درخواست سفرای کشورهای اروپایی برای بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران

رییس کمیته‌ روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت‌ که سفرای کشورهای اروپایی در تهران از کمیسیون امنیت ملی گشایش هر چه‌ سریع‌تر دفتر اتحادیه اروپا در تهران را خواستار شدند.مطالب مرتبط

دولت های اروپایی درباره درخواست ترامپ تصمیم گیری می کنند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست بروکسل درباره درخواست واشنگتن از اروپا مبنی بر پذیرش اسیران داعش اظهار داشت: اتحادیه اروپا هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده است.

واکنش اتحادیه اروپا به درخواست ترامپ برای پذیرش داعشی‌ها

وزیر خارجه اتریش اعلام کرد، شورای امور خارجی اروپا با حق هر کشور اروپایی در تصمیم‌گیری برای استقبال از تروریست‌های داعش که در سوریه بازداشت شده‌اند، موافق است.

واکنش اتحادیه اروپا به درخواست ترامپ برای پذیریش داعشی‌ها

وزیر خارجه اتریش اعلام کرد، شورای امور خارجی اروپا با حق هر کشور اروپایی در تصمیم‌گیری برای استقبال از تروریست‌های داعش که در سوریه بازداشت شده‌اند، موافق است.

جدال دوباره آمریکا و اروپا این‌ بار بر سر پذیرش تروریست‌های داعش

درخواست اخیر آمریکا مبنی بر لزوم پذیرش تروریست‌های داعش از طرف کشورهای اروپایی با موضع مخالف بسیاری کشورهای اروپایی روبرو شده و این مسئله به مناقشات دو سوی آتلانتیک دامن می‌زند.

آلمان و اتریش درخواست آمریکا از اروپا برای خروج از برجام را رد کردند

کشورهای آلمان و اتریش درخواست معاون وزیر امور خارجه آمریکا از کشورهای اروپایی در کنفرانس ضد ایرانی ورشو برای خروج از برجام را شدیدا رد کردند.

رد درخواست آمریکا برای خروج از برجام

آلمان و اتحادیه اروپا درخواست مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا از اروپایی ها را برای خروج از توافقنامه هسته ای ایران (برجام) و منزوی کردن این کشور رد کردند.

افزایش فرصت‌های شغلی در کشورهای اروپایی

مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد نرخ اشتغال زایی در این اتحادیه 0.2 درصد افزایش یافته است.

آمریکا به دنبال ترغیب اروپا برای ارسال نیرو به سوریه

تهران – ایرنا – روزنامه واشنگتن پست روز شنبه در گزارشی از درخواست آمریکا از کشورهای اروپایی برای ارسال یکهزار و 500 نیروی جدید به سوریه خبر داد.

اتحادیه اروپاآمریکا را به اعمال تعرفه برخودروهای این کشور تهدید کرد

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از سخنگوی دولت آلمان گزارش داد:درصورت اعمال تعرفه بر خودروهای اروپایی از سوی دولت ترامپ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز واکنش مشترکی در مورد ایجاد تعرفه برای ورود خودرو های آمریکایی نشان خواهند داد.

پیشنهاد استقرار سامانه دفاع ضدموشکی اروپایی در خاک اوکراین

نامزد پست ریاست کمیسیون اروپایی معتقد است که استقرار سامانه‌های دفاع ضدموشکی در کشورهای شرق اروپا، از جمله لهستان، لتونی و اوکراین می‌تواند اتحادیه اروپا را در برابر تهدیدات موشکی احتمالی محافظت کند.

درخواست ترامپ از کشورهای اروپایی درباره تروریست‌های داعشی

رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی خواست تا بیش از 800 تروریست داعشی بازداشت شده در سوریه را به کشورهای خود بازگردانده و آنها را محاکمه کنند.

سفرای عضو سازمان ملل چهل سالگی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند

نیویورک - ایرنا - جمع زیادی از سفرای کشورهای مختلف جهان با حضور در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را شادباش گفتند.

موگرینی: باوجود فشارها به حمایت از برجام ادامه می دهیم

تهران - ایرنا - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: فشار علیه برجام در سال گذشته بسیار بسیار بالا بوده و اگر تلاش های اتحادیه اروپا و سه قدرت اروپایی نبود، این توافق هسته ای از بین می رفت.

درخواست پارلمان اروپا برای توقف روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

اینستکس؛ مقدمه تعهدات اتحادیه اروپا

معاون حقوقی رئیس جمهور: ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران مقدمه تعهداتی است که اروپایی‌ها در بیانیه وین متعهد شده اند

اروپایی ها درخواست آمریکا برای ماندن در سوریه را رد کردند

تهران – ایرنا – روزنامه 'واشنگتن پست' به نقل از مقام های آمریکایی و غیرآمریکایی نوشت: نزدیک ترین متحدان ایالات متحده در اروپا درخواست دولت 'دونالد ترامپ' برای ماندن در سوریه پس از عقب نشینی نیروهای آمریکا را رد کردند.

دفاع صدر اعظم آلمان از تصمیم قدرت‌های اروپایی برای حفظ برجام

صدر اعظم آلمان امروز در نشست امنیتی مونیخ در واکنش به درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران، از تصمیم قدرت‌های اروپایی برای پایبندی به این توافق دفاع کرده و از آن به عنوان یک "تکیه‌گاه برای اعمال فشار غرب"

اتحادیه اروپا، عربستان را هم به لیست سیاه پولشویی اضافه کرد

اتحادیه اروپا کشورهای جدیدی شامل عربستان سعودی، نیجریه و پاناما را به فهرست سیاه کشورهای تهدید کننده این بلوک از بابت پولشویی و عدم مقابله با تأمین مالی تروریسم اضافه کرد.

درخواست نماینده پارلمان ایتالیا برای "ایتالگزیت"

کلودیو بورگی، نماینده برجسته حزب "لیگ شمالی" ایتالیا تاکید کرد، کشورش باید در صورتی که انتخابات بعدی پارلمان اروپا باعث تقویت جایگاه احزاب مخالف این اتحادیه نشود، از اتحادیه اروپا خارج شود.

محکومیت حادثه تروریستی خاش-زاهدان از سوی سفرای سوئد، نروژ و اتریش

سفرای کشورهای سوئد، نروژ و اتریش در تهران با انتشار بیانیه های جداگانه ای حمله دیروز به اتوبوس پرسنل سپاه در جاده خاش-زاهدان را محکوم کردند.