رفتار‌های ترامپ؛ سیاست استقلال طلبانه کشور‌ها

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی: خوشحالیم که اروپا به این نتیجه رسیده که آینده اروپا در گروی استقلال از آمریکاست.مطالب مرتبط

سیاست مهاجرتی ترامپ هزاران نفر را سرگردان کرده است

تهران-ایرنا- آسوشیتدپرس گزارش داد، سیاست مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به سرگردانی هزاران نفر در خارج از این کشور منجر شده است.

نشست عرفان و سیاست در اندیشه و رفتار امام خمینی(ره) برگزار می‌شود

نشست عرفان و سیاست در اندیشه و رفتار امام خمینی(ره)، فردا چهارشنبه در مجمع عالی حکمت اسلامی قم برپا می شود.

نیویورک تایمز: چراغ سبز ترامپ موجب رفتار عربستان شده است

تهران - ایرنا - نیویورک تایمز در یادداشتی با اشاره به احتمال قتل 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار مخالف دولت سعودی نوشت: چراغ سبز نشان دادن 'ترامپ' به دیکتاتورها، عربستان را در رفتار خلاف بشری اش گستاخ کرده است.

سیاست کاسب کارانه ترامپ در قبال پرونده خاشقچی

سیاست خارجی دولت ترامپ بر پایه منفعت گرایی اقتصادی استوار است.

هیلی در راستای سیاست های مخرب ترامپ کار کرد

نیویورک – ایرنا - سفیر پیشین آمریکا در پرو می گوید نیکی هیلی در راستای سیاست های مخرب ترامپ که هدف آن ضربه زدن به چندجانبه گرایی و همکاری های بین المللی بود، عمل کرد و کناره گیری او تاثیری بر این سیاست ها ندارد.

استعفای هیلی نشان دهنده آشفتگی سیاست خارجی ترامپ است

یک سناتور بلندپایه در کنگره آمریکا، استعفای نماینده این کشور در سازمان ملل را نشان دهنده اوضاع آشفته سیاست خارجی دولت ترامپ دانست.

آزادی برانسون دستاورد سیاست‌های ترامپ بود

وکیل رییس‌جمهوری آمریکا مدعی شد سیاست‌های ترامپ تاکنون به آزادی ۱۷ آمریکایی منجر شد.]]>

سیاست ترامپ ورود آهسته به یک نظام فاشیستی است

تهران – ایرنا – جیسون استنلی استاد جامعه شناسی دانشگاه ییل انگلیس معتقد است سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ورود بی سر و صدا به فاشیسم است.

آلبرایت: ترامپ به شکلی رفتار می‌کند که گویا خویشاوند پوتین است

دو وزیر خارجه سابق آمریکا در گفتگویی تلویزیونی به انتقاد از سیاستهای ترامپ درقبال روسیه پرداختند.

ترامپ به دنبال سیاست جدید جداسازی خانواده ها در مرزمکزیک است

تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به بهانه موثر بودن اقدام اولیه دولتش در جداکردن کودکان مهاجر از والدین شان در مرز آمریکا- مکزیک، گفته است که سیاست جدیدی در این زمینه را بررسی می کند.

چرا آمریکایی‌ها به آثار ضد ترامپ علاقه دارند؟

پیش‌بینی‌ها حکایت از این دارد که کتاب‌هایی که علیه سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نوشته شده‌اند، احتمالاً در صدر پرفروش‌های این کشور در سال 2018 قرار خواهند گرفت.

بروکینگز:سیاست های ترامپ مظهر یکجانبه گرایی بیگانه هراسی است

تهران – ایرنا - تارنمای اندیشکده «بروکینگز» نوشت: سیاست های تجاری نامتعارف رییس جمهوری آمریکا هدفی جز مقابله با چند جانبه گرایی سازمان تجارت جهانی ندارد و سیاست های دونالد ترامپ مظهر یکجانبه گرایی بیگانه هراسی است .

داستان ادامه‌دار نمایش‌های جاه‌طلبانه/ شما تئاتر نبینید، «خیلی گرونه»!

یک بازیگر معتقد است: تئاترى که غیرمنصفانه، جاه‌طلبانه و بدون در نظر گرفتن شرایط مخاطب، قیمت خود را بالا مى‌برد، عملاً یک پیام براى این گروه بزرگ و اثرگذار دارد: شما تئاتر نبینید!

ترامپ به بن‌سلمان باورانده که هرکاری می‌تواند بکند

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست که قبلا یادداشت‌های جمال خاشقچی را منتشر می‌کرده با نگاهی به رفتار حمایت‌آمیز دولت ترامپ با ولی عهد سعودی، از مماشات آمریکا با رفتارهای وی انتقاد کرد.

وقت آن است که به نیروهای باانگیزه و جوان در تمام عرصه‌ها اعتماد شود

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف گفت: وقت آن است که به نیروهای جوان در تمام عرصه‌ها اعتماد شود و کار را به دستان آنها سپرد، چه در صنعت و چه در عرصه سیاست که امروزه کشور نیازمند تدابیر بیرون‌برنده از مشکل است نه راهکارهای راحت‌طلبانه تس

نخست وزیر سابق قطر: ریاض در سیاستهای خود عاقلانه رفتار کند

دوحه – ایرنا – در زمانی که دولت سعودی تحت شدیدترین فشارهای جهانی در خصوص پرونده ربوده شدن 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار ناراضی است، 'حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی' نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر از ریاض خواست در سیاست های خود عاقلانه رفتار کند.

اثرگذاری صندوق های بازنشستگی در سیاست گذاری های کلان کشور

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری : صندوق‌ها بخشی از نظام کلی سیاست‌گذاری کشور در همه بخش‌ها بوده و با سیاست‌های بازار کار، سیاست‌های ارزی و سیاست‌گذاری در همه بخش‌ها ارتباط دارند.

انتقاد "لاگارد" از سیاست‌های اقتصادی ترامپ

رئیس صندوق بین‌المللی در مراسم افتتاحیه جلسه سالانه این صندوق و بانک جهانی در اندونزی ضمن انتقاد از سیاست‌های اقتصادی ترامپ از وی خواست به جای نابود کردن سیستم تجارت جهانی آن را تعمیر کند.

منشأ معاهدات بین المللی نگاه منفعت طلبانه و استعماری غرب است

حسین علی رمضانی، استاد دانشگاه معتقد است: مبدأ و منشأ شکل دهی قواعد و معاهدات بین الملل غیر از نگاه منفعت طلبانه و استعماری غرب بر کشورهای در حال توسعه و یا جهان سومی نبوده و نیست.

جنگ داخلی لبنان؛ رنج ها و عبرت ها

بیروت-ایرنا- جنگ داخلی 15 ساله لبنان چنان دردناک و رنج آور بود که ترس از تکرار آن امروز به یکی از اصلی ترین ملاحظات رفتار بازیگران اصلی سیاست این کشور تبدیل شده است.