سناتور آمریکایی: ترور خاشقجی روابط ما با عربستان را دچار شکاف عمیق می کند
مطالب مرتبط

آینده مبهم روابط آمریکا و عربستان در سایه قتل خاشقجی

شکاف کنگره با کاخ سفید بر سر عربستان در هفته‌های اخیر افزایش یافته و سوال‌های دشواری درباره آینده روابط آمریکا و عربستان به وجود آورده است.

سناتور آمریکایی: نیازی به مدرک مستقیم برای اثبات جرم بن سلمان نیست

سناتور مارکو روبیو می‌گوید، آمریکا به مدرک مستقیمی نیاز ندارد که نشان دهد ولیعهد عربستان دستور قتل جمال خاشقجی را صادر کرده بود.

سناتور گراهام: عربستان اگر نفتش را نفروشد از گرسنگی می‌میرد

سناتور جمهوری خواه آمریکایی در واکنش به اخبار منتشر شده درباره کاهش فروش نفت عربستان به کشورش گفت که عربستان مجبور به فروش نفت خود است در غیر این صورت از گرسنگی می‌میرد.

قطعنامه سناتور آمریکایی برای مسئول دانستن ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در حال آماده کردن قطعنامه‌ای است تا ولیعهد سعودی را رسما مسئول قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد معرفی نماید.

درخواست سناتور آمریکایی برای اخراج سفیر سعودی از واشنگتن

یک سناتور دموکرات آمریکایی با اشاره به ثابت شدن نقش مستقیم ولیعهد عربستان سعودی در قتل روزنامه‌نگار منتقد، اخراج سفیر این کشور از واشنگتن را خواستار شد.

سناتور آمریکایی: تجاوز وحشیانه عربستان سعودی به یمن، فاجعه انسانی درست کرده است

«رند پال» قانونگذار جمهوری‌خواه و عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با تاکید بر «تجاوز وحشیانه» عربستان سعودی به یمن گفت، واشنگتن باید فورا فروش‌ سلاح به ریاض را متوقف کند.

سیاست های عربستان باعث شکاف در شورای همکاری خلیج فارس شد

تهران-ایرنا- ' لیندیسی دیویس ' و 'توقاد بوزهان ' کارشناسان و پژوهشگران آمریکایی به روزنامه قطری ' الشرق ' گفتند که سیاست های خصمانه عربستان در منطقه باعث ایجاد شکاف و چنددستگی در شورای همکاری خلیج فارس شده است.

لیندسی‌گراهام: تا زمانی که بن‌سلمان در قدرت باشد روابط با ریاض طبیعی نخواهد بود

یک سناتور آمریکایی تاکید کرد تا زمانی که ولیعهد کنونی عربستان در قدرت باشد روابط با این کشور طبیعی نخواهد بود.

سناتور آمریکایی: بن‌ سلمان دیوانه است/ عربستان نفت نفروشد از گرسنگی می‌میرد

نماینده مجلس سنای آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس‌نیوز بار دیگر بر اینکه «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی دستور قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را صادر کرده تأکید کرد و او را فردی «دیوانه» خطاب کرد.

سناتورهای آمریکایی خواستار تعلیق فوری همکاری‌های اتمی آمریکا با عربستان شدند

دو سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به وزیر انرژی آمریکا خواستار تعلیق فوری و نامحدود هرگونه توافق همکاری و مذاکره با عربستان درباره مسائل هسته‌ای میان دو کشور شدند.

سناتور جمهوری خواه: سعودی ها باید پاسخگو باشند

تهران-ایرنا- «مارکو روبیو» سناتور جمهوری آمریکایی با اشاره به تشدید بحران انسانی در یمن و نقش عربستان در قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگارعرب گفت: سعودی ها باید پاسخگو باشند.

اگر به سمت هوشمندسازی نرویم « شکاف دیجیتال» در انتظارمان است

شهردار تهران : از قدیم هم گفته می‌شد در آینده نزدیک کسانی که با فرایند دیجیتال همراهی نکنند دچار بیماری « شکاف دیجیتال» خواهند شد و امکان تشدید هم دارد.

سناتور آمریکایی: ترامپ اصلا برجام را نخوانده است

تهران- ایرنا- «تیم کین» سناتور دمکرات آمریکایی در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهوری این کشور در ارتباط با برجام و آزادسازی پول‌های مسدودشده ایران، در توئیتر نوشت: او متوهم است و مشخصاً حتی یک صفحه از برجام را هم نخوانده است.

قتل خاشقجی، نه چندان غریبه برای آمریکایی‌ها

"به طور قطع و یقین مدیر سیا در جلسه استماع کنگره ‌همه چیز را درباره محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و جمال خاشقجی می‌دانست."

پاسخ یک سناتور آمریکایی به ادعای برجامی ترامپ

یک سناتور آمریکایی در واکنش به ادعای رئیس جمهور کشورش مبنی بر اینکه برجام ۱۵۰ میلیارد دلار پول نصیب ایران کرد، ترامپ را متوهم توصیف و تاکید کرد که این پول متعلق به خود ایران بوده است.

شکاف طبقاتی عامل اصلی اعتراض های فرانسه است

تهران - ایرنا - کارشناس فرانسوی معتقد است که عمیق تر شدن ­شکاف طبقاتی و زیان طبقه متوسط دلیل اصلی شکل گیری تظاهرات و اعتراض های جاری در فرانسه بوده و دولت پاریس هیچ چاره ای ندارد جز اینکه برای این مشکل تا دیر نشده پاسخی ارائه دهد.

گزینه های سنا برای برخورد با عربستان در خصوص پرونده خاشقجی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از برنامه های این مجلس برای برخورد با حمایت های کاخ سفید از عربستان در خصوص قتل «جمال خاشقجی» خبر داد.

سفیر عربستان در آمریکا باید اخراج شود

سناتور ایالت ایلی نوی: به علت مشارکت مستقیم بن سلمان در قتل خاشقجی باید سفیر عربستان اخراج شود.

اعتراضات فرانسه| گفتگوی اختصاصی با سناتور ارشد فرانسوی: بی‌اعتمادی مردم به دولتمردان ما عمیق است

سناتور ارشد فرانسوی در مصاحبه با تسنیم می‌گوید که نارضایتی مردم فرانسه از حکومت این کشور یک شبه اتفاق نیفتاده است.

دست داشتن یکی از عاملان قتل خاشقجی در شکنجه فعالان زن سعودی

یکی از دستیاران ولیعهد عربستان که به دلیل دست داشتن در ترور «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی از سمتش برکنار شد شخصاً در شکنجه دست‌کم یک فعال زن سعودی حاضر بوده است.