پیوستن به کنوانسیون ها، بازتولید اقتدار در عرصه جهانی

تهران - ایرنا - بازتولید اقتدار داخلی در عرصه خارجی یکی از الزامات سیاست خارجی هرکشور است و جمهوری اسلامی ایران با پیوستن به کنوانسیون های مربوط به گروه ویژه اقدام مالی، باردیگر می تواند اقتدار و تعامل سازنده را به جهان نشان دهد.مطالب مرتبط

معیار پیوستن یا نپیوستن به کنوانسیون‌ها تامین منافع ملی است

جانشین دبیر مجمع‌ تشخیص‌ مصلحت‌ نظام ملاک پیوستن یا نپیوستن به کنوانسیون‌های بین المللی را تأمین منافع ملی یا حداقل بی‌ضرر بودن آن‌ها دانست.

پیوستن به کنوانسیون جهانی دفاع از حقوق معلولین را به فال نیک می‌گیریم

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: امروز معلولیت پدیده‌ای اجتماعی است.

بیانات رهبری درباره الحاق ایران به کنوانسیون‌ها، عام بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : منظور رهبری از الحاق ایران به کنوانسیون‌های بین‌المللی، به صوت عام بود نه اینکه اختصاصا درباره پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم باشد.

آغاز معادلات تاناپ و پیوستن ترکمنستان به آن به دنبال تعیین کنوانسیون دریای خزر در آکتائو

مذاکرات ساخت خطوط لوله مستقیم انتقال گاز در بستر دریای خزر در جریان سفر الهام علی‌اف به ترکمنستان، از پیامدهای امضای کنوانسیون خزر در آکتائو می‌باشد، که می‌تواند موجب حذف ایران از کوریدور جنوبی انتقال انرژی در خزر شود.

گشایش تعاملات بانکی بین الملل با الحاق به ' FATF'

تهران- ایرنا- پیوستن ایران به شبکه بانکی بین المللی مستلزم برداشتن گام های همسو با دیگر کشورهای اثرگذار در عرصه جهانی است؛ ضرورتی که در فضای پسابرجام بیش از پیش احساس می شود، ضمن این که عاملی بازدارنده در برابر توطئه گری دشمنان خواهد بود.

مسیر هموار انگور در عرصه جهانی

همدان- ایرنا- شهر تاکستان های زرخیر از هم اکنون با کسب نشان جهانی گام های خود را در عرصه بین المللی محکم تر کرد و حالا مصمم تر از همیشه برای پیمودن مسیری که به همت کشاورزان، باغداران و مسئولان این شهرستان همواره شده است، قدم برمی دارد.

سنگری: آثار دفاع مقدس مثل وصیت‎‌نامه‌ها قابلیت بازتولید ادبی دارند / مهدی جهان: آموزه‌های مهدوی به عنوان مبنای انقلاب چرا در آثار سینمایی نیست؟

محمد سنگری آثار دفاع مقدس مثل وصیت‌نامه‌ها، سنگرنوشته‌ها، میثاق‌نامه‌ها و ... را از پدیده‌هایی معرفی کرد که قابلیت بازتولید ادبی را دارند.

حسینی: چند کشور در تصمیم سازمان تجارت جهانی برای پیوستن ایران ایجاد مزاحمت می‌کنند

اجلاس پارلمانی سازمان تجارت جهانی (WTO) که با شعار «بررسی چالش‌های دشوار اما قابل مدیریتی که سیستم تجارت جهانی با آن مواجه است» در مقر این سازمان در ژنو برگزار شد، شب گذشته پایان یافت.

دستاوردهای نداجا نشان دهنده اقتدار پرسنل نیروی دریایی است

فرمانده ناوگان شمال گفت: دستاوردهای نداجا در عرصه دریا در زمینه طراحی، ساخت و تجهیز یگان‌های زرمی نشان دهنده اقتدار صنعتگران، دانشمندان و پرسنل فنی، با دانش و پرتلاش نیروی دریایی راهبردی ارتش است.

انتقاد روحانی به معاهدات کاهش گازهای گلخانه‌ای/ لایحه پیوستن به پاریس از دستور کار خارج می‌شود؟

حسن روحانی با صحبت‌های امروز در هیات دولت عملا به جمع منتقدان پیوستن ایران به معاهده پاریس اضافه شد و با این اوصاف باید دید آیا مجلس بررسی پیوستن به این معاهده را از دستور کار خارج می‌کند یا نه.

پامپئو: چین و ایران نظم جهانی را به چالش می‌کشند

وزیر امور خارجه آمریکا در نشست ناتو در بروکسل با انتقاد از نقش "مخرب" ایران و چین در عرصه جهانی گفت، ترامپ حامی نهادهای جهانی است و تاکید او بر افزایش نقش کشورها تنها برای بهبود عملکردها در سراسر جهان است.

ماهاتیر و تنش سیاسی مخالفان و موافقان کنوانسیون سازمان ملل

کوالالامپور- ایرنا - یک روز پس از آنکه دهها هزار نفر مالایی دریک راهپیمایی از نپیوستن مالزی به کمیسیون ضد تبعیض نژادی سازمان ملل حمایت کردند، رئیس 'کمیسیون ملی حقوق بشر مالزی' از پیوستن به این کمیسیون حمایت کرد که نشان می دهد این موضوع اکنون سبب

تغییر رنگ پل طبیعت همزمان با روز جهانی "معلولان"

همزمان روز جهانی "بزرگداشت معلولین" در شب دوازدهم آذر از ساعت ۲۱ الی ۲۴ رنگ پل طبیعت با پیام ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف و افزایش آگاهیهایی که می‌بایست به مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصاد

لاوروف بار دیگر از کنوانسیون خزر تمجید کرد

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: کنوانسیون رژیم حقوق دریای خزر به همکاریهای پنج کشور ساحلی این آبگیر تحرک می بخشد.

دانشجویان از مولفه های اقتدار نظام هستند

یزد - ایرنا - فرماندار ابرکوه گفت: یکی از مولفه های قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت های علمی بود که دراین زمینه دانشجویان، پیشتاز این اقتدار هستند .

توانمندی معلولان قزوین را در عرصه جهانی معرفی کرده ایم

قزوین- کارآفرین برتر ویژه معلولان در کشور گفت: با معرفی توانمندی معلولان استان قزوین در عرصه بین المللی و ملی نقش برجسته ای در شناسایی قابلیت این افراد داشته ایم.

ارمنستان: برنامه‌ای برای پیوستن به ناتو نداریم

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد که این کشور برنامه‌ای برای پیوستن به ائتلاف آتلانتیک شمالی ندارد.

پیوستن ایران به CFT خود تحریمی نیست/ در لیست سیاه نیستیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیوستن ایران به CFT خودتحریمی نیست بلکه جلوگیری از بهانه هایی است که امکان دارد علیه ایران شکل گیرد.

130 هنرمند تئاتر از سراسر ایران در کلاس های اساتید جهانی

تهران- ایرنا- کلاس های آموزشی 130 هنرمند برگزیده جشنواره تئاتر استانی با حضور چهار استاد برجسته این عرصه در سطح جهانی برگزار خواهد شد.

حضور طراحان ایرانی در عرصه های بین المللی برای شناساندن فرهنگ کشورمان ضروری است

معاون امور هنری وزارت ارشاد گفت: حضور جوانان و طراحان علاقمند به حوزه مد و لباس می تواند به شناساندن دقیق و منسجم از قابلیت های هنری عرصه مد و لباس اقوام ایرانی در بازارهای جهانی و منطقه ای کمک کند.