ضرورت تلفیق روش‌های مدرن و سنتی برای انعکاس اخبار علمی/روابط‌ عمومی یک حرفه علمی است

رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور از تدوین برنامه‌ای برای انعکاس اخبار دستاوردهای علمی دانشگاه‌ها در این مرکز خبر داد و تاکید کرد: حوزه‌های ارتباط دانشگاه‌ها با مردم و کار روابط عمومی‌ها کار بسیار سختی است، باید به این مهم علمی و حرفه‌ای نگاه و یک توفان فمطالب مرتبط

دسترسی سریع به فناوری‌ها مستلزم گسترش حمایت از مراکز علمی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تولید موش‌های مدرن را زمینه‌ای برای توسعه تحقیقات برای درمان یک بیماری ژنتیکی دانست و گفت: در حال حاضر مراکز علمی کشور با اجرای تحقیقات در حوزه‌های تخصصی خود سعی در رفع چالش‌های جامعه بشری دارند.

دوره آموزشی تشریفات در روابط عمومی برگزار می شود

کرمان – ایرنا- مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: دوره آموزشی اصول تشریفات در روابط عمومی ویژه مدیران و کارشناسان روابط عمومی و اصحاب رسانه 24 بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر مجتمع آموزش فنی و حرفه ای این استان برگزار خواهد شد.

ما گسترش روابط علمی با ایران را خواستاریم

سفیر ترکیه در ایران: ما خواستار گسترش روابط علمی با دانشگاه‌های کشور دوست (ایران) هستیم

انتقاد از پرداخت مالیات برای همایش‌های انجمن‌های علمی

رئیس شورای انجمن‌های علمی و رئیس دانشگاه خاتم با تأکید بر آنکه انجمن‌های علمی خود را موظف می‌دانند علم ناب و خالص خود را عرضه کنند، از این موضوع که انجمن‌های علمی برای برگزاری همایش‌های علمی خود مشمول پرداخت مالیات هستند، انتقاد کرد.

انتقاد از پرداخت مالیات برای همایش انجمن های علمی

رئیس شورای انجمن‌های علمی ضمن انتقاد از وضع مالیات برای انجمن های علمی گفت: انجمن‌های علمی خود را موظف می‌دانند علم ناب و خالص خود را عرضه کنند.

ارسال ۲۰۵ مقاله علمی به کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی

دبیر علمی کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی از ارسال ۲۰۵ مقاله علمی در سیزدهمین کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی خبر داد و گفت: برگزاری کنفرانس‌های علمی می‌تواند اهمیت فضای مجازی و تحولات این عصر در تعاملات روابط انسانی امروز را مورد بررسی قرار دهد.

فردا آخرین مهلت پذیرش دانشجو در دوره‌های کارشناسی علمی کاربردی

فرصت ثبت نام در دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی - کاربردی برای بهمن ماه سال ۱۳۹۷ فردا ۲۳ بهمن پایان می یابد.

موانع جامعه‌پذیری دانشگاه‌ها برطرف شود/ضرورت دوری از دولت محوری

اردبیل - معاون علمی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: برای رشد و بالندگی علمی و اجتماعی باید موانع جامعه‌پذیر شدن دانشگاه‌های کشور به موقع شناسایی و رفع شوند.

۲۲ پروژه‌ تحقیقاتی مشترک میان دانشگاههای ایران و اتحادیه اروپا / ضرورت شکل‌گیری دیپلماسی علمی

رییس دانشگاه علم و صنعت از انعقاد ۲۲ پروژه‌ تحقیقاتی مشترک میان دانشگاههای ایران با اتحادیه اروپا خبر داد و گفت‌: در اردیبهشت ماه سال آینده دانشگاه علم و صنعت میزبان دانشگاه های بزرگ آلمان به منظور توسعه روابط علمی خواهد شد.

استفاده از ظرفیت های انجمن های علمی برای توسعه علم و فناوری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری علمی گفت: انجمن های علمی برای توسعه علم و فناوری و همچنین برنامه ریزی ها برای آینده کمک کنند.

هدف از سفر به چین، توسعه روابط دو کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر به چین مذاکرات پارلمانی در زمینه‌های مختلف برای بالا بردن سطح روابط سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی صورت می‌گیرد.

انجمن های علمی و سطحی جدید از کنش ورزی دانشجویان -1

تهران - ایرنا - در سال‌های اخیر انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها ظهور و بروز تازه‌ای داشته‌اند و با تاسیس نزدیک به 40 اتحادیه انجمن‌های علمی شاهد سطح جدیدی از کنش ورزی علمی داوطلبانه دانشجویان در دانشگاه‌ها هستیم.

انقلاب اسلامی، بهار علمی برای میهن ما به ارمغان آورد

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دستاوردهای بدست آمده برای کشور در حوزه های علمی طی چهل سال گذشته،گفت: انقلاب برای میهن اسلامی ما بهار و تحول علمی به ارمغان آورده است.

دستیابی به مرجعیت علمی نیازمند توجه به آموزش‌های الکترونیکی/ ضرورت تغییر نحوه جذب اساتید

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دستیابی به مرجعیت علمی تا ۴۰ سال آینده نیازمند تحولات اساتید در عرصه آموزش‌های الکترونیکی در دانشگاه‌ها است، گفت: برای این امر باید تمامی رویکردها اعم از آیین‌نامه‌ها، شیوه پذیرش دانشجو، نح

دیپلماسی علمی؛ سیاستی کلان

وزیر علوم:​ توسعه همکاری‌های علمی، ​دیپلماسی علمی و انتقال دانش و فناوری یک سیاست کلان محسوب می‌شود

برنامه‌ریزی برای فعالیت ۷۰ کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه انجمن‌های علمی افتخارات آموزش عالی کشور هستند، از برنامه‌ریزی برای فعالیت قریب به ۷۰ کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی خبر داد و گفت: استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی در برنامه‌ریزی‌ها، ارزیابی‌ها

مشکل تبادل ارزی؛ مانع فعالیت چشمگیر علمی در سطح بین الملل

مدیر کل بین الملل دانشگاه فنی و حرفه‌ای: مشکل تبادل ارزی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که مانع از درخشش کشور در عرصه علمی در سطح بین الملل شده است

سرپیچی برخی دانشگاه‌ها از قوانین جذب هیات علمی/امکان تمدید مهلت ثبت‌نام جذب هیات علمی

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم با تاکید بر اینکه برخی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از قوانین این مرکز در زمینه جذب هیات علمی سرپیچی می کنند،‌ گفت: فقط هیأت‌های اجرایی دانشگاه‌ها می‌توانند در خصوص تأیید یا عدم تأیید فردی به عنوان هیأت علمی پاسخ

چرا انجمن‌های علمی برای دانشجویان جذابیت ندارند؟ -2

تهران- ایرنا- در بخش دوم میزگرد «فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی انجمن های علمی» دانشجویان حاضر به نقد و بررسی دو دهه فعالیت انجمن های علمی-دانشجویی پرداختند و از این نکته گفتند که چرا این انجمن ها برای دانشجویان جذابیت ندارند.

انجمن‌های علمی برتر تقدیر شدند

طی مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وحید احمدی رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌های علمی کشور و مجید قاسمی رئیس شورای انجمن‌های علمی، برترین انجمن‌های علمی تقدیر شدند.