ورود گردشگر خارجی به سیستان و بلوچستان 23 درصد رشد داشت

زاهدان - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ورود گردشگر خارجی به این استان در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 23 درصد رشد داشته است.
کلمات کلیدی: [ فرهنگی] [ استانها] [ میراث فرهنگی و گردشگری]


مطالب مرتبط

ورود گردشگر خارجی به سیستان و بلوچستان 23 درصد رشد داشت

زاهدان - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ورود گردشگر خارجی به این استان در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 23 درصد رشد داشته است.

اعتیاد، علت پذیرش 90 درصد کودکان بهزیستی سیستان و بلوچستان

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: 90 درصد کودکانی که در مراکز بهزیستی استان پذیرفته می‌شوند، به‌علت اعتیاد به مواد مخدر است که نیاز به کارگروهی برای رفع این پدیده چند مجهولی است.

سیستان و بلوچستان| خدمات بهداشتی و درمانی به زائران پاکستانی اربعین افزایش می‌یابد

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به پیش‌بینی ورود 70 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی به سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی شده تا خدمات بهداشتی و درمانی به این زائران افزایش یابد.

ثبت 990 مورد چند قلو/ محمد و فاطمه پرطرفدارترین اسامی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری 990 واقعه ولادت چند قلوزایی در ادارات ثبت احوال سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.

تلاش شبانه‌روزی نهادها و نیروهای مردمی سیستان و بلوچستان جهت رفاه حال زائران پاکستانی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امسال تلاش‌های بسیار زیادی توسط دستگاه‌های اجرایی و همچنین نهادهای امنیتی سیستان و بلوچستان به کار گرفته شده تا زائران پاکستانی اربعین حسینی در سیستان و بلوچستان اوقات خوبی را سپری کنند.

کشف بیش از 115 هزار لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان + گزارش

با افزایش نظارتها بر جایگاههای سوخت و کنترل قاچاق آن مصرف فرآورده نفتی در سیستان و بلوچستان در یک ماه گذشته 27 درصد کاهش داشته است.

تامین امنیت زائران پاکستانی از بدو ورود تا خروج از سیستان و بلوچستان

‌فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: امنیت زائران پاکستانی از بدو ورود تا خروج از استان تامین می شود.

کاهش مصرف مواد سوختی در سیستان و بلوچستان پس از کنترل قاچاق

مصرف سوخت سیستان و بلوچستان در یک ماه گذشته 27 درصد کاهش یافته است.

واردات دام زنده خارجی به سیستان و بلوچستان نهایی شده است

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: برنامه واردات دام زنده از کشورهای دیگر به سیستان و بلوچستان نهایی شده و بزودی عملیاتی می شود.

۹۷۱ مورد بازرسی با هدف کنترل کیفیت در سیستان و بلوچستان انجام شد

زاهدان - مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور نظارت بر عرضه کالا و خدمات طی یکسال اخیر ۹۷۱ مورد بازرسی در مبادی ورود و خروج کالا انجام شده است.

ورود قطار گردشگران خارجی به فارس

قطار عقاب طلایی با ۶۶ گردشگر و خدمه خارجی وارد استان فارس شد.

پیش‌بینی اختلال در ترددهای جاده‌ای سیستان و بلوچستان در پی وزش طوفان

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فردا وزش باد شدید و در برخی نقاط طوفان گرد و خاک در نواحی شمالی سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

سهم موقوفات قرآنی سیستان و بلوچستان تنها یک درصد است

زاهدان - ایرنا - رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: مجموع موقوفات ثبت شده این استان حدود پنج هزار است که تنها یک درصد آن یعنی 50 موقوفه به امور قرآنی اختصاص دارد.

خشکسالی حیات وحش را به مناطق مسکونی سیستان و بلوچستان کشاند

زاهدان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: استمرار بیش از 2 دهه خشکسالی در این استان تداوم حیات وحش را در وضعیت بحرانی قرار داده به طوری که ورود آنها برای تامین غذا به مناطق مسکونی افزایش یافته است.

سیستان و بلوچستان| 197 تن رب گوجه پیش از خروج از کشور توقیف شد

حدود 197 تن رب گوجه فرنگی که به وسیله 8 دستگاه تریلی قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشت با ابتکار عمل پاسداران گمنام امام زمان(عج) و بسیجیان استان سیستان و بلوچستان شناسایی و توقیف شد.

کاهش کانون‌های هاری در سیستان و بلوچستان

‌مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان ظرفیت تعداد کلی کشتارگاههای صنعتی، سنتی دام، طیور و همچنین بسته بندی گوشت قرمز و ماهی و میگو را در سیستان و بلوچستان 76 واحد عنوان کرد و گفت: هم اینک به دلیل نوسانات ارز 21 واحد از این مراکز در استان مشغول فعالیت هستند .

سیستان و بلوچستان| یک دهنه غار در ارتفاعات سراوان کشف شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: گشت و کنترل محیط بانان سیستان و بلوچستان در مناطق صعب العبور شهرستان سراوان منجر به کشف یک دهنه غار شد. 

ورود گردشگران خارجی به سمنان 15 درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ورود گردشگران خارجی به استان در نیمسال نخست 97 در مقایسه با سال گذشته در مدت مشابه 15 درصد افزایش یافت.

طوفان در شمال سیستان و بلوچستان فروکش کرد

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از صبح امروز طوفان در شمال سیستان و بلوچستان فروکش کرده است.

ریش سفیدان در سیستان و بلوچستان نقش دیده‌بانان اجتماعی را ایفا می‌کنند

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر معتمدان به عنوان دیده بانان اجتماعی با معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان همکاری دارند.