پوتین و مودی دخالت خارجی در امور سوریه را رد کردند

رئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر هند خواستار حمایت از گفت‌وگوی داخلی سوری شده و مداخله خارجی در امور سیاسی سوریه را غیرقابل قبول دانستند.مطالب مرتبط

معاون وزیر امور خارجه سوریه: فرانسه دخالت در امور سوریه را متوقف کند

حضور نیروهای خارجی از جمله آمریکایی‌ها باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد

رئیس جمهور با برشمردن پنج محور کاربردی برای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه، تداوم مبارزه با تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه تا ریشه کن شدن آنها را ضروری دانست و تاکید کرد:گفتگوهای سوری - سوری با هدف ایجاد صلح بادوام در سوریه باید بدون دخالت خارجی ادامه

حمایت کامل دولت سوریه از مادورو و مخالفت با دخالت‌های آمریکا در امور ونزوئلا

نماینده سوریه در سازمان ملل تاکید کرد دمشق بر حمایت کامل خود از مادورو تاکید کرد و مخالفت خود با دخالت‌های آمریکا در امور ونزوئلا را مورد تاکید قرار داد.

گفت‌وگوی پوتین و ماکارون درمورد اوضاع سوریه

رئیس جمهور روسیه و همتای فرانسوی وی امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در مورد اوضاع در سوریه بحث و گفتگو کردند.

مکرون و پوتین درباره موضوعات سوریه و اوکراین تلفنی گفتگو کردند

پوتین: تعهد در قبال کاهش تنش در سوریه نتیجه مثبت همکاری مشترک با ترکیه و ایران است

ولادیمیر پوتین، در افتتاحیه نشست سران سه کشور ضامن روند آستانه در سوچی روسیه با تاکید بر برداشتن گام‌های عملی برای نابودی تروریست‌های ادلب گفت، مهم این است که کمیته قانون اساسی سوریه در نزدیک‌ترین زمان ممکن کار خود را شروع کند.

پوتین مکرون را در جریان دستاوردهای نشست سوچی قرار داد

مسکو - ایرنا - روسای جمهوری روسیه و فرانسه با محوریت سوریه تلفنی گفت وگو کردند و ولادیمیر پوتین همتای فرانسوی خود را در جریان دستاوردهای نشست اخیر سران آستانه (ایران، روسیه و ترکیه) در سوچی قرار داد.

پوتین:به هرگونه استقرار موشکی در اروپا پاسخ می‌دهیم /آمریکا توهم برتری نظامی را رها کند

پوتین در سخنرانی سالانه خود در جمع قانونگذاران دو مجلس فدرال، اعضای دولت و مقام‌های رسمی و چهره‌های مردمی درباره امور داخلی و سیاست خارجی کشورش و توانمندی‌های نظامی روسیه سخن گفت. وی همچنین به واشنگتن نسبت به هرگونه استقرار سیستم موشکی در اروپا و نزدیک مر

کنگره آمریکا از دخالت نظامی در ونزوئلا حمایت نمی کند

نیویورک- ایرنا- رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، تنها تصمیم گیرنده درباره استفاده از نیروی نظامی این کشور را کنگره دانست و گفت: کنگره از دخالت نظامی در ونزوئلا حمایت نمی کند.

پوتین: لزوم برداشتن گام عملی علیه تروریسم در ادلب ؛ تاکید اردوغان بر صلح در سوریه

روسای جمهور روسیه و ترکیه در نشست سه جانبه سوچی بر لزوم گام های عملی برای از بین بردن تروریست ها در استان ادلب سوریه و برقراری صلح در این کشور تاکید کردند.

پوتین در حاشیه نشست سه جانبه سوچی آسیب دید

تهران- ایرنا- «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در جریان مذاکرات سه جانبه با ایران و ترکیه با موضوع سوریه، با آسیب دیدگی از ناحیه انگشت دست مواجه شد.

بحث درباره سرنوشت اعضای خارجی داعش در سوریه بالا گرفت

تهران - ایرنا - دویچه وله گزارش داد :بحث در باره سرنوشت اعضای خارجی اسیر گروه تروریستی داعش که در زندانی در شمال سوریه نگهداری می‌شوند همچنان ادامه دارد و کردهای سوریه پیشنهاد کرده‌اند که این اسیران در دادگاهی از سوی سازمان ملل متحد در خاک سوریه محاکمه شو

نگاهی به مطالب ستون نویس‌های ترکیه|پوتین٬ توافق اردوغان و ترامپ را به هم زد

ولادیمیر پوتین تلاش کرد آکپارتی و اردوغان را از معامله و چانه زنی با آمریکا برای تشکیل منطقه امن در شمال سوریه دور کرده و کاری کند که ترکیه به جبهه آستانه بازگردد.

پوتین: به نتیجه مثبت نشست سران سوچی اطمینان دارم

ولادیمیر پوتین ابراز اطمینان کرد که نشست امروز روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در سوچی، انگیزه جدیدی برای حل و فصل اوضاع در سوریه بوجود خواهد آورد.

کنفرانس خبری مشترک پوتین، روحانی و اردوغان

روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در نشست سه جانبه سوچی در خصوص لزوم اتخاذ گامهای بیشتر برای ایجاد ثبات در استان ادلب سوریه توافق کردند.

ممنوعیت قانونی دخالت بسیج و نیروهای مسلح در انتخابات

تهران-ایرناپلاس- لایحه جامع انتخابات سعی کرده است به مناقشه همیشگی بر سر دخالت نیروهای مسلح در انتخابات پایان دهد. در صورت تصویب نهایی این لایحه، بسیج و نیروهای مسلح از هرگونه دخالت در امور اجرایی و نظارت منع شده‌اند.

روحانی: ثبات در سوریه هدف مشترک ماست

رئیس جمهور کشورمان با بیان این که دخالت‌های غیرقانونی از طرف رژیم صهیونیستی در سوریه مایه نگرانی ملت‌های منطقه است، تأکید کرد: هدف مشترک ما مبارزه قاطع با تروریسم و بازگشت ثبات و امنیت به سوریه است.

هشدار لاوروف به پامپئو درباره پیامدهای دخالت در امور داخلی ونزوئلا

وزیر خارجه روسیه به همتای آمریکایی خود درباره پیامدهای دخالت در امور داخلی ونزوئلا هشدار داد.

زاخارووا: هدف روسیه دفاع از خود است

مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به اعلام نگرانی ناتو از تسلیحات مدرن روسیه که ولادیمیر پوتین از آنها یاد کرده است، افزود: هدف روسیه تنها دفاع از خود در برابر مداخلات خارجی است.

نمایندگان روسیه و رژیم صهیونیستی در مسکو تبادل نظر کردند

مسکو - ایرنا - نماینده « ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و سفیر رژیم صهیونیستی در روسیه امروز پنجشنبه با یکدیگر دیدار و در خصوص مسائل مختلف منطقه ای تبادل نظر کردند.