انتقاد از اختصاص ۹۷ درصد ارز برای دریافت دو درصد داروی خارجی

عضو فراکسیون ولایی مجلس، گفت: وزارت بهداشت می‌گوید ۹۸ درصد داروها در داخل تولید می‌شود اما برای دو درصد دارو خارجی ۹۷ درصد ارز اختصاص داده شده است.مطالب مرتبط

۳۷ فدراسیون، ۱۰۰ درصد و بقیه ۹۰ درصد بودجه‌شان را دریافت کرده‌اند

معاون منابع مالی و پشتیبانی وزارت ورزش گفت: تا به امروز به ۳۷ فدراسیون تخصیص ۱۰۰ درصد و به بقیه ۹۰ درصد پرداختی داشتیم.

فرامرزیان: ۳۷ فدراسیون صد درصد بودجه خود را دریافت کرده‌اند

به گفته معاون توسعه منابع وزارت ورزش تاکنون ۳۷ فدراسیون صد درصد بودجه سال جاری خود را از این وزارتخانه دریافت کرده‎اند، به سایر فدراسیون‎ها هم ۹۰ درصد تخصیص داده شده است.

زمین‌های کشاورزی ۹۰ درصد آب مصرفی را می‌بلعد

آمارها نشان می‌دهد در شرایطی که فقط ۱۲ درصد مساحت ایران زیر کشت می‌رود، بیش از ۹۰ درصد آب مصرفی کشور به بخش کشاورزی اختصاص دارد که بخشی از آن تلف هم می‌شود. این در حالی است که میانگین بازدهی آب مصرفی بخش کشاورزی در ایران ۴۰ درصد کمتر از متوسط استاندارد جه

هیچ بندری در ایران تحریم نیست/ اختصاص سوخت یارانه‌ای را از تردد 70 درصدی در آب‌های داخلی به 90 درصد افزایش می‌دهیم/ عدم باردهی به لنج‌های غیراستاندارد ایرانی در بنادر خارجی طبیعی است

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هیچ بندری در ایران تحریم نیست گفت: در حال حاضر به ناوگانی که 70 درصد از ترددهایش در آب‌های داخلی انجام می‌شود سوخت یارانه‌ای تعلق می‌گیرد که قرار است آن را به 90 درصد برسانیم.]]>

اختصاص ۳۰ درصد آثار به دفاع مقدس

وزیر فرهنگ:​ ۳۰ درصد آثار جشنواره بین المللی تئاتر فجر به موضوع دفاع مقدس اختصاص دارد.

۶۰ درصد از دهه شصتی‌ها دانشگاه نرفته‌اند/۱۶ درصد از مردان بیکارند

بررسی وضعیت متولدین دهه ۶۰ نشان می‌دهد که تنها ۳۵ درصد از این افراد مدرک دانشگاهی دارند و از سویی دیگر ۱۶ درصد از مردان و ۳۲ درصد از زنان متولد این دهه بیکار هستند.

انتقاد از اجرایی نشدن مصوبه پرداخت یک درصد از عوارض معادن به استان

صباغیان در نشست نمایندگان استان با مسئولان و مدیران معادن، صنعت و آموزش و پرورش استان از کم کاری شورای معادن در پیگیری وصول درآمد یک درصد عوارض معادن انتقاد کرد.

تولید جدیدترین داروی ضد لخته در کشور

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از تولید جدیدترین داروی ضد لخته برای درمان بیماران دچار سکته مغزی خبر داد و گفت: ۸۵ درصد از سکته‌های مغزی ناشی از گرفتگی عروق است.

امارات ۵۴ درصد از هواپیماهای بوئینگ خاورمیانه را دریافت کرد

سه شرکت هواپیمایی الاتحاد، امارات و فلای‌دوبی امارات متحده ۲۱ هواپیمای بوئینگ را در سال ۲۰۱۸ دریافت کرده‌اند که این ۵۴ درصد از هواپیماهای تحویل داده شده به خاورمیانه را تشکیل می‌دهد.

اختصاص 8.5 درصد اعتبارات صندوق توسعه ملی به مراتع کشور

مدیرکل امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد که از کل اعتبارات صندوق توسعه ملی، هشت و نیم درصد به بخش مرتع اختصاص یافته است.

حدود ۷۵ درصد بودجه دانشگاه ها اختصاص داده شد

رئیس دانشگاه تهران گفت: با وجود آنکه یک ماه به پایان سال باقی مانده تنها حدود ۷۵ درصد از بودجه دانشگاه ها اختصاص داده شده است.

۱۰ درصد اعتبارات اشتغال روستایی به بخش بوم‌گردی اختصاص یابد

خرم‌آباد- معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: ۱۰ درصد اعتبارات اشتغال روستایی به بخش بوم‌گردی و گردشگری اختصاص یابد.

95 درصد داروخانه های مریوان فعالیت سالم دارویی دارند

سنندج - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: فعالیت 95 درصد داروخانه های شهرستان مرزی مریوان در زمینه تامین و فروش دارو سالم است.

اختصاص ۲۰ درصد درآمد نفت به صندوق توسعه

مجلس سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت را ۲۰ درصد تعیین کرد

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۷۵۰۰ قلم در داخل کشور تولید می‌شود و از ۲۵۰۰ قلم داروی خارجی ، حدود ۳ درصد بازار ایران را تشکیل می‌دهد.

اینفوگرافی / آمار آموزش عالی ایران در سال تحصیلی ۹۷ - ۹۶

طبق گزارش مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در سال تحصیلی ۹۷ -۹۶ از کل تعداد دانشجویان، ۴۶/۹ درصد در رشته علوم انسانی، ۲۸/۵ درصد در رشته‌های فنی - مهندسی، ۸/۲ درصد در رشته هنر، ۶/۶ درصد در علوم پزشکی، شش درصد در رشته‌های علوم پایه و ۳/۸ درصد نیز در رشت

نرخ تورم سالانه ۲۳.۵ درصد؛ ماهانه ۴۲.۳ درصد

گزارش رسمی از این حکایت دارد که با افزایش نرخ تورم در بهمن‌ماه، خانوارهای ایرانی به طور میانگین ۴۲ درصد بیشتر از همین ماه در سال گذشته برای خرید کالا هزینه کرده است.

۲۰ درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی دچار رکود هستند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وجود رکود در ۲۰ درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی خبر داد و گفت که ۳۰ درصد این واحدها با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد، ۲۰ درصد واحدها با ظرفیت ۵۰ تا ۷۰ درصد و بقیه با ظرفیت بیش‌از ۷۰ درصد فعالیت می‌ک

تولید جدیدترین داروی ضد لخته در کشور/ 85 درصد سکته‌های مغزی ناشی از گرفتگی عروق

تولید جدیدترین داروی ضد لخته در کشور/ ۸۵ درصد سکته‌های مغزی ناشی از گرفتگی عروق