امکان خرید حق نشر کتاب‌های ۲۹ جشنواره ایرانی برای ناشران خارجی

با عرضه «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، امکان خرید حق نشر این آثار برای ناشران خارجی فراهم شده است.مطالب مرتبط

ایرانی‌ها امسال 8 هزار ملک فقط در ازمیر ترکیه خریداری کرده‌اند/هیچ بنگاهی حق معامله ملک خارجی را ندارد/ مشکل ایرانی‌ها برای فروش ملک‌ در گرجستان

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: پیشنهاد می‌کنیم علاقه مندان به خرید ملک در کشورهای خارجی وارد قرارداد با بانک‌های کشور و وزارت امور خارجه شوند تا هزینه‌های خرید ملک در این کشورها به بانک ایرانی منتقل شود و بانک به جای پرداخت پول به طرف خارجی،‌

خارجی‌ها از طرح‌های ایرانی‌ها استقبال کردند/ امکان تولید مشترک

رییس بازار فیلم مستند دوازدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» بیان کرد مهمانان خارجی از طرح های فیلمسازان ایرانی برای تولید مشترک استقبال کردند.

امکان خرید سوخو وجود ندارد/ برخی قطعات آمریکایی است

دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه چند ایرلاین ایرانی با سوخو تفاهم نامه امضا کرده اند، گفت:اما با توجه به اینکه خرید سوخو مجوز اوفک می‌خواهد، امکان خرید آن وجود ندارد.

امکان خرید سوخو وجود ندارد/ ۴۰ درصد قطعات سوخو آمریکایی است

دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه چند ایرلاین ایرانی با سوخو تفاهم نامه امضا کرده اند، گفت:اما با توجه به اینکه خرید سوخو مجوز اوفک می‌خواهد، امکان خرید آن وجود ندارد.

اخذ تعهد از ۲ کتاب‌فروش

کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از دو کتاب‌فروش به دلیل عرضه کتاب قاچاق تعهد گرفت.

سرمایه‌گذاری ناشران روی سلبریتی‌ها و مجازی‌ها

شهریار بزرگمهر درباره وضعیت نشر کتاب‌های شعر می‌گوید: روی کتاب‌های شعر سرمایه‌گذاری کم‌تری صورت می‌گیرد و ناشران بیشتر روی افرادی سرمایه‌گذاری می‌کنند که همان چهره‌های پرمخاطب فضای مجازی یا سلبریتی‌هایی هستند که کتاب دارند و فروش احتمالی کتاب آن‌ها میزان

رقابت 15 قصه‌گوی ایرانی و خارجی در جشنواره قصه‌گویی

تهران- ایرنا- گروه داوری بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از میان 397 اثر ارسالی 15 قصه را از میان قصه های داخلی و خارجی برای رقابت در بخش بین الملل معرفی کرد.

نقش فعال زنان ایرانی؛ موضوعی برای فیلم‌سازان خارجی

تهران- ایرنا- مدیر فرهنگی و برنامه‌ریزی جشنواره مستند بارسلون اسپانیا، زنان و فعالیت گسترده آنان را در جامعه ایرانی موضوعی جالب برای فیلم‌سازان خارجی خواند.

کتاب کودک در روسیه حال خوبی ندارد

امروزه کتاب کودک در روسیه گرفتار ناشران کاسبکار است و معدود ناشران دغدغه‌مند نیز حال و روز خوبی ندارند.

سالانه 130 میلیون هزینه چاپ کتاب تحصیلی دانش آموزان می‌شود

عضو انجمن فرهنگی ناشران علمی آموزشی با بیان اینکه سالانه 130 میلیون هزینه چاپ کتاب توسط آموزش و پرورش پرداخت می‌شود، گفت: به کاغذی که ناشران مصرف می‌کنند ارز دولتی می‌دهند اما تجار در بازار این کاغذ را با نرخ آزاد می‌فروشند.

برنامه‌ای برای خرید سوخو نداریم/ امکان ورود ATRهای باقیمانده هما وجود ندارد

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برنامه‌ای برای خرید هواپیما سوخو نداریم، گفت: با توجه به باطل شدن مجوز‌های اوفک، امکان ورود 7 هواپیمای باقیمانده ATR وجود ندارد.

اختصاص ۱۵میلیون دلار برای تامین کاغذ ناشران کتاب و مطبوعات

۱۵میلیون دلار برای تامین کاغذ ناشران کتاب و مطبوعات اختصاص یافته است.

موفقیت مجیدی، صلواتی، امیر و سورنجان در جشنواره‌های خارجی

تهران- ایرنا- سینماگران و فیلم‌های ایرانی در تازه‌ترین حضور خود در فستیوال‌های خارجی علاوه بر کسب جوایز متعدد به عنوان داور نیز انتخاب شدند.

رقابت ۱۵ قصه‌گوی ایرانی و خارجی در بخش بین‌الملل جشنواره قصه‌گویی

برترین قصه‌گویان بخش بین‌الملل بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتخاب شدند تا در مرحله نهایی این جشنواره با یکدیگر رقابت کنند.

«پاپلی» ایرانی مسافر «وزول» فرانسه شد

کارگردان مستند «پاپلی» با اعلام حضور فیلمش در بخش رقابتی بیست‌وپنجمین جشنواره «وزول» فرانسه، گفت: موضوع یا شخصیتی که مستندساز برای اثرش انتخاب می‌کند باید برای جشنواره‌های خارجی اهمیت داشته باشد و یا از جمله دغدغه‌های آنها باشد تا پذیرفته شود.

امکان عکاسی سه بعدی با دستگاه تولید محققان ایرانی

تهران- ایرنا- محققان ایرانی توانسته اند با طراحی یک نرم افزار، امکان عکاسی 360 درجه را همزمان با روتوش و قابلیت انتشار در شبکه های اجتماعی یا سایت های مدنظر فراهم آورند.

برگزیدگان بخش بین‌الملل جشنواره قصه‌گویی معرفی شدند

تهران- ایرنا- 15 اثر از قصه‌گویان ایرانی و خارجی شرکت‌کننده در بخش بین‌الملل جشنواره قصه‌گویی به مرحله نهایی راه یافت.

خرید و فروش طرح‌های منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری امکان‌پذیر نیست

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح‌های منابع طبیعی با هدف جنگل‌کاری، تثبیت‌ خاک‌ و توانمندسازی جوامع محلی، عقد قراردادشده است و امکان خرید و فروش آن وجود ندارد‌.

«حکایت دریا» یا حکایت عجیب فرمان‌آرا؟

یک کارگردان ایرانی رئیس هیأت داوران یک جشنواره هندی می‌شود، جایزه یک عمر دستاورد هنری دریافت می‌کند و برای کشورش افتخار می‌آفریند. اما دیگر کارگردان ایرانی، این جشنواره را بهترین محل برای تسویه حساب‌های شخصی می‌یابد.

برگزاری انتخابات اتحادیه ناشران و کتابفروشان تا یک ماه آینده

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: زمان انتخابات اتحادیه در دور جدید تا پایان آذر مشخص می‌شود. احتمالا تا یک‌ماه آینده انتخابات برگزار و پس از آن نماینده این اتحادیه در شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب معرفی می‌شود.