ورود گردشگر خارجی به سیستان و بلوچستان 23 درصد رشد داشت

زاهدان - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ورود گردشگر خارجی به این استان در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 23 درصد رشد داشته است.
کلمات کلیدی: [ فرهنگی] [ استانها] [ میراث فرهنگی و گردشگری]


مطالب مرتبط

نزولات جوی سیستان و بلوچستان 65 درصد کاهش یافت

زاهدان - ایرنا - مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال زراعی 97-98 تا کنون میزان نزولات جوی سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه در بلند مدت 65 درصد کاهش یافته است.

آمار ورود گردشگران خارجی در ۷ ماه نخست سال

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: عراق با ۲ میلیون گردشگر بیشترین تعداد مسافر به ایران را در ۷ ماه نخست امسال از آن خود کرده است و در صدر فزونترین گردشگر به ایران است.

شهری ساحلی که امسال باران ندیده

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال زراعی 98-1397 یعنی اول مهر تا کنون میزان نزولات جوی در سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه در بلند مدت 65 درصد کاهش یافته است.

رتبه نخست سیستان و بلوچستان در تولید چای ترش

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان 800 کیلوگرم محصول برداشت می‌شود، گفت: از سطح 650 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان چای ترش برداشت شد.

2300 گردشگر خارجی در اقامتگاه های بومگردی شهداد اقامت کردند

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: 2 هزار و 300 گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تاکنون در اقامتگاه های بومگردی شهداد اقامت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است.

تامین بخش عمده گوشت مورد نیاز سیستان و بلوچستان

57 درصد نیاز به گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان داخل خود استان رفع می شود.

صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان ۱۳۳ درصد رشد داشته است

زاهدان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا از این استان به کشور پاکستان در ۸ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۳۳ درصدی داشته است.

بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان زیتون می‌کارد

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برنامه دارد سالی 1000 هکتار مزرعه کشت زیتون در کشور ایجاد کند که در سیستان و بلوچستان نیز به زودی با توجه به ظرفیت موجود در این راستا ورود خواهد کرد.

شیلات، نماد اقتصاد و توسعه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: یکی از اسناد مهمی که در سیستان و بلوچستان با نگاه اقتصاد و اشتغال تصویب شده سند توسعه و چشم انداز شیلات است. در این زمینه ما ۴۲ هزار هکتار از مزارع را برای کشت میگو شناسایی کرده ایم و تا کنون توانسته ایم ۷۰۰ هکتار را زی

شکارچی غیرمجاز سابقه‌دار در سیستان و بلوچستان دستگیر شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از دستگیری 6 متخلف شکار و صید پرندگان وحشی خبر داد. 

کشف بیش از ۵ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف ۵ تن و ۴۶۱ کیلوگرم مواد افیونی توسط رزمندگان ولایت‌مدار یگان‌های تکاوری قرارگاه عمار خبر داد.

شناسایی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان از راه‌های مناسب توسعه استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان و بهره‌گیری از نیروی جوان بومی منطقه از جمله راه‌های مناسب در بحث اشتغال و توسعه این استان است.

قم سالانه میزبان 3 میلیون گردشگر خارجی است

‌سرپرست استانداری قم گفت: استان قم سالانه میزبان 3 میلیون نفر گردشگر خارجی و بیش از 21 میلیون نفر مسافر و زائر ایرانی است و این ظرفیت مهمی در گردشگری به شمار می‌رود.

عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان را باید جبران کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان را با آگاهی و توانایی که می‌توان ایجاد کرد باید جبران کنیم.]]>

گزارش تسنیم از دومین سفر وزیر ارشاد به سیستان و بلوچستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه گذشته در دومین سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری منطقه بلوچستان بازدید کرد؛ سفری که اخبار آن به دلیل حادثه تروریستی چابهار به حاشیه رفت.

کشف بیش از 4ونیم تن تریاک در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف 4 تن و 648 کیلوگرم تریاک در درگیری پلیس شهرستان های ایرانشهر و سراوان با سوداگران مرگ خبر داد.

دستگیری معروفترین شکارچی‌های سیستان و بلوچستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از دستگیری 6 نفر متخلف شکار و صید پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.

واسطه‌گران شیوخ عرب؛ بلای جان هوبره‌های سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از جمع آوری بیش از 300 تله زنده گیری هوبره در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

کمبود آب مهمترین مشکل منطقه سیستان و بلوچستان

حیات منطقه سیستان و بلوچستان به آب ورودی از رودخانه هیرمند وابسته است.

۱۵۰ گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی گناباد دیدن کردند

بیش از ۱۵۰ گردشگر خارجی از ابتدای امسال تا کنون از جاذبه‌های تاریخی شهرستان گناباد دیدن کرده اند.