سناتور آمریکایی: ترور خاشقجی روابط ما با عربستان را دچار شکاف عمیق می کند
مطالب مرتبط

سناتور روبیو: روابط آمریکا - عربستان تیره خواهد شد اگر ترور خاشقجی ثابت شود

سناتور آمریکایی: عربستان قاتل خاشقجی است

باب کورکر سناتور ارشد جمهوری خواه آمریکا گفت بدون شک عربستان سعودی دست به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار ناپدیدشده در ترکیه زده است.

سناتور آمریکایی: عربستان دوست آمریکا نیست

یک سناتور آمریکایی از دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا خواست که در واکنش به پرونده خاشقجی تامین تسلیحات عربستان سعودی را متوقف کند.

هشدار یک سناتور دیگر آمریکا به عربستان درباره موضوع خاشقجی/ اطلاعاتی تازه درباره پرونده

یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی هشدار داد که اگر اتهام دست داشتن عربستان در قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی صحت داشته باشد، این اتفاق تاثیر "ویران کننده‌ای" بر روابط واشنگتن و ریاض خواهد داشت.

مورفی؛ لزوم قطع روابط در صورت صحت خبر قتل خاشقجی در سفارت عربستان

سناتور مورفی در توئیتر نوشت: اگر واقعا عربستان خاشقجی را کشته باشد باید روابط مان را به طور کامل با آنها قطع کنیم.

سناتور ارشد آمریکایی: قتل خاشقجی به دستور ولیعهدی خودسر صورت گرفته است

یک سناتور جمهوریخواه ولیعهد عربستان سعودی را به صدور دستور قتل جمال خاشقجی متهم کرد و او را یک «ولیعهد خودسر» نامید که مناسبات ریاض و واشنگتن را به خطر می‌اندازد.

سناتور گراهام: ماجرای خاشقچی می‌تواند روابط آمریکا و عربستان را ویران کند

یک سناتور ارشد آمریکایی می‌گوید در صورت اثبات تکه تکه شدن جمال خاشقچی در کنسول‌گری عربستان در استانبول، روابط آمریکا و سعودی‌ها ضربه‌ای جدی می‌خورد.

سناتور آمریکایی: بدون شک عربستان مسئول قتل خاشقجی است

کورکر: یقین دارم خاشقجی در کنسولگری عربستان به قتل رسیده است/ انتشار تصاویر 15 مظنون عربستانی به قتل خاشقجی

در حالی که رسانه های ترکیه ای تصاویر 15 مظنون عربستانی به قتل خاشقجی را منتشر کردند، یک سناتور آمریکایی اعلام کرد که یقین دارد این روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده است.

پرونده ویژه| خاشقجی آخرین قربانی نیست؛ ادله محکومیت سعودی در ترور منتقد بن سلمان

در حالی که تحلیلگران معتقدند سکوت جهانی در قبال ترور جمال خاشقجی باعث می‌شود، وی آخرین قربانی انتقاد از عربستان نباشد، ادله زیادی برای دست داشتن عربستان در این جنایت وجود دارد.

رأی الیوم: دروغ‌های عربستان در ترور خاشقجی حتی متحدان این کشور را قانع نکرد

یک روزنامه عرب زبان نوشت که توجیهات و دروغ‌پردازی‌های عربستان برای رفع اتهام ترور خاشقجی حتی متحدان این کشور نظیر آمریکا و اروپایی‌ها را قانع نکرده است.

مصاحبه|پژوهشگر آمریکایی: قتل خاشقجی، تلخ‌ترین ترور سیاسی است

یک پژوهشگر و تحلیلگر آمریکایی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم، قتل احتمالی جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود را «تلخ‌ترین» ترور سیاسی توصیف کرد.

ایندیپندنت: حمله عربستان به کاروان‌های امدادی در یمن از ترور خاشقجی بدتر است

یک روزنامه انگلیسی حمله عربستان به کاروان‌های امدادی در یمن که میلیون‌ها تن در آنجا با خطر قحطی مواجه هستند، از ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی بدتر دانست.

نیویورک تایمز : ترکیه می‌گوید خاشقجی به دستور کادر رهبری عربستان ترور شد

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: مقام‌های امنیتی بلندپایه ترکیه به این نتیجه رسیده‌اند که جمال خاشقجی، روزنامه نگار سرشناس منتقد حکومت عربستان به دستور عالی‌ترین مقام دربار سلطنتی این کشور ترور شده است.

مرد پشت پرده ترور خاشقجی در عربستان کیست؟

خاشقجی چند ماه قبل از ناپدید شدن تماسی از سوی یک مسئول عالی‌رتبه سعودی دریافت کرده است، مبنی بر اینکه به ریاض بازگردد. وی تضمین داده بود که خاشقجی بتواند شغلی نزدیک به محمد بن سلمان به دست بیاورد.

سناتور آمریکایی: اگر خبر کشته شدن خاشقجی راست باشد باید روابط‌مان را با ریاض قطع کنیم

یک مسئول آمریکایی تأکید کرد که اگر خبر کشته شدن روزنامه‌نگار منتقد عربستانی درست باشد، باید واشنگتن روابطش را با ریاض کاملا قطع کند.

عربستان یاد نگرفت چگونه مانند اسرائیل «ترور بی‌نقص» را اجرا کند

یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به پرونده ناپدید شدن خاشقجی و نقش عربستان در آن، اعلام کرد: سعودیها هیچگاه یاد نگرفتند که چگونه مانند اسرائیل باید «ترور بی نقص» انجام دهند.

مرحله پساترور خاشقجی برای عربستان همانند قبل آن نخواهد بود

فعال سیاسی اردنی ضمن توصیف کردن اقدام ضد خاشقجی به عملیات ترور سازمان یافته گفت: مرحله پساترور خاشقجی برای عربستان و منطقه خلیج فارس همانند مرحله قبل از آن نخواهد بود.

وقت آن است که آمریکا عربستان را به پاسخگویی وادارد

کریس مورفی، سناتور دموکرات عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مطلبی در واشنگتن پست از دولت آمریکا خواست حکومت عربستان را به دلیل اقدامات زیانبار و بی‌محابایش بویژه پس از مناقشه اخیر بر سر ناپدید شدن جمال خاشقجی به پاسخگویی وادارد.

مخالفت سناتور آمریکایی با فروش تسلیحات به عربستان

یک سناتور جمهوری خواه آمریکایی مخالفت خود با قانون فروش تسلیحات به عربستان را اعلام کرد.