دفتر اتحادیه اروپا در ایران ماهیت سیاسی ندارد/ مخالفان به جای هیاهو استدلال خود را مطرح کنند

یک دیپلمات پیشین کشورمان با بیان این که با توجه به گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا در حوزه‌های مختلف تاسیس دفتر این اتحادیه در تهران می‌تواند در گسترش روابط اقتصادی ایران و کشورهای عضو این اتحادیه موثر باشد، گفت: کسانی که با این موضوع مخالف هستند به جایمطالب مرتبط

اتحادیه اروپا امروز همچون شوروی ۱۹۹۱ است؛ در لبه سقوط

انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه شاهد افزایش آرای مخالفان اتحادیه اروپا خواهد بود. آنان که خواستار حفظ ارزش‌های این اتحادیه هستند، باید برخیزند.

سیاسیون، مقصراصلی جنجال FATF - عبدالکریم حسین زاده*

مخالفت ها با CFT و پالرمو سیاسی است و جنبه تخصصی ندارد. معمولا اگر از هر کسی درباره لوایح مرتبط با FATF سوال کنیم، مسایل سیاسی را مطرح می کند و مخالفت وی با این لوایح جنبه سیاسی دارد و از موضع تخصصی نیست در واقع مخالفان نمی توانند به صورت کاملا فنی و تخصص

برگی دیگر از مواضع ایران‌هراسی آمریکا در نشست ضد ایرانی ورشو

معاون رئیس جمهور آمریکا امروز در بخشی از سخنرانی افراطی خود علیه ایران ادعاهای بی‌اساسی درباره نقش ایران در منطقه، آنچه به عنوان تهدید ایران برای موجودیت رژیم صهیونیستی مطرح شد، عدم پیروی اتحادیه اروپا از تحریم‌های آمریکا علیه ایران مطرح کرده و اظهاراتی م

جلسه امروز مجمع درباره «پالرمو» به روایت آیت‌الله محمدی عراقی؛ مخالفان بیشتر شده‌اند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دلیل اقدامات اخیر اتحادیه اروپا دیدگاه‌های مخالفان کنوانسیون پالرمو تقویت شده است.

«تفاوت اروپا با آمریکا در مورد ایران»

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی معتقد است که در برخورد اروپا و آمریکا با ایران، آنچنان تفاوت محتوایی وجود ندارد و هیچکدام به ایران وابسته نیستند.

قصد اروپا و آمریکا ضربه به مؤلفه‌های قدرت ایران است

کرج - معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: قصد اروپا و آمریکا ضربه زدن به مؤلفه‌های قدرت ایران است.

حمایت اتحادیه اروپا از نظارت آژانس بر اجرای تعهدات برجامی ایران

هفتمین جلسه سالانه آژانس و اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ برگزار و اتحادیه اروپا یک بار دیگر حمایت خود را از نقش آژانس در تایید و نظارت بر اجرای برجام از سوی ایران اعلام کرد.

حمایت اتحادیه اروپا از نظارت آژانس بر اجرای تعهدات برجامی ایران

هفتمین جلسه سالانه آژانس و اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ برگزار و اتحادیه اروپا یک بار دیگر حمایت خود را از نقش آژانس در تایید و نظارت بر اجرای برجام از سوی ایران اعلام کرد.]]>

دولت های اروپایی درباره درخواست ترامپ تصمیم گیری می کنند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست بروکسل درباره درخواست واشنگتن از اروپا مبنی بر پذیرش اسیران داعش اظهار داشت: اتحادیه اروپا هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده است.

نام ایران در لیست سیاه پولشویی کمیسیون اروپا باقی ماند

کمیسیون اتحادیه اروپا امروز لیست بروز شده خود از کشورهایی که می‌گوید "بخاطر اهمال در مبارزه با حمایت مالی از تروریسم و پول‌شویی" برای اتحادیه اروپا تهدید هستند را منتشر کرد. نام ایران نیز در این لیست دیده می‌شود.

سناتور روس: اتحادیه اروپا تحت فشار آمریکا تحریم‌ها علیه روسیه را تشدید می‌کند

به عقیده سناتور روس، «توافق سیاسی» کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به‌خاطر حادثه تنگه کرچ، تحت فشار آمریکا اتخاذ شده و بروکسل باردیگر وابستگی خود به واشنگتن، برخلاف منافع اروپا را نشان داد.

اینستکس؛ مقدمه تعهدات اتحادیه اروپا

معاون حقوقی رئیس جمهور: ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران مقدمه تعهداتی است که اروپایی‌ها در بیانیه وین متعهد شده اند

مصر میزبان نشست اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا

تهران - ایرنا - 'عبدالفتاح السیسی' رییس جمهوری مصر یکشنبه و دوشنبه هفته جاری (5 و6 اسفند) میزبان 'نشست مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب' در شهر 'شرم الشیخ' در شرق این کشور است.

انقلاب بحرین ادامه دارد/اوضاع حقوق بشر وخیم تر شده است

رئیس دفتر سیاسی مخالفان بحرینی در انگلیس گفت که راه انقلاب بحرین در سایه رهبری اسلامی ادامه خواهد داشت و صهیونیست‌ها از طریق رژیم آل خلیفه برای نفوذ به پیکره امت اسلامی و عربی تلاش می کنند.

زمان خروج اتحادیه اروپا از برجام فرا رسیده است

معاون رئیس جمهور آمریکا گفت زمان آن فرا رسیده است که اتحادیه اروپا از توافق هسته ای با ایران خارج شود.

اتحادیه اروپا اختیاری برای به رسمیت شناختن گوایدو ندارد

­ وزیر امور خارجه اسپانیا پیشنهاد معاون رئیس جمهور آمریکا به اتحادیه اروپا برای به رسمیت شناختن خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را رد کرد.

امیر قطر در نشست اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب شرکت نمی کند

تهران - ایرنا - 'تمیم بن حمد آل ثانی' امیر قطر به دلیل آن که قاهره پروتکل دعوت از وی را رعایت نکرده، در 'نشست مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب' که قرار است فردا (یکشنبه) در شهر 'شرم الشیخ' مصر برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.

حمایت روسیه از سازوکار مالی اتحادیه اروپا برای ایران

معاون وزیر خارجه روسیه، راه اندازی ساز و کار مالی اتحادیه اروپا برای همکاری با ایران را فرصتی جدید برای روسیه خواند.

حمایت اتحادیه اروپا از آژانس در برنامه هسته ای ایران

اتحادیه اروپا بار دیگر حمایت خود را از نقش آژانس در راستی آزمایی و نظارت اجرای تعهدات مرتبط با برنامه هسته ای ایران اعلام کرد

تاکید بر رعایت قانون و ضرورت شناسایی نیروهای متخصص و کارآمد

در همایش معاونین سیاسی، امنیتی واجتماعی، مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری های سراسر کشور ، ملانوری مدیرکل دفتر سیاسی، موسوی مدیرکل دفتر انتخابات و جلالی مدیرکل دفتر تقسیمات به طرح مباحث تخصصی حوزه خود پرداختند.