توسعه روابط بانکی با قطر در گرو پیوستن ایران به FATF

دوحه - ایرنا - کارشناسان اقتصادی با اشاره به گسترش روابط تجاری ایران و قطر در یک سال گذشته، عدم عضویت ایران در 'گروه ویژه اقدام مالی' (FATF) را یکی از چالش های عمده این روابط در آینده ارزیابی می کنند.مطالب مرتبط

توسعه روابط بانکی با قطر در گرو پیوستن ایران به FATF

دوحه - ایرنا - کارشناسان اقتصادی با اشاره به گسترش روابط تجاری ایران و قطر در یک سال گذشته، عدم عضویت ایران در 'گروه ویژه اقدام مالی' (FATF) را یکی از چالش های عمده این روابط در آینده ارزیابی می کنند.

پیوستن به FATF پذیرش قوانین بین المللی است

اصفهان- ایرنا - افزایش سهم اقتصاد ایران در عرصه جهانی، توسعه روابط بین الملل، مشارکت در سرمایه گذاری بین المللی، افزایش همکاریهای اقتصادی، رقابت پذیری با شفاف سازی اطلاعات و حمایت از بخش خصوصی از جمله مزایای پیوستن ایران در FATF از سوی کارشناسان حاضر در م

پیوستن به FATF پذیرش قوانین بین المللی است

اصفهان- ایرنا - افزایش سهم اقتصاد ایران در عرصه جهانی، توسعه روابط بین الملل، مشارکت در سرمایه گذاری بین المللی، افزایش همکاریهای اقتصادی، رقابت پذیری با شفاف سازی اطلاعات و حمایت از بخش خصوصی از جمله مزایای پیوستن ایران در FATF از سوی کارشناسان حاضر در م

پیوستن ایران به FATF معاملات مالی را تسهیل می کند

مسکو - ایرنا- کارشناس امور بانکی روسیه و مسائل خاورمیانه با اشاره به تصویب پیوستن ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن ایران به FATF معاملات مالی این کشور با دیگران را تسهیل می کند.

پیوستن ایران به FATF آر پی جی زدن به دشمن است

شهرکرد- ایرنا - رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن ایران به FATF شلیک آر پی چی به سمت دشمنان است و این پیوستن به نفع کشور است.

مطهری: الحاق به CFT روابط بانکی ایران رابا دنیا تسهیل می کند

تهران- ایرنا- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پیوستن به CFT را به نفع کشور دانست و گفت: پیوستن ایران به این کنوانسیون اصلاحاتی در نظام بانکی صورت می‌دهد و آن را تسهیل می کند که به نفع منافع برخی افراد نیست.

پیوستن به FATF تضمینی برای خروج از لیست سیاه نیست

احمد امیرآبادی نماینده اول شهر قم، با حضور در دانشگاه امام صادق (ع) برخی از انتقادات پیرامون پیوستن به FATF را تشریح کرد.

نجات کشور از بحران اقتصادی با پیوستن به FATF

پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم یا FATF، در روزهای اخیر واکنش‌های مختلفی را از سوی کارشناسان سیاسی و اقتصادی به دنبال داشته است. عده‌ای سرسختانه این رویداد را «خیانت دولت» نام نهاده و هم‌ نظر با تعدادی از نمایندگان مجل

پیوستن ایران به FATF تضادی با حمایت از مقاومت ندارد

بیروت - ایرنا - «حسن مقلد» تحلیلگر و روزنامه نگار لبنانی در گفت و گو با ایرنا گفت که پیوستن ایران به «کار گروه ویژه اقدام مالی» (FATF) نمی تواند مانعی برای این کشور در ادامه حمایت هایش از جنبش های مقاومت و آزادیبخش در جهان باشد.

پیوستن به cft اهرم فشار آمریکا بر مبادلات بانکی کشور را بر می‌دارد

یک وکیل دادگستری در رابطه با تصویب لایحه cft توسط مجلس گفت: اگر به cft نمی‌پیوستیم اهرمی به آمریکا داده می‌شد که اگر نتوانست با خروج از برجام مبادلات بانکی ما را ممنوع کند، حداقل با نپیوستن ما به cft و fatf بتواند از این اهرم برای جلوگیری از مبادلات بانکی

تعلیق از لیست سیاه FATF چند مشکل از مبادلات بانکی ایران را حل کرده است؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: حامیان الحاق به CFT بشمارند تعلیق از فهرست سیاه FATF چه آثاری در مبادلات بانکی برای ایران داشته است؟

تصویب FATF دروازه‌ای برای آغاز عملیات بانکی با اروپایی‌ها

یک کارشناس مسائل بانکی و امور اقتصادی با بیان اینکه FATF یک ابزار تسهیل‌کننده تبادلات مالی است گفت که این قانون می‌تواند به یک دروازه برای آغاز عملیات بانکی ایران با کشورهای اروپایی تبدیل شود.

اثر تصویب FATF روی مبادلات پولی و بانکی

یک اقتصاددان با اشاره به تصویب لایحه FATF این مساله را موجب جلوگیری از بهانه جویی‌های آمریکا در بحث تروریسم علیه ایران ارزیابی و تاثیر آن را روی مبادلات پولی و بانکی مثبت توصیف کرد.

پیوستن به FATF آسیب های جدی به مبادلات ارزی کشور وارد می کند

دزفول - نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن ایران به کنوانسیون FATF، آسیب های جدی به کشور و مبادلات ارزی وارد خواهد کرد.

پارسایی: دلایل مخالفان FATF متقن نیست

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل متقنی از سوی مخالفان پیوستن ایران به FATF ( گروه ویژه اقدام مالی)، ارائه نشده است.

نباید از پیوستن به FATF نگرانی داشته باشیم

تهران- ایرنا- رییس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: نباید از پیوستن به FATF نگرانی داشته باشیم؛ چرا که توصیه های موجود همه در جهت شفاف سازی است و از طرف دیگر، این سازمان ها موظف هستند اسرار ما را حفظ کنند.

پیوستن به FATF بهانه‌گیری‌های آمریکایی‌ را اتمام نمی‌دهد

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آیا آمریکایی‌ها از عربستان کودک‌کش یک بار سؤال کرده‌اند که چرا کودکان دبستانی بی‌گناه یمنی را به خاک و خون می‌کشید، گفت: معتقدیم با اقداماتی همچون پیوستن به FATF بهانه‌گیری آمریکایی‌ها باز هم ادامه خواهد داشت.

از حق شرط در پیوستن به FATF استفاده کنیم

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه نه می‌شود دربست FATF را رد کرد و نه آن را دربست پذیرفت گفت: اگر قرار است FATF را بپذیریم، باید از حق شرط خود استفاده کنیم.

FATF اقبال جهان به رابطه اقتصادی با ایران را بیشتر می‌کند

عضو هیات رییسه اتاق ایران گفت: پیوستن به FATF اقبال کشورهای دنیا به برقراری رابطه اقتصادی با ایران را بیشتر می‌کند.

علاقه‌مند به توسعه روابط با هلند هستیم/ امیدوارم حکم لاهه بر رفتارهای آمریکا تأثیرگذار باشد

رئیس‌ جمهور، روابط ایران و هلند را دیرینه و صمیمانه و مثبت توصیف کرد و گفت: علاقمند هستیم در روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها بویژه عرصه‌های اقتصادی و بانکی، تحولات گسترده و سازنده‌ای در راستای منافع دو ملت رقم بخورد.