درخواست سفرای کشورهای اروپایی برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران

رییس کمیته‌ روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت‌ که سفرای کشورهای اروپایی در تهران از کمیسیون امنیت ملی گشایش هر چه‌ سریع‌تر دفتر اتحادیه اروپا در تهران را خواستار شدند.مطالب مرتبط

درخواست سفرای کشورهای اروپایی برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران

رییس کمیته‌ روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت‌ که سفرای کشورهای اروپایی در تهران از کمیسیون امنیت ملی گشایش هر چه‌ سریع‌تر دفتر اتحادیه اروپا در تهران را خواستار شدند.

کمیسیون امنیت ملی بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران را پیگیری می‌کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این کمیسیون درخواست اخیر برخی از کشورهای اروپایی برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران را به مراجع ذیربط به خصوص وزارت خارجه منتقل کرده و موضوع را پیگیری می‌کند.

درخواست جدید اتحادیه اروپا برای بازگشایی دفتر در تهران

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس از درخواست جدید اتحادیه اروپا برای بازگشایی دفتر در تهران خبر داد.

۸ طرح اعتلای بسیج در دست اقدام/توضیحی درمورد پیامکهای ارسالی به نمایندگان/نظر ظریف درمورد پمپئو

ادامه تحلیل ها در پی تصویب CFT در مجلس، توضیحاتی در خصوص منبع پیامک‌های ارسالی FATF به نمایندگان مجلس، درخواست سفرای کشورهای اروپایی برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران، اذعان دشمنان به توان موشکی ایران، نظر ظریف درباره پمپئو و... از جمله گزیده اخب

ذاکریان: برخی با گشایش دفتر اتحادیه اروپا در ایران، جناحی برخورد می‌کنند

یک استاد دانشگاه اظهار کرد: تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران نه تنها باعث گسترش بیش از پیش روابط ایران با کشورهای اروپایی می‌شود بلکه باعث مقابله با یک جانبه‌گرایی آمریکا نیز خواهد شد.

تاسیس دفتر اتحادیه اروپا به بسته پیشنهادی آنها بستگی دارد

تهران – ایرنا – حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران بستگی به نوع اثر عملی و کارکردی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها دارد.

تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران بستگی به بسته پیشنهادی اروپا دارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران بستگی به نوع اثر عملی و کارکردی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها دارد که قرار است در چند روز آینده به ایران تحویل داده شود.

دفتر اتحادیه اروپا در ایران ماهیت سیاسی ندارد/ مخالفان به جای هیاهو استدلال خود را مطرح کنند

یک دیپلمات پیشین کشورمان با بیان این که با توجه به گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا در حوزه‌های مختلف تاسیس دفتر این اتحادیه در تهران می‌تواند در گسترش روابط اقتصادی ایران و کشورهای عضو این اتحادیه موثر باشد، گفت: کسانی که با این موضوع مخالف هستند به جای

بانک مرکزی اروپا: با ما درباره مکانیسم جدید اتحادیه اروپا برای برجام مشورت نشده است

یک منبع در بانک مرکزی اروپا می‌گوید کشورهای اروپایی مشورتی با این بانک درباره طرح جدید اتحادیه اروپا در خصوص برجام انجام نداده‌اند.

فرجی‌راد: باید راه‌های اتصال به اتحادیه اروپا را پیدا کنیم

مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی گفت: با توجه به ساز و کار جدیدی که اتحادیه اروپا عملیاتی خواهد کرد، در صورت تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران، ما به طور مستمر می‌توانیم با یان کشورها ارتباط برقرار کنیم.

توصیه برهم صالح به سفرای اروپایی؛ لزوم دور نگه داشتن عراق از تنش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی

رئیس جمهور عراق خطاب به سفرای کشورهای اروپایی در این کشور تاکید کرد باید از دولت آتی عراق حمایت کرده و این کشور را از تنش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دور نگه دارند.

درخواست مجارستان از اتحادیه اروپا برای رفتار صادقانه و مناسب با ترکیه

نخست وزیر مجارستان از اتحادیه اروپا خواست رفتاری صادقانه و توافقی کارآمد را با ترکیه در پیش گیرد و انتقاد شدیدی به مذاکرات طولانی مدت عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا وارد کرد.

دوگانه اتحادیه اروپا در جنایت یمن

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا در حالی خواستار توقف فروش سلاح به ائتلاف سعودی شده که تاکنون نتوانسته مانع از تجارت برخی کشورهای عضو این اتحادیه با عربستان بر سر فروش تسلیحات نظامی و جنگنده های پیشرفته نظامی به این کشور شود.

توافق احتمالی انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر اجرای برگزیت

رهبران اروپایی و انگلیس بر سر خروج لندن از اتحادیه اروپا به توافق نزدیک شدند.

اتحادیه اروپا درجهت تقویت روابط تجاری با ایران تلاش دارد

تهران- ایرنا-سفیر دانمارک در تهران با اشاره به نقض یک جانبه توافق بین المللی برجام ازسوی آمریکا گفت: دانمارک به همراه دیگر کشورهای اروپایی در جهت تقویت و تحکیم روابط تجاری با ایران تلاش می کند.

آغاز هفته فیلم اروپایی در تهران

«هفته فیلم اروپایی» با همکاری مشترک گروه سینمایی هنر و تجربه و موسسه ملی فرهنگی اتحادیه اروپا از بیستم مهرماه، در خانه هنرمندان با حضور مقامات و مهمانان بین‌المللی و داخلی آغاز به کار کرد.

مسکو امیدوارانه به ساز و کار اروپا برای تعامل مالی با ایران می‌نگرد

یک نشریه آمریکایی نوشته که ساز و کار مدنظر اروپایی‌ها برای ادامه تعامل مالی با ایران هم برای شرکت‌های کوچک اروپایی و هم برای کشورهای بزرگ هدف تحریم آمریکا مانند روسیه جذاب است و باید این ماجرا را جدی گرفت.

افزایش چشمگیر اخراج پناهندگان از آلمان به دیگر کشورهای اروپایی در سال 2018

بر اساس یک پاسخ وزارت کشور آلمان به درخواست فراکسیون حزب چپ این کشور، برلین در سال 2018 پناهندگان بیشتری را به دیگر کشورهای اروپایی بخصوص ایتالیا اخراج کرده است.

بیم و امیدهای یک ابتکار کاملا اروپایی

اس.‌پی‌.‌وی (SPV) یا به زبان فارسی «حساب با کاربرد ویژه» اندک اندک جای خود را در وجوه اقتصادی رابطه ایران و اتحادیه اروپا باز کرده است. ساز و کار تازه اتحادیه اروپا با ابتکار فرانسوی‌ها که فعالیت خود را بر یک هدف متمرکز کرده و آن هم حفظ و گسترش رابطه تجار

تاثیرگذاری انتقال تجربه کشورهای اروپایی به پایتخت در سطح ملی

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در دیدار با سفیر سوئد در ایران گفت: با توجه به تاثیرپذیری شهرهای کشور از تهران، انتقال تجربه کشورهای اروپایی به پایتخت می تواند در سطح ملی نیز تاثیرگذار باشد.