باید حوزه تجارت‌خارجی کرمانشاه جان تازه‌ای بگیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه یکی از استان‌های جدی کشور در حوزه تجارت خارجی است، گفت: باید حوزه تجارت خارجی استان جان تازه‌ای بگیرد و رشد کند.مطالب مرتبط

کره شمالی مرکز جذب تجارت خارجی راه اندازی کرد

پکن- ایرنا- تازه ترین اخبار دریافتی حاکی است کره شمالی در راستای پیوند اقتصادی بیشتر با جامعه بین المللی یک مرکز و تارنمای ویژه جذب سرمایه گذاری و تجارت خارجی راه اندازی کرده است.

برگزاری همایش بزرگ فرصت‌های سرمایه گذاری کرمانشاه در تهران

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه دارای توانمندی ها، فرصت‌ها های بسیاری است که باید در حوزه‌های مختلف به سرمایه گذاران معرفی شود.

چین بیشترین سرمایه گذاری خارجی در جهان را جذب کرد

پکن- ایرنا- نهاد کنفرانس و توسعه تجارت سازمان ملل موسوم به 'یونکتاد' در تازه ترین گزارش خود آورده است چین بیشتری سرمایه گذاری خارجی مستقیم در جهان را در نیمه اول سال 2018 میلادی جذب کرده است.

واردات بیش از ۹ میلیون تُن کالای اساسی

طبق تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی بیش از ۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تن کالای اساسی وارد کشور شده است.

استاندار خراسان رضوی بر تعامل با نخبگان اقتصادی تاکید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: تعامل متقابل بین نخبگان و نظام علاوه بر حوزه های علمی باید در حوزه های اقتصادی هم صورت بگیرد.

ترانزیت خارجی وارده به گمرک پرویزخان 17درصد افزایش یافت

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در نیمه نخست سال جاری ترانزیت خارجی وارده به گمرک پرویزخان شهرستان قصرشیرین رشد 17 درصدی داشت.

روند کند تجارت خارجی در گمرکات از دلایل رونق قاچاق کالاست

زاهدان - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: رعایت نکردن اصول تسهیل تجارت خارجی در گمرکات یکی از موجبات رونق قاچاق کالاست.

روند کند تجارت خارجی در گمرکات از دلایل رونق قاچاق کالاست

زاهدان - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: رعایت نکردن اصول تسهیل تجارت خارجی در گمرکات یکی از موجبات رونق قاچاق کالاست.

پروژه تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه باید اجرایی شود

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمانشاه باید با جدیت دنبال و هرچه زودتر اجرایی شود.

افزایش 10درصدی اشتغال در حوزه صنعت،معدن و تجارت در استان

رئیس صنعت،معدن و تجارت استان:با تزریق سرمایه 3هزارو 500میلیارد تومانی به طرح های نیمه تمام، اشتغال در حوزه صنعت،معدن و تجارت در استان 10درصد افزایش می یابد.

جشنواره سنگنوردی باید نام کرمانشاه را به قله ببرد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه برگزاری جشنواره جهانی سنگنوردی در بیستون را فرصتی طلایی برای ایجاد امید و نشاط بخشی به جامعه دانست و گفت: باید با عرق ملی و استانی برای جشنواره سنگنوردی کار کنیم تا نام کرمانشاه به قله برسد.

ذخایر مکفی کالاهای اساسی/ ۹ میلیون تن اقلام مهم وارد کشور شد

طبق تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی در نیمه نخست سال‌ جاری بیش از ۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تن کالای اساسی وارد کشور شده که از نظر وزنی ۵۶ درصد از کل واردات را به خود اختصاص داده است.

نگاه علمی به حوزه مد و لباس، ضروری است

یزد ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با بیان اینکه برداشت سطحی از حوزه مد و لباس صحیح نیست و باید حرکت قابل قبولی در این حوزه انجام شود گفت: ورود به این حوزه باید با نگاه علمی باشد.

ضرورت تفکیک دو حوزه دیپلماسی و نظامی گری در روابط خارجی

تهران – ایرنا – استاد روابط بین الملل می گوید: مشکل کشور در عرصه روابط بین الملل عدم تفکیک دو حوزه دیپلماسی و نظامی گری است؛ یعنی در واقع تداخل نهاد ها در این دو حوزه منجر به ایجاد مشکلات برای سیاست خارجی ایران می شود.

۹میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی طی شش‌ماهه اول سال جاری بیش از ۹میلیون و ۱۳۰هزار تن کالای اساسی وارد کشور شده است که از نظر وزنی ۵۶درصد از کل واردات را به خود اختصاص داده است.]]>

کاهش سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت

حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت تا پایان مردادماه سال جاری معادل ۵۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بوده که در قیاس با رقم یک میلیارد و ۸۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری مدت مشابه سال قبل با افت ۶۸.۳ درصدی روبرو شده است.

خبر خوشِ ضدتحریم/ 9 میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران  از تجارت خارجی طی شش ماهه اول سال‌جاری بیش از 9 میلیون و 130 هزار تن کالای اساسی وارد کشور شده است که از نظر وزنی 56 درصد از کل واردات را به خود اختصاص داده است.

مجلس منافع ملی را در نظر بگیرد/ جای خالی جوانان در مدیریت اجرایی

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه مجلس باید در تصویب لوایح منافع ملی را در نظر بگیرد، گفت: نمایندگان حواسشان را جمع کنند مبادا زمینه سلطه بر کشور فراهم شود.

برگزاری جشنواره «ایده آفرینی سرو» در کرمانشاه

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: جشنواره ایده آفرینی سرو در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کرمانشاه برگزار می‌شود.

جشنواره «ایده آفرینی سرو» در کرمانشاه برگزار می شود

کرمانشاه- رئیس حوزه هنری کرمانشاه از برگزاری جشنواره «ایده آفرینی سرو» در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.