درخواست سفرای کشورهای اروپایی برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران

رییس کمیته‌ روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت‌ که سفرای کشورهای اروپایی در تهران از کمیسیون امنیت ملی گشایش هر چه‌ سریع‌تر دفتر اتحادیه اروپا در تهران را خواستار شدند.مطالب مرتبط

درخواست پلیس آلمان برای همکاری تنگاتنگ‌تر کشورهای اروپایی در مبارزه با تروریسم

رئیس اتحادیه پلیس فدرال آلمان در واکنش به حمله تروریستی اخیر در استراسبورگ خواستار همکاری تنگاتنگ تر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مسئله مبارزه با تروریسم شد.

درخواست مقام آمریکایی از اروپا برای تحریم ایران؛ این‌بار به بهانه آزمایش موشکی

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا بعد از درخواست از اتحادیه اروپا برای همراهی با تحریم‌های هسته‌ای آمریکا، این‌بار از اروپایی‌ها خواست به بهانه آزمایش موشکی ادعایی تهران را تحریم کنند.

سازوکارمالی اروپا با ایران هفته های آینده اجرا می شود

لندن – ایرنا – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از پایان نشست وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل از آماده شدن سازوکار ویژه مالی اروپا برای همکاری با ایران خبر داد.

تنش در اتحادیه اروپا درخصوص پیمان مهاجرتی سازمان ملل

تهران - ایرنا - مساله پیوستن یا دوری کشورهای عضو اتحادیه اروپا از پیمان مهاجرتی سازمان ملل متحد، به موضوعی بحث برانگیر و پر تنش میان اعضای این اتحادیه تبدیل شده است.

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای بحث درباره روابط با ایران

یک دیپلمات غربی از برگزاری نشستی بین وزرای خارجه کشورهای اروپایی برای بحث درباره ایران در بروکسل خبر داد.

افزایش آمار متقاضیان ایرانی و ترکیه‌ای پناهندگی در اتحادیه اروپا

دفتر پناهندگی اتحادیه اروپا می گوید مردم ایران و ترکیه به طور فزاینده ای برای دریافت پناهندگی اقدام می کنند.]]>

اروپایی ها برای ایجاد کانال مالی با ایران در همه سطوح تلاش دارند

تهران- ایرنا- مدیر اجرایی شبکه رهبری اروپا در امور خلع سلاح هسته ای و امنیت اروپا گفت: هرچند ممکن است ایجاد کانال مالی بین ایران و اروپا سرعت نداشته باشد اما این اتحادیه در این زمینه صادق است و در همه سطوح تلاش می کند.

اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه رابرای 6ماه دیگرتمدید کرد

مسکو - ایرنا - سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تمدید تحریم ها علیه روسیه را برای شش ماه دیگر تایید کردند.

درخواست گروه‌های مدافع حقوق بشر از یونان برای حفاظت از مهاجران

گروه‌های مدافع حقوق بشر و حامی رفاه مهاجران از یونان درخواست کرده‌اند که از توافقی میان اتحادیه اروپا و ترکیه برای کاهش مهاجرت‌های بررسی نشده به اروپا از شرق این قاره کنار بکشد.

مرحله جدید مذاکرات آذربایجان و اتحادیه اروپا ثمر بخش بود

باکو – ایرنا – مسئول دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا گفت: مرحله جدید مذاکرات اتحادیه اروپا و جمهوری آذربایجان در مورد امضای توافقنامه جدید همکاری در باکو ثمر بخش بود .

احتمال شکل‌گیری یک ارز واحد بین کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیایی

رئیس‌جمهور قرقیزستان گفت:‌این احتمال وجود دارد که کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی در آینده شببه به اتحادیه اروپا یک ارز واحد ایجاد کنند.

رئیس بانک مرکزی اروپا: چشم انداز رشد اقتصادی در اروپا امسال سه بار کاهش یافت

ماریو دراگی گفت نرخ رشد اقتصادی در قاره اروپا کمتر از پیش بینی هاست و از سران کشورهای اروپایی خواست تغییراتی در سیاست های خود در منطقه یورو ایجاد کنند.

ایران و برجام از موضوعات مورد بحث در نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که در نشست امروز وزیران امورخارجه اروپایی در بروکسل درباره موضوعات متعدد ازجمله ایران بحث و رایزنی خواهند کرد.

لاریجانی: نقش چین، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ برجام بسیار مهم است

رییس مجلس گفت: اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده ای برای ایران نخواهد داشت از این رو نقش چین، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته ای بسیار مهم ارزیابی می شود.

مقاومت کشورهای عضو اوپک شکستی دیگر را برای آمریکایی‌ها رقم زد

تصویب لایحه موافقتنامه موقت بین ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو برای تشکیل منطقه آزاد تجاری، چگونگی استفاده از خدمات وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی در دستگاه های اجرایی و درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی – خصوصی از د

وزیرخارجه آلمان: برجام برای امنیت اروپا مهم است

لندن – ایرنا – هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در آستانه نشست وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل به خبرنگاران گفت که توافق هسته‌ای با ایران برای امنیت اروپا مهم است.

تمدید ۶ ماهه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را در پی بحران اوکراین و عدم پیشرفت در اجرای توافق مینسک تمدید کردند.

دادگاه اروپایی به لندن مجوز داد تا یک‌جانبه از اجرای برگزیت خودداری کند

دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که انگلیس می‌تواند بدون موافقت دیگر اعضای اتحادیه اروپا، و به صورت یکجانبه برگزیت را اجرایی نکند.

انتقاد شدید ترکیه از فرانسه و اتحادیه اروپا درخصوص برخورد خشن با معترضان

وزیر خارجه ترکیه با انتقاد از سکوت اتحادیه اروپا در برابر برخورد خشن نیروهای امنیتی با تظاهرات در کشورهای مختلف این قاره، تاکید کرد که فرانسه باید مورد شدیدترین انتقادات قرار بگیرد.

فرانسه، انفجار از درون؛ آیا این اتفاق به دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز سرایت خواهد کرد؟

در حال حاضر پاریس، به خصوص شانزه لیزه این نماد ثروت و قدرت و نخبگان فرانسه کانون حوادث است اما این جنبش به سرعت در حال گسترش به دیگر شهرهای فرانسه و باور کنید به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نظیر بلژیک و هلند است