اقدام‌های ترامپ سیاست‌های استقلال طلبانه کشورها را تقویت کرد

تهران - ایرنا - رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: اقدام‌های دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سیاست‌های استقلال طلبانه کشورها را تقویت کرد.مطالب مرتبط

ترامپ به دنبال سیاست جدید جداسازی خانواده ها در مرزمکزیک است

تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به بهانه موثر بودن اقدام اولیه دولتش در جداکردن کودکان مهاجر از والدین شان در مرز آمریکا- مکزیک، گفته است که سیاست جدیدی در این زمینه را بررسی می کند.

پیامد زیان بار رویکرد ترامپ بر اقتصاد جهانی

سیاست "اول آمریکا" که توسط دونالد ترامپ پیگیری میشود، علاوه بر پیامدهای آن بر اقتصاد آمریکا بر روی دیگر کشورها نیز تاثیر زیادی گذاشته است.

تهران و ایده همداستانی علیه ترامپ

تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» از زمان ورود به کاخ سفید بسیاری از معادلات را در سیاست داخلی و خارجی آمریکا به هم ریخته که پیامدهای آن افزایش تخاصم واشنگتن با گروهی از کشورها در سطح بین المللی است. به گفته برخی صاحبنظران، ایران در این شرایط می تواند گزینه لا

صندوق بین‌المللی پول: سیاست‌های ترامپ به رشد اقتصادی جهانی آسیب می‌رساند

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی به تاثیرات مناقشات تجاری که ترامپ با دیگر کشورها به ویژه چین به راه انداخته بر رشد اقتصادی جهانی پرداخت.

خوشرو: تهدید کشورها ابزار سیاست خارجی آمریکا شده است

نیویورک- ایرنا- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تهدید کشورها را ابزار سیاست خارجی آمریکا دانست که به آن معتاد شده است و گفت: نتیجه این روند، تضعیف سازمان ملل و منشور آن است.

تهدید کشورها ابزار سیاست خارجی آمریکا شده است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تهدید کشورها را ابزار سیاست خارجی آمریکا دانست که به آن معتاد شده است و گفت: نتیجه این روند، تضعیف سازمان ملل و منشور آن است.]]>

سیاست کاسب کارانه ترامپ در قبال پرونده خاشقچی

سیاست خارجی دولت ترامپ بر پایه منفعت گرایی اقتصادی استوار است.

هیلی در راستای سیاست های مخرب ترامپ کار کرد

نیویورک – ایرنا - سفیر پیشین آمریکا در پرو می گوید نیکی هیلی در راستای سیاست های مخرب ترامپ که هدف آن ضربه زدن به چندجانبه گرایی و همکاری های بین المللی بود، عمل کرد و کناره گیری او تاثیری بر این سیاست ها ندارد.

آزادی برانسون دستاورد سیاست‌های ترامپ بود

وکیل رییس‌جمهوری آمریکا مدعی شد سیاست‌های ترامپ تاکنون به آزادی ۱۷ آمریکایی منجر شد.]]>

سیاست ترامپ ورود آهسته به یک نظام فاشیستی است

تهران – ایرنا – جیسون استنلی استاد جامعه شناسی دانشگاه ییل انگلیس معتقد است سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ورود بی سر و صدا به فاشیسم است.

سیاست مهاجرتی ترامپ هزاران نفر را سرگردان کرده است

تهران-ایرنا- آسوشیتدپرس گزارش داد، سیاست مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به سرگردانی هزاران نفر در خارج از این کشور منجر شده است.

پایبندی مسکو به اصل عدم مداخله در مسائل داخلی دیگر کشورها

رئیس جمهور روسیه: روسیه به سیاست حمایت از صلح پایبند است و در سیاست خارجی همواره روندی مسئولانه را دنبال می کند.

سیاست های آمریکا به طور غیرمستقیم بر بسیاری از کشورها تأثیر قابل توجه می گذارد

پژوهش ها نشان می دهد تأثیرات غیر مستقیم سیاست های حمایت گرایانه آمریکا غیرقابل چشم پوشی نیست. 

بروکینگز:سیاست های ترامپ مظهر یکجانبه گرایی بیگانه هراسی است

تهران – ایرنا - تارنمای اندیشکده «بروکینگز» نوشت: سیاست های تجاری نامتعارف رییس جمهوری آمریکا هدفی جز مقابله با چند جانبه گرایی سازمان تجارت جهانی ندارد و سیاست های دونالد ترامپ مظهر یکجانبه گرایی بیگانه هراسی است .

داستان ادامه‌دار نمایش‌های جاه‌طلبانه/ شما تئاتر نبینید، «خیلی گرونه»!

یک بازیگر معتقد است: تئاترى که غیرمنصفانه، جاه‌طلبانه و بدون در نظر گرفتن شرایط مخاطب، قیمت خود را بالا مى‌برد، عملاً یک پیام براى این گروه بزرگ و اثرگذار دارد: شما تئاتر نبینید!

سعی می‌کنیم با حفظ استقلال قضایی اعتماد مردم را تقویت کنیم

دادستان نظامی استان کرمان گفت: سعی می کنیم با حفظ استقلال قضایی و بی طرفی در قضاوت اعتماد به تشکیلات قضایی را حفظ و تقویت کنیم.

استعفای هیلی نشان دهنده آشفتگی سیاست خارجی ترامپ است

یک سناتور بلندپایه در کنگره آمریکا، استعفای نماینده این کشور در سازمان ملل را نشان دهنده اوضاع آشفته سیاست خارجی دولت ترامپ دانست.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران به هند و کشورهای اروپایی می‌رود

رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا به هند و تعدادی از کشورهای اروپایی سفر می کند تا با این کشورها درباره سیاست آمریکا در قبال ایران رایزنی کند.

انتقاد "لاگارد" از سیاست‌های اقتصادی ترامپ

رئیس صندوق بین‌المللی در مراسم افتتاحیه جلسه سالانه این صندوق و بانک جهانی در اندونزی ضمن انتقاد از سیاست‌های اقتصادی ترامپ از وی خواست به جای نابود کردن سیستم تجارت جهانی آن را تعمیر کند.

منشأ معاهدات بین المللی نگاه منفعت طلبانه و استعماری غرب است

حسین علی رمضانی، استاد دانشگاه معتقد است: مبدأ و منشأ شکل دهی قواعد و معاهدات بین الملل غیر از نگاه منفعت طلبانه و استعماری غرب بر کشورهای در حال توسعه و یا جهان سومی نبوده و نیست.