیادی به تربیت خانوادگی بستگی دارد.مطالب مرتبط

روابط افراد با دیگران به تربیت دوران کودکی بستگی دارد

یک مشاور خانواده گفت: پایه رشد و فعالیت‌های آینده کودک در محیط خانواده پی‌ریزی می‌شود و روابط ما با دیگران بر اساس عشق و محبت یا خصومت و نفرت، تا حد بسیار زیادی به تربیت خانوادگی بستگی دارد.

اهمیت تربیت در دوران کودکی

خانواده مسئولیت اصلی تربیت کودکان را در سال های اولیه و حیاتی زندگی بر عهده دارد و مهم ترین کانون و عامل تربیت کودکان به شمار می آید

ریشه اکثر بیماری های غیرواگیر از دوران حاملگی و نوزادی است

معاون‌تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: افراد فکر می کنند بیماری های غیرواگیر فقط برای بزرگسالان است، در حالی که ریشه اکثر این بیماری ها در دوران حاملگی، نوزادی و کودکی است.

پیش بینی حمله قلبی از کودکی

تهران – ایرنا – یک گروه بین المللی از محققان موفق به توسعه آزمونی شده اند که بر اساس فاکتورهای ژنتیکی، احتمال بروز حمله قلبی یا بیماری های قلبی عروقی را از دوران کودکی پیش بینی می کند.

پیش‌بینی خطر ابتلا به حمله قلبی از کودکی

محققان به تازگی روشی را ارائه دادند که می‌توان خطر ابتلا به حمله قلبی بزرگسالان را با آزمایش ژنتیک ارزان قیمت در دوران کودکی پیش بینی کرد.

مهارت آموزی در کودکان تربیت محققان آینده است

بندرعباس - ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: توجه به پژوهش و مهارت آموزی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان تربیت افراد محقق و آشنا با مهارت های مختلف را به دنبال دارد.

کودکی

هفته نامه سراسری مهرطلبان در سرمقاله شماره شانزدهم خود با عنوان «کودکی» نوشت: وقتی صحبت از کودکی می شود، نمی شود بازیگوشی ها، غم ها و شادی های گذشته را همراه با آن ها که بودند و امروز نیستند به خاطر نیاورد.

تاسیس دفتر اتحادیه اروپا به بسته پیشنهادی آنها بستگی دارد

تهران – ایرنا – حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران بستگی به نوع اثر عملی و کارکردی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها دارد.

از تخمین سن افراد از روی تصویر چهره توسط محققان ایرانی تا پیش‌بینی خطر ابتلا به حمله قلبی از کودکی

اخبار علمی در هفته‌ای که گذشت شامل موضوعاتی از جمله تخمین سن افراد از روی تصویر چهره توسط محققان ایرانی و پیش‌بینی خطر ابتلا به حمله قلبی از کودکی بود.

خاطره مرحوم بهرام شفیع از دیدار با امام خمینی(ره) در زمان کودکی

بهرام شفیع مجری باسابقه ورزشی در سن ۶۲ سالگی درگذشت. او خاطره ای از دوران کودکی‌اش و دیدار با امام خمینی (ره) در منزل پدربزرگش آیت‌الله ثقفی تهرانی نقل کرده است.

پیش‌بینی بیماری‌های قلبی از کودکی با یک آزمایش ژنتیکی

گروهی از محققان بین‌المللی آزمایش ژنتیکی جدیدی را ابداع کردند که در عین ارزان بودن، می‌تواند خطر ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی و عروقی را در هنگام کودکی پیش‌بینی کند.

تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران بستگی به بسته پیشنهادی اروپا دارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران بستگی به نوع اثر عملی و کارکردی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها دارد که قرار است در چند روز آینده به ایران تحویل داده شود.

اهمیت میان وعده‌های دانش آموزان در مدارس

عادت‌های خوب یا بد غذایی از دوران کودکی و از مدرسه شکل می‌گیرد.

اثرات شگفت انگیز مهد روی کودکان

کودکی دوره‌ای است که اساس شخصیت افراد در آن شکل می‌گیرد.

اثرات شگفت انگیز مهد کودک روی کودکان

کودکی دوره‌ای است که اساس شخصیت افراد در آن شکل می‌گیرد.

توسعه خدمات دیجیتال در حوزه سلامت به استقبال مردم بستگی دارد

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه رسانه ها و خدمات دیجیتال در حوزه سلامت به استقبال مردم بستگی دارد، اما به هر حال زندگی دیجیتال و ماشینی امروز، ورود این فناوری ها را به زندگی مردم در حوزه های مختلف ضروری می کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی: آموزش و پرورش، نسلی متعهد و کارآمد تربیت کند

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: مهمترین بخش شخصیت افراد در دوره‌ای شکل می‌گیرد که شما متصدی آن هستید، بنابراین نوع تعلیم و تربیت و برنامه‌ریزی‌های شما به گونه‌ای باشد که نسل آینده این کشور را نسلی متعهد و کارآمد تربیت کند.

بچه ها به صف؛ اینجا تفاوت بی‌ تفاوت!

شاید باورش سخت باشد اما بچه‌ها گاهی خیلی بی‌رحم‌تر از آن چیزی هستند که ما فکر می‌کنیم. برخی از آنها در کودکی همدلی چندانی با معیارهایی که برای «ناراحت نکردن» دیگران ضروری است ندارند؛ به همین دلیل است که بچه‌ها اغلب بیشتر از آنکه از بزرگ‌ترها بترسند از هم

اهمیت تکامل کودک در ۸ سال اول زندگی

در همایش روز جهانی کودک، پروژه وزارت بهداشت در زمینه "تکامل دوران اولیه کودکی" تشریح شد.

دوست داشتم خلبان شوم

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: در دوران کودکی دوست داشتم خلبان شوم.