الشرق الاوسط : روابط عربستان و آمریکا یکسان و برابر است!
مطالب مرتبط

تحلیلگر وابسته به خاندان سعودی انحلال شورای همکاری را نزدیک دانست

تهران-ایرنا- «عبدالرحمن الراشد» سردبیر سابق روزنامه الشرق الاوسط و از چهره های نزدیک به «محمد بن سلمان»ولیعهد عربستان با اذعان به وجود اختلاف های دایمی در داخل شورای همکاری خلیج فارس گفت:این شکاف های عمیق و حل نشدنی بزودی به عمر این شورا پایان خواهد داد.

آینده مبهم روابط آمریکا و عربستان در سایه قتل خاشقجی

شکاف کنگره با کاخ سفید بر سر عربستان در هفته‌های اخیر افزایش یافته و سوال‌های دشواری درباره آینده روابط آمریکا و عربستان به وجود آورده است.

ریاض بدون حمایت آمریکا سرنگون می شود

کارشناس سیاسی درباره مناسبات نظامی آمریکا با عربستان گفت: آمریکا و عربستان روابط نزدیک نظامی و اقتصادی دارند، مقامات سعودی نمی توانند خود را از آمریکا و تسلیحات آن بی نیاز کنند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس:ایران همسایه مهمی در منطقه است

تهران – ایرنا – دبیر کل شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس روز جمعه در گفت و گو با روزنامه الشرق الاوسط گفت: ایران همسایه مهمی در منطقه است.

آینده مبهم روابط آمریکا و عربستان سعودی

تشدید اختلافات بین کنگره و کاخ سفید درباره نوع تعامل و برخورد با عربستان سعودی طی هفته‌های اخیر موجب شده است تا سئوالات سخت و دشواری درباره آینده روابط واشنگتن و ریاض به وجود بیاید.

تغییرات در راه است/ عربستان به سرعت سفیر خود را تغییر دهد

یکی از سناتورهای مخالف روابط نزدیک آمریکا با عربستان، با انتشار پیامی بر لزوم توقف صادرات تسلیحات به ریاض تاکید کرد.

عربستان به دنبال عادی سازی روابط با قطر است

ظواهر نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس در ریاض بیانگر این است که عربستان آماده گشایش صفحه‌ای جدید در روابط با قطر است و برای همین بوده که رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان مسئولان قطری را "برادر" خطاب کرد.

پنتاگون: در پی قتل خاشقجی روابط نظامی ما با عربستان تغییر نکرده/ آمریکا طرفی در جنگ یمن نیست

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد آمریکا نباید بخشی از جنگ داخلی کنونی در یمن باشد و باید به عنوان یک تسهیل کننده صادق (در حل بحران) بماند.

تلاش نتانیاهو برای علنی کردن روابط با عربستان

تهران- ایرنا- نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صدد برقراری روابط علنی و رسمی با عربستان پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی است.

سیاست های عربستان باعث شکاف در شورای همکاری خلیج فارس شد

تهران-ایرنا- ' لیندیسی دیویس ' و 'توقاد بوزهان ' کارشناسان و پژوهشگران آمریکایی به روزنامه قطری ' الشرق ' گفتند که سیاست های خصمانه عربستان در منطقه باعث ایجاد شکاف و چنددستگی در شورای همکاری خلیج فارس شده است.

مسؤلیت سازمان حج را در فضایی سخت و قطعی روابط با عربستان پذیرفتم

رئیس سابق سازمان حج و زیارت گفت: در شرایطی مسئولیت سازمان حج و زیارت به من محول شد که فضا سخت و روابط با عربستان قطع بود و فاجعه تلخ منا اثرات جانگدازی را به جا گذاشته بود و عدم امنیت همه را نگران کرده بود.

سناتور آمریکایی: تجاوز وحشیانه عربستان سعودی به یمن، فاجعه انسانی درست کرده است

«رند پال» قانونگذار جمهوری‌خواه و عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با تاکید بر «تجاوز وحشیانه» عربستان سعودی به یمن گفت، واشنگتن باید فورا فروش‌ سلاح به ریاض را متوقف کند.

گزینه های سنا برای برخورد با عربستان در خصوص پرونده خاشقجی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از برنامه های این مجلس برای برخورد با حمایت های کاخ سفید از عربستان در خصوص قتل «جمال خاشقجی» خبر داد.

نمی توانیم به عربستان چک سفید امضا بدهیم

نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا می گوید درست است با عربستان روابط خوبی داریم اما نمی توانیم به این کشور چک سفید امضا بدهیم.

نتانیاهو به دنبال ایجاد روابط رسمی با عربستان

یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی روز شنبه اعلام کرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد تا پیش از انتخابات بعدی، روابط این رژیم با عربستان سعودی را به صورت رسمی و علنی برقرار کند.

راه برون رفت از فساد یکسان سازی نرخ ارز است

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : مهمترین چالش اقتصاد کشور 2 نرخی بودن ارز است و راه برون رفت از فساد و رانت را باید در یکسان سازی نرخ ارز جست و جو کرد.

آمریکا می‌خواهد پول جنگ یمن را از عربستان بگیرد

وزارت دفاع آمریکا به یک سناتور دموکرات گفته است، قصد دارد هزینه مشارکت آمریکا در جنگ عربستان و امارات علیه یمن را از ریاض بگیرد.

قطعنامه سنای آمریکا آینده بن سلمان را تاریک کرد

نیویورک – ایرنا – دیپلمات پیشین آمریکا در عربستان می گوید رای سناتورهای آمریکایی علیه جنگ یمن، تاثیر خاصی بر روابط با ریاض و این جنگ نخواهد داشت اما آینده سیاسی محمد بن سلمان را تاریک کرد.

استاندار: نگاه به توسعه شهرستانهای همدان یکسان است

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: برنامه توسعه استان، متوازن است و باید با نگاهی یکسان، بر اساس جمعیت و رعایت عدالت به تمام شهرستان های استان توجه کرد.

رایزنی وزرای آمریکا و عربستان درباره وضعیت نفت

تهران – ایرنا – خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی روز دوشنبه با وزیر انرژی آمریکا در عربستان در خصوص وضعیت بازار نفت گفت و گو کردند.