انتقاد از اختصاص ۹۷ درصد ارز برای دریافت دو درصد داروی خارجی

عضو فراکسیون ولایی مجلس، گفت: وزارت بهداشت می‌گوید ۹۸ درصد داروها در داخل تولید می‌شود اما برای دو درصد دارو خارجی ۹۷ درصد ارز اختصاص داده شده است.مطالب مرتبط

انتقاد از اختصاص ۹۷ درصد ارز برای دریافت دو درصد داروی خارجی

عضو فراکسیون ولایی مجلس، گفت: وزارت بهداشت می‌گوید ۹۸ درصد داروها در داخل تولید می‌شود اما برای دو درصد دارو خارجی ۹۷ درصد ارز اختصاص داده شده است.

واردات برنج و موز به طور میانگین 23 درصد کاهش یافت

تهران- ایرنا- بررسی تازه ترین آمار تجارت خارجی گمرک نشان می دهد که در نیمه نخست امسال واردات برنج 14.12 درصد و موز 33.32 درصد کاهش و در مقابل گوشی تلفن همراه 23.20 درصد و گوشت 4.97 درصد افزایش یافت.

70 درصد گندمکاران کردستان مطالبات خود را دریافت کردند

سنندج - ایرنا - نماینده شرکت بازرگانی دولتی در کردستان گفت: تاکنون 70 درصد از گندمکاران این استان که محصول خود را در قالب خرید تضمینی گندم به فروش رساندند مطالبات شان را دریافت کرده اند.

یک درصد بودجه شهرداری یزد به حمایت از استارتاپ‌ها اختصاص یافت

یزد ـ رئیس مرکز خلاقیت و فناوری شهرداری یزد از اختصاص یک درصد از بودجه شهرداری یزد توسط شورا به حمایت از استارت‌ آپ‌ها خبر داد.

دارایی خارجی بانک مرکزی 28 درصد زیاد شد

میزان دارایی های خارجی بانک مرکزی در این تاریخ به 4493.8 هزار میلیارد ریال رسیده و نسبت به مدت مشابه سال قبل 28.0 درصد افزایش یافته است.

آنکتاد: سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در آمریکا 73 درصد افت کرد

آنکتاد اعلام کرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهان در نیمه اول سال 2018 ، 41 درصد کاهش یافت و در آمریکا نیز این رقم 73 درصد کاهش یافت و به 46 میلیارد دلار رسید.

نرخ 18.9 درصد بیکاری دهه شصتی‌ها

شاخص های نیروی کار جمعیت دهه شصت به استناد اطلاعات جمعیتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 نشان می دهد، نرخ مشارکت اقتصادی در این گروه سنی 54.8 درصد، نرخ بیکاری18.9 درصد و نرخ اشتغال 81.1 درصد اعلام شده است.

40 درصد درآمد مالیاتی زنجان از سرمایه گذاری خارجی است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: نزدیک 40 درصد از میزان درآمدهای مالیاتی استان از محل سرمایه گذاری خارجی و شرکت های مستقر خارجی در استان است.

۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی به بانوان شایسته و توانمند اختصاص یابد

بهارستان- معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۳۰ درصد از پست های مدیریتی به بانوان شایسته و توانمند اختصاص یابد.

ورود گردشگر خارجی به سیستان و بلوچستان 23 درصد رشد داشت

زاهدان - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ورود گردشگر خارجی به این استان در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 23 درصد رشد داشته است.

اختصاص ۹۲ درصد درآمد زکات به نیازمندان استان تهران

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران گفت:۹۲ درصد از زکات پرداختی مردم نوع دوست استان تهران در شش ماه نخست امسال به امور نیازمندان اختصاص یافت.

معاون وزیر بهداشت: ۶ درصد متقاضیان گواهینامه در همان ابتدا اعتیاد دارند

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه ۶ درصد مراجعین برای دریافت گواهینامه در همان ابتدا اعتیاد دارند، گفت: حدود ۳۰ درصد افرادی که در جاده ها تردد می کنند اعتیاد به مواد مخدر دارند.

سفر خارجی ایرانی‌ها ۱۱ درصد کمتر شد

۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۵۹ ایرانی در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کردند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است.

44 درصد قتل‌های البرز در مناطق حاشیه‌ای رخ می‌دهد

عالی ترین مقام قضایی استان البرز گفت: بر اساس آمار در پایان سال 96، حدود 26 درصد سرقت‌ها، 37 درصد دستگیری‌ها، 44 درصد قتل‌ها و 22 درصد نزاع‌ها در این مناطق حاشیه‌نشین استان رخ داده است.

۱۶ الی ۱۸ درصد اعضای هیات علمی را بانوان تشکیل می دهند

مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم گفت: ۴۰ درصد از ظرفیت دکتری به بانوان اختصاص دارد و ۱۶ الی ۱۸ درصد اعضای هیات علمی را بانوان تشکیل می دهند.

جانبازان زیر ۲۵ درصد کارت شناسایی ایثارگری دریافت می‌کنند

نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از صدور کارت شناسایی ایثارگری برای جانبازان زیر ۲۵ درصد خبر داد.

پوشش 50 درصدی هزینه‌ صدور کارت بازرگانی شرکت‌ها از سوی صندوق شکوفایی/تسهیلات برای دریافت CE

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی، دریافت کارت بازرگانی برای شرکت‌های دانش‌بنیان را منوط به ثبت درخواست اولیه آنها در سامانه "غزال" دانست و گفت: شرکت‌ها می‌توانند با ارسال مدارک به صندوق 50 درصد هزینه دریافت کارت تا سقف 10 میلیون ریال را دریافت کنند

75 درصد معابر تهران برای نابینایان مناسب نیست

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: حدود 20 درصد معلولان جسمی و حرکتی مربوط به نابینایی و کم بینایی است اما حداکثر 25 درصد معابر تهران مناسب سازی شده و 75 درصد گذرگاه‌های پایتخت تهران برای نابینایان ‏مناسب نیست و در شهرستان‌ها وضعیت بسیار بدتر است.

ورود گردشگران خارجی به سمنان 15 درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ورود گردشگران خارجی به استان در نیمسال نخست 97 در مقایسه با سال گذشته در مدت مشابه 15 درصد افزایش یافت.

30 درصد مدارس کشور تخریبی هستند/خیرساز بودن بیش از 50 درصد مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: حدود 70 درصد مدارس کشور مقاوم و 30 درصد آن‌ها تخریبی و فرسوده هستند که باید برای اصلاح آن‌ها اقدام کنیم.