دفتر اتحادیه اروپا در ایران ماهیت سیاسی ندارد/ مخالفان به جای هیاهو استدلال خود را مطرح کنند

یک دیپلمات پیشین کشورمان با بیان این که با توجه به گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا در حوزه‌های مختلف تاسیس دفتر این اتحادیه در تهران می‌تواند در گسترش روابط اقتصادی ایران و کشورهای عضو این اتحادیه موثر باشد، گفت: کسانی که با این موضوع مخالف هستند به جایمطالب مرتبط

افزایش آمار متقاضیان ایرانی و ترکیه‌ای پناهندگی در اتحادیه اروپا

دفتر پناهندگی اتحادیه اروپا می گوید مردم ایران و ترکیه به طور فزاینده ای برای دریافت پناهندگی اقدام می کنند.]]>

قاسمی: مشورت های سیاسی در استکلهم ماهیت یمنی - یمنی دارد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه مشورت های سیاسی استکهلم ماهیت یمنی - یمنی دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز بحران یمن از ماموریت سازمان ملل برای پیپگیری راهکار سیاسی مناسب حمایت کامل و شفافی داشته است.

موسویان: ایران ظرفیت مذاکرات جامع با اروپا را دارد اما اروپا این ظرفیت را ندارد

یک دیپلمات پیشین کشورمان تاکید کرد: ایران هم ظرفیت و هم اراده یک مذاکرات جامع با اروپا را دارد اما اروپا حتی اگر اراده سیاسی داشته باشد، ظرفیت آن را ندارد.

ایران قدرت گفت‌وگو دارد اما اروپا باید از آمریکا اجازه بگیرد/ هرگاه تهران جواب اسرائیل را می‌دهد، در غرب زلزله می‌شود

یک دیپلمات پیشین کشورمان تاکید کرد: ایران هم ظرفیت و هم اراده یک مذاکرات جامع با اروپا را دارد اما اروپا حتی اگر اراده سیاسی داشته باشد، ظرفیت آن را ندارد.]]>

مرحله جدید مذاکرات آذربایجان و اتحادیه اروپا ثمر بخش بود

باکو – ایرنا – مسئول دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا گفت: مرحله جدید مذاکرات اتحادیه اروپا و جمهوری آذربایجان در مورد امضای توافقنامه جدید همکاری در باکو ثمر بخش بود .

احتمال بررسی تحریم جدید ایران در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا

روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد وزیران امورخارجه اتحادیه اروپا احتمال دارد اعمال تحریم جدید علیه ایران را بررسی کنند.

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره ایران

شورای امور خارجه اتحادیه اروپا قرار است روز دوشنبه در نشستی درباره موضوعات گوناگون، از جمله روابط این اتحادیه با ایران گفتگو کند.

آلمان: خروج از اتحادیه اروپا باید کامل باشد/انگلیس نمی‌تواند گزینشی عمل کند

وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرد، تمام موارد ضروری برای خروج کامل انگلیس از اتحادیه اروپا در پیش‌نویس توافق برگزیت مطرح شده و اگر انگلیس واقعا مایل به خروج از این اتحادیه است، این خروج باید به صورت کامل صورت گیرد.

دعوت اتحادیه اروپا از روسیه و اوکراین برای مذاکره درباره گاز

مقامات اتحادیه اروپا از دو طرف روسی و اوکراینی دعوت کرده‌اند تا در ماه ژانویه به منظور حل و فصل اختلافات موجود بین دو کشور در زمینه انتقال گاز، در بروکسل با یکدیگر مذاکره کنند.

رهبر نیکاراگوئه اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا را "جرایم جنگی" خواند

رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه از ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای حملاتشان علیه کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی که سیاست‌های مستقل را دنبال می‌کنند، انتقاد کرد.

چیزی به نام حذف تکالیف دانش‌‌آموزان در منزل نداریم

وزیر آموزش و پرورش گفت: چیزی به نام حذف تکالیف در منزل موضوعیت ندارد و بحث ماهیت تغییر تکلیف مطرح بوده است.

برگزاری چهارمین دور گفت‌وگوهای ایران با اتحادیه اروپا در موضوع یمن

چهارمین دور گفت‌وگوهای ایران با اتحادیه اروپا در ارتباط با آخرین تحولات یمن در بروکسل برگزار شد.

ایران و برجام از موضوعات مورد بحث در نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که در نشست امروز وزیران امورخارجه اروپایی در بروکسل درباره موضوعات متعدد ازجمله ایران بحث و رایزنی خواهند کرد.

بیشترین تذکرات نمایندگان را وزارت راه و شهرسازی دریافت کرده است/ نمایندگان مطالبی که آینده سیاسی‌شان را به خطر بیاندازد، مطرح نمی‌کنند

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: شاید مسائلی وجود داشته باشد اما نه اصلاح‌طلبان و نه اصول‌گرایان ممکن است به دلیل توجه به موقعیت اجتماعی و سیاسی خود آن را مطرح نکنند. نمایندگان شاید مطالبی را عنوان نکنند که آینده سیاسی‌شان را به خطر بیاندازد.]]>

سازوکارمالی اروپا با ایران هفته های آینده اجرا می شود

لندن – ایرنا – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از پایان نشست وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل از آماده شدن سازوکار ویژه مالی اروپا برای همکاری با ایران خبر داد.

چند دانشگاه در ایران وجود دارد؟/ تمام اروپا به‌ اندازه ایران دانشگاه ندارد

نایب رییس مجلس، با بیان اینکه دو هزار و 800 دانشگاه در کشور وجود دارد که تمام اروپا این میزان دانشگاه ندارد، گفت: در این دانشگاه‌ها رشته هایی آموزش داده می‌شود که در جامعه کارآیی ندارد.

نگرشی اجمالی به فعالیت‌های فرهنگی اتحادیه اروپا

بخش پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در گزارشی به مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی در حال اجرا در اتحادیه اروپا پرداخته است.

حمایت از تولید کنندگان تجهیزات پزشکی با نشان CE اتحادیه اروپا

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی تجهیزات پزشکی گفت: تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی که متقاضی گواهی نشان CE اتحادیه اروپا هستند، می توانند از تسهیلات ویژه استفاده کنند.

نگاه‌های جناحی در دفتر نماینده ولی فقیه جایی ندارد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: نگاه های جناحی و سیاسی در دفتر نماینده ولی فقیه جایی ندارد و این دفتر متعلق به همه مردم است.

آشفتگی‌های سیاسی و اقتصادی در انگلیس

کارشناسان سیاسی و رسانه‌ها در انگلیس معتقدند نخست وزیر این کشور برای گدایی به درگاه اروپاییان می‌رود و در برابر مقامات اتحادیه اروپا به خاک می‌افتد.