3 میلیارد دلار بدهی خارجی تاجیکستان؛ سهم هر تاجیک 320 دلار

بدهی خارجی تاجیکستان 38.9 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده و سرانه آن برای هر شهروند این کشور 320 دلار می باشد.مطالب مرتبط

ذخایر طلا و ارز خارجی روسیه به بیش از 460میلیارد دلار رسید

مسکو - ایرنا - نخست وزیر روسیه اعلام کرد که ذخایر طلا و ارز خارجی روسیه در یک سال اخیر 30 میلیارد دلار افزایش یافته است و به 460 میلیارد دلار رسیده است.

بدهی بازیکن خارجی استقلال خوزستان 22 هزار دلار کاهش یافت

اهواز – ایرنا – عضو هیات رییسه باشگاه استقلال خوزستان گفت: بدهی دیوید ساکونی بازیکن خارجی اسبق تیم استقلال خوزستان 192 هزار دلار بود که با توافق این بازیکن به 170 هزار دلار کاهش یافت.

صادرات غیرنفتی ۱۳ درصد افزایش یافت/تراز تجاری ۲ میلیارد دلار شد

صادرات غیر نفتی ایران در هشت ماهه‌ی سال‌جاری از مرز ۳۱ میلیارد دلار گذشت و به ۳۱ میلیارد و ۴۹۱ میلیون دلار رسید.

رشد ۱۳درصدی صادرات غیرنفتی/تراز تجاری مثبت ۲ میلیارد دلار شد

صادرات غیر نفتی ایران در هشت ماهه‌ی سال‌جاری از مرز ۳۱ میلیارد دلار گذشت و به ۳۱ میلیارد و ۴۹۱ میلیون دلار رسید.

سرنوشت درخواست ۴۰ میلیارد دلار وام ارزی

از حدود ۴۰ میلیارد دلار درخواست پذیرفته شده از سوی صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات ارزی تا کنون حدود ۱۶ میلیارد دلار به بخش‌های مختلف پرداخت شده است.

سالیانه سه میلیارد دلار پوشاک قاچاق وارد کشور می شود

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: آمارهای مختلفی از سالیانه 12 تا 20 میلیارد دلار برای قاچاق در کشور بیان می شود که سه میلیارد دلار آن مربوط به پوشاک است و رقابت نابرابری با تولیدات داخلی دارد.

حداقل 10 میلیارد دلار از واردات باید در داخل تولید شود/به دنبال اشتغال‌زایی با توزیع پول نیستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه حداقل 10 میلیارد دلار از واردات کشور باید در داخل تولید شود، گفت: اگر فقط 10 درصد واردات کشورهای همسایه را پوشش بدهیم می‌توانیم بالغ بر 100 میلیارد دلار صادرات به آنها داشته باشیم.

بانک توسعه آسیایی به تاجیکستان 300 میلیون دلار وام می‌دهد

مرکز مطبوعاتی نمایندگی بانک توسعه آسیایی در تاجیکستان موضوع توسعه جاده‌ها، انرژی، بخش خصوصی،آموزش و پرورش، بهداشت، تامین امنیت غذایی و زیرساخت‌های شهری تاجیکستان را اولویت برنامه این بانک برای 3 سال آینده خواند.

۳ میلیارد دلار ارز دارویی اختصاص یافت/کمبود دارو نداریم

رفسنجان-وزیر بهداشت گفت: نزدیک به سه میلیارد دلار ارز توسط بانک مرکزی در زمینه دارو تخصیص داده شده است.

زیان سالانه فرسایش خاک 56 میلیارد دلار است

اهواز - ایرنا - رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: سالانه حدود 2 میلیارد تن از بهترین و غنی ترین خاک های کشور دچار فرسایش می شود که ارزش اقتصادی آن 56 میلیارد دلار است.

گزارش تسنیم| 7 درخواست اپوزوسیون تاجیک در تجمع برلین

تجمع گسترده مخالفین تاجیک در مقابل سفارت تاجیکستان در برلین و بوندستاگ با ارائه 7 درخواست از جمله آزادی زندانیان سیاسی، رفع فشار به خانواده مخالفین و مجازات عاملان قتل عام در زندان خجند برگزار شده و پایان یافت.

موافقت ترامپ با بودجه ۷۵۰ میلیارد دلاری برای پنتاگون

رئیس‌جمهوری آمریکا ظاهرا از پنتاگون خواسته است تا درخواست بودجه‌ برای سال آتی را به ۷۵۰ میلیارد دلار برساند که به طور چشمگیری بالاتر از تمایل قبلی او و ۱۲ میلیارد دلار بیش از درخواست مقام‌های ارشد نظامی است.

دولت جذب 422 میلیون دلار سرمایه گذاری را در یزد تایید کرد

یزد - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد گفت: در سال 1396 جذب 340 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای توسعه زیرساخت ها در این استان هدف گذاری شده بود و با توجه به تلاش مسئولان و کارشناسان ذی ربط، آمارها بیانگر صدور مجوز و تایید 422 میلیون دلار از س

دولت جذب 422 میلیون دلار سرمایه‌گذاری را در یزد تأیید کرد

یزد - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد گفت: در سال 1396 جذب 340 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای توسعه زیرساخت‌ها در استان هدف‌گذاری شده بود و با توجه به تلاش مسئولان و کارشناسان ذی‌ربط، آمارها بیانگر صدور مجوز و تأیید 422 میلیون دلار از سوی دو

خوزستان| 6 میلیارد دلار برای توسعه میادین نفتی کشور اختصاص یافت

نماینده مردم اندیمشک در مجلس گفت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 6 میلیارد دلار برای توسعه میادین نفتی کشور اختصاص یافته که 4 و نیم میلیارد دلار آن برای اجرای طرح‌های عمرانی خوزستان تعریف و اختصاص یافت.

۱.۶ میلیارد دلار فولاد صادر می‌شود/ ظرفیت تولید ۳۴ میلیون تن

شاهرود - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سالانه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار فولاد به خارج از کشور صادر شده است.

دلار آزاد زیر قیمت دلار دولتی/ دلار نقدی 11550 تومان شد

بعد از حضور رئیس کل بانک مرکزی در بازار ارز، قیمت ها در این بخش نزولی شد؛ هم اکنون دلار نقدی در بازار آزاد تهران زیر قیمت دلار تزریقی از سوی صرافی های دولتی فروخته می شود.

درآمد ۱.۷ میلیارد دلاری کانال ویدیوی آمازون

درآمد بخش کانال ویدیویی آمازون از ۷۰۰ میلیون دلار در سال گذشته به ۱.۷ میلیارد دلار در سال جاری میلادی افزایش یافته است.

مازاد تراز تجارت خارجی کشور 2 میلیارد دلار شد

بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور، مازاد تراز تجارت خارجی کشور تا پایان آبان ماه سال‌جاری 2 میلیارد دلاری شد.

۳ میلیارد دلار کالای قاچاق و تقلب در بازار سلامت

معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سهم بازار سلامت از کالاهای قاچاق و تقلبی را بیش از ۳ میلیارد دلار اعلام کرد.