شلمچه؛ مرز انحصاری تردد زائران اتباع خارجی / استقرار ۴۰۰ موکب

مرز بین‌المللی شلمچه مانند سال گذشته علاوه بر میزبانی از زائران ایرانی، پذیرای زائران اتباع خارجی است، اتباع خارجی برای تشرف به عتبات عالیات به مرز شلمچه مراجعه می‌کنند.مطالب مرتبط

شلمچه؛ مرز انحصاری تردد زائران اتباع خارجی / استقرار ۴۰۰ موکب

مرز بین‌المللی شلمچه مانند سال گذشته علاوه بر میزبانی از زائران ایرانی، پذیرای زائران اتباع خارجی است، اتباع خارجی برای تشرف به عتبات عالیات به مرز شلمچه مراجعه می‌کنند.

14 گیت برای عبور زائران خارجی در شلمچه پیش‌ بینی شد

آبادان - ایرنا - مدیر قرارگاه اربعین حسینی در شلمچه و معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان مرز شلمچه را تنها گذرگاه رسمی کشور برای عبور اتباع خارجی اربعین اعلام کرد و گفت:14 گیت برای عبور زائران اتباع خارجی در پایانه مرزی شلمچه پیش‌بینی شده است.

کنترل اتوبوس‌های زائران اربعین در استان‌های همجوار با ایلام/اتباع خارجی از مرز شلمچه تردد کنند

فرمانده نیروی انتظامی گفت: به هیچ‌وجه اجازه‌ی ورود زائران بدون مدارک قانونی به پایانه مرزی مهران و حتی شهر مهران داده نمی‌شود.

14 گیت برای عبور زائران خارجی در شلمچه

14 گیت برای عبور زائران اتباع خارجی در پایانه مرزی شلمچه پیش‌بینی شده است.

تردد کاروانی زائران از مرز شلمچه امکانپذیر نشده است

فرمانده ناجا گفت: دولت ایران و عراق هنوز به این نتیجه نرسیدند که زائران بتوانند به صورت کاروانی در مرز شلمچه تردد کنند اما اگر روزی به این توافق رسیدند، نیروی انتظامی آمادگی برای ارائه خدمات به زائران دارد.

تردد زائران خارجی تنها از مرز شلمچه میسر است

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت زائران اباعبدالله خواهد بود، گفت: به هیچ عنوان اجازه تردد به افراد فاقد مدارک لازم داده نخواهد شد.]]>

امنیت زائران در مرز شلمچه تامین شده است

آبادان - ایرنا - فرمانده قرارگاه اربعین نیروی انتظامی در شلمچه گفت: تدابیر امنیتی لازم برای تردد زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه پیش بینی شده و امنیت زائران برقرار است.

استقرار موکب‌های استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی در آستارا

آستارا- ۱۷ موکب‌های استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی در پایانه مرزی آستارا و آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان راه اندازی شد.

مرز شلمچه با بسیج امکانات برای تردد زائران آماده است

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با اعلام آمادگی مواکب مستقر در مسیر 15 کیلومتری خرمشهر تا پایانه مرزی شلمچه گفت: با بسیج امکانات مرز شلمچه برای تردد زائران اربعین از هر نظر آماده است.

قیمت روادید اربعین برای زائران ایرانی و اتباع خارجی یکسان است

دبیر ستاد اربعین با اشاره به اینکه هزینه ویزای اربعین برای زائران اتباع خارجی و ایرانی یکسان است، گفت: ما توصیه می‌کنیم که اتباع خارجی برای دریافت ویزا به جای مراجعه به دفاتر کفالت، به دفاتر اتباع خارجی در استانداری‌ها رجوع کنند.

ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی ویژه زوار خارجی در مرز شلمچه

خرمشهر-مسئول کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین حسینی خرمشهر گفت: با توجه به اینکه مرز شلمچه تنها مرز مجاز برای تردد اتباع در اربعین است،بسته های فرهنگی و آموزشی برای زوار خارجی تدوین‌شده است.

تدابیر ویژه برای امنیت زائران در مرز شلمچه پیش بینی شده است

آبادان - ایرنا - فرمانده قرارگاه اربعین نیروی انتظامی در شلمچه با بیان اینکه تدابیر ویژه برای امنیت تردد زائران اربعین حسینی در این نقطه مرزی پیش بینی شده است گفت:ناجا با تمام توان امنیت زائران را در مرز شلمچه تامین می کند.

استقرار یک روحانی در موکب‌ها برای پاسخگویی به سئوالات زائران اربعین

عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور گفت: موکب داران باید بعد از استقرار موکب در محل‌های از قبل تعیین شده، یک روحانی برای پاسخ به سئوالات شرعی و اقامه نمازهای یومیه و انجام دیگر مسائل فرهنگی به همراه داشته باشند.

ترافیک سنگین در مرز چذابه/ احتمال ممنوعیت تردد تجاری در شلمچه

رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به وضعیت مسیرهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه گفت: مسیر منتهی به مرز چذابه در حال ایمن سازی برای تردد زائران اربعین است.

استقرار امکانات امدادی و خدماتی در مرز شلمچه آغاز شد

آبادان - ایرنا - روند استقرار امکانات امدادی و خدماتی به منظور خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی با برگزاری تمرینی در روز یکشنبه در مرز بین المللی شلمچه آغاز شد.

مردم آبادان 120 موکب در شلمچه و عتبات برپا کردند

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری ویژه آبادان گفت: مردم آبادان در آستانه اربعین حسینی 117 موکب در مرز شلمچه و سه موکب نیز در کربلا و نجف برپا کرده و کار تجهیز موکب ها در حال انجام است.

استقرار دستگاه‌های خدمت‌رسان به زائران اربعین در مرز شلمچه

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه اربعین حسینی در مرز شلمچه اندیشیده شده و امروز دستگاه‌های خدمت‌رسان به زائران اربعین در این مرز مستقر شدند.

خوزستان|مرزهای شلمچه و چذابه در تکاپوی استقبال از زائران اربعین حسینی

گروه استانها- دولت و ملت ایران نیز برای تسهیل در تردد زائران حسینی قبل از آغاز مراسم پیاده روی اربعین حسینی با حضور در دو مرز منتهی به عراق یعنی چذابه و شلمچه به ارائه خدمات رسانی می‌پردازند.

استقرار سه موکب خراسان شمالی در مسیر زائران اربعین

فعالیت این موکب ها از هجدهم مهرماه آغاز شده و تا دو روز پس از اربعین یعنی دهم آبان ماه ادامه می یابد.

پنجهزار نفر برای خدمت رسانی به زائران در شلمچه سازمان دهی شد

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار خرمشهر از سازمان دهی پنجهزار نفر برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه خبر داد و گفت: این افراد شامل نیروهای خدماتی و رفاهی ، امنیتی و انتظامی می باشند که با آغاز روند تردد زائران اربعین حسینی در مر