ولیعهد ابوظبی: مشتاق تقویت روابط برادرانه با عراق هستیم

محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی درگفت‌وگو با رئیس جمهور عراق گفت: دولت امارات خواهان و مشتاق تقویت روابط برادرانه با عراق است.مطالب مرتبط

خواهان تقویت روابط با آمریکا با حفظ استقلال عراق هستیم

بغداد - ایرنا - 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق در تماس تلفنی 'مایک پنس' معاون رییس جمهوری آمریکا با وی، تاکید کرد که بغداد خواستار تقویت روابط با آمریکا در چارچوب حفظ استقلال و حاکمیت ملی عراق است.

دیدار محرمانه فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی با ولیعهد ابوظبی

تهران- ایرنا- شبکه صهیونیستی 'مکان' فاش کرد که رئیس ستاد ارتش این رژیم در نوامبر گذشته ( آبان/آذر) دو بار به طور محرمانه به امارت سفر و با ولیعهد ابوظبی و افسران عالیرتبه نظامی این کشور دیدار کرده است.

افشای دیدار محرمانه رئیس ارتش رژیم صهیونیستی با ولیعهد ابوظبی

یک رسانه اسرائیلی سفر سری رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی به امارات و دیدار وی با ولیعهد ابوظبی را فاش کرد.

نشنال اینترست: آینده روابط هند و آمریکا با تردید مواجه است

تهران - ایرنا - نشریه نشنال اینترست نوشت: تقویت روابط هند و ایالات متحده در چند دهه اخیر و سرمایه گذاری ترامپ در هند نشان از بهبود روابط دو کشور دارد اما برخی اختلافات بر سر مسائل آب و هوایی، روابط با کشورهای مسلمان و خودخواهی های ترامپ آینده روابط دو کشو

تأکید ایران بر تأمین نیاز برق عراق

سفیر پیشین ایران در عراق و مشاور معاون اول رئیس‌جمهور در سفر به عراق، بر عمق روابط اقتصادی دو کشور و التزام به قراردادهای تأمین برق عراق، تأکید کرد.

افق روشن تعاملات قزاقستان و ایران

سرکنسول جمهوری قزاقستان در ایران در دیدار نائب رئیس اتاق بازرگانی مشهد :‌ مشتاق هستیم فعالان اقتصادی ایران به عرصه های سرمایه گذاری و توسعه در قزاقستان ورود کنند.

هند و امارات برای استفاده از ارزهای ملی توافق کردند

دهلی و ابوظبی یک قرارداد سوآپ ارزی امضا کردند تا سرمایه‌گذاری و تجارت خود را بدون مشارکت ارز سومی مانند دلار، تقویت کنند.

روابط ایران و عراق استراتژیک و مستحکم‌تر از گذشته است

استاندار جدید واسط عراق گفت: روابط ایران و عراق استراتژیک و مستحکم‌تر از گذشته است.

عراق از حضور شرکت های ایرانی در روند بازسازی استقبال می کند

بغداد - ایرنا - حسن دانایی فر مشاور معاون اول و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه روز یکشنبه با بنگین ریکانی وزیر مسکن و شهرسازی عراق دیدار و گفتگو کرد.

قطعنامه سناتور آمریکایی برای مسئول دانستن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در حال آماده کردن قطعنامه‌ای است تا ولیعهد سعودی را رسما مسئول قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد معرفی نماید.

گفتگو| نظر رئیس مجلس اعلای عراق درباره توسعه روابط اقتصادی با ایران

حمودی گفت: امروز عراق نیازمند سرمایه‌گذاری شرکت‌‌‌ها ایرانی است و مردم عراق تمایل دارند که رابطه اقتصادی خوبی با ایران داشته باشند.

همدان|تقویت روحیه جمعی و تسهیل روابط بین ادیان ازجمله دستاوردهای جشنواره "دین و رسانه "است

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان گفت: تولید، بازتولید و خلق نمادهای توحیدی و دینی، تقویت روحیه جمعی و تسهیل روابط بین ادیان ازجمله دستاوردهای جشنواره دین و رسانه است که باید موردتوجه قرار گیرد.

نگاهی به حمایت‌های مالی امارات به ژنرال السیسی؛ قطار مصر بر روی ریل ابوظبی

با به قدرت رسیدن نظامیان در قاهره امارات سیل کمک های مالی – اقتصادی خود را به مصر سرازیر کرد. این کمک‌ها سبب شد تا قاهره در تحولات منطقه ایی همسویی بیشتری با ابوظبی پیدا کند.

هیات کردستان در سلیمانیه بدنبال تقویت روابط اقتصادی

سلیمانیه - ایرنا - هیاتی از استانداری استان کردستان به ریاست استاندار 'بهمن مرادنیا' برای یک سفر دو روزه و دیدار با مقامات استانی در سلیمانیه وارد این شهر شد و از سوی استاندار و مقامات دولت اقلیم کردستان عراق مورد استقبال قرار گرفت.

دبی زیر فشار امارت‌ بحران‌ساز «ابوظبی»؛ گزارش فیگارو از کوچ تجار ایرانی از دبی

ماه‌هاست ابوظبی به واسطه سلطه «محمد بن زاید» دبی را مجبور کرده تا فشار بر ایران و ایرانی‌های فعال در این امارت را افزایش بدهد. اکنون نشریه‌ای فرانسوی نیز بر این امر صحه گذاشته است.

دیدار یک مقام ایرانی با رئیس گذرگاه‌های مرزی عراق

مشاور معاون اول رییس‌جمهور و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با رئیس هیات گذرگاه های مرزی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

تعامل ایران و عراق موجب تقویت امنیت در مرز شلمچه شده است

آبادان - ایرنا - فرمانده مرزبانی خرمشهر با بیان اینکه در حوزه انتظامی و مرزی تدابیر امنیتی خاصی در نظر گرفته‌شده و امنیت مطلوب در شلمچه ایران و عراق برقرار است گفت: این امنیت حاصل تعامل خوب نیروهای مرزبانی ایران و عراق است.

سنای آمریکا به دنبال مسئول دانستن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی

سنای آمریکا ممکن است تا پیش از پایان سال رسما محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را بابت کشتار جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی محکوم کند؛ اگر نماینده‌ای با طرح رئیس در حال کناره‌گیری کمیته روابط خارجی سنا برای تسریع در روند رای‌گیری در صحن مجلس مخالفت نکند.

تاکید رحمانی‌موحد بر تقویت و توسعه همکاری‌های فرهنگی میان ایران و ژاپن

سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو تاکید کرد: انجمن‌های فرهنگی هنری نقش بسزایی در تقویت و توسعه ارتباطات مردمی دارند و می‌توانند در زمینه‌های دیگر روابط بین کشورها تاثیرگذار باشند.

افغانستان به توسعه روابط با ایران متعهد است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان گفت: دولت افغانستان به توسعه و تقویت روابط دوجانبه با ایران تعهد کامل دارد.